It is currently Wed Apr 17, 2024 12:59 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 6 posts ] 
Author Message
 Post subject: Conferinta Marilor Astrologi
PostPosted: Sun Oct 15, 2006 10:45 am 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
He he, a trecut o saptamana de atunci... daca nu ati fost, astea-s impresiile mele despre prima zi (la a doua n-am mai fost). In primul rand am ramas cu gura cascata cand am ajuns (am intarziat) ca de-abea am gasit un scaun liber. Sala era plina ochi... si "la tabla" era Gabriel Mihailovici. Extrem de amuzant si de vioi, mi-a placut mult. De fapt el a fost sarea si piperul intregii adunari. A zis ceva de harta compusa intre o anumita firma si Romania, apoi intre seful firmei si Romania. In fine, firma a dat faliment sau asa ceva, lucru care se vedea clar pe harta compusa (pentru cine vedea asta). Pentru mine a fost greu sa-l urmaresc pt ca aveam o pozitie naspa rau, el tot arata cu batul spre planetele pe care io n-avea cum sa le vad de unde eram... Asta a fost prelegerea (aproape singura de altfel) unde intr-adevar s-a vorbit astrologic. Au urmat altii, si au vorbit despre era Pestilor (era s-adorm), despre fractali (ce naiba caut io aici, ma intrebam?) despre petrolul din Rusia (la scoala era sa raman repetent la istorie). In sfarsit, un domn simpatic a vorbit despre femeia baietoi, cea tunsa scurt si imbracata in pantaloni. Proteste vehemente din partea publicului feminin... Era si cam firav la trup si usa era in partea cealalta, la un moment dat nu-l vedeam prea bine, insa a scapat nelinsat. A dat si vreo 2 exemple de harti ale baietoaicelor, una cu un stelium de 5 planete in Leu, alta cu 4 planete in Leu... Am uitat sa va zic ca totul s-a derulat pe un fond sonor de muzica hard-rock, dintr-o sala invecinata, e adevarat cu mici pauze de liniste... la un moment dat trepida scaunu cu mine. Firicel s-a dus sa calmeze rockerii. A venit dupa 15 minute, pe acelasi fond sonor, la fel de tare. Bine ca nu l-au luat aia la bataie... Interesant a fost insa Dan Ciubotaru (astroforum) care a vb despre Ceres, asteroid vazut de el nu atat ca ingrijire materna, cat ca maturizare emotionala a individului. Se uita AAR-ul la el ca la urs... a fost super zic io, cu un exemplu in care studia revolutia lui Ceres (ca la Solar Return, doar ca Ceres in loc de Soare), si in care o biata femeie avea parte de o maturizare extrem de dura din partea sotului... parca e altceva decat petrolul sau fractalii din brocolli, nu? In fine, la final a luat cuvantul Firicel, care a vb despre niste CD-uri cu simboluri sabiene (160.000 de lei) si despre scoala de astrologie... Apoi Nicolici, de la care am retinut ca e greu de gasit, dar cine vrea il gaseste (de fapt adusese si pliante in acest sens). Cand sa plecam, Mihaela Dicu ne-a anuntat ca de pe masa au disparut 2 CD-uri si aproape toate brosurile (40.000 lei bucata), si cei care le-au luat sunt rugati sa dea si banii, lucru care ma indoiesc ca s-a si intamplat... :lol:



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Conferinta Marilor Astrologi
PostPosted: Tue Oct 17, 2006 11:09 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Frumoasa experienta Mihnea.
Mie imi lac eclerele, daca dadeau eclere gratis cred ca ma duceam si eu... :D :D
(Gluma nu este la adresa ta, evident)



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Oct 18, 2006 9:35 am 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Am uitat de Mihaela Dicu, care a prezentat principalele evenimente din 2007... si aici a fost interesant, cu predictii sumbre, gen caderea bancilor, iesiri de oameni in strada, un fel de revolutie...

