It is currently Thu Mar 28, 2024 2:48 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 29 posts ] 
Author Message
 Post subject: Reiki
PostPosted: Thu Aug 17, 2006 8:56 pm 

Joined: Tue Aug 15, 2006 8:33 pm
Posts: 6
Location: bucharest
Ce puteti sa-mi spuneti despre reiki?M-ar interesa unde pot contacta pers care pot instrui in acest domeniu?



_________________
dolores
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Aug 17, 2006 9:41 pm 
User avatar

Joined: Sun Jul 24, 2005 4:23 pm
Posts: 153
Reiki poate fi definit ca o cale de a ajunge in armonie cu tine , cu tot ce ne inconjoara , o cale de a primi si transmite adevarul Divin , iar cand ajungem pe deplin in a aceasta stare de armonie avem satisfactia de a ne simti in contact permanent cu Sursa .

Prin reiki putem invata sa devenim in fiecare zi mai buni , mai iubitori , mai intelegatori atat cu noi cat si cu cei care ne inconjoara , pentru ca cine se decide sa urmeze acest drum , trebuie sa stie ca nu va fi niciodata singur , ii vor fi alaturi toti cei pe care ii ajuta prin caldura inimii sale si vointa Divina .

Desi s-a nascut in Japonia , metoda reiki imbina medicina traditionala chineza cu tehnici de tranfer energetic , cu budismul Tentai cu invataturi spirituale si initieri si cu diferite influente sintoiste .

Cuvantul reiki este compus din rei , din a carui multiple semnificatii enumar : universal , spirit , divin , saman , respect si ki , care inseamna energie .
Prin reiki putem intelege respectul( rei ) pe care il datoram noi Sursei ( ki).

Afirmatiile reiki sunt :
Chiar astazi nu ma voi ingrijora ;
Chiar astazi nu voi fi manios ;
Chiar astazi voi multumi pentru binecuvantarile primite ;
Chiar astazi imi voi face munca cinstit ;
Chiar astazi voi fi bun cu fiecare fiinta vie .

Pentru a nu creea confuzii sau impresii gresite , sa vedem ce nu este reiki :
-nu este o dogma , religie , cult , doctrina , secta ;
-nu este o forma de control a mintii ;
-nu este un panaceu universal ;
-nu este o medicina alternativa ;
-nu se bazeaza pe autosugestie ;

Aplicatiile reiki :
-controlul stressului
-modelarea caracterului si a personalitatii
-tratament total complet si complex al corpurilor energetice : fizic , mental , emotional si spiritual
-tratarea obiceiurilor daunatoare si patologiei de adictie
-completarea tratamentelor medicale alopate asocierea cu alte modalitati de tratament ( homeopatia , fitoterapia , masajul ) ; nu se recomanda asocierea cu alte tipuri de tratamnt energetic
-tratarea cauzelor unei afectiuni si nu doar simptomelor acesteia
-tratarea animalelor , plantelor oamenilor , a oricarei forma de viata .

Prin metoda reiki este accesata energia universala , Divina de catre practicant , in care prin intermadiul mainilor sale este un canal de legatura intre Sursa si pacient . Pentru a putea deveni un canal de energie , sunt necesare unele cunostinte legate de modul de desfasurare al procedeului , cunostinte care sunt predate de catre un maestru reiki in trei nivele , precum si necesitatea primirii acordajelor .

Gradul intai , aduce cunostinte legate de istoria sistemului reiki , invatarea si instructia practica privind pozitiile de maini , autotratamentul si tratamentul altor persoane precum si sfaturi privind aplicabilitatea reiki in viata de zi cu zi . In cadrul acestor exercitii practicantul isi dezvolta acele abilitati care il fac sensibil la perceperea diferentelor energetice necesare pentru trecerea la urmatorul nivel .
Gradul doi presupune invatarea a trei simboluri sacre , a modalitatilor de folosire a acestora si a tratamentului mental-emotional si distal .
Gradul trei este axat pe invatarea simbolului de maestru , a procedurilor de acordaj si a modalitatilor de predare a unui curs .
Acordajele sunt efectuate de catre un maestru si sunt ceremonii spirituale in urma carora ne putem conecta la sursa de energie . Acordajul va oferi protectie energetica receptorului sau . In urma acordajului pot apare o serie de modificari fizice cum ar fi incalzirea palmelor , furnicaturi in extremitati , vederea unor culori intese sau o lumina puternica , o stare de relaxare profunda .

