It is currently Fri Mar 29, 2024 12:23 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 9 posts ] 
Author Message
 Post subject: un mic ajutor
PostPosted: Tue Nov 25, 2008 10:11 pm 

Joined: Mon Nov 03, 2008 1:56 pm
Posts: 4
Location: Alba Iulia
Buna !

Numele meu e Any sunt un scorpion sentimental care nu accepta tradarea si imi place f mult sa analizez oamenii. Simt ca nu o sa gasesc niciodata jumatatea pt ca eu caut perfectiunea , deasemenea stiu ca nu exista perfectiunea. Cu orice baiat cu care am fost chiar daca mi-a placut nu-l puteam accepta langa mine pt ca gaseam la ei lucruri care nu le puteam accepta , mereu le gaseam defecte. V-as ruga in limita timpului disponibil sa-mi spuneti cateva cuvinte despre viata mea sentimentala /

Sunt nascuta pe 28.10.1988 in Sebes jud Alba la ora 10:00 a.m

Multumesc anticipat!


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: un mic ajutor
PostPosted: Tue Nov 25, 2008 11:29 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Buna, Any. Daca tu simti ca nu-ti vei gasi jumatatea probabil asa va fi, pentru ca te-ai programat tu insati in subconstient cu acest lucru.
Am cateva intrebari, fireste, daca vrei sa-mi raspunzi:
Ce inseamna pentru tine barbatul perfect? Ce ai sa faci cu barbatul perfect,nu va fi prea obositor? :) Si mai ales, tu esti perfecta? Nu va fi greu sa te ridici la standardele lui? Te rog nu privi ca tendentioase intrebarile mele, este pur si simplu curiozitate.
Faptul ca-ti place sa analizezi oamenii nu este in esenta un lucru rau, dar depinde si pentru ce o faci. Adesea, acest lucru poate sa fie un consum inutil de energie, pe care ai putea-o folosi pentru a te analiza pe tine. Nu exista om fara defecte, si a te opri la defectele altora (si ale tale), in loc sa observi sau sa dezvolti calitatile, inseamna a alege sa rezonezi cu acele defecte.
Poate ma voi uita cand voi avea putin timp pe harta ta, desi nu te pot ajuta cu un raspuns in privinta barbatului perfect.. este un non sens, la fel cum este si notiunea de femeie perfecta.



_________________
http://marta-indigo.blogspot.com/
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: un mic ajutor
PostPosted: Tue Dec 02, 2008 3:03 pm 

Joined: Mon Nov 03, 2008 1:56 pm
Posts: 4
Location: Alba Iulia
Buna Marta,
Pt mine barbatul perfect ar fi o persoana culta, cu scoala. Ceea c nu suport la un barbat este faptul ca vrea sa ma controleze, o astfel d relatie ma sufoca, nu-mi place minciuna, tradarea. Si un alt lucru care nu suport este ca o persoana sa ma contrazica intr-un domeniu despre care nu stie nimic, facand asta doar d dragul d a se certa cu mine pt ca eu sunt o persoana care cedeaza foarte greu.
Stiu ca nu sunt perfecta si de asemenea stiu ca nu exista perfectiunea, dar am ajuns la concluzia ca "eu caut perfectiunea" pt ca pana in momentul d fata nu am avut nici o relatie stabila, cea mai lunga relatie fiind d 2 luni ceea c este foarte putin parerea mea.
Imi place psihologia poate din cauza asta analizez p cei din jurul meu, e foarte interesant comportamentul uman. Nu analizez oamenii ca sa le gasesc defecte pt ca mai mult sau mai putin toti avem defecte.
M-as bucura foarte mult daca ai avea timp sa te uiti p harta mea, si sper ca ti-am raspuns la toate intrebarile.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: un mic ajutor
PostPosted: Tue Dec 02, 2008 9:11 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Any wrote:
V-as ruga in limita timpului disponibil sa-mi spuneti cateva cuvinte despre viata mea sentimentala