Oricum, motivul pt care m-am dus a fost sa intalnesc oameni. Mi-am dat seama (cam tarziu, da mai bine decat niciodata) ca totusi in spatele internetului se afla niste oameni. Forumurile sunt frumoase, interesante, poti invata f multe, dar e greu sa cunosti oamenii cu adevarat. Si nu atat cei "de pe scena" m-au interesat (desi si ei) cat cei din sala.
Si aici a fost o chestie putin cam naspa. Cineva m-a intrebat: Aaa, te-a trimis Coser in spionaj?
Mey, io sa fiu al naibii daca inteleg chestia asta... In sfarsit, ideea e ca toti suntem oameni si ocupandu-ne cu astrologia, suntem putin ciudati (cel putin in ochii celor neastrologi). Dar uneori exista o rautate infantila pe care n-o inteleg. Si nu v-as fi spus asta, daca nu zicea Daniela de dualitatea mea... dar eu n-o consider dualitate, cel putin nu in cazul asta... totusi e trist sa constati ca pe unii nu-i pasioneaza atat astrologia, cat jocurile de culise si cautarea hibelor celuilalt...



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Oct 19, 2006 10:15 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Mihnea wrote:
Aaa, te-a trimis Coser in spionaj?


Tragic este nu ca te-a intrebat, ca asta putea fi o gluma la care sa rada toata lumea, ci ca aceasta este voce poporului. Cei de sus nu vor recunoaste niciodata asta, dar parerile pe care le-ai auzit tu vin din impresiile celor mari.
No, asta este adevarul...si tragedia vietii lor pt ca eu pot disparea intr-o clipita de peste tot, ca eu nu traiesc din astrologie, dar imediat poate aparea altcineva care sa faca acelasi lucru ca si mine. Ei nu sunt invidiosi pe mine personal, ar fi stupid sa credem asta, ci la ceea ce au pierdut din cauza mea ... ce? Imagine.... se tem ca vor pierde la capitolul imagine, ori pt ei asta inseamna venit, de asta ies ca paduche in frunte si nu au deloc jena ca serviciile lor nu sunt de calitate.

Nu, Mihnea, nu te-am trimis sa spionezi ... pt cine are nevoie de confirmarea mea.

Mihaela Dicu a vorbit de aderarea la UE sau de astrologie? Ca nu-mi este clar. Evident ca a studiat fenomenul economic al aderarii si acum ne vorbeste de asta. Analistii politici par mai documentati decat ea...
... auzi tu "Dicu".. Doamne mai bine nu exista limba engleza (ce rau sunt :twisted: ) :D :D



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Oct 19, 2006 11:19 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
:lol: Mey, ce rau esti...
Gheorghita, nici nu stii cata dreptate ai. Asa e, eu am trecut imediat de momentul intrebarii (in naivitatea mea enorma) considerand-o drept o gluma... dar am ramas cu gura cascata cand mai tarziu mi-am dat seama ca nu a fost o gluma. Trecand peste faptul ca intrebarea e cam idioata, ma rog.

Sper ca prezenta mea acolo a reusit macar sa dezmembreze putin din mitul cum ca cei de pe acest forum suntem niste balauri. Si invers, cei cu care am vorbit nu sunt nici ei balauri, doar ca unii au pareri preconcepute...



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Oct 20, 2006 10:54 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Mihnea wrote:
cei cu care am vorbit nu sunt nici ei balauri, doar ca unii au pareri preconcepute...


Foarte frumos spus. Imi place.. si cred ca este si adevarat. Acolo sunt cativa care dicteaza niste reguli gresite sau egoiste.

Ma bucur pt experienta ta si o recomand si celorlalti. Asa invatam cautand in mai multe locuri. Important este sa nu uitam ce cautam si sa ne oprim pe drum.
Pot sa te felicit? Da, pot! Felicitari!... pentru ca stii ce vrei... :wink:



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 6 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group