It is currently Thu Mar 28, 2024 5:44 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 48 posts ] 
Author Message
 Post subject: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Mon Nov 03, 2008 7:27 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Mie mi se pare un om deosebit, cu un destin special, si mai presus de toate, un urias artist, in fata caruia ma plec!
De aceea, privind toate astea, impreuna cu toate controversele din jurul lui, mi s-ar parea foarte interesant sa-i analizam harta!
Ce e mit, ce e realitate din toate astea, si mai ales, cine e omul Jackson? Si ce si-a propus el in aceasta incarnare?

Datele lui le-am luat de pe astrotheme, cred ca sunt bune, dar daca stiti alta ora si i se potriveste mai bine...
De asemenea, harta i-am ridicat-o in astro.com, pt ca nu stiu cum sa le salvez in calculator din Janus 4... :oops:
Daca considerati ca in alt program e mai relevanta, eu o sterg fara absolut nici o problema!


Image
Image



Asadar ? :)



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Mon Nov 03, 2008 7:28 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Aaa, nu se vede in harta, dar NN e retrograd.



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Tue Nov 04, 2008 9:55 am 

Joined: Wed Oct 29, 2008 12:12 am
Posts: 11
Buna..
Eu am cartea Moonwalk, scrisa de Michael.Acolo, zice el, ca s-a nascut intr-o noapte de vara tarzie..prin urmare ora 10 dimineata nu cred ca este buna.
Ar fi un caz interesant de studiat!


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Tue Nov 04, 2008 4:56 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
:cry:
S-ar putea sa ai dreptate, de aceea am si zis de ora...Ca din cate stiu eu, la ce probleme de sanatate are, axa 6-12 ar trebui sa fie mai plina un pic de planete.Sau poate problemele rezulta din alte aspecte pe care nu le stiu eu...
Atunci, poate avem nevoie de ajutor calificat? :mrgreen:



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Tue Nov 04, 2008 6:34 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Eu m-am mai jucat putin cu ora de nastere, si am ajuns la 4 variante care mi se par mai bune.
Una e 23.20 cu asc in gemeni, si axa taur-scorpion interceptata in 6-12 cu multe planete acolo,saturn in 7, si restul in 4, dar nu cred ca ar avea asc in gemeni.
A doua e 22.00 , cu asc in taur, si axa balanta- berbec interceptata in 6-12, cu multe planete pe ea.
A treia, ora 4.10 am, cu asc in leu, uranus pe asc, soarele casa 2, taur- scorpion interceptat in 4-10, neptun in casa 4, NN conj cu jupiter in 3, si saturn in casa 5.Nu sunt planete in 6-12.
Si a patra, cu ora 2.20 am, cu asc in rac- care mi se pare adevarat avand in vedere fragilitatea pe care o da, uranus, venus si mercur in 2, soarele conj cu pluto in 3, axa berbec-balanta interceptata in 4-10- cu NN, jupiter, si neptun in 4, iar lilith in 10, si saturn in 6.
Pe mine, ultima varianta ma satisface cel mai mult.

Sau am eu preconceptii? :roll:



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Wed Nov 05, 2008 10:39 am 

Joined: Wed Oct 29, 2008 12:12 am
Posts: 11
Dupa parerea mea, daca o luam asa..pe ocolite..interpretam doar din ceea ce stim deja despre el.
Eu stiam ca o harta fara ora cat mai exacta..este departe de adevar!


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Wed Nov 05, 2008 3:41 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Atunci asta e, n-am avut noroc! :cry:
Mi se pare in continuare o harta extrem de interesanta de analizat, dar daca nu se poate, ma conformez! :cry:



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Wed Nov 05, 2008 5:46 pm 

Joined: Wed Oct 29, 2008 12:12 am
Posts: 11
Intradevar ar fi o persoana extrem de interesanta...insa eu una asta stiam...ORA EXACTA!!!


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Wed Nov 05, 2008 6:36 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Pai daca stii ora exacta, zi-o!!!



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Thu Nov 06, 2008 9:13 am 

Joined: Wed Oct 29, 2008 12:12 am
Posts: 11
In perioada asta am probleme cu "exprimatul",observ ca mereu sunt rau inteleasa.. :wink:
Dorisem din nou sa punctez, ca "ora este absolut necesara",dar nu o stiu si nici nu cred ca cineva o stie..
Am fost "fan"in tineretile mele..adunasem toate materialele ce imi picasera in mana,insa niciodata nu am gasit ceva mai mult decat am postat mai sus,referitor la ora lui de nastere..


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Mon Nov 10, 2008 8:19 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Interesant de facut o comparatie...
Astrodatabank ii indica lui Michael Jackson un ascendnet in Berbec, iar astrotheme.fr unul in Balanta
Image Image

Ce alegem? :D



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Mon Nov 10, 2008 9:45 am 

Joined: Wed Oct 29, 2008 12:12 am
Posts: 11
Eu a-s inclina mai mult spre berbec...
Dar sunt curioasa cum de v-a afisat acest Ac, mie pe astro.com imi afiseaza gemeni, folosind ora 12pm :oops:
Unde gresesc?


