It is currently Thu Mar 28, 2024 9:47 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 17 posts ] 
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Fri Aug 12, 2005 10:21 am 

Joined: Fri Aug 12, 2005 8:27 am
Posts: 37
Location: tg-mures
:) As mai avea sa va intreb ceva,aparent fara legatura cu ceea ce am scris mai devreme:
Il cunoaste cineva -personal ori de la tv.- pe Lorin Fortuna?L-a ascultat vreunul dintre voi?Ce ...totusi,vrea omul ala sa spuna?Eu am stat si l-am urmarit -una din preocuparile mele este aceea de a studia oamenii,cu ceea ce spun,cum spun si expresia fetei,atunci cind comunica- si am gindit cam asa: "Ori eu sunt mai putina la minte...incit mi se pare ca de la o vreme omul se contrazice cu unele afirmatii?Explica acele informatii la un nivel atit de elevat incit trece deja peste IQ-ul meu?Este intr-adevar un domeniu atit de nou si de greu de primit de mintile noastre si implicit Lorin Fortuna are dificultati in a le face intelese?

Pentru cei care nu stiu,il pot vedea joia seara,pe DDTv.

Va multumesc din nou. :)


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Aug 12, 2005 1:00 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
wizzy, am mutat mesajul tau aici pt ca fi incadrat intr-o categorie potrivita.

Imi cam displace acest om... l-am auzit de cateva ori etalandu-si elucubratiile... dar il voi urmari sa vin cu argumente concrete :wink:



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Fortuna
PostPosted: Fri Aug 12, 2005 5:36 pm 

Joined: Wed Aug 10, 2005 8:14 pm
Posts: 2
Despre fortuna sunt multe de spus. Ce pot eu sa va spun este faptul ca este un om foarte puternic la nivel subtil ( ca tot se vb si despre kundalini pe acest site ). Este cel mai mare esoteric din Romania si este vazut foarte bine si in afara. Face parte dintre putini initiati cu adevarat din Romania, un grup de oameni care doresc sa skimbe religia din romania si s-o faca la fel cum era la pe vremea Dacilor, adik o religie care sa se inkine zeilor. Acesta este motivul (cel mai puternic) ptr care este blamat de catre toata lumea. Insa lumea este rea si vb deseori fara sa aibe cunostinte despre domeniul respectiv. Acelasi lucru se intampla si in Yoga, rugaciunile sunt adresate zeilor, insa nimeni nu contesta Yoga ( n-o fac nici eu, dincotra sunt un practicant).
Din ce stiu eu Fortuna se roaga lui Zamoxe si incearca sa reinvie credinta si simbolurile Dacice.
Daca vreti mai mult despre Fortuna vizitati siteul acesta.
http://www.lorin-fortuna.ro/


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Aug 13, 2005 1:21 am 

Joined: Fri Aug 05, 2005 6:03 pm
Posts: 4
as putea sa aflu si eu cine este aceasta persoana?imi pare rau dar chiar nu am azit nimic despre ea .In acelas timp as dori sa va intrb ce parere aveti despre ce se intampla in cazul MISA mai exact Gregorian Bivolarul?



_________________
angela
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Aug 13, 2005 10:33 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
astroshakti wrote:
.In acelas timp as dori sa va intrb ce parere aveti despre ce se intampla in cazul MISA mai exact Gregorian Bivolarul?


