It is currently Thu Mar 28, 2024 11:40 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 1 post ] 
Author Message
 Post subject: LILITH Luna Neagra
PostPosted: Sun Jun 18, 2006 2:45 pm 

Joined: Sat Jan 21, 2006 10:21 pm
Posts: 296
Am primit zilele trecute prin posta cele trei brosuri cu titlul de mai sus.Am inceput-o doar pe prima si am dorit sa va impartasesc si voua acest material.Este prima data cand gasesc un material atat de bogat despre Lilith si mai ales tradus in romana .Daca va intereseaza se gaseste la http://geealife.go.ro, pachetul cu cele trei volume,prin posta,cu plata ramburs,m-a costat 220.000 lei [vechi].

Va redau mai jos cateva spicuiri din cuprins:
Partea intai: Mitul lui Lilith;Imaginea despre Dumnezeu;Partea feminina si intoarcerea lui Lilith;Priap;Dionisos;Eros;Val si amuleta;Sangele;...Perspectivele lui Lilth:Marea Mama;Aspectul Lamastum;Aspectul Istar;Marea Zeita...Starea de androginat;..Axa Lunii Negre....Partea a doua:Luna Neagre in semne si aspectele sale cu planetele.....Partea a treia:Luna Neagra in Case...Lilth si Chiron;...Ce declanseaza Lilith inhoroscop...Tranzitul Lunii N egre peste planete si invers...Experiente cu tranzite...Clipa adaevarului..Cautarea poz. "adevarate " sau "corijate" ale poz.lui Lilith.

Am uitat sa mentionez autorul:deci "LILITH LUNA NEAGRA" de Hannelore Traugott [ sinteza de Marcel Doros si Ramona Venturini].


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 1 post ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group