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Mon Nov 10, 2008 3:57 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Si eu votez pt harta cu asc in berbec, dar ce ne facem ca in cartea lui scrie ca e nascut noaptea?
Si daca mai rascolim un pic netu si gasim alte ore, aia e!!! :lol: :lol: :lol:

Iata, controversele sunt in cazul lui pana si la ora de nastere. :lol:



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Mon Nov 10, 2008 4:02 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Cum spuneam!
In astro.com ora nasterii e 23.45, cu asc in gemeni! :lol:



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Mon Nov 10, 2008 5:39 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
irina wrote:
Si eu votez pt harta cu asc in berbec, dar ce ne facem ca in cartea lui scrie ca e nascut noaptea?
Si daca mai rascolim un pic netu si gasim alte ore, aia e!!!


I-am apreciat talentul, fara a fi insa vreodata fan Michael Jackson..vreau sa spun ca nu cunosc date certe din biografia lui. Sunt insa cateva propuneri pentru tema lui natala deja facute, iar cei care stiu date din biografia lui pot veni cu idei care sa ajute in stabilirea pozitiei ascendentului ( cam in ce case astrologice ar fi cea mai potrivita pozitie pentru planete,ma gandesc in primul rand la cele personale, avand in vedere ca pozitia in semn se pastreaza, la fel si aspectele..) :)



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Mon Nov 10, 2008 5:54 pm 

Joined: Wed Oct 29, 2008 12:12 am
Posts: 11
Despre biografie va ofer cu mare placere tot ceea ce va intereseaza :)
La astrologie inca nu ma bag..sunt incepatoare..


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Mon Nov 10, 2008 6:12 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
La o prima vedere as zice ca mie nu imi place tema din Astrodatabank pentru faptul ca s-a folosit sistemul de case egalitar, considerat destul de aproximativ. Folosindu-l, se poate trece lejer peste destul de multa informatie karmica ( cel putin prin lipsa axelor interceptate, pozitia in case posibil alta a axei nodurilor lunare),MC diferit de cuspida casei X, etc... un sistem greoi pentru cei ce nu stapanesc bine astrologia, deci nu pot controla foarte bine definitiile astrologice ( din punctul meu de vedere! :) )



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Mon Nov 10, 2008 7:47 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Vaaai, dar eu am fost super fan!!!Mai am si acum dosare intregi cu tot ce a aparut in presa, poze,postere,insigne... :lol:
Dar tocmai cartea nu i-am citit-o. :oops:
Cat despre talentul lui, chiar si acum cand am crescut il consider un urias artist!Ba acum cu atat mai mult, cand am intrat si eu in meseria asta!
Cum am mai zis si mai sus, eu m-am mai jucat cu ora lui, si mi s-a parut ora 2.20 am, cu asc in rac, mai potrivita.
Dar, foarte bine, ma pot insela. :roll:



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Mon Nov 10, 2008 9:31 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
a.michela wrote:
.. Despre biografie va ofer cu mare placere tot ceea ce va intereseaza


poate nu ar fi rau, daca timpul iti permite... :)



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Tue Nov 11, 2008 11:14 am 

Joined: Wed Oct 29, 2008 12:12 am
Posts: 11
Jacqueline kennedy Onassis zice asa despre MJ:
Este unul dintre cei mai aclamati artisti din lume,un compozitor si un solist vocal inovator si captivant,al carui dans pare sa sfideze legea gravitatiei.
Publicul sau inca nu este pe deplin constient de dimensiunea maiestriei sale.Nelinistit,rareori satisfacut,el este perfectiunea insasi care se afla in competitie cu propria-i persoana.
Pare a fi o persoana evaziva pt. multi dar nu si pt. aceia care lucraza cu el.Aceste om talentata este sensibil,cald,amuzant si plin de intuitie...

