It is currently Fri Mar 29, 2024 2:29 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 2 posts ] 
Author Message
 Post subject: Studiul notiunilor de baza in astrologie
PostPosted: Wed Oct 31, 2007 12:20 pm 

Joined: Mon Apr 09, 2007 3:20 pm
Posts: 14
Location: elvetia
Imi puteti, va rog, recomanda niste carti, cursuri online sau de la distanta sau orice alta metoda care ar fi utila pentru a putea incepe un studiu sistematic al astrologiei?

Stiu de cativa ani deja cate putin despre planete, despre case... dar prea putin. Am citit cateva topic-uri pe forum despre ce carti merita citite, totusi nu stiam cu ce sa incep. Citesc articole, le gasesc interesante, incerc sa inteleg cat pot...totusi imi lipsesc inca prea multe notiuni de baza si cateva “exercitii” de baza.

Eu locuiesc in Elvetia, aici sunt multe scoli, cursuri…dar nu stiu in care sa am incredere, poate a auzit cineva de vreuna care are reputatia de a fi serioasa?

Va multumesc.


PS : M-a impresionat extraordinar ajutorul primit de la Adria, felul in care m-a sustinut in a-mi intelge situatia, ca sa pot face ce pot mai bun in conditiile date. Mi-ar placea sa pot face si eu asta pentru oameni. Desi nu iti ofera solutia, astrologia iti face lumina si lumina asta e atat de importanta!

Constatand acum cat de profunda poate fi o analiza – asa cum e cea facuta de Adria pentru cazul meu – nici nu mai sunt sigura ca e vorba doar de ceva ce poate fi invatat, poate e nevoie si de calitati speciale, pt a fi capabil de a realiza o sinteza intr-adevar utila. In mod sigur e nevoie si de experienta, dar de sunt convinsa ca va veni cu timpul…


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Nov 10, 2007 5:48 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
Daca vrei, imi poti trimite pe mesageria privata o adresa de mail la care sa iti trimit niste carti, inclusiv Astrologia in noua era( Dan Ciuperca).



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 2 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group