Asadar , reiki poate fi oricand un pas , o noua treapta pe drumul evolutiei noastre spirituale , o usa permanent deschisa oricui vrea sa urmeze acest drum .



_________________
Liana


homepage: http://spiritualityworld.com
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Aug 18, 2006 7:58 am 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
A fost o emisiune de astrologie la tv, acum vre-o 2-3 ani , cu D-na astrolog Camelia Patrascanu. Din cate stiu sotul dumneaei se ocupa cu Reiki. Camelia Patrascanu : astrolog.camelia@rdslink.ro
Ovidiu Patrascanu: reiki@pro-astrolog.ro

www.pro-astrolog.ro


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: PRANANADI
PostPosted: Wed May 16, 2007 10:01 am 

Joined: Fri May 11, 2007 8:37 am
Posts: 13
DE CE NU INCERCATI PRANANADI?;ESTE MULT MAI EFICIENT


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 16, 2007 10:59 am 
User avatar

Joined: Thu Nov 17, 2005 12:59 pm
Posts: 357
Location: bucuresti
uite o marturie a cuiva care a urmat aceasta tehnica:

"iti doresti foarte mult sa evoluezi spiritual, cauti cai sau tehnici, decoperi una si incepi s-o practici cu tot sufletul si plin de entuziasm, dar dupa ce ai practicat o perioada destul de lunga iti dai seama ce efecte are.

La mine, ca si la alti, cu care mi-au confirmat anumite trairi si ei.

Dupa cel de-al doilea grad, dupa initiere apar efecte clare. In primul rand iti diminueaza campul de perceptie si te lasa sa simti doar ceea ce lucrezi cu tehnica. Daca nu practici mai multe zile la rand, te simti secatuit, lipsit de viata ( mai exact nu mai simti acea bucurie sau acel sentiment placut pe care il trezeste o plimbare in parc, un sentiment de usurare). Odata cu asta nu mai simti nevoia nici sa te aproprii de cel drag si iti apare un sentiment de inutilitate chiar respingere, mai apare o stare de depresie ce creste gradat fara sa iti dai seama, ajungi sa faci doar de ceea ai tu nevoie ( pt egoul tau), piere bucuria de a-l ajuta pe celalalt, de a fi plin de compasiune chiar daca tehnica spune ca are drept efect o crestere a compasiunii.

In meditatii apar entitati ( le vad doar ca umbre cenusii sau negre in partea dreapta) si dupa o perioada mai lunga exista senzatia ca ceva sau "cineva" se hraneste cu ceea ce a rezultat din meditatii.

Am inceput sa fac eforturi sa ma simt bine si libera, sa fiu vesela ceea ce inainte venea de la sine.

Dupa ceea ce am experimentat, ce pot sa cred decat ca este o cale care nu duce spre lumina ci altundeva. Unde? Nu stiu!

Dupa spovedania si dezlegarea de la biserica s-a simtit cum prin zona buricului a iesit "ceva" zbatandu-se. M-am simtit apoi iar eu insumi.

Stiu ca aceasta nu este pentru cei ce cauta lumina?

Eu caut in continuare ceva care sa imi usureze calea spre lumina si astept raspunsuri sau alte intrebari si remarci.

Fiecaruia ii doresc o ascensiune cat mai rapida si sigura "



_________________
Ignis Natura Renovatur Integra
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 16, 2007 11:45 am 

Joined: Sun Jul 31, 2005 1:01 pm
Posts: 193
Location: München
mermaid :)

vorbesti de PRANANADI sau REIKI?

Laura


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 16, 2007 12:20 pm 
User avatar

Joined: Thu Nov 17, 2005 12:59 pm
Posts: 357
Location: bucuresti
:D corect Laura, multumesc. Este vorba despre Prana-nadi.



