It is currently Tue Mar 19, 2024 1:47 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 7 posts ] 
Author Message
 Post subject: O intrebare ... si parerea voastra.....
PostPosted: Tue Jan 30, 2007 12:04 pm 

Joined: Wed Sep 06, 2006 1:03 pm
Posts: 15
As vrea sa stiu daca o persoana care se ocupa cu stabilizarea campului energetic. intr-adevar poate sa vada daca cineva are vreun blestem sau farmece facute.
Mi s-a intamplat sa merg la o doamna care se ocupa acum de probleme de acest gen, doamna fost dorctor psihiatru, mi-a cerut datele de nastere, si apoi a pus mana pe mana mea si a inceput sa scrie ceva pe o foaie intr-o limba asemanatoare cu sascrita ( dar nu era sanscrita, pt ca am intrebat. dar numai tin minte ce mi-a raspuns) apoi mi-a spus ca sunt o persoana destul de sensibila care pot capta cu usurinta vibratiile negative, bun cel mai socant a fost cand mi-a spus ca am un prieten care mai mult da sa fuga de mine in perioada asta pt ca el are un mare blestem asupra lui mostenire din familie.... Am intrebat-o cum a vazut asta, si raspuns a fost simplu , a vazut toate astea in campul meu energetic, ( explicatia, aurele noastre sunt impletite, si prin datele lui de nastere si-a putut da seama ) mi-a spus ca singurul lucru pe care pot sa-l fac e cu rugaciuni pt el si implicit pentru mine..... aceste rugaciuni se fac la o manastire cu cateva maicute si cu un staret... ( mentionez , consultatia a fost gratuita , nu cred ca e vb aici de vreo "smecherie" )

insa as vrea sa stiu parerea celor mai avizati decat mine, chiar credeti asa ceva. ca persoana asta a putut sa vada lucrurile pe care mi le-a spus despre prietenul meu? as avrea sa stiu si parerile voastre si poate imi explica si mie cineva ce anume a facut femeia aceasta de si-a dat seama....nu as vrea sa ma bag in chestiuni prea complicate...

va multumesc si astept cu nerabdare raspunsurile voastre, in functie de ele ma voi gandi daca voi merge pe drumul indicat, rugaciunile la manastire. ( eu una nu prea cred ca blesteme...nici nu stiu daca exista asa ceva....suna atat de grotesc....)


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Jan 31, 2007 8:00 pm 

Joined: Wed May 03, 2006 7:51 pm
Posts: 32
Location: Resita
Raspuns si parerea mea !
DA !
Sunt persoane care pot sa vada aura dar mai mult pot sa-si dea seama daca ai probleme ,blesteme,facaturi doar daca
vorbesc cu tine la telefon .
Te poate ajuta rugaciunea TATAL NOSTRU ,RUGACIUNEA SF.CIPRIAN si pelerinaj pe la manastiri .
Cred ca e bine sa asculti ceea ce ti-a spus d-na .(eu nu o cunosc ).Eu stiu mai multe manastiri dar este una foarte veche
(sec .XV) in judetul Timis la Birda care are niste lanturi foarte vechi pe sub care daca treci poti scapa de blesteme.
De ce fac unii oameni rau ?
Este o intrebare la care eu nu pot sa dau raspuns .
Ceea ce stiu eu este ca daca faci bine primesti bine iar daca faci rau ,mai devreme sau mat tarziu acel rau se intoarce.
Eu sfatuiesc oamenii sa fie buni chiar si cu cei care i-au facut rau .
Cert este ca unii nu inteleg ca le faci bine si poti fii atacat energetic de acesti oameni si din aceasta cauza trebuie sa fim pregatiti sa ne aparam tot timpul .
Se mai poate intimpla sa fie blesteme vechi pana la 7 generatii si atunci trebuie sa ne rugam si pentru iertarea pacatelor strabunilor nostri.
Iti doresc sa gasesti calea cea mai buna !
Toate cele BUNE !
Maria


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Feb 01, 2007 12:03 am 

Joined: Wed Sep 06, 2006 1:03 pm
Posts: 15
Buna Maria, se pare ca esti mai documentata decat mine, ceea ce mi-a mai spus doamna asta...ca mama lui a avut un blestem greu , si ca prietenul meu are el insusi un blestem greu. ( problema apare acum ca sora lui a fost la un domn bioenegetician, care i-a spus ca ea si fratele ei sunt curati, puri, ca mama lor intr-adevar a avut un blestem, dar ca aodata cu moartea ei a rupt si blestemul si ca ea de acolo de sus e garantul spiritual al lor , acum nici nu stiu care e adevarul...are ceva sau nu pritenul meu.... domnul asta a perceput bani pe consultatie doamna la care am fost eu nu mi-a cerut nici un ban si nici nu a insistat cu slujbele la biserica. mi-a spus ca eu decid ca ea nu are voie sa se amestece si sa influeteze liberul arbitru al omului..) acum nu stiu cine a avut dreptate....

doamna asta mi-a explicat ca slujbele se tin 11 zile din luna , se formeaza cun lant , care nu trebuie rupt, cu rugaciuni ale maicutelor si staretului........ nici nu stiu....sunt total derutata....


