It is currently Thu Mar 28, 2024 3:15 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 6 posts ] 
Author Message
 Post subject: Intrebare astrologie orara
PostPosted: Wed Aug 06, 2008 11:57 am 
User avatar

Joined: Fri Apr 06, 2007 11:27 pm
Posts: 364
Location: Bucuresti
Am mare nevoie de un raspuns.Cred ca a sosit momentul pentru mine pentru a-mi schimba serviciul.Sunt obligat acum sa ma gandesc sa fac altceva pentru ca munca pe care am prestat-o in ultimii doi ani m-a cam epuizat , si iata ca chiar si dupa un concediu de odihna si altul fara plata , oboseala nu trece.Bineinteles ca situatia asta este legata de tranzitul lui Saturn printr-o casa a6a a mea natala mare cat aproape doua zodii si in care s-au cuibarit la nasterea mea Marte,Luna si Saturn.A aparut pentru mine o oportunitate cu un alt serviciu dar nu ma hotarasc ce decizie sa iau (desi pare o intrebare retorica).



_________________
Hare Krsna, Hare Krsna, Krsna Krsna, Hare Hare, Hare Rama, Hare Rama, Rama Rama, Hare Hare
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Intrebare astrologie orara
PostPosted: Wed Aug 06, 2008 4:11 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Image

Cu Jupiter pe casa II ca semnificator pare o schimbare buna, cu Mercur si Venus semnificatori ai problemei (casele VI si X) de asemenea, dar sa nu uitam ca acum Mercur si Venus sunt purtatorii unui mesaj dificil ce ne duce spre trecut, iar Jupiter este prea slabit si epuizat pentru a predispune la succes, chiar daca este pe casa II.
Prin urmare, nu consider ca este o shcimbare rea, cel putin in mod sigur nu este o cadere, dar in mod sigur nu se va schimba prea mult. Situatia se repeta, o alegere acum te va duce inevitabil la acelasi rezultat. Este adevarat cu mai multi bani, dar cu acelasi efort si aceleasi consecinte.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Intrebare astrologie orara
PostPosted: Thu Aug 07, 2008 5:35 pm 
User avatar

Joined: Fri Apr 06, 2007 11:27 pm
Posts: 364
Location: Bucuresti
Multumesc,Gheorghita,chiar ma ajuta acest raspuns al tau.



_________________
Hare Krsna, Hare Krsna, Krsna Krsna, Hare Hare, Hare Rama, Hare Rama, Rama Rama, Hare Hare
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Intrebare astrologie orara
PostPosted: Sun Aug 10, 2008 11:32 am 
User avatar

Joined: Sun Nov 25, 2007 10:53 am
Posts: 83
Buna ziua !
O problema asemanatoare am si eu. In 04.08.2008 la ora 12:50 - Hunedoara am avut o convorbire telefonica prin care mi s-a cerut sa accept un post de economist, urmand ca la sf lunii august sa aiba loc negocierea. Sunt in dilema : pe de-o parte sunt cei 19 ani de munca in aceeasi institutie si in cealalta parte e oportunitatea de pune in practica ceea ce stiu si mi-a placut. Actualul job este sigur (bugetar), celalalt este la o firma.
Am incercat sa ridic singura harta dar lipsa de cunostinte si de experienta si-a aspus cuvantul. Harta prezinta opozitii exact intre Casa 10-a si a 4-a. Saturn tranziteaza si la mine casa VI - iar in HN in aceeasi casa se afla Marte conjunct cu Plutosi in alt semn dar in aceeasi casa VI - Uranus. Stiu ca nu este un an propice schimbarilor dar, poate conjuctura este favorabila. Va rog.


Multumesc!
Daria


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Intrebare astrologie orara
PostPosted: Sun Aug 10, 2008 12:02 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Image

Hm, mai bine stai acolo unde esti acum.
Dupa cum se vede totul este poleit, arata bine si este tentant, dar (si aici este un mare dar)...Venus, Marte si Soarele - semnificatorii care intra aici in analiza - nu au o relatie directa, nu au un raport de subordonare, din care sa se inteleaga ca exista un istoric, o derulare fireasca a evenimentelor in urma unui demers. Cu alte cuvinte, esti la mana altora, depinzi de ei si singurele certitudini sunt cele verbale. Din nefericire discutiile pe probleme material, profesie, asociere, sunt, in aceasta tema, afectate de Lilith in casa II.
Daca schimbi, nu dai o stabilitate pe un succes, ci o stabilitate pe o iluzie, iar iluzia vine exact din partea celor care acum iti prezinta situatia in termeni elogiosi. Marte, Venus si Soarele sunt planete afectate, conform analizei cadrului general al lunii august, si deci valentele predispozitiilor lor trebuie privite acum critic, ponderat.
Pare foarte stralucitor, pare minunat, pare intr-un fel glorios, de implinire a unor sperante, de recunoastere. Aceasta alegere te va pune in situatia in care sa platesti un pret si nu-ti va conveni...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Intrebare astrologie orara
PostPosted: Sun Aug 10, 2008 4:51 pm 
User avatar

Joined: Sun Nov 25, 2007 10:53 am
Posts: 83
Asa si simt : totul prea frumos ca sa fie adevarat. Sunt diletanta la astrologie, insa il cunosc foarte bine pe Neptun - regele iluziilor. Pentru mine Neptun a fost (si este) malefic; unde este el totul se termina cu un fiasco.


Multumesc din suflet!
Daria



_________________
"Lucrurile nu se schimba,noi suntem cei care ne schimbam." H. D.Thoreau
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 6 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group