_________________
Ignis Natura Renovatur Integra
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Afirmatii
PostPosted: Thu May 17, 2007 12:49 am 

Joined: Tue Apr 24, 2007 5:50 pm
Posts: 14
Credca dak ar vedea un psiholog afirmatiile acestea:

Chiar astazi nu ma voi ingrijora ;
Chiar astazi nu voi fi manios ;

l-ar trece rapid un rand de crize.

Cuvantul "nu" urmat de o afirmatie produce o confuzie in creeru uman care necesita timp de gandire ptr a intelege exact forma care se doreste, iar cel mai des dupa cum stim cu toti duce exact la actiuni cu totul opuse.

Parca e si o formulare greoaie.......sigur astea sunt afirmatiile.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri May 18, 2007 10:54 pm 
User avatar

Joined: Sun Jul 24, 2005 4:23 pm
Posts: 153
Draga George asta e prima traducere a afirmatiilor reiki din limba japoneza; noi ca practicanti reiki le folosim si ne ajuta chiar daca afirmatia contine negatia "nu"; dar daca doresti poti sa traduci tu din engleza sau japoneza afirmatiile reiki intr-un mod cat mai corect!
Imi pare rau ca , inca o data constat cat de important este traducatorul...
Iata aici ai site-ul lui William Lee Rand unul dintre cei mai buni maestrii Reiki americani :

http://www.reiki.org/



_________________
Liana


homepage: http://spiritualityworld.com
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon May 21, 2007 10:09 am 

Joined: Sun Jul 31, 2005 1:01 pm
Posts: 193
Location: München
draga liana,

subscriu ce spune george.
propozitile cu "nu" au efecte inverse.

un expemplu simplu: daca spui unui copil
"vezi sa nu cazi"..cade in acel moment.
daca vrei sa-l atentionezi trebuie sa spui: "te rog sa fi atent"

sau exemplul tau : astazi nu am griji.., astazi sint calm..

nu este important cit de corecta este traducerea cit timp afirmatia nu contine negatia "nu".

laura


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: prananadi
PostPosted: Mon May 21, 2007 2:59 pm 

Joined: Fri May 11, 2007 8:37 am
Posts: 13
pot sa va spun ca dupa ce am primit initierea in gr.II in prananadi , am facut meditatiile zilnice ,am continuat si autotratamentul cu gr.I si nu am avut nici un fel de viziuni, nici cu entitati nici cu altceva.in ultimele luni m-am ocupat de tratamente la distanta, ptr.altii si am fost surprinsa de rezultate de fiecare data.am auzit si de la altii care practica ca au suferit schimbari in comportament dramatice ,iar explicatia maestrei noastre a fost aceea ca aceste manifestari sunt rezultatul purificarii si ca nici intr-un caz nu trebuiesc intrerupte meditatiile.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon May 21, 2007 4:34 pm 
User avatar

Joined: Sun Jul 24, 2005 4:23 pm
Posts: 153
Laura wrote:
draga liana,

subscriu ce spune george.
propozitile cu "nu" au efecte inverse.


Sunt si eu de acord cu ce spui, Laura, numai ca noi preluam ce am invatat de la maestrii nostrii Reiki...Aici intervine o veche preocupare de-a mea legata de modul in care ajunge la noi invatatura orientala (evident modificata fata de original) si aici ma refer nu numai la Reiki , ci si la Yoga...dar in fine...oricum trebuie sa fim atenti cand preluam ceva si la cine, care e traducatorul si cine face interpretarea...
Sper ca george nu a insistat pe acesta re marca asupra afirmatiilor Reiki din "dragoste " fata de reiki...E surprinzator cati practicanti prananadia incerca sa ridice in slavi tehnica lor si sa denigreze Reiki sau sa-i diminueze beneficiile...pacat...pot convietui ambele poate se pot chiar completa :shock: . A incercat oare cineva?
Cat despre negatiile din afirmatiile reiki, nimeni nu te impiedica sa elimini negatiile si sa le inlocuiesti cu ceea ce ti se pare a fi benefic; oricum reiki nu se bazeaza pe mantre stricte ci e mult mai maleabila decat alte practici si adevarul e ca experienta si practica , nu doar autotratamentul te ajuta sa iti ajuti si aproapele si pe tine.



