It is currently Tue Mar 19, 2024 8:05 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 22 posts ] 
Author Message
 Post subject: Astrologia,o terapie moderna
PostPosted: Tue Feb 21, 2006 8:55 pm 

Joined: Sat Jan 21, 2006 10:21 pm
Posts: 296
Coser,m-as bucura mult sa pot achizitiona aceasta carte.Ai scris pe forum ca incerci sa o introduci aici,dar intreb daca se mai poate cumpara.Care este adresa editurii Junimea-Iasi,pe internet?Nu am reusit s-o gasesc.Chiar daca stocul este epuizat,eu insist,poate am norocul s-o pot achizitiona. :lol: Sau poti sa ma indrumi,unde s-ar mai gasi?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Astrologia,o terapie moderna
PostPosted: Tue Apr 18, 2006 6:37 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Imi par rau, dar nu cred ca mai ai de unde sa o achizitionezi....
Sa speram ca va fi cineva interesat de editarea ei, evident o editura care sa se implice in editarea ei nu doar sa o tipareasca si sa adune banii asa cum au facut cei de la Junimea. Ei isi luasera anagajamentul ca o vor corecta si am avut neplacta surpriza sa constat nu numai ca nu au facut ceea ce trebuia, dar nici macar nu s-au uitat... si sunt cateva figuri la inceputul cartii unde lipsesc simbolurile planetare, ceea ce este foarte grav. A trebuit sa merg personal la editura si sa lucrez acolo la erata pe care - mare minune - au lipit-o ei pe carti.
Asta ca sa-ti faci o parere de ce am retineri mari in a insista in continuare la alte edituri... Astept raspunsul de la o editura mai mare, eu chiar nu ma grabesc... daca si de aici raspunsul va fi nu, abia atunci imi voi face alte planuri... Iar de periat... he he. - spunea cineva pe un alt forum - NU, chiar nu periez orgoliile nimanui doar pentru a-mi vedea cartea in librarii - astea sunt baloane de sapun - am trecut de mult de etapa asta...
Dar asa cum am mai apus daca nu se va putea sa apara pe hartie ea va aparea pe internet gratuit... dar nu stiu cand se va intampla asta...

... uite cuprinsul aici... mai mult nu-ti pot oferi http://astro.coser.ro/diverse/cuprins.pdf



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Apr 18, 2006 10:57 am 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Coser, daca imi permiti o sugestie. Ai putea tu sa faci aceasta investitie, sa dai bani la o editura si la o tipografie sa ti-o publice, apoi ei se pot ocupa de distributie si cartea se poate vinde foarte bine si pe net. In felul acesta castigurile tale vor fi mai mari, pentru ca drepturile vor fi integral ale tale, nu vei mai astepta cu taraita sa iti dea ei acel 8% drept de autor. Daca nu ai f. multi bani publici 500 buc, iti iei banii si apoi mai faci inca pe atata. Daca vrei sa faci asta te pot pune in legatura cu o Editura din Bucuresti, care stiu ca face asta si pe care apoi trebuie sa ii pisezi tu la cap cu detalii legate de hartie, coperti, grafica, felul in care este legata cartea.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Apr 19, 2006 8:30 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Multumesc pentru sfat!
Da, este adevarat ce spui tu, dar in lipsa unei distributii acest lucru nu este posibil. Oricum am hotarat ca ma voi mai gandi la aspectul acesta si voi vedea ce va iesi pana la urma...

multumesc inca o data!



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Apr 19, 2006 8:34 pm 

Joined: Sat Jan 21, 2006 10:21 pm
Posts: 296
Multumesc Coser pt.raspuns.dar sti cum se roaga un berbec la Dumnezeu:"Doamne da-mi, te rog,rabdare,dar daca se poate s-o faci ACUM" :lol:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 07, 2007 1:52 pm 

Joined: Sat Jan 21, 2006 10:21 pm
Posts: 296
Gheorghita,cand apare cartea ta ?
La editura nu vad nimic ,inca.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 07, 2007 2:38 pm 
User avatar

Joined: Thu Nov 17, 2005 12:59 pm
Posts: 357
Location: bucuresti
:D Aries, sunt convinsa ca vom afla primii! :wink:



_________________
Ignis Natura Renovatur Integra
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 07, 2007 4:44 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
In toamna, sper. Acum 2 saptamani am aflat ca redactorul sef de la editura este plecat putin din tara... adica putin mai mult ... Nu consider ca este lipsa de profesionalism, ci doar o situatie neprevazuta. Se va intoarce prin septembrie si se va relua lucrul.
Da, veti afla primii!



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 07, 2007 5:20 pm 

Joined: Sat Jan 21, 2006 10:21 pm
Posts: 296
Multumesc, m-am linistit :lol:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Astrologia,o terapie moderna
PostPosted: Thu Sep 04, 2008 12:47 pm 

Joined: Wed Sep 03, 2008 11:08 am
Posts: 7
Stimate domnule Gheorghita Coser,
ASTRONICA are o intrebare.Cartea Astrologia,o terapie moderna a mai fost editata la Editura Junimea in 2002?? Eu am o parere buna despre carte.Are acelasi cuprins cu noua carte de care vorbiti?? ASTRONICA are mai multe carti de astrologie.Mi-am intocmit harta astrologica natala si mi-am interpretat-o.Cel mai mult mau ajutat cartile:Armand G.Constantinescu-Tratat de Astrologie vol 1 si vol 2.Cartea dumneavoastra.Adrian Cotrobescu-Astrologia practica,Theo montera-Tratat practic de Astrologie medicala.Cel mai mult mau ajutat cele 6 volume de Astrologie Vedica-Evghenia Cozma


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Astrologia,o terapie moderna
PostPosted: Thu Sep 04, 2008 6:43 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
ASTRONICA wrote:
Cartea Astrologia,o terapie moderna a mai fost editata la Editura Junimea in 2002??