MG isi incepe cartea zicand...ca si-a dorit intodeauna sa fie in stare sa spuna povesti izvorate din sufletul sau.Visa sa stea langa un foc si sa ofere oamenilor viziunea a ceea ce spune, sa-i faca sa planga,sa rada..sa-i plimbe afectiv oriunde pe aripile unor aparente simple si atat de inselatoare precum sunt cuvintele.Sa le induioseze sufletele si sa le transforme.Simte ca ar putea..si intr-un fel compozitia melodica creaza urcusurile si coborasurile emotionale..dar povestea ramane totusi o schita..e ca un argint viu..
Nu avea nici 5 ani cand a fost inceputul inceputului sau..nu isi mai aminteste mare lucru.Canta cat il tineau puterile,dansa cu o nespusa bucurie,muncea pana la epuizare..poate prea mult pt. un copil.
Jackson 5 s-a lansat pe cand avea 8,9 ani.
S-a nascut la gary,statul Indiana, intr-o noapte de vara tarzie a anului 1958,fiind al saptelea dintre cei 9 copii ai parintilor sai.
Tatal sau lucra ca muncitor la otelarie.Era o munca dura si el ca sa evadeze canta la un instrument,
Mama lucra la un magazin universal..
Acasa ascultau muzica tot timpul.Tatal sau si fratele acestuia aveau si o formatie,care era de fapt orchestra locala.Cantau la chitara.
Stie ca muncea excesiv desi ii placea sa cante,dar totusi nu a fost fortat..A facut-o pt. ca i-a placut si ca i se parea foarte natural,ca si respiratia..A cantat pt. ca se simtea silit sa o faca de propria-i viata interioara,de chemarea muzicii!
A invatat ca trebuie sa fie mereu in competitie cu el.
"Chiar ma simt un suflet batran,un om care a vazut multe si a trecut prin multe.Imi este greu sa accept ca am numai 29 de ani, dupa 24 de ani de munca.Cateodata simt ca am 80 de ani,iar oamenii ma bat usor pe spate,asta din pricina ca am inceput atat de tanar."
"Toate albumele mele, sau albumele grupului au fost dedicate mamei noastre".
"Am avut intotdeauna o voce frumoasa si presupun ca talentul l-am mostenit de la mama si desigur de la D-zeu".
"mama canta la clarinet si la pian,ea stia de la o varsta frageda ca nu va canta niciodata in fata altora muzica pe care o iubea,nu pt. ca nu avea talent sau inclinatie ci pt. ca fusese mutilata de poliomielita inca din copilarie,ramanand cu un schiopatat permanent.Mama stia ca poliomielita nu era un blestem ci o incercare la care a supus-o D-zeu,inoculandu-mi o iubire pt. EL pe care o voi avea mereu"
"chiar daca mama avea 9 copii se purta cu fiecare ca si cum ar fi fost singurul.Nu exista vreunul dintre frati ca sa fi uitat catde muncitoare era si ce suflet mare avea.Datorita caldurii cu care ne-a inconjurat nu imi pot inchipui cum poti creste fara dragostea materna.A-si dori s afie toti buni ca mama".
"tata a fost in schimb mereu invaluit de mister in mintea mea si el o stia.Unul din primele lucruri pe care le regret este ca nu am reusit niciodata sa ma apropii cu adevarat de el.Daca noi ne strangeam cu totii la un loc, el parasea incaperea.Chiar si azi ii este greu sa poarte o duscutie tata-fiu,simtindu-se stanjenit,cand il vad asa, devin si eu la fel.
A urmarit mereu interesele noastre cat si pe ale lui.Ii sunt recunoscator pana in ziua de azi ca n-a incercat sa ne ia toti banii pt. el asa cum fac atat de multi parinti ai copiilor-minune.Imaginati-va sa furati de la proprii dvs. copii.Tatal meu n-a facut asa ceva niciodata.Dar eu inca nu il cunosc si asta-i trist pt. un fiu care simte dorinta arzatoare de a-si intelege propriul tata".

DISCOGRAFIE
Partea1.
The Jackson Five
ABC(1969)CAN You feel It(1979)
That's the Love You save(1971)
TSuperstras Hits(1972)The third album(1973)
Jackson five/the best of(1975)

Partea2
The Jacksons
Enjoy yourself(1975)Triumph(1977)
The Jacksons-Live album(1978)
Partea3
Michale Jackson
Got to be there,Ben(1972)
OFF the wall(1979)
Thriller(1982)
Dangerous(1991)
History (1995)
INvincibile(2001)
Completari!
MJ este regele muzicii pop.Aceste titlu nu si l-a dat el.I-a fost atribuit de milioanele de fani din intreaga lume si de ceilalti artisti,printre care nu isi gaseste egal.Nici un alt artist din istorie nu a a vut vanzarile masive pe care le-a avut MJ.Nici un altul nu a primit atatea premii si aprecieri ca el.Nici un alt artist nu a facut atatea eforturi umanitare ca el.

In plina glorie in 1993 s-a confruntat cu niste acuzatii care au zguduit lumea.Un baiat de 13 ani pretinde ca MJ a abuzat de el sexual in tp. sederii la Neverland.Michael se afla in turneul Dangerous,cand acuzatiile au fost facute publice.A amanat o parte din concerte.Dupa multe actiuni,s-a ajuns la concluzia ca nu pot fi aduse acuzatii oficiale din lipsa de probe,dar Michael opteaza totusi pt. a incheia acest episod in afara tribunalului ,platind suma de 20 mil. dolari.

In 26 .05 1994 se casatoreste cu Lisa Presley,sunt separati din 10.12.1995 si divorteaza in 18 .01.1996.
In 14.11.1996 se casatoreste cu Debbie Rowe casatorie ce dureaza pana in 08.12.1999.
In timpul acestei casatori i se naste primul fiu Prince Michael Josepf Jr.in 13.02.1997
Apoi au o fetita Paris Michael Katherine,nascuta in 03.04.1998.
In 2002, nestiindu-se mama sau ziua nasterii mai are un baiat Prince Michael2.

In 2003,la sf. anului, MJ se confrunta cu un al doilea scandal de molestare sexuala.Pe numele lui fiind eliberat un mandatde arestare,MJ a venit insa de buna voie la sediul politiei din Santa Barbara.
In 2004 este audiat de catre autoritatile din Santa Maria, California.Solidaritatea fanilor a fost fara precedent, se spune ca s-au solidarizat fanii din intreaga lume, protestand in fata acuzatiilor aduse lui MJ>
In 14.06.2005 dupa cele 6 zile de deliberari ale juriului MJ este achitat!!!

