It is currently Thu Mar 28, 2024 2:08 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: un vis ca un film...
PostPosted: Fri Sep 01, 2006 9:37 pm 

Joined: Sat Feb 11, 2006 3:07 am
Posts: 67
eram intr-un loc primejdios pe malul unei ape curgatoare iar deasupra zburau niste pasari rapitoare cu aripi mari si ma preocupa mult sa nu ma vada . de undeva sau cumva eram insotita sau s-a lipit de mine un baiat cam de 6-7 ani foarte istet ( asa l-am apreciat in vis) si pe care l-am luat cu mine . in incercarea de a scapa de amenintarea pasarilor , ne-am furisat ca in filmele de comando din tufis in tufis, cand am inceput sa traversam raul- nu foarte adanc si nici tulbure- am vazut ca pe malul celalalt erau niste elefanti . Situatia s-a schimbat si baietelul a preluat comanda ca o calauza inteleapta . ne-am furisat impreuna pe sub tufisuri in timp ce pasarile tipau si dadeau tarcoale . am ajuns la o cetate cu ziduri groase sau o manastire - nu stiu-si am implorat o femeie ( stareta?) sa ne primeasca . ne-a primit si ne-a condus intr-o incapere sobra dar placuta , calda si ne-a spus ca aceea este camera noastra , ca suntem bineveniti ... aveam un sentiment placut de siguranta si intelegeam ca era inceputul unei frumoase si calde prietenii cu acel baietel. m-am trezit tulburata.

este genul de vis care simt ca are o anume semnificatie si ma mira acei elefanti. am mai avut vise cu elefanti, cai vorbitori ( din pacate eram atat de uimita in vis ca vorbesc incat ma trezeam brusc ) , caini -prietenosi sau agresivi.

are cineva idee despre ce ar putea insemna acest vis?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 01, 2006 11:23 pm 

Joined: Sat Jan 21, 2006 10:21 pm
Posts: 296
Elefantii,in vis, inseamna victorie sigura.Tufis inseamna triumf in fata obstacolelor.
Dupa "Enciclopedia stiintelor oculte"aparuta la Teora.Ref.la caini si cai,depinde culoarea,modul de manifestare,talia....

Visul tau a fost chiar ca in filme.Mai mult nu stiu sa interpretez.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Sep 02, 2006 8:30 am 

Joined: Sat Feb 11, 2006 3:07 am
Posts: 67
murtumesc, aries.
am simtit ca e de bine :lol: dar nu voiam sa ma ia binele prin surprindere :lol:


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group