_________________
Liana


homepage: http://spiritualityworld.com
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: "nu"
PostPosted: Tue May 22, 2007 1:23 am 

Joined: Tue Apr 24, 2007 5:50 pm
Posts: 14
Liana, vreau sa stii ca nu am nici un dinte impotriva reiki. Interventia mea legata de reiki se datoreaza tocmai curiozitatii pe care o am cu privire la aceasta disciplina, iar imformatiile mele legate de reiki fiind nule, am incercat sa deskid un subiect de discutie in plus, cu privire la aceasta disciplina.
Tot ce stiu despre aceasta disciplina este ca reiki se adreseaza in primul rand corpului fizic al omului ceea ce m-i se pare un lucru extraordinar, ptr ca daka te simti bine fizic apare buna dispozitie si implicit o viata fericita.
As vrea sa-mi confirmi, sau nu, dak putinele mele cunostinte sunt bune.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue May 22, 2007 7:50 am 
User avatar

Joined: Sun Jul 24, 2005 4:23 pm
Posts: 153
George, eu am fost initiata in Usui Reiki Ryoho (reiki traditional) acum vreo 9 ani, iar de-alungul anilor pana in prezent , am mai primit initieri in Seikim Reiki si Karuna Reiki; de ce am facut toate acestea...pentru ca mi-am dat seama de diferenta dintre energii nu doar dintre gradele reiki ci si dintre metodele Reiki. Reiki traditional lucreza asupra corpului fizic in sensul ca, in corpul fizic se inmagazineaza suferintele noastre, datorita impurificarii sufletului, adica trebuie sa trecem prin suferinte fizice, pentru a ne curata sufletul. Personal am observat ca daca dupa o perioada mai lunga in care nu fac tratament sau autotratament, anumite zone mi se blocheaza, iar dupa efectuarea tratamentului asupra unui pacient, incep sa se deblocheze si canalele sau chakrele mele.
In cartea lui Stephen Aroyo - Karma, astrologia si transformarea personala, la pluto pe casa III- a scrie ca "oamenii care prezinta pluto in aceasta casa , dispun de multe ori de o mare energie pe care o pot directiona prin maini in scopuri vindecatoare..." ; ti-am dat acest citat pentru ca dupa multi ani de la initierea mea in Reiki mi-am dat seama ca eu, avand pluto pe casa III- a si in fecioara, am oarecum datoria de a utiliza energia reiki nu doar pentru mine ci si pentru altii.
Am scris toate aceste lucruri ... s-ar putea spune foarte multe...toate se invata si se dezvolta prin proprie experienta; e greu de explicat si de simtit energia reiki fara s-o chiar aplici. O sa revin cu alte aspecte in functie de evolutia topicului.
Multumesc.



_________________
Liana


homepage: http://spiritualityworld.com
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue May 22, 2007 9:30 am 
User avatar

Joined: Thu Nov 17, 2005 12:59 pm
Posts: 357
Location: bucuresti
:shock: Si eu am pluto in III... in Balantza... si, fara sa fac Reiki sau altceva (desi tot cochetez cu ideea) intotdeauna simt nevoia sa pun mana pe un bolnav, suferind... exact asta-mi vine, de fiecare data... sa pun mainile si sa le tzin pe locul bolnav... sau sa-i masez picioarele, talpile...



_________________
Ignis Natura Renovatur Integra
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue May 22, 2007 10:15 am 

Joined: Sun Jul 31, 2005 1:01 pm
Posts: 193
Location: München
foarte interesant liana :)

poate ne povestesti mai multe..?

laura


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jun 23, 2007 9:54 pm 
User avatar

Joined: Sun Jul 24, 2005 4:23 pm
Posts: 153
Am gasit o varianta pentru cine doreste sa urmeze cursuri de Reiki ONLINE . Din cate stiu gradul I este gratuit, celelalte la preturi convenabile. Persoana care ofera lectiile este testata de mine si e ok, adica mi-a facut niste acordaje de la distanta si le-am perceput...
Nu aveti nimic de pierdut !
Pentru cine e interesat, informatii la :

http://www.spiritualityworld.com/pages/reiki/online-reiki-classes.php



_________________
Liana


homepage: http://spiritualityworld.com
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Jun 27, 2007 4:36 pm 

Joined: Tue Apr 24, 2007 5:50 pm
Posts: 14
REiki are aplicatii si asupra corpului fizic?

