It is currently Thu Mar 28, 2024 11:38 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 12 posts ] 
Author Message
 Post subject: monster
PostPosted: Wed Mar 15, 2006 1:27 am 

Joined: Mon Aug 08, 2005 7:18 pm
Posts: 162
Location: liege
ati vazut "Monster" cu charlize theron, vedeta de ultima ora? cred ca e filmul cel mai puternic pe care l-am vazut in ultima vreme. charlize e tot leu, ca vorbeam pe alt topic de femei leu. personal nu ma dadeam prea tare in vant dupa ea, mi se parea frumoasa si serafica si atat, dar de cand am vazut "monster", reconsider. pe scurt, "monster" este povestea unei vagaboande/prostituate (charlize theron) , care dintr-o infinita nevoie de afectiune se implica intr-o relatie lesbiana cu o pustoaica debusolata si egoista (Christina Ricci - he he). se simte iubita pentru prima oara in viata ei amarata si vrea sa "dea totul", sa fie cea care ofera pe tava fericirea, femeii iubite. din pacate, solutia pe care o gaseste - agata clienti pe autostrada, pe care ii impusca si-i jefuieste - nu o duce prea departe. politia o prinde, "amanta" marturiseste imediat totul, iar ea este condamnata la moarte. charlize e magistrala in rolul vagaboandei (urata, grasa, neingrijita, dar profund umana), suflet damnat in cautarea luminii. numai ca nu stie unde s-o caute. va recomand filmul :)

veronica


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: monster
PostPosted: Wed Mar 15, 2006 2:00 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
mie imi place charlize theron ... daca il gasesc am sa ma uit... mai ales ca subiectul este foarte incitant si la fel si posibilitatea de a vedea ceva special...
apropo ai vazut capote?... eu ma uit astazi.. l-am gasit pe torente...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Mar 16, 2006 12:34 am 

Joined: Mon Aug 08, 2005 7:18 pm
Posts: 162
Location: liege
m-am vazut capote. sa ne povestesti. n-am vazut de la oscaruri decat syriana si munich. dar continui :).


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Mar 16, 2006 1:32 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
il am dar nu am apucat sa-o vad inca... am si syriana si imi propun astazi sa le vad pe amandoua... dar nu stiu ce timp voi avea...
pe monster abia l-am gasit... il descarc nu stiu daca este acelasi film de care spui tu... ard de nerabdare sa-l vad...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: lamurire...
PostPosted: Sun Mar 19, 2006 10:16 pm 

Joined: Sat Feb 11, 2006 3:07 am
Posts: 67
poate n-am inteles bine si poate pun o intrebare prosteasca dar... de unde descarcati aceste filme ...?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: lamurire...
PostPosted: Sun Mar 19, 2006 11:12 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
eu le iau de pe torente
uite un site torente http://www.torrentportal.com/index.php?
trebuie sa ai instalat in calculator bitcomet sa azoreus adica un program care iti descarca aceste torente... de pe site descarci un fisier destul de mic care contine toate legaturile posibile unde exista acest fisier in site-urile torente si programul descarca...
eu iti recomand bitcomet este simplu, azoreus desi este la fel de gratuit se pare ca are un spion in coada...daca doresti iti trimit eu bitmet in mail... nu il pot posta aici... nu stiu cat de legale sunt aceste site-uri torente...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Mar 22, 2006 12:48 am 

Joined: Sat Feb 11, 2006 3:07 am
Posts: 67
multumesc mult, intre timp am reusit sa descarc " programelul" bitcomet si am descarcat doua filme . problema este ca nu am reusit sa le decomprim ??? sa le desfac - poate intelegeti voi ce vreau eu sa zic :roll: :!:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Mar 22, 2006 12:59 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
1. daca sunt impartite in mai multe fisiere...14-20 poate chiar mai multe atunci ai nevoie de winrar. Este un arhivator-dezarhivator gratuit. Ca sa dezarhiverzi deschizi winrar, navighezi pana in directorul unde ai filmul si deschizi cu dubluclic prima arhiva care iti apare in lista. Acolo vei gasi filmul propriu-zis, apoi apesi butonul extract si rar-ul iti extrage din toate arhivele filmul. Dupa ce ai dezarhivat arhivele acelea multe le poti sterge.
2. daca nu sunt fisiere multe atunci fimul este facut imagine "iso" de regula... si iti trebuie pt asta de asemenea un program.... tot gratuit "daemon" ii zice (sunt multe dar asta este cel mai usor de folosit). Dupa ce il instalezi si dai restart la calculator vei vedea ca programul are o scurtatura in coltul din dreapta jos sub froma unui CD rosu taiat. Dai clic pe iconul acela si din fereasta care ti se deschide alegi "device 0" apoi ti se deschide o alta fereastra prin care trebuie sa navighezi pana la fisierul descarcat de tine. Dai clic pe el si programul daemon ti-l va pune intr-un disc vitual. Apoi il poti gasi si deschide usor din windows explorer.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Mar 22, 2006 7:52 pm 

Joined: Sat Feb 11, 2006 3:07 am
Posts: 67
multumesc coser, multumesc voua si multumesc lui Dumnezeu ca v-am gasit :!: :D


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Mar 25, 2006 7:00 am 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Am vazut Monster ieri seara. O iubire care se hraneste prin moarte... Ma gandesc cine este de fapt monstrul, killera care se prostitueaza si ucide pt a face rost de bani, sau iubita ei, care o tot impinge la a face aceste lucruri? Sau poate filmul trebuia sa se numeasca Monsters? :wink:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: monster
PostPosted: Sat Mar 25, 2006 8:20 am 
..


Last edited by mihaela01 on Sat Apr 01, 2006 3:48 pm, edited 1 time in total.

  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Mar 25, 2006 2:42 pm 
User avatar

Joined: Thu Nov 17, 2005 12:59 pm
Posts: 357
Location: bucuresti
"Monster" este bazat intr-adevar pe o poveste reala, au cumparat drepturile de la "eroina" filmului, Aileen Carol Wuornos, o prostituata ce a fost executata in Florida pentru moartea la 7 oameni (atat au putut dovedi fara nici o indoiala, banuiala este ca numarul a fost mult mai ridicat)...
pe mine m-a bukurat ca producatorii au avut bunul simtz sa respecte scenariu' sclipitor de monstruos si sa ne ofere povestea dezbracata de propriile conceptii si prejudecatzi, neimpachetata in oroarea "bunului cetatean"
homosexualitatea nu-i aici o..."gaylikeattitude" ..adica ea nu este tratata in aceasta poveste ci doar implicita si subsidiara unui accident uman ; o fiinta abrutizata aproape complet (stare in care poate suporta aproape orice) este brusc resuscitata de un copil razgaiat (care se nimereste sa fie fata) pe fondu' unei misandrii latente ...atata tot ..dar rezultatul socheaza tocmai prin faptul ca ajunge sa-ti fie mila de ceea ce crezi ca este un monstru [=o prejudecata] ...si nu pt ca asa ar fi vrut sa insinueze regizorul...ci pt ca asa este uman : sa simti compasiunea ...
Cat despre Ricci, mi-a parut geniala, copie leita a multor fete inocente si lashe in deriva pe care le-am cunoscut in realitate.

monster inseamna preversitatea umana, mediul viciat in care te nasti, dereglarile psihice care apar de cand esti COPIL...si te tin toata viatza...



_________________
Ignis Natura Renovatur Integra
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 12 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group