It is currently Fri Mar 29, 2024 12:56 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: Vaccinul impotriva virsului AH1N1
PostPosted: Sun Jan 10, 2010 12:59 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
In general sunt impotriva vaccinarii, dar in mod special impotriva vaccinului antipapiloma uman si impotriva acestuia.
Exista o intreaga isterie general dupa regretata moarte a actorului Toni Tecuceanu. Toti vor acum sa se vaccineze.
Daca doriti sa va vaccinati urmariti clipul de mai jos si mai ganditi-va.




_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Vaccinul impotriva virsului AH1N1
PostPosted: Sun Jan 10, 2010 3:08 pm 

Joined: Sat Nov 28, 2009 8:22 pm
Posts: 23
Mare dreptate ai,Gheorghita. Pe mine nu m-au convins cu aceasta "gripa porcina" si doar sunt cadru medical. La noi vaccinul a fost refuzat in masa tocmai pt. ca explicatiile lor au fost puerile. Si eu am gindit la fel cind l-am vazut pe dr. Cercel "dind exemplu".
In ceea ce priveste celalalt vaccin (HPV),vorbim iarasi despre o mare aberatie.Cred ca am face mult mai bine sa educam noua generatie in legatura cu igiena propriului corp (pe care se pare ca nu dau doi bani),cu igiena vietii lor sexuale( cum, unde,cind) si nu in ultimul rind cu o" igiena" a gindurilor. Oamenilor li se inoculeaza ideea gresita ca pot face orice cu ei si cu ceilalti daca se vaccineaza. Probabil ca intr-o zi vor ajunge sa inceteze sa se mai comporte ca niste oameni si vor crede ca vaccinul va suplini si asta.
Pt . mine cea mai mare protectie e iubirea din sufletul meu pt.toata lucrarea Bunului Dumnezeu. Aveti incredere vom trece si peste asta!


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Vaccinul impotriva virsului AH1N1
PostPosted: Sun Jan 10, 2010 6:05 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Cridona,
vaccinul este doar un aspect al vietii dezordonate cu care trebuie sa ne obisnuim. Acestuia i se alatura alimentele toxice, bauturile aditivate, aerul viciat si diferitele modalitati agresive prin care primim si, sub impulsul acestora, oferim informatii. Daca facem un tur de orizont, viata noastra este un miracol, nu ca a aparut si ca functioneaza, ci ca exista impotriva atatori factori negativi, intretinandu-se cu atat de multe otravuri.
Poti alege sa faci sau sa nu faci un vaccin, dar nu poti alege sa nu respiri aerul poluat si nici hrana nu prea ti-o mai poti alege pentru ca, in curand, despre alimentele naturale, se va vorbi ca despre niste veritabile piese de muzeu.
Asta este lumea in care traim, dar partea dificila este ca se vrea mai multa degradare. Este adevarat ca acum suntem mai multi, fata de acum 50 de ani si incomparabil mai multi decat acum 100 de ani, dar nivelul de inteligenta ramane constant. Cu atat de multe instrumente de dezvoltate fizica, psihica, emotionala si spirituala, nu ar trebui sa se intample asta, tocmai de aceea trebuie sa existe "exterminatori" ai bunului simt, ai progresului si rafinamentului. Consider ca vaccinul este unul dintre ei, dar nu singurul.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Vaccinul impotriva virsului AH1N1
PostPosted: Sun Jan 10, 2010 6:15 pm 

Joined: Sat Nov 28, 2009 8:22 pm
Posts: 23
Draga Gheorghita,
eu voi continua sa cred in ceva-ul acela sublim care salastuieste in noi in ciuda tuturor acestor incercari de tirire in infern. Nu suntem noi acele "pasari mari cu aripile crescute inauntru" care "plutesc intr-un aer mai curat care e gindul" (dupa cum spunea Nichita Stanescu)?
O seara buna!


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group