It is currently Thu Mar 28, 2024 10:33 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 2 [ 52 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Un eveniment cosmic declansator pe 17 Octombrie 2006
PostPosted: Sun Oct 08, 2006 7:24 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
traducere+adaptare Mariana Străuţ

Acesta este începutul, unul dintre multele evenimente cosmice declanşatoare ce vor avea loc de acum şi până în 2013.
Un fascicul de lumină ultraviolet pulsatilă (UV) radiind din dimensiunile superioare din Universul-2 îşi va încrucişa drumul cu Pământul în această zi. Pământul va rămâne în bătaia acestei raze UV aproximativ 17 ore din timpul vostru. Această rază rezonează cu chakra inimii, este fluorescent radiant în natură şi de o culoare bleu/mov. Deşi rezonează în banda de
frecvenţă, este mai presus de spectrul de frecvenţă al Universului- 1 în care Pământul vă articulează. Oricum, datorită naturii sufletului vostru şi grupurilor suflete ce operează din bandele de frecvenţă ale Universului- 2 el va avea un efect. Efectul este că fiecare gând şi emoţie va fi amplificată ca intensitate de un milion de ori. Da, vom repeta, şi va fi amplificat de un milion de ori şi mai mult. Fiecare gând, fiecare emoţie, fiecare intenţie, fiecare dorinţă, fără să conteze dacă este bună, rea, bolnavă, pozitivă, negativă, va fi amplificată de un milion de ori ca putere. Ce înseamnă asta? Odată ce manifestarea întregii materii se datorează gândurilor voastre, cum ar fi asupra a ce vă concentraţi, această rază va accelera aceste gânduri şi le va solidifica cu o viteză accelerată determinându- le să se manifeste de un milion de ori mai repede decât ar fi făcut-o în mod normal. Pentru cei ce nu înţeleg. Gândurile voastre, asupra a ce vă concentraţi creează
realitatea voastră. Această rază UV poate fi deci o unealtă periculoasă. Pentru că dacă vă concentraţi asupra unor gânduri negative spre care tindeţi, ele se vor manifesta în realitatea voastră aproape instantaneu. Şi apoi această rază UV poate fi un dar dacă alegeţi să fie.
Misiunea-1017 cere ca aproximativ un milion de oameni să se concentreze asupra gândurilor pozitive, benefice, bine intenţionate pentru ei înşişi şi pentru Pământ şi Omenire în această zi. Gândurile voastre pot fi de
orice natură alegeţi voi, dar amintiţi-vă că asupra a orice vă concentraţi va fi manifestat într-o perioadă de timp relativ mai scurtă decât cea anticipată. Pentru unii cele ce se vor întâmpla vor fi aproape la limita miraculosului. Tot ce vă cerem sunt gânduri pozitive de iubire, prosperitate, vindecare, bogăţie, bunătate, recunoştinţă asupra cărora să vă concentraţi. Această rază UV îşi face efectul timp de 17 ore pe data de 17 Octombrie 2006. Nu contează pe ce fus orar vă aflaţi între orele aproximativ 10:17 dimineaţa în 17 Octombrie până la 1:17 dimineaţa pe 18 Octombrie. Perioada de vârf va fi la 17:10 (5:10 pm) pe 17 Octombrie. Nu aveţi nevoie de stări de meditaţie în acest timp, deşi ar fi benefic.
Principalul timp-cheie/hiatus, fără să conteze pe ce fus orar vă aflaţi va fi ora de vârf 17:10 (5:10 pm). Poate că în acest moment puteţi găsi o oază de linişte sau un loc în care să vă concentraţi. Cel mai optim este undeva în mijlocul naturii, sub un copac măreţ sau lângă valurile oceanului. Concentraţi-va asupra a orice doriţi.
Ce vi se cere este pentru beneficiul întregului Pământ şi al Întregii Omeniri, sunt gânduri pozitive care emană iubire. Numim această rază UV eveniment declanşator, portalul "818" . Vă rugăm trimiteţi mai departe acest mesaj
la cât de mulţi oameni credeţi că vor utiliza aceste eveniment cosmic declanşator pentru a se concentra asupra gândurilor pozitive, bine intenţionate. Cerem ca aproximativ 1-milion de oameni pe întregul glob pamântesc să participe activ la acest eveniment. Vă rugăm să utilizaţi orice mediu de comunicare aveţi la dispoziţie. Aduceţi-l la cunoştinţă cât mai multor persoane posibil. Cerem cel puţin 1-milion de oameni în plus pentru a declanşa o tranziţie pentru omenire de la separare şi
fragmentare la unificare şi plus unitate. Aceasta este o ocazie pentru a vă lua înapoi ceea ce este de drept al vostru, cum sunt Pacea şi Prosperitatea pentru întreaga Omenire şi Pământ. Acesta este un dar, să-i zicem un colac de salvare pentru universul vostru, un răspuns la rugăciunile voastre. Ce faceţi voi cu acest dar şi dacă alegeţi să participaţi sau nu este alegerea voastră.
Misiunea 1017 Raphiem/Blue * from: http://sethd8. wordpress. com/ *


