It is currently Thu Mar 28, 2024 7:19 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: Ce se intampla cand dormim?
PostPosted: Sat Aug 23, 2008 5:33 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Toata lumea stie ca, in timpul somnului, omul se incarca cu cea mai importanta hrana a sa.
Stie cineva despre ce este vorba EXACT?
Ma intereseaza foarte tare, din motive extrem de solide...
Cunoasteti vreo tehnica de a te conecta la aceasta "hrana" in afara timpului in care dormim? Adica, o meditatie sau ceva de genul asta?

Si daca cunoasteti lucrari pe aceasta tema mi le-ati putea recomanda?

Pt mine e foarte important...

O zi frumoasa, Irina.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Ce se intampla cand dormim?
PostPosted: Sat Aug 23, 2008 6:09 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Nu vei gasi prea multe tehnici de acest fel, dar vei gasi recomandari pe care urmandu-le iti poti descoperi propria modalitate de accedere la templele de vindecare din astral.
Recomandarile de ordin fizic le cunosti deja: nu manca inainte de culcare (cel putin o ora), nu consuma bauturi alcoolice, energizante nici chiar lapte, nu consuma mancaruri picante sau cu sare in acces, nu fa sport inainte de culcare, nu te uita la tv pana adormi, nu dormi in intuneric total si nu mai tarziu de ora 23,00.
Cele de ordin spiritual tin de echilibrul interior. Un proverb evreiesc spune: "Sa nu lasi sa cada noaptea peste mania ta!" Asadar, sa nu te culci nervoasa, suparata sau ingrozita de frica, certata cu un membru al familiei sau facandu-ti planuri de revansa, razbunare.
Rezerva-ti ca inainte de culcare, cu 10-15 minute, sa practici medicatia folosind o tehnica abstracta sau un cadru muzical relaxant pentru a te elibera de tensiunile acumulate peste zi.
Dupa ce te intinzi in pat invoca lumina spirituala: "Eu sunt in centrul luminii si lumina este in centrul meu" si lumina te va conduce la templele de vindecare si armonizare din astral atunci cand vei avea nevoie de asta. Cel mai important este sa intri in visare cu acest echilibru pentru ca hrana din timpul somnului sa fie pe aceiasi rezonanta.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Ce se intampla cand dormim?
PostPosted: Sat Aug 23, 2008 6:15 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
:)

Va multumesc!


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group