It is currently Thu Mar 28, 2024 11:59 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 2 of 2 [ 70 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Fri Jul 20, 2007 11:18 pm 
User avatar

Joined: Fri Apr 06, 2007 11:27 pm
Posts: 364
Location: Bucuresti
va salut pe toti!si va rog pe toti sa ma iertati pentru ca va salut de sosire cu atat de mare intarziere.ca si voi,sunt un suflet care a descoperit intr-o buna zi astrologia,si de atunci visul continua.si iata-ne ca intampinam cu totii era varsatorului,noi,suflete intrupate poate chiar cu scopul de a intampina aceasta schimbare cu totul si cu totul speciala..


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Aug 25, 2007 6:32 pm 

Joined: Sun Aug 19, 2007 4:22 pm
Posts: 3
Location: bucuresti
si eu va salut , am intrat pe site dintr-o simpla cautare google in care cautam informatii despre valentina garlea , nu sunt o cunoscatoare a astrologiei, si poate nu voi fi niciodata , exista un nivel de discutie care la subiectele de astrologie ma depaseste , dar sunt un "cautator " , am gasit subiecte care mi-au placut foarte mult , ca cel despre varg , si traiesc o emotie aparte cand intru pe site , ca si cum as regasi un loc in care iti face placere sa te intorci . Va multumesc ca imi permiteti sa ma alatur ,

bun gasit ,

soli


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: bine v-am gasit!
PostPosted: Fri Sep 14, 2007 11:45 am 

Joined: Wed Sep 12, 2007 3:58 pm
Posts: 4
Buna ziua, si bine v-am gasit !


Va citesc de mai mult timp, fac asocieri cu ceea ce scrieti, insa nu pot adapta la mine deocamdata nimic, fara o astrograma intocmita de dvs.

Va rog sa ma ajutati sa incerc cu ajutorul dumneavoastra sa ma cunosc mai bine, si mai ales sa inteleg ce se intampala cu mine in aceasta perioada, si de ce. :?:

va multumesc,


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Bine v-am gasit
PostPosted: Wed Nov 07, 2007 11:59 am 
User avatar

Joined: Tue Nov 06, 2007 2:25 pm
Posts: 2
Location: Romania
V-am dscoperit intimplator cautind interpretari / opinii despre un aspect. Ma bucur ca v-am gasit. Am citit citeva topicuri, la inceput din curiozitate, apoi din ce in ce mai interesat. Cert este ca m-am hotarat sa revin la aceasta pasiune dupa mai multi ani de intilniri sporadice cu ea. Oricum nu mai sunt la curent cu ce s-a intimplat prin lumea astrologiei din Romania de cand am iesit din grupul "Acubens"... Acolo, eram "Paul".... Si fiindca tot a venit "vorba" de nume, pseudonimul "Condorul" nu l-am mai folosit de multi ani.

Toate cele bune,
Paul alias Condorul


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: BINE ATI VENIT!
PostPosted: Tue Jul 22, 2008 8:22 pm 
User avatar

Joined: Sun Nov 25, 2007 10:53 am
Posts: 83
Bine v-am regasit !
Azi am reusit sa va regasesc in haine noi si credeti-ma, este cel mai frumos cadou din ultimul timp. Pana azi am avut un gol in suflet, o neliniste ca v-am pierdut.
Multumesc tuturor si mai ales, multumesc Coser !


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: BINE ATI VENIT!
PostPosted: Wed Jul 23, 2008 1:31 pm 
User avatar

Joined: Tue Jul 26, 2005 7:11 pm
Posts: 75
:) ce-ti veni coser sa "te skimbi la fatza" ?

oricum, bine ca nu te-ai retras cu totul......
Sa fie cu noroc!



_________________
Ari Kowalski
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: BINE ATI VENIT!
PostPosted: Wed Jul 23, 2008 2:33 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
ari_ko wrote:
:) ce-ti veni coser sa "te skimbi la fatza" ?