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 08, 2006 7:37 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Voi ce credeti, poate fi aproape de realitate ceea ce se scrie in articol? In orice caz, faptul ca foarte multi oameni vor gandi la unison in acelasi timp si vor intra in rezonanta cu energiile superioare, benefice, nu ar putea avea decat efecte pozitive. Si totusi ar fi interesant de studiat harta din acel moment.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 08, 2006 8:19 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Mey, io n-am inteles cum e cu fusu vostru orar. Adica noi din Romania ne gandim la stiu io ce, peste o ora intra italienii in emisie, peste alta ora englezii etc. De ce nu se tine seama de fus mey?



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 08, 2006 8:31 pm 
User avatar

Joined: Tue Oct 03, 2006 8:01 pm
Posts: 25
Pai mey, deci trebuie sa ne dorim intens fiecare ce vrea sa primeasca! Pai io imi doresc casa, iaht si avion. Pai astea trebuie sa se materializeze pe rand mey. Fiecare la ora respectiva, cand ii vine randul in functie de fus. Vreti toti odata? Stati cuminti la coada, da? Sa nu va prind ca va bagati in fata!!!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 08, 2006 8:35 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Bine mey, ia tu casa si iahtu... da masina e a mea, sa fie clar :lol:
Si io-mi faceam griji ca tre sa fac imprumut la banca... :lol:


Last edited by Mihnea on Sun Oct 08, 2006 8:39 pm, edited 1 time in total.


_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 08, 2006 8:37 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Asta vorbeam si cu Ana, mi pare suspect ca nu se tine cont de fusul orar, desi perioada in care se resimte este de 17 ore...timp in care poate medita oricine.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 08, 2006 8:46 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Te-ai linistit, nu mai faci imprumut, dar sa nu te vad ca te razgandesti:) ca te trimit sa meditezi :) .


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 08, 2006 8:55 pm 
User avatar

Joined: Tue Oct 03, 2006 8:01 pm
Posts: 25
Cred ca va ploua cu masini. Deci va fi pentru toata lumea, asa incat bancile sigur vor da faliment :roll: :lol:Asta in cazul in care nu vor avea si ele dorintele lor. Cam incurcata treaba...


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 08, 2006 9:00 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Mai clopotel, fiecare cu nivelul lui, acum eu ce sa-ti zic, daca doar asta te preocupa, succes.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 08, 2006 9:20 pm 
User avatar

Joined: Tue Nov 22, 2005 6:00 pm
Posts: 158
Location: Iran
Clopotel ,


Se pare ca nu ai citit cu atentie acest articol .

,,Fiecare gând, fiecare emoţie, fiecare intenţie, fiecare dorinţă, fără să conteze dacă este bună, rea, bolnavă, pozitivă, negativă, va fi amplificată de un milion de ori ca putere. ,,

Dar fiecare va cere dupa natura sufletului sau .










Quote:
deci trebuie sa ne dorim intens fiecare ce vrea sa primeasca! Pai io imi doresc casa, iaht si avion. Pai astea trebuie sa se materializeze pe rand mey. Fiecare la ora respectiva, cand ii vine randul in functie de fus. Vreti toti odata? Stati cuminti la coada, da? Sa nu va prind ca va bagati in fata!!!


Am inteles ce-ti doresti tu . Fiecare va primi ce-si va dori si cum egoismul si materialismul fac parte din categoria gindurilor negative cred ca se vor concretiza mult mai repede . :)


Mihnea wrote :
Quote:
Bine mey, ia tu casa si iahtu... da masina e a mea,



Mihnea , la tine aveam pretentii mai mari . :shock:


Annahita


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 08, 2006 9:23 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Pai vreau BMW ultimu tip mey :lol:



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 08, 2006 9:33 pm 
User avatar

Joined: Tue Oct 03, 2006 8:01 pm
Posts: 25
MARTA wrote:
Mai clopotel, fiecare cu nivelul lui, acum eu ce sa-ti zic, daca doar asta te preocupa, succes.