In prezent MJ isi incanta fanii cu un viitor album.Iesirile sale in lume sunt tot mai rare insa si mai dubioase...

Daca mai doriti informatii va stau la dispozitie!
Daca postul meu este prea lung il pot edita!


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Tue Nov 11, 2008 3:33 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Cred ca putem sa ajungem la ora de nastere potrivita urmarind tranzitele momentelor importante din viata lui.
Cum ar fii casatoriile, nasterea copiilor, data procesului, etc.
Numai ca eu nu stiu sa fac asta... :oops: :oops: :oops:

Dupa ce ai scris tu, eu as vota pe un marcaj al caselor 7, 10, si axa 6-12.Insa stiu ca nu e obligatoriu sa fie asa, pt ca aceste case pot fi goale si guvernatorii lor sa fie in alte case si sa primeasca anumite aspecte, care sa poata duce la evenimentele descrise de tine mai sus... :roll:

Ufffffff!



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Tue Nov 11, 2008 10:42 pm 

Joined: Wed Oct 29, 2008 12:12 am
Posts: 11
In cartea sa povesteste cu mult drag si duiosie de mama lui..Tind sa cred ca acel AC in rac..i s-a potrivi :roll:


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Fri Nov 14, 2008 1:30 am 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
Inca o propunere pentru tema lui , gasita in baza de date a softului Astrolog 32v 2.02

Image



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Fri Nov 14, 2008 1:58 am 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
:shock:
Mi se pare incredibil cum fiecare program da alta tema!



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Sat Nov 15, 2008 6:57 pm 
User avatar

Joined: Fri Aug 25, 2006 12:07 pm
Posts: 90
coser wrote:
Astrodatabank ii indica lui Michael Jackson un ascendnet in Berbec...

Eu daca ma uit pe harta asta vad un As in Scorpion si un Mc in Leu, iar toate cuspidele sunt la 0 grade. Deci, Asc nu e in Scorpion? Iar daca ma gandesc la cate operatii estetice a facut, nu m-as mira deloc.
a.michela wrote:
Publicul sau inca nu este pe deplin constient de dimensiunea maiestriei sale.

Si eu cred acelasi lucru, mai ales ca istoria ne-a mai dat astfel de exemple.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Sun Nov 16, 2008 1:46 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Diogene wrote:
Eu daca ma uit pe harta asta vad un As in Scorpion si un Mc in Leu, iar toate cuspidele sunt la 0 grade. Deci, Asc nu e in Scorpion? Iar daca ma gandesc la cate operatii estetice a facut, nu m-as mira deloc.

:lol: :lol:
Da, perfect... si Mihaela mi-a spus.
Eu m-am uitat ca ascendentul este pus in stanga si, sincer, nu am vazut ca nu mai scrie ASC langa el.
Sa-mi fie cu iertare...
La prima vedere si eu as spune ca este Scorpion, dar revin pentru nu m-am uitat mai atent...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Sun Nov 16, 2008 2:16 pm 
User avatar

Joined: Wed Oct 08, 2008 5:06 pm
Posts: 49
In biografia pe care tocmai am citit-o,scria ca s-a nascut ,,intr-o NOAPTE tarzie de vara'' -vad ca majoritatea temelor,au soarele deasupra orizontului! -de fapt,doar tema frantuzeasca se potriveste cu biografia -aia cu ascendentul in berbec.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Sun Nov 16, 2008 5:49 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Pai cam da...
Am reusit intr-un tarziu sa gasesc 10 minute pentru aceasta tema.
Propunerea mea este 21:15...
Image
Aceasta tema explica temperamentul sau vulcanic, traumele sale legate de viata intima, necesitatea de a nu se accepta asa cum este si rolul familiei in tot acest proces, dar si talentul cu totul special care il plaseaza, de timpuriu, in pozitie de lider.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Sun Nov 16, 2008 9:25 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
coser wrote:
Propunerea mea este 21:15...
Aceasta tema explica temperamentul sau vulcanic, traumele sale legate de viata intima, necesitatea de a nu se accepta asa cum este si rolul familiei in tot acest proces, dar si talentul cu totul special care il plaseaza, de timpuriu, in pozitie de lider.

Dacă adăugăm aici şi menţiunea găsită în biografia lui :" născut într-o noapte de vară târzie..", cred ca primul pas a fost deja facut...