Mi-a povestit o persoana apropiata cum un practicant de reiki pur si simplu ia inchis rana unei persoane care suferise un accident, fara nici un fel de interventii chirurgicale. Persoana respectiva pur si simplu a plecat pe picioare de la locul accidentului fara nici un fel de problema.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Jul 19, 2007 12:14 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Pana acum nu am intalnit un asa caz spectaculos.
Am o prietena care a amelioat un diabet insulinodependet atat de mult incat omul nu-si mai face insulina si toata evolutia s-a petrecut practic sub ochii mei, pentru ca vedeam fiecare etapa, dar asa spectaculos cum spui nu cunosc niciun caz decat tot asa ca si aici, povestit de altii, intamplari si situatii in care cred, dar la care nu am asista direct.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Reiki
PostPosted: Wed Apr 08, 2009 9:52 pm 
User avatar

Joined: Wed Dec 12, 2007 11:02 am
Posts: 235
Location: Bucuresti
de ceva vreme cochetez cu ideea de initiere in reiki, si culmea e ca in ultimul timp gasesc persoane cu care pot vorbi sau care sunt initiate, pana si un maestru...doar ca parerile sunt atat de impartite, cu putin timp in urma citeam pe un alt site de astrologie ca reiki ar fi un curent spiritual satanist :shock: ...ma puteti ajuta cu un sfat,o parere, ceva?



_________________
Lux Aeterna
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Reiki
PostPosted: Wed Apr 08, 2009 10:07 pm 
User avatar

Joined: Sun Jul 24, 2005 4:23 pm
Posts: 153
Ha ha ha :lol: multe am auzit spunandu-se despre reiki , numai de curent satanist nu am auzit inca. Doamne, ce mai poate scorni mintea omeneasca :cry:
In mare am sa-ti spun doar ca prin practicarea reiki-ului, canalizam si focalizam energia Divina.
Am fost initiata in reiki si practic de mai mult de 10 ani, cu bune rezultate in planul sanatatii pacientilor.
Pot sa iti spun ca rau nu face, doar ca poate sa nu ajute...depinde doar de diversi factori.

Oricum doar atentie la maestrul care te initiaza pentru gradul I , ar fi bine sa continui initierile cu acelasi maestru.

Nimic nu e intamplator, ai simtit tu ceva legat de reiki...urmeaza-ti chemarea sufletului, regrete nu vor fi, te asigur, atentie doar la cele spuse mai sus.

Mult succes si sa auzim de bine :wink:



_________________
Liana


homepage: http://spiritualityworld.com
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Reiki
PostPosted: Thu Apr 09, 2009 10:44 am 
User avatar

Joined: Wed Dec 12, 2007 11:02 am
Posts: 235
Location: Bucuresti
mda asa ma gandeam si eu... :lol: ...as mai avea o intrebare: e posibil ca unele persoane sa aiba experiente chiar urate dupa initierea in reiki, datorate energiei lor negative? ...poate energie divina sa selecteze cine o primeste si cine nu?...sau pe cei din urma sa ii supuna la asa incercari ca sa ii indeparteze ?