Ce grozave mai sunteti voi, Marta si annahita! Mai ramane sa-mi spui si mie Marta pe tine ce anume te preocupa. Salvarea delfinilor pe cale de disparitie probabil. Ma intreb de unde stiti voi nivelul meu, pentru ca e cat se poate de clar ca voi n-ati inteles nimic din ce am spus eu. Deci voi nu sunteti capabile sa intelegeti ca eu m-am referit la anomalia articolului in sine, la faptul ca trebuie sa fii putin cam neinstruit ca sa crezi ceea ce se scrie in acel asa zis articol.

Cat despre dorinta voastra de a explica fiecaruia ceea ce intelegeti voi, no coment!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 08, 2006 9:36 pm 
User avatar

Joined: Tue Oct 03, 2006 8:01 pm
Posts: 25
Mihnea wrote:
Pai vreau BMW ultimu tip mey :lol:


Nu-i rau Mihnea! Insa mai e timp sa urci pretentiile inca si mai sus :lol:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 08, 2006 9:37 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Am uitat sa zic ca vreau doua...



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 08, 2006 9:46 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Ce ma preocupa pe mine nu fac public pe forum, oricum eu nu am facut decat o constatare. Dincolo de anomalia articolului, asa cum ti se pare- eu personal, daca ai fi citit cu atentie, nu am aprobat 100 % ceea ce se scrie acolo-, dar nu pentru ca mi s-ar fi parut ceva trivial sau imposibil. Tot ce pot sa-ti spun este ca cert nu scria ca-ti va trimite cineva cu primul elicopter un yaht, era vorba numai despre spiritualitate, nu inteleg cu ce te-a deranjat articolul, sau poate inteleg...


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 08, 2006 9:49 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Mihnea, eu stiu ca tu ai mult haz, dar cateodata unii o iau de buna, nu te supara pe mine, dar nu cred ca are vreo legatura articolul cu faptul ca vrei masina.. :) si eu vreau, dar nu le amestec si sunt sigura ca de fapt nici tu.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 08, 2006 9:57 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Draga Marta, Bivi avea o vorba, de fapt preluata de la altcineva, nu stiu de la cine: Daca nu crezi in D-zeu, nu ai nimic de pierdut, dar daca crezi, ai totul de castigat. Cam asa si cu articolul asta. Daca 1 milion de oameni o sa se gandeasca la lucruri frumoase, o sa avem numai de castigat, daca nu, nu avem nimic de pierdut. In rest, chestia cu raza UV mi se pare o bazaconie.



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 08, 2006 10:02 pm 
User avatar

Joined: Tue Oct 03, 2006 8:01 pm
Posts: 25
Ar trebui sa intelegi ca articolul nu m-a deranjat ci m-a amuzat. Uite un citat din articol:
Quote:
Odată ce manifestarea întregii materii se datorează gândurilor voastre, cum ar fi asupra a ce vă concentraţi, această rază va accelera aceste gânduri şi le va solidifica cu o viteză accelerată determinându- le să se manifeste de un milion de ori mai repede decât ar fi făcut-o în mod normal. Pentru cei ce nu înţeleg. Gândurile voastre, asupra a ce vă concentraţi creează
realitatea voastră.


Si cum cred ca se stie ce inseamna ganduri, dorinte si manifestare, pentru mine este suficient de clar ca nu se refera la spiritualitate. Sau in orice caz, spiritualitatea asa cum este ea cunoscuta nu este un domeniu in care dorintele sa-ti fie indeplinite la modul acesta, deoarece programul de viata nu permite sa ai tot ce-ti doresti. Si asta pentru ca anumite lucruri pot constitui o frana in calea evolutiei tale spirituale.