Fiind născut în a 15 zi lunară ( faza de lună nouă a fost pe 15 august 1958), iată ce spune despre semnificaţia acestei zile Nadejda Mc.Guines în cartea sa "Astrologia după fazele Lunii":
"Ziua a 15-a - Cobră, Şacal, Şarpe
Corespunde constelaţiei Fecioarei.
Această zi aduce adeseori fericirea, de scurtă durată însă. ...(..)
„Visele se împlinesc.”
Omul născut în această zi nu trebuie să se dedea pasiunilor.... Acest om va fi supus multor ispite. Daca se lasă antrenat de bucurii temporare, este posibil să plătească scump pentru aceasta. ... Trebuie să ştie că dacă ne sunt date ispite, ne sunt date şi puterile pentru evitarea acestora. Este puternic emoţional şi trece foarte repede de la agresivitate la stări depresive. La nivel superior, astfel de indivizi reprezintă personalităţi cu capacităţi deosebite şi cu potenţial pentru realizarea lor. P.P.Globa menţionează ca oamenii născuţi în această zi, au natură de şarpe. Ei se dedau tuturor ispitelor astrale. Ei sunt deosebit de încăpăţânaţi şi nestatornici, în aceasta constând slăbiciunea şi nu forţa lor. Au însă succese mari în activitatea creatoare.
"



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Mon Nov 17, 2008 3:05 am 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Ecartul Soare-Luna se incadreaza in Nitya Citra, nr. 15

" Atributul: de atitudine pura.
Aceasta Nitya guverneaza culorile curcubeului si starile spirituale date de culori.
Confera: autocontrol, intuitie, sublimarea dorintelor inferioare, stapanirea cu usurinta a energiei lunare.
Recomandari: culorile vor fi cel mai bun subiect de meditatie,ele vor fi observate peste tot.alegeti-va una dintre ele, pe care sa o observati in mai multe locuri, si observand-o veti constata de cate alte culori este ea legata pentru a-si exprima frumusetea. Dedicati aceasta zi interiorizarii si meditatiei.
Celor nascuti sub aceasta Nitya li se recomanda o cercetare interioara. Au puterea sa faca si sa inteleaga orice.
Sunt adesea persoane capricioase, care-i pot manipula usor pe ceilalti." ( G.Coser).



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Mon Nov 17, 2008 11:01 am 

Joined: Wed Oct 29, 2008 12:12 am
Posts: 11
Nu va suparati pe mine...dar "noapte tarzie.."nu pare a fi o ora totusi mai inaintata de ora 21.15??Nu pare a fi mai degraba dupa ora 23..?


Last edited by a.michela on Wed Nov 19, 2008 10:30 am, edited 1 time in total.

Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Mon Nov 17, 2008 11:07 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Sigur, ar putea fi, numai ca expresia in sine este putin cam neclara. Cine stie ce-o fi insemna pentru ei noaptea tarziu!
Mi s-a intamplat sa intalnesc oameni care sustineau ca-si cunosc ora de nastere spunand: "Mama mi-a spus ca m-am nascut cam pe la apusul soarelui"... Ori intervalul empiric denumit generic "cam pe la apusul soarelui" are o marja de numai vreo 2 ore... :lol:



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Mon Nov 17, 2008 11:15 am 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
a.michela wrote:
Jacqueline kennedy Onassis zice asa despre MJ:
S-a nascut la gary,statul Indiana, intr-o noapte de vara tarzie a anului 1958....

De aici eu inteleg ca vara era tarzie, cumva prea multa caldura pentru 29 august, nu cum ca ora era tarzie, in noapte.... :) .

Nu cred ca semnul de aer Gemeni ( pentru o eventuala ora a nasterii 23) care inseamna printre altele superficialitate, difuzie, imprastiere, i s-ar potrivi personalitatii lui M.J. Daca ne gandim ca Berbecul la ascendent inseamna, printre altele “cel ce preia conducerea unei miscari” ( muzica pop!!) eu optez pentru ora 21:15 si tema deja atasata....



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Mon Nov 17, 2008 4:26 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Si eu votez pt ora 21.15!
Printre alte aspecte care vin sa sustina harta, lilith pe ASC cred ca spune foarte mult despre MJ si destinul sau...



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Mon Nov 17, 2008 5:53 pm 

Joined: Wed Oct 29, 2008 12:12 am
Posts: 11
Buuuun abia astept sa vad ce iase :)


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Mon Nov 17, 2008 7:09 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
As zice cateva cuvinte de inceput de analiza:
O tema de Foc!!
4 din cele 10 planete sunt in semn de foc si cea mai locuita casa este tot de foc( 5 planete pe casa a V a)...

Nativ Fecioara, cu ascendentul in Berbec ( Foc), cu Mercur, guv semnului natal retrograd in Leu ( Foc) si cu Marte ( Foc), guvernator al ascendentului, in domiciliu de casa ( I) si in semnul de Pamant al Taurului; Luna in Pesti, semn al credintei, al misticului, al calitatilor artistice, dar si al iluziilor, este afectata de opozitia la Soarele din Fecioara, aspect ce poate avea repercursiuni asupra psihicului.

Planetele dispuse majoritatea in emisfera Vestica si sub orizont tind sa-i diminueze liberul arbitru, si il prezinta ca fiind preocupat in mod special de viata privata;de asemenea,in aceasta viata i se ofera sansa de a primi, de a aduna roade.
Saturn in Sagetator (casa a VIII) si Jupiter in Balanta (casa a VII), ca semne de generatie, cred ca vorbesc despre o persoana expansiva, cu dorinta de aventura (a spiritului si a trupului), de explorare a lucrurilor ascunse casa VIII) si care se sprijina mult pe relatiile cu celalalt...



