It is currently Fri Mar 29, 2024 5:08 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 6 posts ] 
Author Message
 Post subject: Saturn conjunct cu Mijlocul Cerului
PostPosted: Fri Jan 20, 2006 10:12 pm 

Joined: Sun Oct 09, 2005 12:35 am
Posts: 40
este posibil sa fac progrese in viata personala? progrese pe care mi le doresc de multa vreme? Stiu ca perioada asta tine din Septembrie 2005 pana in iunie 2006, si deja sun t implicate intr-un proiect care imi poate aduce mari satisfactii. Cum eu am Mc pe casa x, ma gandeam ca se poate realiza ceva


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Saturn conjunct cu Mijlocul Cerului
PostPosted: Sat Jan 21, 2006 5:10 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Yle,
probabil ca este vorba de Saturn pe casa X..... nu? :D
Interventia lui Saturn pe X este dificila. Sunt rare situatiile in care el in domiciliu de casa nu va profita de situatia pentru a aduce lumina in demnitatea sociala a nativului. Acum cand este retrograd si cand tulbura mintea si sufletul aducand neincredre si teama ca tu sa poti avea un succes.
Probabil ca succesul pe tema ta este dat de Jupiter in I in Scorpion.
Perioada cea mai dificila poate fi 3 martie - 5 aprilie 2006 cand atat Jupiter cat si Saturn au mers retrograd. Daca pana atunci limitarile impuse de Saturn pe MC nu sunt percepute de tine datorita lui Jupiter pe casa I, in perioada retrogradrii te vei simti presata de timp si parca lucrurile sunt impotriva tuturor.
Ca totul sa fie bine tu trebuie sa fii corecta. Culmea, eu am observat ca Saturn pe X nu este deloc dur cu cei care sunt naivi, superficiali, bucurosi de putinul care il au, sinceri, corecti, drepti. Daca renunti la tentatia puterii Saturn in Leu pe X nu te va atinge si te vei bucura in liniste de succesul proiectului pe care il derulezi.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Saturn conjunct cu Mijlocul Cerului
PostPosted: Sat Jan 21, 2006 6:28 pm 

Joined: Sun Oct 09, 2005 12:35 am
Posts: 40
Quote:
coser wrote:
Yle,
probabil ca este vorba de Saturn pe casa X..... nu? :D


Am vrut sa spun ca am MC in Leu care pe astrograma mea este in dreptul case x, si din graba mi-a iesit altceva :oops:. Si tot din graba am facut referire la viata personala cand eu am vrut sa vb despre cea profesionala. Unde pot gasi mai multe informatii despre tranzite si influentele lor?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Jan 22, 2006 2:24 pm 
User avatar

Joined: Tue Jul 26, 2005 7:11 pm
Posts: 75
coser, pe casa X a rolului social am in tranzit luna neagra. din cate stiu asta ma prtedispune la umilinte la locul de munca, ceea ce kiar se verifica in prezent. crezi ca am sanse sa-mi gasesc un alt servici, avand in vedere ca jupiter in scorpion face opozitie la marte in taur? scorpionul este in tema mea natala in casa XII, iar marte in casa VI.



_________________
Ari Kowalski
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Jan 22, 2006 11:37 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Ari,
pt 8.12.1967, ora 6.45 datele care le am eu Lilith nu este in X, ci tranziteaza casa IX.
Tranzitele tale nu sunt bune. Pregateste-te pentru un tranzit al lui NN peste Saturn in IV... nu prea iti vei gasi locul si pana la sfarsitul lui februarie cand Marte iese din VI eu iti recomand nici efort prea mare sa nu faci pentru ca NN peste saturn in Berbec in situatia in care guv natal si al asc este e XII te cam poti trezi cu boli care sa vina din nimic si sa treaca mai greu.
Perioada este grea - Lilith iti trece peste Jupiter, iar jupiter acum este pe XII... ti se pot intampla tot felul de lucruri, poate e bine sa amani cu planurile... chiar daca e greu...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Jan 25, 2006 1:18 pm 
User avatar

Joined: Tue Jul 26, 2005 7:11 pm
Posts: 75
mey coser, mey,ce vesti imi dai! trebuie sa-l astept pe jupiter atunci ......:)


multumesc pt raspuns



_________________
Ari Kowalski
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 6 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group