Si chiar nu inteleg de ce trebuie sa sariti asa? Chiar nu puteti vorbi pur si simplu?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 08, 2006 10:03 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Bazaconie sau nu, eu am fost totusi curioasa sa vad ce aspecte se fac si se pare ca exista un stellium care poate aduce ceva bun in acea perioada, dar probabil ca mai mult pe partea spirituala.
Bivolaru a dat-o in bara, ca daca nu crezi in Dumnezeu ai totul de pierdut.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 08, 2006 10:07 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Materializare poate sa insemne si recapatarea sanatatii. Oricum fraza este adevarata, dar daca atunci cand auzi materializare te gandesti la casa si la yaht asta e numai problema ta.In orice caz, se refera la spiritualitate.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 08, 2006 10:07 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Da Marta, asta asa e... (ma refer la Bivi).



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 08, 2006 10:12 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Dar cine a zis ca trebuie sa-ti doresti pentru tine, poti sa te rogi pentru o persoana pe care o iubesti, asta crezi ca nu este spiritualitate?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 08, 2006 10:16 pm 
User avatar

Joined: Tue Oct 03, 2006 8:01 pm
Posts: 25
Mihnea wrote:
Da Marta, asta asa e... (ma refer la Bivi).


:lol: :lol: :lol:
Aha! Merci Mihnea :). Deci trebuie sa aprobam....Atunci... :oops:. Nu vreau crize de nervi, sa stii.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 08, 2006 10:19 pm 
User avatar

Joined: Tue Oct 03, 2006 8:01 pm
Posts: 25
MARTA wrote:
Dar cine a zis ca trebuie sa-ti doresti pentru tine, poti sa te rogi pentru o persoana pe care o iubesti, asta crezi ca nu este spiritualitate?


Deci Mihnea cred ca unul din cele doua BMW-uri il poti ceda :lol: :lol: :lol:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 08, 2006 10:26 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Clopotel draga, hai ca-ti dau un BMW, daca-mi dai iahtu... ce zici...



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 08, 2006 10:33 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Asta e harta la 17:10, pt Bucuresti:

Image



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 08, 2006 10:39 pm 
User avatar

Joined: Tue Oct 03, 2006 8:01 pm
Posts: 25
Mihnea wrote:
Clopotel draga, hai ca-ti dau un BMW, daca-mi dai iahtu... ce zici...


Pai ce sa zic Mihnea? Iti dau iahtu' pentru un BMW + diferenta :roll:. Ca deja vreau sa scap de el :lol: :lol:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 08, 2006 10:50 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
It's a deal. Marta, nu cumperi un iaht??? :lol:



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 08, 2006 10:57 pm 
User avatar

Joined: Tue Oct 03, 2006 8:01 pm
Posts: 25
:lol: :lol: :lol: Asa se intampla cand totul iti pica nemuncit, vezi?

Dar cei care se vor naste la data din astrograma afisata de Mihnea aici, chiar daca nu cred ca vor avea iahturi, macar vor avea casnicii fericite si pasionale.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 08, 2006 11:20 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Din cate am vazut eu 22 octombrie va fi ziua cu adevarat remarcabila din perioada de care pomenesc ei, cand vor fi Luna noua, Soare, Venus si Marte in Balanta. Voi incerca sa evit orice ironie, care nu-si are rostul aici..


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Oct 09, 2006 2:52 am 
User avatar

Joined: Tue Nov 22, 2005 6:00 pm
Posts: 158
Location: Iran
Clopotzel wrote

Quote:
Ce grozave mai sunteti voi, Marta si annahita! .. Ma intreb de unde stiti voi nivelul meu, pentru ca e cat se poate de clar ca voi n-ati inteles nimic din ce am spus eu. Deci voi nu sunteti capabile sa intelegeti ca eu m-am referit la anomalia articolului in sine,


Ai dreptate ,Clopotzel ! Chiar , cum am putea sa ne dam seama de nivelul pe care te situezi tu , cind noi nu sintem capabile sa intelegem la ce te-ai referit ? Deci ,nu ne aflam pe aceeasi treapta superiora cu tine .
Ca sa vezi ! Nu am stiut ca glumele de prost gust se fac de cei cu un nivel superior ca al tau . Dar ,daca in asta consta superioritatea celor capabili ca tine , atunci nu pot decit sa ma bucur ca nu ma aflu pe acelasi nivel cu al tau , il prefer pe cel inferior al incapabililor . :lol:


Mihnea ,

M-am referit ca am pretentii mai mari la tine , in sensul ca nu pot sa cred ca te -ai coborit atit de jos tinind isonul unei asa zise glume pe care eu nu i-am vazut rostul si pe deasupra si de prost gust .


