It is currently Thu Mar 28, 2024 3:09 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 21 posts ] 
Author Message
 Post subject: sugestie
PostPosted: Sun Feb 05, 2006 5:25 pm 

Joined: Wed Feb 01, 2006 2:19 am
Posts: 32
Gheorghita,

Ingresul planetelor reprezinta directii importante pentru o anumita perioada iar analizele pe care le faci tu sunt pertinente si spectaculoase dar fara o utilitate practica. Este greu, mai ales pentru un incepator, sa urmareasca previziunile facute de tine si este aproape imposibil ca cineva sa urmeze sfaturile pe care le contin, tocmai datorita caracterului lor general. Si dupa bucuria lecturarii lor urmeaza uitarea.

Iata de ce ma gandeam ca ar de mai mult ajutor pentru membrii forumului, ca timpul alocat de tine acestor analize sa il folosesti pentru articole despre acele elemente ale astrogramei pentru care nu se prea gaseste informatie in cartile de specialitate, sau aceasta este neadecvata: (lilith, kiron, NN, NS, Jonon..etc). Pozitia acestora in semne, case si aspectele cu alte elemente ale astrogramei, dau serioase batai de cap, nu numai incepatorilor, dar si celor care sunt avansati in studiul astrologiei.

Imi cer iertare daca cumva am indraznit prea mult !


Offline
 Profile  
 
 Post subject: Re: sugestie
PostPosted: Sun Feb 05, 2006 6:16 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Multumesc, Dido, pentru sugestie voi tine cont de ea. M-am gandit ca s-ar putea sa se intample asta, insa orice prezentare generala ai face la tranzite treci prin asta. Eu am foarte mult material in format electronic pe care deocamdata nu il pot pune la dispozitia tuturor. "Astrologia, o terapie moderna" aparut la Junimea in 2002 si care avea vreo 500 pag. s-a mai imbogatit cu cateva sute de pagini si as vrea sa o pot pune pe site, dar deocamdata nu am cum. Voi gasi insa o solutie.
Da, voi face ceea ce mi-ai cerut. Cat de curand pe site vor aparea articole despre elemente indicate de tine.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Feb 05, 2006 8:11 pm 

Joined: Sat Jan 21, 2006 10:21 pm
Posts: 296
Aceeasi propunere ,rugaminte aveam si eu ,ca si dido,dar [cu tot respectul dido] eu sunt chiar o incepatoare si te rog sa nu intrerupi postarile cu ingresul planetelor.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Feb 05, 2006 8:57 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
nu le va intrerupe... :wink:



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Feb 06, 2006 10:21 pm 

Joined: Sat Jan 21, 2006 10:21 pm
Posts: 296
Da,scuze :oops: ,am vazut greseala,stiu ca ai inteles ca pe tine te rugam sa nu intrerupi postarile. :lol: Am ivatat sa-mi modific mesajele,dar tot "vitezomana "am ramas,dupa ce l-am scris m-am reantors rapid la unul din articolele tale si am ramas si logata .


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Mar 16, 2006 10:23 pm 

Joined: Wed Feb 01, 2006 2:19 am
Posts: 32
Gheorghita

Pe site au aparut trei articole cu consideratii generale despre Lilith, Kiron si nodurile lunare si iti multumesc ca ai tinut cont de sugestia mea. Se pare insa ca in mesajul anterior nu m-am exprimat suficient de clar, deoarece eu ma refeream la aricole mai ample care sa cuprinda detalii despre pozitia in case semne si aspectele acelor elemente karmice, detalii care au rezultat din practica ta de pana acum. Si ca materialul sa fi fost complet, erau necesare foarte multe exemple de astrograme interpretate.
Ar mai fi fost posibile calatoriile astrale ale lui Edgar Cayce fara un Kiron in casa a IX-a? Sau ar mai fi fost posibila cercetarea spirituala a lui Carlos Castaneda fara un Kiron in casa a XII-a pe ascendent? Si orice posesor al unei astrograme cu Kiron in casa a IX-a este un vizionar? Sau orice posesor al unui Kiron in casa a XII-a este un mistic? Iata intrebari la care nu raspunde nici-un material despre Kiron. De aceea, in viziunea mea, acele articole ar fi trebuit sa fie complexe si intr-un stil original, inconfundabil.
Stiu, am cerut foarte mult. Dar mai stiu ca tie nu ti-am cerut imposibilul.


