It is currently Thu Mar 28, 2024 4:58 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 1 post ] 
Author Message
 Post subject: Rudolf Steiner
PostPosted: Mon Nov 05, 2007 2:41 pm 
User avatar

Joined: Fri Apr 06, 2007 11:27 pm
Posts: 364
Location: Bucuresti
ce parere aveti despre r. Steiner?am inceput sa il citesc si imi pare un ocultist foarte profund.de fapt simt ca a fost un om care a avut de transmis multe lucruri esentiale omenirii.de fapt nu prea conteaza ce cred eu acum despre el,doar ca simteam nevoia sa spun cuiva despre faptul ca ma atrag irezistibil cartile sale.probabil ca incet,incet voi fi cucerit de scrierile mai multor ocultisti.cred ca asta face parte din ceace trebuie sa experimentez in aceasta viata.si,desi chiar Steiner spune ca doar prin scurgerea erelor Pamantului adevarurile din Noul Testament vor fi intelese de oameni,deci chiar daca insusi Steiner si cartile sale nu spun totul si nu ne fac sa intelegem totul,totusi cartile lui si ale altor ocultisti spun Totul pentru momentul prezent din vietile noastre individuale si din viata actuala a Pamantului.cred ca magnetismul personal al lui Steiner era unul teribil si ca unii dintre cei care l-au vazut in carne si oase au simtit pur si simplu ca el s-a incarnat pentru a ne spune noua atatea despre Viata.ochii lui ne priveau de departe..


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 1 post ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group