Annahita


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Oct 09, 2006 7:53 am 
User avatar

Joined: Tue Oct 03, 2006 8:01 pm
Posts: 25
Eu dincolo de glumele pe care le-am facut, am adus si ceva argumente pentru a-mi sustine punctul de vedere. Deci am explicat (pentru ca nu vorbeam doar cu tine) de ce am spus ceea ce am spus. Dar tu cel putin anahita, doar te crizezi, nu ai adus nici un fel de sustinere punctului tau de vedere. Asta in cazul in care se intampla sa ai vreunul. Nu trebuie sa vii sa bati din picior si sa-ti ridici fistitza in cap ca se vede tot, si e rusinica :twisted:.

Iar daca Mihnea glumea si el, de ce te bagi? Uite ce ai spus:
Quote:
Mihnea ,

M-am referit ca am pretentii mai mari la tine , in sensul ca nu pot sa cred ca te -ai coborit atit de jos tinind isonul unei asa zise glume pe care eu nu i-am vazut rostul


Poti fi sigura ca s-a inteles din prima la ce te-ai referit. Dar cu gramatica ce ai? Se spune corect: "tii isonul unei glume careia nu i-ai vazut..."

Asa incat, ma lesi?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Oct 09, 2006 8:01 am 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Daca pot fi acuzati- de catre unii- de naivitate cei care cred in povestea asta, oricum nu pot fi acuzati de reavointa...Nu stiu daca eu pesonal cred, nici nu este asa de important, insa asa cum am scris la inceput (si daca nu te-ai fi repezit, clopotzel, ai fi citit si tu asta, sa invatam sa nu mai fim superficiali) ca este laudabil faptul ca, sub un pretext, avem sansa ca impreuna sa trimitem ganduri luminoase in Univers...asta ar trebui sa o facem in fiecare zi, insa de cate ori nu uitam acest lucru....Eu am postat articolul pentru acest aspect, care mi se pare o ocazie de a ne intoarce fiecare catre sine, de a ne analiza si de a vedea cine suntem, ce facem pentru omenire si cat meritam. Este adevarat, faptul ca trimiti ganduri de pace si iubire nu iti garanteaza automat o masina sau un yaht, insa iti aduce linistea si pacea in suflet, ceea ce este de mii de ori mai important.
Asa cum am vazut eu, odata cu Luna noua sansele de ea ne fi bine sunt foarte mari, cel putin pana la urmatoarea Luna noua, cu 4 planete in zodia Balantei. Nu stiu daca Balanta ne poate aduce vreo rasplata materiala, dar stiti cum se spune, suntem ceea ce gandim, iar gandurile au o mare intensitate, si intr-adevar se pot materializa. Fiat lux, a spus Dumnezeu, si s-a facut lumina. Iar acest lucru n-are absolut nici o legatura cu propozitia Vreau un yaht.. :!: :!:


Last edited by Marta on Mon Oct 09, 2006 1:05 pm, edited 2 times in total.

Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Oct 09, 2006 8:02 am 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Dragilor, io ma intreb cat de benefica e o meditatie pe configuratia conjunctiei Mercur si Jupiter in Scorpion, aflata in careu cu Neptun Rx? Pe de alta parte sentimentele de iubire pt toti din toata lumea pot fi amplificate de cj Soare Marte Venus in Balanta, cu toate ca se afla in Via Combusta (dar bine aspectata de Neptun).



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Oct 09, 2006 8:16 am 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Cu Mercur afectat vor mai aparea probabil si alti clopotzei :) -vad ca clopotzel de pe aici a trecut la atacuri dure, stai linistita ca annahita n-are cum sa se simta jignita de orice ai spune tu (ma mira nick-ul tau, in general clopotelul arata initiere, dar la tine vad ca mai e cale lunga)...
Mihnea, de ce sa nu ne raportam la aspectele pozitive, ca aspecte negative se fac si acelea oricum in fiecare zi..Eu asa zic.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Oct 09, 2006 8:33 am 
User avatar

Joined: Sun Jul 24, 2005 4:23 pm
Posts: 153
Quote:
Mihnea

Dragilor, io ma intreb cat de benefica e o meditatie pe configuratia conjunctiei Mercur si Jupiter in Scorpion, aflata in careu cu Neptun Rx? Pe de alta parte sentimentele de iubire pt toti din toata lumea pot fi amplificate de cj Soare Marte Venus in Balanta, cu toate ca se afla in Via Combusta (dar bine aspectata de Neptun).