Image

Pretentioasa este putin spus. Nu vreau sa vin cu o caracterizare, ci cu o completare la ceea ce a pus deja in discutie Marta vis a vis de tema ta. Inainte de a avea un iubit pe care sa-l faci partas la viata ta, ma gandesc ca ar trebui sa-ti pui serios problema prieteniei. cat de prietena esti tu si cat de prieteni iti sunt oameni din jurul tau.
Esti un om atat de dificil incat poti deveni usor cosmarul unui apropiat,
Scorpion cu Venus in cadere (Fecioara), Marte anaretic si retrograd din Pesti pe axa interceptata, Lilith pe axa interceptata, Saturn in conjunctie cu Uranus la on orb de doar 24' pe casa I, carora li se alatura Luna in Gemeni pe casa VII.
Nu vreau sa te acuz de absolut nimic si nici sa intervin cu explicatii care sa scoata in evidenta ca nu ai fi constienta de tine, ci vreau sa intareasc idee ca dispui de putere negativa despre a carei intensitate s-ar putea sa nu fii in totalitate constienta.
Ai o mare tarie de caracter, un ton special al vocii, o mimica speciala aproape angelica cu care atragi extrem de usor atentia, dar, de partea cealalta, printre zambele fermecatoare si cuvintele elegant dispuse in fraze, tai cu o precizie de chirurg. Succesul social nu pare sa fie o problema pentru tine. Esti suficient de inteligenta si abila sa poti face fata oricaror situatii, dar, in tot acest succes, singuratatea devine cu atat mai dureroasa cu cat stii ca ii poti face pe oameni sa te placa, dar nu te poti abtine sa nu-i jignesti, sa nu-i critici pentru a-ti ascuti gherutzele de pisica banda care zgarie rau.
Iubitul, prietenul va trebuie sa-ti fie dedicat pentru a te imblanzi si, in timp ce tie iti vei acoda dreptul la libertati, el nu le va avea. Va trebuie sa fie puternic si indraznet, genenos si moral, eventual de alta cetatenie pentru a spori misterul relatiei.
2011 este un an nespus de dificil. Riscul de a pierde o legatura afectiva importanta este la fel de mare ca riscul de a te asocia cu un barbat care sa-ti aduca multa suferinta, lezare personala, distrugerea unui statut, a unei constructii personale. Se pare ca destinul nu te iarta si ca expresia "fiecare naş, isi are naşul sau" se poate aplica si in cazul tau.
Nu cred ca, peste ani, iti vei mai aminti ceea ce ti-am spus acum, dar ar fi deosebit de important ca in acel 2011 atentia ta sa fie extrem de mare, increderea in critica si observatiile tare deosebit de precise sa fie la cote maxime pentru ca tu nu esti un om rau, ci un om deosebit de puternic ce nu a invatat inca sa-si cunoasca si sa-si controleze forta de care dispune.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: un mic ajutor
PostPosted: Wed Dec 10, 2008 12:01 am 

Joined: Mon Nov 03, 2008 1:56 pm
Posts: 4
Location: Alba Iulia
Buna Coser,
Nu ma prea regasesc in descrierea facuta de tine, adica eu sunt o persoana foarte retrasa, introvertita nu prea am prieteni si in nici un caz nu ii jignesc. Din totdeauna am fost o persoana amabila si calma, foarte greu ma enervez si chiar daca sunt jignita nu raspund la jignire, cum s-ar zice daca primesc o palma pe un obraz intorc si celalalt obraz ca sa mai primesc una.
In ceea ce priveste prieteniile pentru mine sunt foarte importante, nu as trada un prieten pentru nimic in lume si nici nu accept tradarea din partea lui.
Sunt o fire singuratica, singuratatea d cele mai multe ori mi-a fost singura companie dar nu pentru ca mi-as fi jignit prietenii si i-as fi pierdut,ci din cauza ca sunt mult prea retrasa, mult prea tacuta si nu ma prea descurc sa vorbesc in public, ma intimidez foarte repede.
In rest ma cam regasesc in descriere, adica pretentioasa si cu o forta negativa foarte mare pe care tot timpul incerc sa o controlez si de care intr-adevar nu sunt in totalitate constienta.
Multumesc oricum ca ai incercat sa ma caracterizezi din punct de vedere astrologic, poate ora de nastere nu e buna desi parinti mei au zis ca la 10:00 am dar nu sunt 100% siguri.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: un mic ajutor
PostPosted: Wed Dec 10, 2008 1:27 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Any wrote:
ma intimidez foarte repede.