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Fri Dec 26, 2008 4:53 pm 
User avatar

Joined: Fri Apr 06, 2007 11:27 pm
Posts: 364
Location: Bucuresti
Image

Aceasta este astrograma lui M Jackson in stil vedic.Dupa cum se vede,Asc este in primele grade din Berbec,daca luam ca ora de nastere ora propusa de Gheorghita,a carui putere intuitie se adevereste inca o data,cred eu.Ascendentul in Berbec da o mare vitalitate si un fizic puternic,dar in cazul acesta pe langa ocuparea Asc de Marte in domiciliu,care daca era singur intarea cele spuse mai sus,in Asc se mai afla si Ketu caruia dupa cum va spuneam,nu prea ii place materia,doar spiritul ii place,si astfel intotdeauna da un fizic sfrijit (pot comfirma ca si eu am un astfel de fizic,cu Ketu in casa 1) si se confirma in cazul acesta,desi nativul a beneficiat si de o energie de invidiat prin prezenta aici si a lui Marte.Din pacate pentru sanatatea lui,vedeti si prin ce trece acum,si Marte dar si Ketu sant guvernatori si ai casei 8a,si prin plasarea lor in Asc explica in parte problemele sale de sanatate (de anul trecut a intrat in dasa lui Ketu).



_________________
Hare Krsna, Hare Krsna, Krsna Krsna, Hare Hare, Hare Rama, Hare Rama, Rama Rama, Hare Hare
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Sat Dec 27, 2008 2:30 pm 
User avatar

Joined: Fri Apr 06, 2007 11:27 pm
Posts: 364
Location: Bucuresti
In astrograma lui M. Jackson casele responsabile cu cariera si cu munca,a2a,a6a si a10a cred ca indica cariera muzicala.Stapanul casei a10a,Saturn,aspecteaza casa a2a guvernata de Venus.Venus,stapanul casei a2a aspecteaza casa a10a.In astrologia vedica aceste doua planete trebuie sa aiba o lagatura pentru a arata un muzician.Aici legatura este asigurata si de ce am spus mai sus dar si de faptul ca in navamsa,Saturn si Venus se afla in conjunctie in Varsator.In Rasi,Saturn aspecteaza conjunctia din casa a5a,Soarele (in domiciliu) cu Mercur (stapanul casei a6a),iar in navamsa acelasi Saturn aspecteaza pe Mercur.Cred ca nu este de mirare ca a fost denumit regele muzicii pop,pentru ca Soarele in domiciliu trebuie sa asigure un soi de regalitate,fie si de acest tip.Deci in meseria lui (Soarele aspectat de stapanii caselor a10a si a6a) a fost rege.Din 1971 pana in 2007 s-au derulat perioadele lui Saturn si Mercur si dupa cum am citit in fragmentele de biografie postate de a.michela cred ca a fost perioada gloriei saler muzicale,mai ales pana in 1990 ,atunci terminandu-se perioada stapanului casei a10a,Saturn.In perioada lui Mercur s-a confruntat cu problemele legate de acuzatiile de molestare sexuala a unor minori.Mercur este stapanul casei a6a (incercari) plasat in casa a 5a (casa copiilor dar si a relatiilor de iubire).Totul s-a terminat cu bine pentru ca in casa a5a se afla si stapanul acestei case,Soarele (stapanii caselor a 5a si a9a sant mereu benefici in astrologia vedica) dar si impreuna cu arudha pada pentru casa a9a,A9.In perioada aceluiasi Mercur i s-au nascut si copii,dupa cum am citit mai sus,Mercur ocupand casa a5a si aducand rezultatele anuntate de Soare,acesta fiind stapanul acestei case si in conjunctie cu Mercur.
Cred ca adevaratele lui probleme abia de anul trecut au inceput,de atunci a intrat in dasa lui Ketu care este stapan al casei a8a plasat in Asc.Cum este in conjunctie cu Marte care este planeta atmakaraka,Ketu poate aduce rezultatele promise de Marte,adica mari incercari,menite sa purifice sufletul.Sa speram ca o sa constientizeze si unele lucruri mai importante.Sfarsitul nu cred ca va veni in aceasta perioada a lui Ketu,nu pana in anul 2014,daca Ketu chiar aduce indicatiile promise de Marte pentru ca nu se moare in timpul dasei planetei atmakaraka.



_________________
Hare Krsna, Hare Krsna, Krsna Krsna, Hare Hare, Hare Rama, Hare Rama, Rama Rama, Hare Hare
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Sun Dec 28, 2008 2:13 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Excelent ce spui tu aici, Marian! :D
Sunt curioasa din punct de vedere karmic ce ai de spus ( asta daca ai timp, bineinteles), pentru ca la stilul de viata pe care l-a avut, al incercarilor si purificarilor la care a fost supus, ma intreb CE a facut, CE a fost, de a trebuit sa treaca prin toate astea...

