It is currently Fri Mar 29, 2024 1:47 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 9 posts ] 
Author Message
 Post subject: Intre abis si inaltare
PostPosted: Sat Dec 26, 2009 6:37 pm 

Joined: Wed Jan 24, 2007 7:35 pm
Posts: 4
Salut! Sunt curioasa in privinta acestei persoane, care da semne de ambitie si perseverenta in domeniul carierei, dar totusi nu pune prea mult accent pe studii, fiind un rebel atunci cand vine vorba de conventii si traditionalisme. Cateodata are tendinta sa se izoleze si sa se inece in resentimente si amintiri, atunci stagneaza. Probabil aici se vede influenta lunii, care e in rac. Cat de mult il incurca acest aspect in formarea unei cariere de succes?
Mi-as dori sa stiu mai multe despre evolutia sa pe plan afectiv si ce isi doreste intr-o relatie pentru a se simti implinit.
Datele personale: 23 aprilie 1988, ora 12:30 pm, Orastie.

Multumesc.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Intre abis si inaltare
PostPosted: Sun Feb 28, 2010 4:35 am 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Pai exact asta este una din marile probleme ale generatiei '88: ca nu stiu nici ei ce vor, ce cauta... Si una din problemele majore este tocmai iubirea.Majoritatea se plang ca nu pot sa iubeasca, ca nu cred in iubire sau ca, atunci cand ar putea iubi, le e frica si fug mancand pamantul.
Asta ar fii una din marile lor confuzii...
Am foarte multi din generatia asta in jurul meu, si toti se izbesc exact de aceleasi intrebari si confuzii, se invart in exact acelasi tipar...Lucru pe care am observat ca il au in comun cu toti cei nascuti cu pluto in scorpion.
Nu as vrea sa fiu in locul lor, asta e sigur. Dar putem fii langa ei. :)



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Intre abis si inaltare
PostPosted: Mon Mar 01, 2010 8:18 pm 
User avatar

Joined: Sun Jan 10, 2010 4:42 pm
Posts: 20
Irina, este interesant ce spui in legatura cu generatia '88. Te-as intreba daca atribui acestor caracteristici si alte aspecte astrologice de generatie in afara de Pluto in Scorpion ?


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Intre abis si inaltare
PostPosted: Tue Mar 02, 2010 4:24 am 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Kore, am incercat sa determin si alt aspect, dar nu ma pricep atat de bine la astrologie si nici nu am cautat, recunosc, in astrologie toate raspunsurile.
Eu sper sa ne ajute dl Coser, caci el cu siguranta poate integra mult mai multe in puterea lui de intelegere.



_________________
"In lume necazuri veti avea;dar indrazniti,Eu am biruit lumea" ( Ioan, 16:33)
Image
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Intre abis si inaltare
PostPosted: Tue Mar 02, 2010 9:56 am 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
Eu cred ca trasaturile generale ale celor nascuti in 1988 se pot gasi urmarind semnele de generatie, Saturn in primul rand si apoi Jupiter. Gandindu-ma ca in 1988 Saturn a strabatut ultimele 5 grade din Sagetator si primele 5 din Capricorn, apar cel putin doua categorii de nativi, numai ca in timpul asta Jupiter a avut si el drumul lui, si uite asa mai apar si particularitati la nivelul celor doua grupuri....
Se poate citi despre semnele de generatie aici, pe forumul asta ( singurul loc unde eu am gasit abordate semnele de generatie), la "Lectia de astrologie - Experimente".



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Intre abis si inaltare
PostPosted: Fri Mar 05, 2010 8:22 pm 
User avatar

Joined: Sun Jan 10, 2010 4:42 pm
Posts: 20
Irina, mersi pentru raspuns.
Mihaela, da asa este sunt mai multe categorii de nativi pentru 1988: Saturn fie in Sagetator fie in Capricorn iar Jupiterul oricare din urmatoarele 3 pozitii: Berbec,Taur sau Gemeni.
Am gasit pe forum intr-un subiect mai vechi niste explicatii date de Coser pt. Saturn in Capricorn(plus Uranus si Neptun in acelasi semn) si Jupiter in Taur si anume: semn de generatie pozitionat cam prost, tendinte materialiste si mediocritate. Concluziile astea sunt scoase din context (era vorba de analiza unei harti in care erau integrate si semnele de generatie) deci sper sa nu fii gresit.
Privitor la ceea ce a spus Irina eu cred ca celor cu Saturn in Sagetator si/sau Jupiter in Gemeni li se potrivesc cel mai bine acele trasaturi. Si cand spun asta ma bazez pe ceea ce am observat pentru majoritatea celor nascuti cu aceste pozitii: o oarecare superficialitate si o inclinatie poate prea mare catre social. Din nou e foarte posibil sa gresesc.:)


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Intre abis si inaltare
PostPosted: Fri Mar 26, 2010 11:13 pm 

Joined: Wed Jan 24, 2007 7:35 pm
Posts: 4
Nu cred ca generatia '88-'90 este caracterizata de mediocritate.
Conform scrierilor lui Richard Brown reiese altceva:

"The Uranus-Neptune conjunction (January 1990 through December 1996 using a 6° orb), an exceptionally demanding energy in its own right, combined with the Pluto-Quaoar conjunction ... gives us the highest energy group of people we've seen on this planet for several millennia."

"...The 1989 to early 1990 group also has Uranus in exact opposition to the planetoid of healing, Chiron [and] Uranus, Neptune and Saturn in the sign of Capricorn ... A group of innovative children, wise beyond their years, whose nervous systems are wired differently to utilize computers and new technology, who are inspired to build new social structures in our society."

"A particularly creative, self-determining, and restless bunch of children were born in the last several years of the twentieth century. The high amounts of creativity, imagination, intuition and rebelliousness that these children display are certainly attributes of the Uranus-Neptune combination ... in particular, children born between 1988 and 1992."


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Intre abis si inaltare
PostPosted: Sat Mar 27, 2010 11:56 am 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Am colegi la facultate din aceasta generatie. Nu sunt mediocri, si cu Pluton in Scorpion nu cred ca au cum, dar depinde si de alte aspecte.
Sunt influentati de conjunctia Saturn- Uranus in Sagetator, iar cei care au probleme cred ca motivul ar fi Saturn si Uranus retrograde (cred ca au retrogradat vreo jumatate de an). Cred ca sunt mai degraba comozi si evitanti si mai ales foarte schimbatori. Au o mare dorinta de a face parte din grupuri si poate de a le conduce, dar unora le lipseste motivatia, energia. Dar cred ca Pluton in Scorpion le da totusi vointa ca atunci cand isi doresc cu adevarat ceva, sa mearga pana in panzele albe, sa renasca din propria cenusa.



_________________
http://marta-indigo.blogspot.com/
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Intre abis si inaltare
PostPosted: Sat Mar 27, 2010 2:02 pm 
User avatar

Joined: Sun Jan 10, 2010 4:42 pm
Posts: 20
Da, si eu am citit mai demult despre aceste pozitii de generatie care sunt puse in corespondenta cu aparitia copiilor indigo.
Un link ar fi acesta (este in engleza):
http://www.planetwaves.net/contents/astrology_indigo_children.html


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 9 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group