It is currently Thu Mar 28, 2024 10:58 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 2 posts ] 
Author Message
 Post subject: Sa fugim de superficialitate!
PostPosted: Sat Feb 23, 2008 2:00 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Din capitolul sa fugim de superificialitate ...

http://www.gardianul.ro/2008/02/23/dosa ... 09620.html

Ii multumim autorului acestui articol, Doru Bem, un om special, profund si bine informat.
Este adevarat ca despre magie si vrajitorie nu poti sti niciodata totul, putini stiu cat stie autorul articolului (foarte multe, de altfel), dar oricat stim, oricate informatii avem este bine sa ni le structuram pentru a nu face confuzie intre termeni si, MAI ALES, pentru a avea incredere ca a sti putin nu este totuna cu a sti superficial...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Feb 28, 2008 3:35 pm 
Insa explicatia pentru ceea ce ni se intåmpla o gasim tot in interiorul fiintei noastre.

asa si e...
incerc dinainte sa vad daca ma adaptez incontinuare textului..

ca nu degeaba s-au aciuat asupra noastra si ca, într-un fel, poate ca si „meritam“ acest lucru
nu stiu cat si de nimerit este acest lucru...
nu ca ne putem imagina dar si asa si e... traim intr-o lume in care unii au forta iar altii nu o au si atunci cine o merita .. "patania""""!
Observ ca fug de acestea si bine o fac... e si asta o analiza a modului meu de a fii... indefinitiv adevarul e ca nu fac decat sa ma descotorosesc de ce nu e bun inutil.... dar si ca fug nu e decat o cale una din ele.. pe care tot eu trebuie s-o suport "pesemne . Si am gasit acest mod de fuga ultimul mod de a ma elibera... daca are cineva sa faca comentarii... "la ce tot ce spun eu " s-o faca ... scap de tot si caut sa ma eliberez ... si sincer raman in picioare...


  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 2 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group