Orice meditatie facuta corect, detasat, cu sufletul deschis si curat este benefica oricand mai ales daca e facuta zilnic; este adevarat ca Neptun e o planeta tare inselatoare (bineinteles ca si semnul in care se afla are un cuvant important de spus) , dar daca ajungem sa tinem sub supraveghere energiile neptuniene, putem gasi mai usor calea spre divinitate.
Neptun in Varsator poate da usor idei utopice , fanteziste; sa nu uitam ca si Lilith e pe acolo prin Balanta...
Oricum, daca constientizam potentialul planetelor, atat partile lor bune cat si cele mai putin bune, nu avem decat de invatat... Haideti sa nu ne mai temem de Via Combusta si sa incercam sa patrundem semnificatia ei ascunsa! Nu exista Raul absolut , doar daca noi vrem sa credem asta.
Sunt multe tipuri de meditatii care pot fi facute si care va pot ajuta ... incercati si voi :wink:



_________________
Liana


homepage: http://spiritualityworld.com
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Oct 09, 2006 9:10 am 
User avatar

Joined: Tue Oct 03, 2006 8:01 pm
Posts: 25
Consider ca e cat se poate de adevarat ceea ce spune Blulisan, si anume ca TOT TIMPUL trebuie trimise ganduri frumoase in Univers. Iar niste glume sau faptul ca cineva nu e de acord cu tine n-ar trebui sa constituie motiv de manie :). Oricum sustinerea punctelor de vedere se poate face si calm, fara sa-i spui celuilalt ca nu intelege.
Chiar ar trebui sa luati exemplu de la Blulisan:)


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Oct 09, 2006 9:21 am 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Desigur. Totusi unele momente sunt mai prielnice meditatiilor decat altele (parerea mea). De ex in timpul eclipselor de Luna (opoz Luna Soare pe directia Nodurilor Lunare, care va sa zica in timpul Lunii Pline) cred ca amplifica gandurile si are o contributie benefica... :roll:



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Oct 09, 2006 2:05 pm 
User avatar

Joined: Tue Nov 22, 2005 6:00 pm
Posts: 158
Location: Iran
Clopotzel,

Vad ca deja te-ai erijat in avocatul lui Mihnea si nu cred ca avea nevoie de un asemenea avocat ca tine .
Nu cred ca Mihnea a inteles ce am vrut sa spun ,altfel nu continua dialogul cu tine . Nu stiu cum sa-ti spuna draga Clopotzel , dar si din postarile anterioare pe care tu le-ai avut , in ciuda superioritatii intelectuale pe care tu o afisezi mi-am dat seama de natura ta umana care se observa oricit ai incerca sa arati ca esti mai mult decit poti fi , de aceea i-am atras atentia . Ma bucur ca am facut acest lucru pt ca tu nu ai facut decit sa-i confirmi ceea ce eu stiam deja .

Clopotzel wrote :

Quote:
Dar tu cel putin anahita, doar te crizezi,
Nu trebuie sa vii sa bati din picior si sa-ti ridici fistitza in cap ca se vede tot, si e rusinica
Asa incat, ma lesi?



Deci , draga Clopotzel ,tu nu ai facut decit sa exprimi ceea ce te caracterizeza cel mai bine ,un limbaj de mahala care isi are locul la colt de strada si nu pe un forum de astrologie .
Ca sa vezi cine imi tine mie lectii de gramatica !!! :shock:
Dar inainte sa ma inveti pe mine cum se spune corect din punct de vedere gramatical (asta este ,e de inteles tinind cont ca am lipsit la orele de gramatica si nu ma ridic la nivelul tau ), cred ca ar trebui mai intii sa inveti tu sa scrii corect si dupa aceea sa atragi atentia . Iar daca mai ai de gind sa folosesti un asemenea vocabular cu mine te rog sa o faci pe privat ,nu de alta dar nu faci decit sa fii penibil(a ) iar acesta este un forum in care altii intra sa invete cite ceva .


Din acest moment eu am incheiat orice discutie cu tine pe forum . Nici macar nu meriti sa-ti mai acord vreo atentie .