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Feb 03, 2007 11:11 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Nefertiti, in momentul in care cineva iti spune ceva asemanator cu ceea ce ti-a spus doamna respectiva, va trebui in mod obligatoriu sa ti se spuna si in ce consta acel blestem. Adica de cine este legat, ce te obliga sa faci, ce iti limiteaza...
Faptul ca iti spune pur si simplu: "Eu simt ca ai un blestem, trebuie sa te rogi", scuza-ma, dar nu are nici un fel de relevanta.
Iar explicatiile trebuie sa ti le dea, daca tot simte.
Blestemele sunt informatii negative care se lipesc de aura si ii influenteaza individului modul de a gandi, motivatiile si alegerile. Mecanismul este foarte simplu: actionand din interior, din aura, individul va percepe tot ceea ce vine prin acea informatie ca fiind ale lui. De aceea trebuie sa ti se explice... de aceea genul acesta de activitate se incadreaza intr-o stiinta ... altfel este un ghicit ordinar, care te distreaza si atat....
.. ca si trecutul pe sub un lant, oricat de vechi poate fi el....
Evolutia spirituala este o preocupare foarte serioasa, iar eliberarea de o limitare spirituala, fie ca este blestem sau nu, face parte din obiectul ei de activitate. In aceasta preocupare practicantul imparte lumea in obecte exterioare si obiecte interioare. Atunci cand obiectele exterioare se ating de cele interioare apar obiectele de cult si ele sunt impregnate cu o vibratie speciala, prin atentia ce le-a fost acordata. Aceste obiecte de cult sunt cele folosite in ritualul religios, care pot fi impregnate cu vibratia celui care le-a utilizat. Ma astept ca aiba puteri vindecatoare o icoana, un scaun in care a stat un om special, cladirea in sine unde se cultiva o curatenia e sufletului, dar nu niste lanturi ale caror valoare spirituala poate fi data doar de vechimea lor.
Chiar si asa in niciun caz nu scapi de greseli lamentabile pe care le-ai facut in trecut PRIN VOINTA PROPRIE, decat cand iti mobilizezi VOINTA PROPRIE in directia asta. Evolutia nu este un troc, iar purificarea spiritului nu se face prin asta, ci prin efort interior...

Lantul acela te poate pregati sa intelegi ceva... atunci cand mintea este obisnuita sa vada in jur simboluri, echivalente ale vibratiei inteioare... dar chiar si atunci ai putea sa iei cladirea in sine ca pe un obiect sanctificat, dar nu un lant...
Eu sunt convins ca tu doar ne-ai povestt despre acestea si nu iti pierzi vremea cu aceste medievalisme... pentru ca, repet, evolutia spirituala, este o preocupare serioasa si ea nu se face prin acest gen de troc... nici ritualurile religioasa nu au toate relevant, dar ne-am obisnuit sa credem ca ele pregatesc ceva... insa, in cazul acesta, lantul ramane totusi lant...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Feb 03, 2007 9:16 pm 

Joined: Wed May 03, 2006 7:51 pm
Posts: 32
Location: Resita
In primul rand vreau sa lamuresc un lucru pentru ca nu am fost explicita .Ca sa intelegeti
mai bine ce se intimpla la manastirea Birda puteti citi mai multe aici

http://www.crestinortodox.ro/Capul_Sfan ... 1-391.html

Referitor la persoane care vad aura ,desi am intalnit personal (nu-mi place sa vorbesc
sau sa scriu despre asta )pot sa va spun ca cu exceptia lui Vasile Bologan (daca nu l-ati vazut
la TV puteti citi pe internet despre el) care hipnotizeaza pacientul si spune el singur
cine l-a blestemat (am asistat la sedintele lui de hipnoza ) ceilalti pe care-i cunosc eu nu le spun
oamenilor cine i-a facut blesteme ci doar ce trebuie sa faca pentru a scapa de ele.
Bineinteles ca cel mai important lucru este sa vezi care este cauza a ceea ce ti se intimpla.
Daca nu constientizezi cauza s-ar putea sa nu te poata ajuta nimeni .
Toate cele BUNE !
Maria


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Feb 03, 2007 9:46 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Am citi articolul si este foate interesant. Nu stiam nimic despre manastirea aceasta.... nici nu auzisem despre ea....

Cat despre clarvazatori si hipnotizatori eu am o parere clara - este nevoie de astfel de oameni, pentru a ne arata ca dincolo de trup exista o lume magnifica. Insa, cei ce doar se prefac a fi clarvazatori sau vindecatori sunt periculosi... Despre acei oameni vorbeam eu. Faptul ca iti spune "ai blestem" fara sa te ajute sa, sa clarifice, atat cat poate el, este la fel cu situatia in care te-ar injura...
Am inteles din ceea ce ai spus ca si tu crezi la fel... si nu pot decat sa ma bucur pentru ca doar asa ii putem deosebi pe oameni buni de sarlatani...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Feb 04, 2007 4:58 pm 

Joined: Wed Sep 06, 2006 1:03 pm
Posts: 15
va multumesc pentru raspunsuri. mi-a spus ca exista un astfel de blestem pe care el il trage dintr-o viata anteriora, acesta il urmareste si acum si nu-l lasa sa fie fericit ( in special , relatia cu partenera, nu poate sa duca o relatie la grad de casatorie pt ca primeste piedici in acest sens ) cat despre mine.... ca am aura incarcata cu vibratii negative captate in primul rand de la persoanele din blocul in care locuiesc ( nu ma apuc acum sa dau detalii....dar mi-a spus despre ce e vb) asta ar fi explicatia la toate starile de rau , de deochi pe care le am de fiecare data cand ies afara. spunea ca prin rugaciunile maicutelor se va crea un fel de platosa, ce ma va ajuta sa scap de ele.

despre prietenul meu, mi-a spus ca "da sa fuga" tocmai pt ca ii este impiedicat sa fie fericit langa persoana pe care o iubeste cel mai mult.... ( nu am inteles f bine aceste explicatii, cred ca ar trebui sa consult si o a 2 a opinie)


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 7 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group