It is currently Thu Mar 28, 2024 2:28 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: Invitatie pentru protectia muntilor
PostPosted: Tue Aug 09, 2005 1:31 pm 
User avatar

Joined: Thu Jul 21, 2005 11:18 am
Posts: 54
Vedem si tacem cu totii: ne mor padurile, se distrug ecosisteme, intreaga natura isi consuma dramele sub ochii nostri. Ne-am obisnuit prea mult cu termeni ca "iremediabil" sau "niciodata" care sa justifice neimplicarea noastra in transformarea spre bine a casei noastre, Geea. Inainte de a fi individualitati, suntem parte dintr-un intreg pt care suntem responsabili in aceeasi masura ca toti semenii nostri. Pamantul e viu si noi suntem o parte din el, iar de aici constientizarea ca fiecare alegere pe care o facem are consecinte pt mai mult decat pt un singur "eu".

Exista oameni care cred si vor sa faca ceva constructiv cu credinta lor, sa-i dea o valenta creativa si sa-si canalizeze Intentia catre scopuri elevatoare. Cu aceasta credinta se va organiza o mica intrunire la Bran, langa Brasov, pe data de 13 august (sambata aceasta), in mijlocul naturii, cu ocazia oficierii unei ceremonii de protectie a muntilor si padurilor. Se doreste reechilibrarea energiilor naturale ale acestor locuri, regasirea echilibrului si a vietii, reintegrarea in vibratia armonioasa a naturii. Nu vom putea fi prezenti cu totii acolo, insa putem dispune de Intentia proprie si de felul cum o canalizam; in felul acesta va invit, daca iubiti natura si o doriti armonioasa, daca sunteti cautatori de autentic, sa va indreptati gandurile catre acest deziderat: protejarea si echilibrarea muntilor si padurilor noastre...este ceea ce putem face cu totii intr-un sens evolutiv, este sansa noastra de a fi vindecatori, protectori, daruitori. Sambata seara la ora 19:00 incepe ceremonia si oricine doreste poate contribui cateva momente prin canalizarea proprie catre acest scop comun; fiecare gand conteaza!



_________________
Vi døde ikke... Vi har aldri levd
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Invitatie pentru protectia muntilor
PostPosted: Tue Aug 09, 2005 8:34 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Imi este imposibil fizic sa fiu prezent acolo, insa in alt mod voi ajunge devreme si voi astepta Lumina sa ne uneasca pe toti in emotiile pe care le impartasim planetei. Alegerea si Puterea sunt in mainile noastre ....

Image



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Aug 10, 2005 9:35 am 
User avatar

Joined: Thu Jul 21, 2005 11:18 am
Posts: 54
Multumesc pt feedback...stiu ca vei fi prezent acolo cu intentia si pt asta si era chemarea. Mai doresc sa vin cu o precizare pt a avea certitudinea ca scopul ceremoniei este bine delimitat: invitatia se adreseaza tuturor celor care rezoneaza cu Natura, indiferent de orientarea religioasa/spirituala, indiferent de apartenenta la un grup spiritual sau altul. Acest scop transcede orice problematica umana: in fata Naturii suntem egali...



_________________
Vi døde ikke... Vi har aldri levd
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group