It is currently Thu Mar 28, 2024 9:20 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 2 of 2 [ 55 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject: Re: magia data de aspectul marte neptun in natala
PostPosted: Sat Jan 23, 2010 9:05 pm 
User avatar

Joined: Sun Nov 25, 2007 10:53 am
Posts: 83
Am citit, si-ti recomand cu caldura si fara ironie ,, Aspects in astrology`` de Sue Tompkins.



_________________
"Lucrurile nu se schimba,noi suntem cei care ne schimbam." H. D.Thoreau
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: magia data de aspectul marte neptun in natala
PostPosted: Thu Jan 28, 2010 12:42 pm 
User avatar

Joined: Wed Dec 12, 2007 11:02 am
Posts: 235
Location: Bucuresti
multumesc,daria :)



_________________
Lux Aeterna
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: magia data de aspectul marte neptun in natala
PostPosted: Fri Feb 19, 2010 3:10 pm 
User avatar

Joined: Wed Dec 12, 2007 11:02 am
Posts: 235
Location: Bucuresti
am intalnit pe cineva de curand, de fapt e cineva mai vechi, dar recent ne-am regasit, sa spun asa, si in sinastria noastra apare crucea cosmica, luna mea in opozitie cu conj soare venus el, luna lui in opozitie cu pluto eu, si 4 careuri. situatia se detensioneaza oarecum prin sextilul lui marte la luna mea natala, si sextilul lunii lui la soarele meu natal. ma intereseaza crucea asta, e semn karmic? plus lilith scorpion peste nodul lui sud



_________________
Lux Aeterna
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: magia data de aspectul marte neptun in natala
PostPosted: Thu Jul 28, 2011 10:10 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
nemessis1981 wrote:
am intalnit pe cineva de curand, de fapt e cineva mai vechi, dar recent ne-am regasit, sa spun asa, si in sinastria noastra apare crucea cosmica, luna mea in opozitie cu conj soare venus el, luna lui in opozitie cu pluto eu, si 4 careuri. situatia se detensioneaza oarecum prin sextilul lui marte la luna mea natala, si sextilul lunii lui la soarele meu natal. ma intereseaza crucea asta, e semn karmic? plus lilith scorpion peste nodul lui sud


Da, pare o relatie complicata si dependenta de atractie, indiferent cum este ea motivata sau ajustata.
In general , cand planetele colective fac aspecte stresante la planetele individuale, relatia cu societate este motivata de o ambitie, cel in cauza lucreaza bine sub presiune sau succesul ii este determinat de asta. Intr-o sinastrie cand atractia se construieste intre o planeta individuala si una colectiva intervine o motivatie care vine sa suplineasca un neajuns, o carenta relationala, adesea chiar absenta iubirii. De aceea relatiile standard se construiesc intre persoane care au relatii bune intre planete individuale, adica au acelasi scop personal in relatie, iar pacaleala cea mai mare o au cei care trec prin relatii de compatibilitate intre planete individuale si cele colective.
La tine este vorba despre o reglare karmica, o consumare a unor reziduuri. Daca se intampla sa te intorci la o relatie mai veche se datoreaza acestui magnetism si dupa tipul de relatie astrala va trebuie sa fii pregatita pentru evenimente ample care sa te zdruncine.
Daca aspectele nu se detensioneaza, iar oamenii care iti vin in preajma continua sa reproduca acelasi tipar, atunci este necesara o interventie asupra ta. O terapie holistica, un remediu homeopat sau orice alt procedeu care, aplicat de o persoana competenta, intervine asupra cauzei, te poate ajuta mult in acest sens.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: magia data de aspectul marte neptun in natala
PostPosted: Sat Jan 07, 2012 3:12 pm 
User avatar

Joined: Wed Dec 12, 2007 11:02 am
Posts: 235
Location: Bucuresti
Multumesc, Universul m-a ajutat si de data asta si m-a tinut la distanta de respectivul, nu cred ca ar fi iesit ceva bun dintr-o eventuala relatie cu el.



_________________
Lux Aeterna
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 2 of 2 [ 55 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group