Din punctul de vedere al astrologiei europene, eu intuiesc o karma de agresivitate ( axa berbec-balanta, lilith conj NS la ascendent in berbec,NN cu Jupiter in balanta) si o karma de atasament emotional si material ( marte in taur, neptun in scorpion, steliumul din 5 in leu, kiron in varsator).
Dar din cate stiu eu, un marcaj pe gemeni, sagetator, pesti, fecioara indica o karma de ignoranta. Iar MJ are in harta luna in pesti, saturn in sagetator, soarele,pluto si juno in fecioara.

In concluzie, ar insemna ca are toate cele 3 tipuri de karma!!! :shock: :shock: :shock:
Oare asta ar putea sa explice toate felurile de incercari si purificari f dure prin care a trebuit sa treaca?

Sau ma insel eu si nu are chiar toate tipurile de karma? :roll:


Last edited by irina on Sun Dec 28, 2008 3:07 pm, edited 1 time in total.


_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Sun Dec 28, 2008 2:53 pm 
User avatar

Joined: Fri Apr 06, 2007 11:27 pm
Posts: 364
Location: Bucuresti
M.Jackson are ca planeta atmakaraka pe Marte.Marte in aceasta ipostaza arata ca nativul trebuie sa se debaraseze de orice urma de violenta,si in cazul lui Marte este stapan al Asc si al casei a 8a,care guverneaza si violenta dar si pasiunile sexuale.Probabil ca o sa constientizeze si ce este in neregula cu sexul amestecat cu violenta (Si ma refer la acuzatiile de molestare sexuala.Probabil ca ceva a fost).Daca Ketu chiar va aduce rezultatele lui Marte,atunci este o perioada importanta, cea pe care o traieste acum.Despre problemele lui cu identitatea proprie,ca pentru asta s-a tot operat,cred ca pot lega aceasta problema de prezenta Soarelui in casa a5a in Leu si in conjunctie cu Mercur,care este guvernator al caselor a6a dar si a3a si cum casa a3a este casa a8a de la casa a8a,este o indicatie ca ceva este in neregula cu imaginea de sine (Soarele in domiciliu cred ca trebuie sa dea o identitate de sine puternica si accepatrea acesteia si chiar afirmarea acestei identitati.Dar in cazul lui Soarele este "atins" de influenta planetei Mercur care arata aici derapaje mentale destul de serioase,prin guvernarea sa,si in plus Soarele si Mercur aspecteaza Luna din Varsator).M-ai intrebat de Karma sa,e greu sa spun ceva daca nu sant expert.In unele cursuri de astrologie vedica studentilor li se da ca tema sa descopere de ce s-a nascut un nativ,ce dorinta este implicata.Aceasta se afla din D-60. Dar deocamdata nu stiu sa interpretez astrograma D-60.
Din astrograma in stil european cred ca Lilith fiind situata in casa a12a si in Berbec si fiind in conjunctie cu Asc,si aspectand atat de multe elemente din casa a5a,cred ca poate spune multe despre karma sa si despre problemele de identitate.



_________________
Hare Krsna, Hare Krsna, Krsna Krsna, Hare Hare, Hare Rama, Hare Rama, Rama Rama, Hare Hare
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Sun Dec 28, 2008 3:13 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
marian12345 wrote:
Din astrograma in stil european cred ca Lilith fiind situata in casa a12a si in Berbec si fiind in conjunctie cu Asc,si aspectand atat de multe elemente din casa a5a,cred ca poate spune multe despre karma sa si despre problemele de identitate.


Da, si eu cred ca lilith e fff importanta in aceasta harta. Si nici nu e usor deloc cu ea la Asc...
Intrebare: lilith are legatura cu mirajul care s-a format in jurul lui? Adica, nu numai ca-l influenteaza pe el, dar si pe cei din jurul lui. S-au creat tot felul de legende in jurul lui.Au ele legatura cu lilith-ul la asc ,cu neptun in 7 in scorpion sau cu luna in pesti? Sau toata aceasta combinatie? :roll:



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Sun Dec 28, 2008 3:49 pm 
User avatar

Joined: Fri Apr 06, 2007 11:27 pm
Posts: 364
Location: Bucuresti
Cu Ascendentul in Berbec,Saturn in casa a8a,Lilith in casa a12a in Berbec si in conjunctie cu Asc,cu Marte in casa a1a,cu Uranus pe 5,si cu Pluton pe 5 in conjunctie cu stapanul casei a 5a,Soarele,cred ca sant prezente destule elemente care sa ne dea de gandit ca ceva este in neregula cu sexualitatea acestui om.Desi nu imi place sa o spun cred ca poate fi vorba de pedofilie.Nu te supara ,Irina,ca spun asta.Mie imi pare rau ca omul asta a juns in starea asta,mi-e mila sa il vad in scaunul ala cu rotile...Soarele in conjunctie cu Pluton in Fecioara ii da o puternica dorinta de puritate,din pacate gresit inteleasa de el,mai ales cu conjunctia dintre Neptun si Jupiter,care da o mare iluzionare de obicei,practiv un nativ cu Jupiter in conjunctie cu Neptun nu prea stie pe ce lume traieste.