MISA este o secta ca oricare alta... daca citesti Tehnici de manipulare scris sa Bogdan Ficeac vei intelege foarte bine de ce MISA este o secta... eu l-am cunoscut pe Bivolaru, am mers la cursurile lor o perioada si am invatat multe lucruri bune acolo, dar cum spune proversul "Nu exista padure fara uscatura" am plecat pt ca vedea cum padurea aceea minunata in care am crezut la inceput incepea sa se usuce



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Aug 13, 2005 2:36 pm 

Joined: Mon Jul 25, 2005 3:37 pm
Posts: 47
Location: Bucuresti
Citind la capitolul raspunsuri de pe site-ul lui Lorin Fortuna...se pare ca Lorin Fortuna este un sustinator al lui Bivolaru
Dau cu copy de pe site
"Romania isi va reveni din situatia dezastruoasa in care se afla, inca in cursul acestui an, si din Romania se va declansa cea mai ampla transformare spirituala pe care o va cunoaste in viitor Omenirea, asa cum au prevestit si alti initiati in spiritualitate, care nu sunt romani, deci nu pot fi acuzati de partizanat national (exemplu Sundar Sing, Gupta Svami, Nostardamus si altii). Gregorian Bivolaru este un important initiat in spiritualitate, cu precadere in domeniul yoga. Ceea ce a patit Bivolaru se datoreaza, in principal, faptului ca a luptat deschis si direct impotriva agresiunii masonice subversive asupra Romaniei, cat si asupra intregii Omeniri. Va veni vremea cand aceste apscte vor fi constientizate corespunzator de o mai mare parte a populatiei, astfel incat oameni deosebiti precum G. Bivolaru vor fi apreciati corespunzator si pentru faptele lor deosebit de benefice, nu doar condamnati si denigrati de cele mai multe ori in necunostinta de cauza sau datorita unor interese subversive. "
Sincer nu ma asteptam la asa ceva :) Sa fie vorba de manipulare?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Aug 13, 2005 3:35 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Da, Camelia ai perfecta dreptate.... si nici nu cred ca se ascunde
http://www.hotnews.ro/articol_17899-MIS ... partid.htm

Nu stiu daca e bine sau rau ce se intampla insa in mod sigur toate aceste lucruri care ne iau putin prin surpindere ne incearca puternic pe atentie.

la fel de jenant este ca pagina www.gregorianbivolaru.com nu are versiune in limba romana. De aici intelegem unde vrea sa bata...
Pe pagina www.yogaesoteric.net am gasi un articol despre astrologie... Hm, cunosc priceperea astrologilor de la cursul de yoga al lui Gregorian Bivolaru si am remarcat de intre timp nu s-a schimbat nimic. Nu vreau sa jicnesc pe nimeni, dar eu m-am distrat teribil citind acest articol, pt ca mi-am amintit de limbajul de lemn impus la curs si mai ales cat de bine seama cu limbajul de lemn al perioadei comuniste unde doar se foloseau alte cuvinte... :D :D :D :D
Uite aici este articolul...
http://www.yogaesoteric.net/content.asp ... &item=3627

Aceasta perioada de care se vorbeste in articol este localizata dupa o metoda shivaista de calcul numit hiatus de consistenta. El poate fi indentificat in orice interval astral dupa formula:
(nr. de unitati x 3)/7
unde nr. de unitati poate fi intervalul de timp asupra caruia se doreste sa i se identifica hiatusul de consistenta.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Aug 13, 2005 7:29 pm 

