It is currently Thu Mar 28, 2024 8:25 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: Eurovision 2008
PostPosted: Fri Feb 29, 2008 9:17 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:35 pm
Posts: 154
Location: Timisoara
Cred ca mai toti stiti ce scandal este cu privire la piesa castigatoare de anul acesta prin "bunavointa" TVR-ului; personal, consider ca cei de la Biondo meritau asta si dupa cum se vede pe net mai sunt si altii care cred la fel ca mine.
Acum as vrea sa va rog, in special pe Gheorghita, asa cum de fiecarte data se analizau pe aici diverse mondenitati, daca se poate face o analiza cu privire la acest concurs; nici nu stiu ce trebuie analizat, unde se incadreaza, la tranzite, a cui? orara sau altceva....de aceea rog mutarea topicului la alta sectiune daca este cazul.
Pe scurt, pentru cei care totusi nu sunt la curent: piesa castigatoare este: "Pe o margine de lume" cantata de Nico si Vlad Mirita iar piesa care merita sa castige este "Shine" interpretata de truba "Biondo".
Intrebare: deoarece s-au semnalat mai multe nereguli cu privire la televoting iar populatia vrea ca la Belgrad sa fim reprezentati de Biondo, (s-a infiintat si o petitie in favoarea lor care a acumulat 10300 de semnaturi), ce sanse mai sunt acum pentru asta?

Cu bunavointa voastra atasez un link unde va mai puteti informa: http://budesh.blogspot.com/2008/02/proc ... html#links

Multumesc.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Eurovision 2008
PostPosted: Tue Mar 04, 2008 10:11 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
ina22us wrote:
Acum as vrea sa va rog, in special pe Gheorghita, asa cum de fiecarte data se analizau pe aici diverse mondenitati, daca se poate face o analiza cu privire la acest concurs; nici nu stiu ce trebuie analizat, unde se incadreaza, la tranzite, a cui? orara sau altceva....de aceea rog mutarea topicului la alta sectiune daca este cazul.


Ina, nu am datele necesare pentru a-ti raspunde. As putea sa inteleg o tema ca aceea a infiintarii unul festival, dar nu am la indemana momentul de inceput, momentele in care tarile au participat pentru prima data... nu dispun de astfel de date ca sa pot sa-ti spun parerea mea obiectiva.
Parera subiectiva este ca Nico, dar mai ales Vlad Mirita mi-au placut intr-un mod cu totul cu totul exceptional. Vocea lui Mirita o regasesc acum total deferita, ampla, usor de controlat, mai expresiva si acoperind o gama mult mai mare de cum era cu cativa ani in urma. Pentru mine este o surpriza placuta si le doresc succes si fie sa aiba sansa de castige.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Mar 05, 2008 6:06 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:35 pm
Posts: 154
Location: Timisoara
Inteleg situatia; oricum, nu despre capacitatea lor de a canta este vorba (pentru ca au voci bune) ci despre felul in care au castigat si despre melodia cu care se prezinta si despre care se zvoneste ca este copiata.
Multumesc pentru raspuns si sper sa nu fi deranjat pe nimeni cu acest post.

Inca ceva, daca stim sigur ca finala Eurovision este pe 24 Mai 2008 la Belgrad si stim si tarile participante, te poti uita macar ce posibil succes poate avea Romania?

Ina
:)


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group