:lol: super...
Mi-am schimbat hostingul si am schimbat si softul... am trecut la versiunea 3 care este, dupa cum vedeti si voi, "mai superioara" ( :mrgreen: ) decat cea veche... :lol:



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: BINE ATI VENIT!
PostPosted: Tue Sep 02, 2008 10:22 am 
User avatar

Joined: Mon Sep 01, 2008 11:32 am
Posts: 20
Buna ziua .
Nici nu stiti cit de bucuroasa sint ca am reusit in sfirsit sa ajung sa ma loghez.Eu sint cea care te-a deranjat pe privat ca nu reuseam sa postez nimic dar intre timp am descoperit ca ma logasem pe pagina cu arhiva si pe pagina asta nu imi recunostea acel nume.Am facut o alta logare si gata ,merge.Vreau sa te felicit pentru acest forum pe care din greseala pot sa spun ca am ajuns aici.Dar ceea ce am gasit mi-a incalzit sufletul de bucurie numai la gindul ca pot sa invat multe lucruri pe care eu abia le descifrez,raspunsuri la multe intrebari pe care mi le pun.Draga Gheorghita nu vreau sa crezi ca te laud dar esti un ,,profesor ,, de milioane.Cred ca toti care te cunosc nu pot decit sa te iubeasca.Sper ca voi invata si eu multe de la tine.Marturisec ca in momentul de fata sint precum un burete, care este avid si absorbe apa cu sete.Nu m-am apucat de astrologie decit din aprilie dar pot spune ca a ajuns sa nu imi dea pace nici zi nici noapte.Deja am devenit ,,dependenta,,cum s-ar zice.Am sa pun si eu cite o intrebare si ma bucur daca imi vei rspunde si mie cu aceeas promtitudine cum am vazut ca ai de obicei.Sa iti dee Domnul sanatate si viata lunga .
Nu vreau sa inchei pina nu felicit si pe ceilalati membrii ,care sint si ei foarte receptivi la problemele celor care intra pe forum si au ceva de lamurit.Sinteti o echipa graozava si ma bucur ca am ajuns in mijlocul vostru.
Toate cele bune!


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: BINE ATI VENIT!
PostPosted: Tue Sep 02, 2008 11:09 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Iulia,
iti multumim pentru cuvintele frumoase. Pentru noi si in special pentru mine este important ca tot ceea ce facem aici sa fie util, practic, necesar dezvoltarii si imbogatirii cunostintelor astrologice, placut sufletului. Eu nu sunt profesor aici (desi am inteles ideea ta), ci doar administratorul forumului. Cu totii invatam indiferent ca, la un moment dat, cunostintele dintr-un anumit sector sunt mai bogate, profunde sau vaste, la unii decat la altii. Exista un echilibrul carui trebuie sa ii oferim in permanenta tribut pentru a creste, pentru a ne autocunoaste, pentru a ne apropia de lumina spirituala. Aceasta motivatie il determina pe om sa-si depaseasca limitele sau sa recurga la gesturi straine obisnuintei, comoditatii, egoismului sau invidiei. Cunoasterea este o lupta, o cautare, un schimb, o renuntare. Niciodata nu stii cu ce sau cu cine lupti, ce oferi de fapt, ce primesti sau la ce renunti. Stii si vrei sa cauti, sa cunosti!
Mult succes!



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: BINE ATI VENIT!
PostPosted: Tue Sep 02, 2008 11:36 am 
User avatar

Joined: Mon Sep 01, 2008 11:32 am
Posts: 20
Da asa este ,esti administrator dar dai dovada ca esti mai mult de atit.Chiar daca sintem pregatiti mai bine intr-un domeniu si cind ceea ce faci,faci cu sufletul si din suflet este un sentiment inaltator pe care il simti si pe care ,,nimeni si nimic nu ti-l poate lua,,La mine este o virsta la care nu as fi crezut ca ma voi apuca iarsi de invata (ca la scoala )si partea importanta este ca am o mare dorinta de a invata.Asa cum ai spus pe drept cuvint este o motivatie care ma face intr-adevar sa imi depasesc limitele si care ma facut sa vad acea ,,luminita,, de la captul tunelului sa fiu mai buna,mai rabdatare ,iertatoare,...intr-un cuvint sa ma ghidez dupa acea lumina spirituala.
Toate cele bune!