Joined: Mon Jul 25, 2005 3:37 pm
Posts: 47
Location: Bucuresti
De la spiritualitate si incercarea de a ne intoarce la origine pana la a forma un partid politic, de a schimba sistemul de invatamant si de a schimba Constitutia mi se pare cale lunga si personal nu cred ca e calea justa si momentul prea bine ales.
In ceea ce-l priveste pe Bivolaru personal am mari retineri, in ceea ce-i priveste coportamentul si asta doar privindu-l.E clar ca nu inteleg, se poate...
Insa mai e o persoana care ma intriga si nu stiu ce sa cred. Imi place modul lui de a vorbi, pare un om cald, dar nu stiu daca ceea ce face el e pe bune. Nu stiu daca v-ati uitat la emisiunea TV de pe Prima, "Vindecari miraculoase", este invitat un barbat care explica anumite evenimente din viata unui om (vindecari miraculoase) prin prisma vietilor anterioare si a greselilor din aceasta viata citind in aura persoanei respective. Imi pare rau dar nu i-am retinut numele.
Dincolo de toate stie sa se faca placut.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Aug 13, 2005 7:52 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Culmea este ca dintre toti paranormalii care s-au perindat pe la Prima TV acesta mi se pare singurul care din cand in cand vede ceva... mie mi-a placut de el din primul moment... a fost ca un deja vu, de parca l-as cunoaste de cand lumea...
Este adevarat ca se cam da in spectacol si dincolo de imaginea aceea de om cald si prietenos eu cred ca este un om pretentions, critic si foarte ambitios.
Am senzatia ca vede mai mult decat spune si nu spune ca selecteaza imaginile, ci pt ca nu poate sa exprima ceea ce simte.
Ca o parere personala si sigur cu o doza destul de mare de subiectivitate consider ca ii este superior, din multe puncte de vedere, lui Viorel Pop de pe DD Tv sau OTv (nu mai stiu exact) care dincolo de surasul acela fermecator este mult prea vulgar pentru un paranormal.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Aug 13, 2005 8:08 pm 

Joined: Mon Jul 25, 2005 3:37 pm
Posts: 47
Location: Bucuresti
Pe Viorel Pop nu-l stiu, o sa incerc sa il gasesc pe la tv.

Tipul de la Prima TV, identifica unele elemente subtile din viata persoanei careia ii citeste aura (asta in speranta ca emisiunea este reala si nu trucata) care sincer m-au impresionat uneori. Dar, totodata cred ca uneori imbina ceea ce vede si simte cu povestea. Oricum in emisiune imi pare ca are harul de a linisti o persoana, de a-i da speranta si incredere. Mi se parea intr-un timp ca prea le zice frumos, dar am observat ca atrage si atentia asupra unor greseli pe care individul respectiv le pot repeta.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Viorel Pop
PostPosted: Sat Aug 13, 2005 11:30 pm 

Joined: Wed Aug 10, 2005 7:32 pm
Posts: 10
Am discutat despre acest Viorel Pop cu o persoana care ia analizat vibratiile acestuia.
Raspunsul a fost unul de genu :"Nu m-i se pare cine stie ce. O avea el o legatura la imformatii, dar nimic mai mult".
E bine de stiut ca cei care au puteri foarte mari, fie au aceste puteri fiindca au lucrat si intr-o viata anterioara , iar in viata asta au ajuns cam pe la ultimul "etaj" ca sa spun asa, fie sunt niste posedati. Spirite moarte care sunt introduse in corpurile lor. Defapt aceste puteri nu suntv ale lor sunt ale spiritelor, iar in momentul in care acestea au devastat tot ce lea stat in cale in gazda respecta,ies din corpul respectiv si-si cauta altul,nivelul la care ramane gazda fiind unul kiar mai slab decat in momentul dinaintea preluarii de catre spiritul respectiv.
Acelasi lucru se intampla si inm cazul nebunilor. Au momente in care sunt linistiti,(cand spiritul iese din organism) iar momente cand acesta are adevarate crize de isterie si forta a mai multor oameni la un loc( momentul in care spiritul s-a intors in corp).
Forta aceasta incredibila nu este a nebunului , este a spiritului.
PTr acesti oameni a mai ramas doar sansa exorcizarii, insa exorcizarea trebuie facuta de o persoana care se ocupa numai cu asa ceva, si nu de vreun novice.
Se spune ca dak exorcizarea nu se face cum trebuie, spiritul cand se intoarce vede totul aranjat frumos, cu totul diferit fata de cum lasase el locul respectiv, si de nervi acesta se duce si aduce inca 7 prieteni de-ai lui care sunt si mai puternici decat acesta, astfel ca omul respectiv are numai de suferit, el ajungand intr-un stadiu mai precar decat cel in care era.
Cam atat
Bafta si minuni


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Fortuna
PostPosted: Sun Aug 14, 2005 12:44 am 