Da, in plus am facut niste corecturi, inclusiv la metoda de calculare a vietilor anterioare unde, fara sa stiu cum s-a intamplat, am gresit la exemplul de calcul. Am rectificat temele din exemplu, am scos capitolul cu efemeride si am adaugat un capitol nou "In cautarea identitatii noastre"... oricum, ce s-a intamplat cu junimea e poveste lunga
Celelalte carti pe care spui ca le ai in biblioteca sunt achizitii valoroase, dar mai sunt si altele aparute recent, traduceri din engleza sau italiana. Aceste carti trebuie sa te ajte in primul rand sa intelegi ce stii despre oameni si apoi sa-ti ofere mai multe informatii. In astrologie ai nevoie de pareri, de unghiuri, de punte de vedere, de aceea trebuie sa citesti mult si sa intelegi tot ceea ce citesti, doar asa iti vei deschide orizontul perceptiei si doar asa astrologia te va ajuta.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Astrologia,o terapie moderna
PostPosted: Sat Mar 28, 2009 8:27 pm 

Joined: Wed Sep 03, 2008 11:08 am
Posts: 7
Stimate domnule Coser mi-ati scris ca ar mai fi si alte carti de astrologie aparute care m-ar ajuta.Care ar fii???


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Astrologia,o terapie moderna
PostPosted: Sat Apr 25, 2009 10:42 pm 

Joined: Tue Jul 31, 2007 12:29 pm
Posts: 26
Location: Craiova
De unde pot cumpara cartea? Am cautat-o pe internet si nu o gasesc ... Ma poate ajuta cineva?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Astrologia,o terapie moderna
PostPosted: Sun Apr 26, 2009 9:10 am 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
sophia13 wrote:
De unde pot cumpara cartea? Am cautat-o pe internet si nu o gasesc ... Ma poate ajuta cineva?

Trimite un e-mail la adresa de aici. Cred ca o primesti, cu siguranta; poti contacta editura si telefonic ( eu asa am facut...):
http://www.coser.ro/sitevechi/diverse/Astrologia.html



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Astrologia,o terapie moderna
PostPosted: Wed Aug 12, 2009 4:39 pm 

Joined: Sat Feb 28, 2009 12:38 pm
Posts: 12
Si eu i-am contactat telefonic (pe cei de la editura) pe la inceputul lunii mai ,si m-au cam amanat,dar am insistat cu 2-3 telefoane saptamanal pana am intrat in posesia ei...asta fiind deja la inceputul lunii iunie...Dar ce mai conteaza asteptarea cand ,in sfarsit poti s-o tii in manuta si te pierzi cu totul ,savurand fiecare pagina :D


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Astrologia,o terapie moderna
PostPosted: Sat Aug 15, 2009 10:55 pm 

Joined: Wed Feb 25, 2009 11:28 pm
Posts: 23
Si eu am scris la editura si am primit cartea dupa aproximativ doua luni. dar nu i-am stresat deloc in aceasta perioada, pur si simplu am asteptat.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Astrologia,o terapie moderna
PostPosted: Tue Oct 13, 2009 5:17 pm 

Joined: Thu Oct 08, 2009 3:57 pm
Posts: 10
Location: Campulung Moldovenesc
Si eu am scris la editura, dar n-am fost norocoasa.... :cry:


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Astrologia,o terapie moderna
PostPosted: Tue Oct 13, 2009 5:30 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
Incearca telefonic...la mine a mers, si inca destul de repede! Iar daca se intampla sa uite domnul care iti raspunde, ii reamintesti ce ti-a promis, dar tot prin telefon...
Merita efortul..este speciala cartea asta!! :)



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Astrologia,o terapie moderna
PostPosted: Tue Oct 13, 2009 5:54 pm 

Joined: Thu Oct 08, 2009 3:57 pm
Posts: 10
Location: Campulung Moldovenesc
Am sa incerc telefonic. Iti multumesc Mihaela.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Astrologia,o terapie moderna
PostPosted: Mon Feb 08, 2010 6:19 pm 
User avatar

Joined: Sun Jan 10, 2010 4:42 pm
Posts: 20
Buna ziua, domnule Coser. Vroiam sa va intreb daca exista posibilitatea de a cumpara cartea dumneavostra de la vreo editura sau librarie din Bucuresti?(nu imi surade varianta cu comanda de la editura din Iasi). Sau daca v-a exista cel putin in viitorul apropiat ? Multumesc.

Kore


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Astrologia,o terapie moderna
PostPosted: Mon Feb 08, 2010 8:18 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Nu stiu daca in Bucuresti a fost distribuita sau in alt oras. Ai putea sa suni la editura (0745236413) si sa intrebi. Daca nu vrei sa-ti dai adresa, poti alege varianta cu un anume oficiu postal la Post restant si te duci la ghiseu cu buletinul si-ti ridici pachetul.
Stef nu are o distributie foarte ampla pentru ca nu este o editura mare. Am ales varianta asta pentru a fi la distributia celor interesati nu pentru a face o afacere, dar uite ca exista acest inconvenient. Imi pare rau!



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Astrologia,o terapie moderna
PostPosted: Mon Feb 08, 2010 10:56 pm 
User avatar

Joined: Sun Jan 10, 2010 4:42 pm
Posts: 20
Am inteles. O sa sun la editura si probabil voi folosi varianta cu Post restant, nu stiam de ea pana acum.
Multumesc pentru raspuns.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 22 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group