Offline
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Mar 16, 2006 10:45 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Ok, Dido ceea ce spui tu este interesant si, de ce sa nu recunosc, foarte incitant pentru mine. Interpretarea lui chiron clarifica multe din nivelul spiritual al unui om si ce aceia este important. Nu iti pot promite ca dispun acum de timpul necesar, desi as vrea si mi-ar place sa adun intr-un document aceste informatii... poate undeva dupa 11 aprilie... daca mai prind fereastra pana atunci mi-ar face placere sa ofer aceste informartii pentru ca daca le stiu este mai mult decat evident ca nu le stiu doar pentru mine...
Ceea ce am acum legat de Edgar Cayce scris este ceva legat de Atlantida si face parte dintr-o lucrare mai vasta pe am scris-o... daca exista interes fata de asta o voi posta pe site..



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Mar 16, 2006 11:24 pm 

Joined: Wed Feb 01, 2006 2:19 am
Posts: 32
Stiu ca un asemenea material nu se scrie nici intr-o zi, nici intr-o luna. Si nu m-am gandit nici-o clipa ca articole atat de eleborate ar putea apara pe site prea curand. Eu iti multumesc inca o data pentru intelegere si cu siguranta, alaturi de mine, sunt multi care considera ca nu conteaza cat astepti daca aceasta asteptare merita.
Cat despre Atlandida si Egdar Cayce, nu cred ca exista cineva care sa nu fie interesat de acest subiect. Propun chiar un chestionar pe aceasta tema, pentru a te convinge ca nu gresesc. :wink:


Offline
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Mar 16, 2006 11:26 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Nu e nevoie de un chestionar... te cred!

cat de curand voi posta pe site acel capitol...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Mar 16, 2006 11:32 pm 

Joined: Wed Feb 01, 2006 2:19 am
Posts: 32
Multumesc mult si pentru incredere !


Offline
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Mar 17, 2006 12:17 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
am pus articolul... eventualele greseli de scriere, as avea rugamintea, sa fie scuzate...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Mar 17, 2006 1:18 am 

Joined: Wed Feb 01, 2006 2:19 am
Posts: 32
Pentru ca nu vreau sa influentez in niciun fel, nu imi voi spune in acest moment parerea despre acest articol. Dar ii rog pe ceilalti membri ai forumului sa o faca.

http://www.coser.ro/articole/7_Atlantid ... _Cayce.htm


Offline
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Apr 03, 2006 9:26 pm 
Dido, eu te rog sa iti spui parerea despre articol. Sunt convinsa ca dupa aceea si ceilalti vor avea ceva de spus. Eu cred ca daca ai anumite pareri le poti impartasi, decat sa astepti ca ceilalti sa ti le ghiceasca.
Eu de ex as putea spune multe, incepand cu multitudinea de informatii pe care le contin in general toate articolele lui Gheorghita.
Personal chiar astept parerea ta, si sunt si curioasa sa vad ce anume te-a impresionat.
mihaela.


  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Apr 03, 2006 10:17 pm 

Joined: Wed Feb 01, 2006 2:19 am
Posts: 32
Tocmai am spus mai sus ca nu vreau sa influentez in nici-un fel. Si nu vreau ca ceilalti sa ghiceasca parerea mea, ci imi doresc ca fiecare sa spuna exact ceea ce crede si simte dupa ce a citit articolul. Promit ca dupa ce macar 10 persoane din cele 250 care au citit articolul isi vor spune parerea, ma voi desconspira si eu.