Joined: Wed Aug 10, 2005 7:32 pm
Posts: 10
Baiatu asta fortuna nu este cine stie ce. E un fel de Vadim care tipa si se crizeaza ptr a iesi in fata si ptr al baga lumea in seama. L-am vazut la otv si nu m-i s-a parut cine stie ce, in afar de faptul ca este un mare scandalagiu. O emisiune intreaga sa certat cu cel mai puternic franc mason din romania si la facut pe ala in toate felurile. Omu vrea sa intre in partid, e ambitios si vrea sa devina un fel de basescu, post pe care probabil ca lui i se pare ca a fost facut manusa ptr el.
Inca mai sper in minuni.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 16, 2005 12:21 pm 

Joined: Fri Aug 12, 2005 8:27 am
Posts: 37
Location: tg-mures
:wink: Acum..."Viorel Pop nu este cine stie ce!...","Fortuna nu este cine stie ce!",...haideti sa nu minimalizam calitatile unora,nici sa nu le anulam,fiindca nu stim cu adevarat care sunt puterile acelor oameni.Eu personal,spun mai degraba ca ceea ce nu inteleg,nu inseamna neaparat ca nu exista;nu inseamna ca nu sunt oameni diferiti de noi,poate au capacitati pe care mintea noastra nu le poate primi...din structura suntem diferiti!

Exista totusi o persoana... :wink: pe care "din aluatul meu"...din structura mea,nu pot sa-l inteleg...se numeste Doru si a aparut nu demult,la postul DDTv.,duminica de la ora 18,00.Omul nu suporta cuvintul "domn",indiferent de conotatie,nu vrea sa auda -a subliniat- de ingeri,nu-l pomeneste niciodata pe Dumnezeu.Poarta la git un medalion cu planete Venus-cel putin asa am distins eu- tine in mina o cheie mare si in fata lui pe masa stau mai multe statuete negre,ceva in genul statuetelor egiptene...Ma abtin sa spun ce gindesc despre el,de frica sa nu gresesc...poate sunt eu prea "critica",prea imi place sa aud doar unele lucruri si nu pot sa accept altele? :?
L-ati vazut?Ce parere aveti despre el?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Aug 17, 2005 10:49 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Ai dreptate wizzy, ai perfecta dreptate si imi place maturitatea cu care iti expui aceasta parere... este important sa vedem si jumatatile de masura, insa exista oameni care au un alt stil de a se explica... acest mod decisiv pare a fi spus pentru ei intai... aceasta explozie de negatie ce apare intai nu este neaparat un defect si nu trebuie luata ca o parere deciziva. De multe ori se poate reveni asupra ei... acesta este elanul tineretii...
Viorel Pop are meritele sale si de aceea trebuie recunocut. El mentine mai bine decat altii atentia oamenilor spre spirit. Are insa modalitati de exprimare ce-mi indica mie un complex pe ""a fi sau nu crezut" "a sti corect sau nu" "a fi respins datorita propriilor greseli sau nu". Asta il face sa se enerveze cand nu le nimereste si sa se topeasca de bucurie cand da peste o femeie atenta la cuvintele pe care i le adreseaza. Trebuie sa luam in calcul ca este om si ca nu trebuie sa-l invinuim nici macat pentru simplul fapt ca este putin cam vulgar... Este mare lucru sa poti atrage atentia dinspre materie cand in jur suntem educati sa vedem numai materie si pt asta merita apreciat.
Enerveaza insa orgoliul sau spiritual si vizibila dicrepanta dintre crizele de orgoliul si boarea de modestie pe care o are.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Dec 06, 2005 11:05 pm 

Joined: Mon Jul 25, 2005 3:37 pm
Posts: 47
Location: Bucuresti
In randul astrologilor as include-o si pe Cristina Demetrescu, o tanara care apare cateodata la emisiunile doctorului Cristian Andrei. Am urmarit-o de cateva ori si imi place cu isi prezinta informatia, pacat doar ca spatiul dedicat prezentarilor ei este destul de redus.
Un alt astrolog care apare in fiecare vineri seara pe DDTV este Minerva,dar despre ea s-a mai discutat.