_________________
Lux Aeterna
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Reiki
PostPosted: Thu Apr 09, 2009 3:31 pm 
User avatar

Joined: Sun Jul 24, 2005 4:23 pm
Posts: 153
Personal nu am auzit de experiente deosebit de negative dupa initiere, dar se pot intampla cazuri de deranj stomacal, simptome de raceala (gripa), dar false si care nu trebuie sa te sperie. Toate acestea nu sunt decat efecte ale curatirii/purificarii corpului.
La initiere te racordezi la Lumina, si devii un canal de Lumina!
Nu este vorba de energia divina care selecteaza in acest caz e vorba de liberul tau arbitru care decide acceptarea initierii, si de legea cauza-efect, adica tot ce ti se intampla e rezultatul gandurilor si faptelor tale.
Se spune ca Saturn e dur si pedepseste,gresit! Saturn nu iarta si iti da inapoi ceea ce meriti. Daca ai fost "cuminte"poti primi chiar un "cadou"placut :wink:



_________________
Liana


homepage: http://spiritualityworld.com
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Reiki
PostPosted: Fri Apr 10, 2009 10:33 am 
User avatar

Joined: Wed Dec 12, 2007 11:02 am
Posts: 235
Location: Bucuresti
mi-am gasit deja un maestru...am fost ieri si am vorbit cu el... oare e o perioada propice initierii, din punct de vedere astrologic?...apropos, unde ar trebui plasata, in ce casa, sau carei planete atribuita, aceasta tehnica?



_________________
Lux Aeterna
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Reiki
PostPosted: Wed Apr 15, 2009 10:18 pm 
User avatar

Joined: Wed Dec 12, 2007 11:02 am
Posts: 235
Location: Bucuresti
azi am facut initierea reiki... :D ...si maine urmeaza partea a 2-a a cursului...maestrul spune ca simte o puternica energie in zona palmelor si a capului...mai scriu cand ma dumiresc ce si cum



_________________
Lux Aeterna
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Reiki
PostPosted: Thu Apr 16, 2009 7:39 am 
User avatar

Joined: Sun Jul 24, 2005 4:23 pm
Posts: 153
Bravo, Felicitari! Sa fie intr-un ceas bun :)
Mai tine-ne la curent dupa ce te dumiresti :wink:



_________________
Liana


homepage: http://spiritualityworld.com
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Reiki
PostPosted: Thu Apr 16, 2009 11:02 am 
User avatar

Joined: Wed Dec 12, 2007 11:02 am
Posts: 235
Location: Bucuresti
asaaaa... azi noapte am simtit furnicaturi in palme, picioare, si zona capului, mici piscaturi, parca era un fel de curent electric...bine, inca le mai simt, dar m-am obisnuit :lol: ...azi avem partea 2, dupa cum spuneam, sa vedem ce mai simt



_________________
Lux Aeterna
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Reiki
PostPosted: Thu Apr 16, 2009 9:06 pm 
User avatar

Joined: Sun Jul 24, 2005 4:23 pm
Posts: 153
Bine :)
Acum ve trebui sa inveti sa simti DIFERIT! Adica sa inveti sa distingi ce simti si semnificatia a ceea ce simti...eu prima data cand am pus palmele deasupra unui copil bolnav de leucemie...a fost incredibil ce am simtit...
Majoritatea simt prin cele 5 simturi legate de corpul fizic (vazul, auzul, mirosul, gustul, sintul tactil).
Celelalte tipuri de simturi sunt denumite extrasenzoriale si nu tin de corpul fizic (intuitia, simtirile date de reiki, etc)
Trebuie sa incerci sa "traduci" dupa un timp, furnicaturile, caldura, senzatia de rece, de gol...pe care le vei simti in decursul tratementelor reiki.
Cu cat practici mai mult cu atat mai bine :)



_________________
Liana


homepage: http://spiritualityworld.com
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re:
PostPosted: Sun Mar 20, 2011 10:53 am 
User avatar

Joined: Wed Oct 08, 2008 5:06 pm
Posts: 49
mermaid wrote:
uite o marturie a cuiva care a urmat aceasta tehnica:
Dupa ceea ce am experimentat, ce pot sa cred decat ca este o cale care nu duce spre lumina ci altundeva. Unde? Nu stiu!

Un link catre un articol despre Razele Arhanghelilor.
Chiar nu aveti nevoie sa platiti tot felul de "maestrii" care sa va dea initieri dubioase si costisitoare,cu simboluri esoterice pe care nu le intelegeti.Puteti cere initierile direct de la ingeri,si ajutorul la fel.

http://kristinell86.spaces.live.com/blo ... 2109.entry


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 29 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group