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: BINE ATI VENIT!
PostPosted: Mon Sep 29, 2008 6:55 pm 

Joined: Sat Sep 27, 2008 2:28 pm
Posts: 2
Bine v-am gasit!
Am citit cu placere multe din postarile dumneavoastra! Ar fi o placere si mai mare daca as putea intelege tot ce se discuta uneori :lol: Dar, usurel, usurel, probabil o sa ajung acolo, poate un pic si cu ajutorul dumneavoastra :P


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: BINE ATI VENIT!
PostPosted: Fri Mar 27, 2009 9:35 am 

Joined: Sat Feb 28, 2009 12:38 pm
Posts: 12
Buna ziua si bine v-am gasit tuturor!In primul rand doresc sa-l felicit pe domnul Coser pentru acest forum, pentru ca da tuturor celor ce vor sa invete astrologie aceasta posibitate,aveti toata admiratia mea!M-am inregistrat de ceva timp...si abia acum indraznesc.Astrologia ma atrage ca un magnet.V-am urmarit de pe vremea vechiului forum si de atunci prin intermediul dumneavoastra am invatat multe...si de acum inainte sper sa invat si mai multe.Sunteti un adevarat balsam pt suflet!Va multumesc ca existati!


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: BINE ATI VENIT!
PostPosted: Fri Mar 27, 2009 11:34 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Multumesc!



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: BINE ATI VENIT!
PostPosted: Fri Jul 31, 2009 4:06 pm 

Joined: Thu Jul 30, 2009 7:50 pm
Posts: 5
bine v-am gasit!
numele meu este Elena/am descoperit acest site din intamplare si mi-am zis trebuie sa imi fac cont numaidecat .... :) :) ma fascineaza astrologia.....desi nu am un bagaj de cunostinte foarte vast despre acest subiect.
Sper din tot sufletul sa ma simt bine printre voi...
:wink:


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: BINE ATI VENIT!
PostPosted: Fri Jul 31, 2009 7:15 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
ella2010 wrote:
.... ma fascineaza astrologia.....desi nu am un bagaj de cunostinte foarte vast despre acest subiect. :wink:

Esti binevenita,Elena ! :)
Exista un manual de astrologie foarte util celor pasionati de aceasta stiinta si pe care ti-l recomand cu convingerea ca nu gresesc. Este foarte bun! Il poti gasi pe net. Link-ul de mai jos te duce direct la el, decat il descarci ( asta in cazul in care nu il ai deja...)

http://www.scribd.com/doc/4103831/Astro ... n-Ciuperca

Si inca ceva: Nu ocoli arhiva acestui Forum...este foarte valoroasa!



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: BINE ATI VENIT!
PostPosted: Sat Aug 01, 2009 10:34 am 

Joined: Thu Jul 30, 2009 7:50 pm
Posts: 5
multumesc pt pont,Mihaela.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: BINE ATI VENIT!
PostPosted: Wed Aug 12, 2009 3:26 pm 
User avatar

Joined: Mon Aug 03, 2009 11:58 pm
Posts: 1
Nu stiu daca acesta este locul unde isi fac noii veniti "intrarea", insa..
Imi permit sa ma "bag" in seama, asa ca va salut.
Ma bucur ca existati.
Un mic loc curat si linistit.. :)


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: BINE ATI VENIT!
PostPosted: Wed Aug 12, 2009 7:11 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Bine ai venit!



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: BINE ATI VENIT!
PostPosted: Thu Jan 21, 2010 6:55 pm 

Joined: Tue Jan 05, 2010 8:27 pm
Posts: 3
Buna seara.Acum ceva timp mi-a fost recomandat acest site; de fapt dl.Coser.Am citit pe sarite, pe rand( :lol: ) si ma gandeam ca totusi dupa atata timp( ehe de cand am intrat in casa omului) trebuie sa salut.Va salut pe toti si ma bucur cu intensitate de copil de tot ceea ce gasesc.E o pasiune descoperita tarziu; experiente fac intai cu mine :P .Caut sa ma descopar prin astrologie si citesc mult.Acest an dincolo de ceea ce am citit, il simt foarte special pentru mine, nu neaparat in sensul rau; intuitia imi cere sa caut.Imi doresc sa descopar cu si prin voi... :P ...Bine (ca) v-am gasit!


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: BINE ATI VENIT!
PostPosted: Fri Aug 06, 2010 5:41 am 

Joined: Fri Jul 09, 2010 4:11 pm
Posts: 1
Bine v-am gasit!

Am gasit acest site intamplator si ma bucur sa vad atat de multi oameni preocupati de astrologie!

Numai bine va doresc!
Freya


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 2 of 2 [ 70 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group