Tot la DDTV apar alte 3 persoane care starnesc curiozitatea. Este vorba de Doru, care este clarvazator si Viorel Pop si o alta doamna careia i-am uitat numele...Mi se par destul de interesante aceste 3 persoane si sincer merita sa le asculti pentru ca de multe ori dau sfaturi simple si bune. Pe cat de simple pe atat de greu de pus in practica de multi dintre noi :P


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Jan 27, 2006 1:10 am 

Joined: Sat Jan 14, 2006 11:38 pm
Posts: 32
despre emsiunea "al 6 lea simt" ce ziceti?
dar despre lidia fecioru?
ps: nu stiu cum poate un om atat de vanitos(la modul in care se bucura si se enerveaza mi se pare mai involuat ca un copil) ca viorel pop sa aiba o asemena putere de captare de informatii extrasenzoriale? asta in cazul in care are, pt ca eu concret n-am asistat la nici o dovada, sau poate mi-a scapat..
ati uitat sa vorbiti de ion istrate. coser, ce crezi despre el?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Jan 29, 2006 10:24 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Emisiunea "al 6-lea simt" este doar un exemplu... ea nu poate insa educa si nici crea deprinderi... este o emisiunea de divertisment, iar cei care se duc acolo sunt in mare parte "actori". Am vazut un barbat care mi-a inspirat incredere si despre care cred ca are ceva deschideri, insa la un moment dat incepuse sa "citeasca din scripturi" si sa vorbeasca in dodii... ca de... e greu sa faci emisiuni fara prompter sau clipboard...

Lidia Fecioaru cred ca este acum la postul Acasa ...sau era... stiu ca unui prieten care a filmat anul trecut la "Un barbat adevarat" i-a spus niste aberatii de mi s-au blocat cervicalele... no comment!

Viorel Pop?... hm... am vazut cateva crize de orgoliu care mi-au displacut total... ma amuza in schimba situatiile in care ii pierea zambetul de pe buze... si am preferat de multe ori sa-i urmaresc reactiile... este versat, nu gluma.
Pe Viorel Pop l-am vazut mai demult la OTV facand pase energetice (cum le-o fi numind el) unei doamne vadit impresonanta de sharmul lui care incepuse sa geama pe post... si-a inceput exercitiul energetic cu capul, apoi bratele, a ajuns la abdomen si cand a spus "acum coboram mai jos, simtiti?" doamna, cu care a facut apoi conversatie despre borcanele din camara, a scos un geamat indelung "Ohhhhh, daaa"...
Sa faci asta live pe un post tv iti trebuie abilitati speciale... nu stiu de care, dar cu siguranta trebuie sa fie speciale!

Ion Istrate este un tip interesant. El chiar simte ceva, chiar primeste informatii, dar nu stie sa le filtreze. Nu toate sunt pentru tara, multe sunt probabil pt el si familia lui, dar importanta de sine este mare si nu se poate abtine. L-am vazut si pe el intr-o emisiune, parca pe national TV, unde, cu inca o doamna, dezbateau problema universului si daca Dumnezeu este ocupat sau nu cu istoria omenirii (pe aia pe care o stim noi)... cea ce mi s-a parut o pierdere de vreme pt cei care vroiam sa afle ceva de la ei si o distractie pt ceilalti

Pentru astfel de "actori" sunt create emisiunile de divertismet la care merg... Clarvazatori exista peste tot... multi dintre ei au puteri speciale pe unii aceasta putere ii va face celebri, pe altii nu... Am avut ocazia sa intalnesc si clarvazatori celebri si necunoscuti si ii prefer pe cei necunoscuti pentru ca poti vedea la ei bucuria deschiderii lor spirituale, in timp ce la cei celebri chiar si universul incepe sa capete culoarea dolarului.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 17 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group