Offline
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Apr 03, 2006 10:23 pm 
User avatar

Joined: Thu Nov 17, 2005 12:59 pm
Posts: 357
Location: bucuresti
Corect dido, pana la urma initziatoarea ai fost tu (chiar cu o foarte incitanta unda de mister care ne-a facut sa ne-ncordam in asteptare) si de atunci au trecut cateva saptamani bune. Eu una chiar nu ma pricep si nu vreau ca parerile mele sa sune spart si redundant sau sa aiba iz de catzelush cu paru cretz sau poate as reusi un foarte bun comentariu literar ... dar astept de-atunci sa-mi alunge cineva soarele din ochi... :lol:



_________________
Ignis Natura Renovatur Integra
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Apr 03, 2006 11:22 pm 

Joined: Wed Feb 01, 2006 2:19 am
Posts: 32
Un comentariu literar ar fi foarte bine venit. Pentru ca dincolo de informatia astrologica, articolul este mult mai complex. Si pentru ca nu as putea sa fac un comentariu literar profesionist, eu ma voi rezuma la altceva.


Offline
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Apr 04, 2006 8:15 pm 
Dido, te rog eu mult sa faci acest comentariu de care spui:). Pls :)


  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Apr 05, 2006 1:49 pm 

Joined: Wed Feb 01, 2006 2:19 am
Posts: 32
Poate as fi cedat insistentei tale, dar comentariul unei muste nu ar avea nici-o valoare.
Nu-mi ramane decat sa va urez succes in tot ceea ce faceti.

mihaela


Offline
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Apr 05, 2006 1:50 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
dido wrote:
Poate as fi cedat insistentei tale, dar comentariul unei muste nu ar avea nici-o valoare.
Nu-mi ramane decat sa va urez succes in tot ceea ce faceti.

mihaela


ai vazut ca s-a stiu cine esti? :D :D... de fapt era o lista de doar 2 persoane care se puteau ascunde sub acest nume...

pt cine nu stie tu esti Mihaela Hoara... maestra in intrigi, cea care spioneaza corespondenta prietenilor, cea care posteaza apoi discutii private pe cate un site, cea care l-a expulzat pe Cristi de pe e-astrologie.ro intr-un mod viclean si mizerabil... etc etc etc...

... era de asteptat ca nu puteai sa faci prea multi pui pe aici... ca dracu in biserica :D :D

efectiv nu-mi vine sa cred cum de ai dat tarcoale ca o vulpe... chiar nu-ti poti vedea de treaba? :D :D ati ajuns la fundul sacului?

este interesant ca IP de pe care ai intrat este "86.126.151.62"... care nu-ti apartine ...pe cine ar trebuie sa sesizam?... hm.. am sa meditez la asta...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Apr 05, 2006 4:45 pm 

Joined: Wed Feb 01, 2006 2:19 am
Posts: 32
Nu Gheorghita, nu ai stiut cine sunt. Daca ai fi stiut, nu ai fi raspuns pozitiv sugestiilor mele. Ai fi reactionat exact ca acum.
Ma dezamagesti inca o data, dand o interpretare atat de vulgara intentiilor mele de a te face sa intelegi ca nu este suficient sa interpretezi bine o astrograma ci trebuie sa fii un adevarat astrog . Pentru ca un suflet chinuit nu poate sa ajute un alt suflet chinuit. N-ai inteles nimic si nu-mi ramane decat sa ma resemnez si sa iti doresc, asa cum ti-am dorit intotdeauna, tot binele din lume.

mihaela


Offline
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Apr 05, 2006 5:41 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
dido wrote:
Ma dezamagesti inca o data, dand o interpretare atat de vulgara intentiilor mele de a te face sa intelegi ca nu este suficient sa interpretezi bine o astrograma ci trebuie sa fii un adevarat astrog


Tu esti o mizerie de om... nu poti avea alte intentii decat ceea ce ai facut deja si ai avut grija sa te cunoasca toata lumea... uite noutati pt tine...si Tavi_10 http://astrocristian.myforum.ro/aici-vp663.html#663 asta este dovada bunelor tale intentii

te sfatuiesc sa pleci de buna voie... si sa ma scutesti pe mine cu poeziile astea penibile... eu nu doar stiu cine esti, dar mi s-a acrit de tine...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 21 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group