Este de admirat ca poti fi atat de directa si ca poti constientiza ca esti timida in situatia in care poti atat de bine sa te caracterizezi ...
Mult succes!



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: un mic ajutor
PostPosted: Wed Dec 10, 2008 3:03 am 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Any wrote:
Nu ma prea regasesc in descrierea facuta de tine, adica eu sunt o persoana foarte retrasa, introvertita nu prea am prieteni si in nici un caz nu ii jignesc.

In rest ma cam regasesc in descriere, adica pretentioasa si cu o forta negativa foarte mare pe care tot timpul incerc sa o controlez si de care intr-adevar nu sunt in totalitate constienta.


Poate nu te recunosti sau poate iti este greu sa accepti aceste lucruri, si asta e cu totul altceva. De obicei ne confruntam cu o mare rezistenta cand e vorba de noi si de defectele noastre.
Fara sa incerc sa te analizez sau sa te judec, as vrea sa-ti spun ca te cred cand spui ca esti timida, de fapt poate asa te percepi tu, dar acea timiditate... nu prea e timiditate, sau asta e doar la suprafata. Problema pleaca mai ales de la neincrederea in tine, neputinta de a te accepta (Saturn in casa I), poate un sentiment de inferioritate la nivel inconstient (noi ii vedem pe altii prin prisma noastra, criticandu-i vedem in ei si ceea ce este in noi insine si uram) dar din pacate ceea ce urmeaza este dificultatea in relatiile cu altii.Chiar daca nu duci ceea ce gandesti pana la capat, poate nu-i jignesti pe altii, dar tendinta de a o face exista totusi.
Pericolul este, asa cum ti-a spus si Gheorghita, sa gasesti un partener care sa te faca suferi, pentru ca atragem ceea ce gandim.

Pana nu-ti vei rezolva problema ta cu tine, atat timp cat te vei crampona de unele idei fixe (caut partenerul perfect, desi stiu ca nu exista, eu sunt suta la suta corecta si buna, dar sunt o victima, o neinteleasa), sunt sanse sa nu vezi partea buna a lucrurilor si sa-ti alegi involuntar prieteni sau parteneri plini de defecte. Oricum faptul ca recunosti ca ai si o forta negativa eu cred ca e un prim pas, dar nu e atat de indicat sa lupti pentru a controla, cum spui tu, aceasta forta, pentru ca atunci cand luptam cu ceva, ii dam putere. Incearca sa accepti ca esti asa, dar ca te poti schimba, si mai ales incearca sa inlocuiesti incet incet energia negativa cu una pozitiva. Asta e valabil pentru noi toti, pentru ca fiecare din noi are si partea sa de umbra.



_________________
http://marta-indigo.blogspot.com/
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: un mic ajutor
PostPosted: Thu Dec 11, 2008 12:28 am 

Joined: Mon Nov 03, 2008 1:56 pm
Posts: 4
Location: Alba Iulia
Multumesc ca ati avut timp sa va uitati pe harta mea, ca mi-ati raspuns la intrebari si mai ales ca mi-ati dat sfaturi.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: un mic ajutor
PostPosted: Thu Dec 11, 2008 9:53 am 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Cu placere, Any, cand lucrurile nu stau roz, uneori se compeseaza si cu sfaturi. Ele au venit in raport direct cu harta ta natala, si tot ce conteaza este doar daca au trezit vreun ecou.
Acum ai niste certitudini, de tine depinde. Iti urez numai bine.



_________________
http://marta-indigo.blogspot.com/
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 9 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group