_________________
Hare Krsna, Hare Krsna, Krsna Krsna, Hare Hare, Hare Rama, Hare Rama, Rama Rama, Hare Hare
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Sun Dec 28, 2008 4:07 pm 
User avatar

Joined: Fri Apr 06, 2007 11:27 pm
Posts: 364
Location: Bucuresti
Acum am vazut ca Uranus este in conjunctie cu Venus in casa a5a si cuspida casei a8a este in Scorpion.Da,cred ca sant sanse mari ca asta sa fie ora sa de nastere.



_________________
Hare Krsna, Hare Krsna, Krsna Krsna, Hare Hare, Hare Rama, Hare Rama, Rama Rama, Hare Hare
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Sun Dec 28, 2008 4:12 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
:lol: De ce sa ma supar, Marian?
Faptul ca il admir ca artist, nu are nici o legatura cu viata sa privata!
Ma rog, cel putin pentru mine...Adica, talentul unui om pe care-l impartaseste cu ceilalti, nu ar trebui sa ne faca sa-i cerem acelui om sa fie perfect. Pe mine chiar ma deranjeaza cand acuzam o persoana publica pentru viata sa privata. Ce legatura au una cu alta? In sensul ca cineva ajunge pers publica pentru talentul sau, nu pentru ca ar avea o viata personala impecabila. Nu am inteles niciodata de ce se face aceasta mixtura: desavarsirea ca artist cu desavarsirea ca OM...
Si apoi, eu una cred ca, cu cat cineva este mai talentat, cu atat este mai dezechilibrat. Adica: talent= un focar de energie acumulat intr-o zona restransa, cum ar fii un stelium pe 5, in cazul nostru. Ceea ce indica in acelasi timp, si un dezechilibru, nu? Iar cu cat energia din focar este mai puternica, cu atat dezechilibrul este mai mare, nu?
Mai toti marii artisti au fost " cu capu", cum se spune. Si cred ca una din marile lor lectii si incercari este tocmai gasirea acestui echilibru...! Si bineinteles, aici avem 2 variante: gasirea echilibrului si intelegerea si depasirea lectiei, sau o si mai mare dezechilibrare, care are ca si consecinta ceva la colt cu nebunia.

Iar faptul ca MJ a ajuns in halul asta intr-un final, il incadreaza in a doua categorie, nu? Pacat...
Asa ca este cumva, logica inclinatia lui spre pedofilie, avand in vedere aspectele din harta lui. Nu sustin asa ceva, dar nici nu dau cu piatra. Cat despre suparare, nici vorba, Marian draga!

P.S. Scuze daca sunt cam neclara in exprimare, dar am o febra si mi-e un rau.... :oops:



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Fri Jun 26, 2009 8:54 am 

Joined: Sat Feb 28, 2009 12:38 pm
Posts: 12
marian12345 wrote:
Sfarsitul nu cred ca va veni in aceasta perioada a lui Ketu,nu pana in anul 2014,daca Ketu chiar aduce indicatiile promise de Marte pentru ca nu se moare in timpul dasei planetei atmakaraka.
Si totusi...sfarsitul lui a venit... :(


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Fri Jun 26, 2009 1:50 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Eu inca mai vreau sa cred ca e doar inca un artificiu de-al lui de a reveni in atentia publica...Daca tot isi pregatea un nou turneu...Sper din tot sufletul sa fie asta!!! :cry:



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Fri Jun 26, 2009 11:47 pm 
User avatar

Joined: Fri Apr 06, 2007 11:27 pm
Posts: 364
Location: Bucuresti
Iata ca Michael a murit la varsta de 50 de ani (sper ca este o informatie autentica si sa nu fim pacaliti de managerii lui Michael , si solistul sa se fi ascuns pe vreo insula din Pacific impreuna cu Elvis :D ).
Iata un calcul interesant:
Asc in Berbec = 1 an; Marte si Ketu in casa I , deci 1+1=2 ani; Venus in casa IV =4 ani;Soarele si Mercur in casa V ,deci 5+5=10;Jupiter si Rahu in VII, deci 7+7=14 ani; Saturn in casa a VIII-a, deci 8 ani si Luna in casa a XI-a, deci 11 ani.Si acum sa adunam: 1+1+1+4+5+5+7+7+8+11=50 de ani, sau varsta mortii lui Michael Jackson.
Dar sa trecem peste speculatii si sa vedem unde a murit, la ce ora si de ce boala.Stie cineva?



_________________
Hare Krsna, Hare Krsna, Krsna Krsna, Hare Hare, Hare Rama, Hare Rama, Rama Rama, Hare Hare
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Michael Jackson- intre mit si realitate
PostPosted: Thu Jul 02, 2009 8:28 pm 

Joined: Wed Oct 29, 2008 12:12 am
Posts: 11
A murit in L.A,in 25 iunie,ora 14.26(ora Americiii)cauza...Stop cardiac,rezultat in urma unei injectii puternice..desi se asteapta inca rezultatele analizelor, totusi acesta pare a fi motivul....se mai zice ca era dependent de medicamente,insa la autopsie s-a zis ca pe dinauntru era sanatos...desi trebuia sa aiba ceva daca lua atatea medicamente .nu?zic asta ca si o paranteza...


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 48 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group