Annahita

P.S Ei, draga Clopotzel sper ca ai observat ca eu ti-am aratat minimul de respect pe care nu l-ai fi meritat si care de altfel tie iti lipseste cu desavirsire ,dar iarasi nu ma mir ,scriindu-ti nick-ul corect si cu litera mare . Scuze , nu ar fi trebuit sa atrag atentia profesorului de gramatica . :oops:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Oct 09, 2006 7:38 pm 
User avatar

Joined: Tue Oct 03, 2006 8:01 pm
Posts: 25
Quote:
Nu cred ca Mihnea a inteles ce am vrut sa spun ,altfel nu continua dialogul cu tine .

Asta era problema ta? Ca Mihnea a dialogat cu mine? Draga mea du-te si cauta-ti un psihiatru bun, poate mai ai sanse sa fii salvata :twisted:. Si nu te mai baga nepoftita in discutii care te depasesc :twisted:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Oct 10, 2006 12:02 am 
User avatar

Joined: Sun Jul 24, 2005 4:23 pm
Posts: 153
Dragii mei, sa ma iertati ca indraznesc sa ma bag in discutiile voastre, dar as vrea sa va impartasesc ceva din experienta mea:
Nu avem dreptul sa judecam pe nimeni; de ce sa consideram pe altii mai presus de noi? Oare nu e asta o manifestare a Ego- ului?
De ce nu putem oare sa fim blazi si buni? De ce ne sare tandara si devenim irascibili cand cineva poate are doar o zi proasta? De ce nu putem fii mai intelegatori? Nu toti oamenii sunt la fel, unii mai grasi , altii mai slabi, unii cu infirmitati fizice ... Oare de ce nu putem intelege ca tot ceea ce ni se intampla este rezultatul actiunilor si gandurilor noastre?
E usor sa jignesti, sa te certi sau sa arunci vorbe grele si intr-adevar e mai greu sa fim blanzi si iubitori, sentimente nobile care ne arata adevarata valoare ca oameni!
"Fiti intelepti si iubiti-va ca fratii! "



_________________
Liana


homepage: http://spiritualityworld.com
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: precizare
PostPosted: Sat Oct 14, 2006 2:39 pm 

Joined: Fri Mar 10, 2006 5:40 am
Posts: 15
Location: Bucuresti
Buna tuturor!

Vreau sa fac o mica precizare. Mihnea spunea:
Quote:
Bivi avea o vorba, de fapt preluata de la altcineva, nu stiu de la cine: Daca nu crezi in D-zeu, nu ai nimic de pierdut, dar daca crezi, ai totul de castigat.


Bivi spunea: "Daca nu exista Dumnezeu nu avem nimic de pierdut, dar daca intr-adevar exista castigam totul"!
Deci conditia sine qua non e sa CREDEM! De aici nedumerirea Martei si remarca ei absolut corecta:
Quote:
daca nu crezi in Dumnezeu ai totul de pierdut


NOTA: A nu se intelege prin asta ca vin in vreun fel in apararea d-lui in cauza, despre care, eu nu am nici o parere si pe care nu vreau sa-l judec. Are cine sa-l judece.
Am vrut sa fac aceasta precizare pentru a nu se pierde frumusetea si valoarea dictonului.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Oct 14, 2006 6:11 pm 
MARTA wrote:
Mai clopotel, fiecare cu nivelul lui, acum eu ce sa-ti zic, daca doar asta te preocupa, succes.


Aceasta replica data de Marta unui nou membru care a aterizat pe aici este demna de un membru AAR. Si ei tot la fel de dispretuitor se adreseaza.
Eu una sunt dezamagita.


  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Oct 14, 2006 7:03 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Mihaela, poate nu te asteptai, dar iti dau dreptate, regret ca am intrat in discutie cu acest nou membru, fie si pentru faptul ca avem preocupari total diferite si de fapt daca o regret este pentru faptul ca nu am rezolvat nimic cu acesta discutie, mai ales ca nu cred sa ma fi inteles. Fara a incerca sa intru in polemica cu tine (si fara nici o legatura cu clopotel) tin sa-ti amintesc ca si eu am fost primita oarecum in acelasi fel de catre tine, daca nu ma insel ai spus ca nivelul discutiilor a scazut foarte mult samd., la un topic deschis de mine. Eu nu port pica nimanui si daca nu ti-am raspuns atunci a fost pentru ca imi era rusine ca sunt incepatoare si ca am facut o gafa.
Daca scriu in continuare pe acest forum este pentru ca am convingerea ca aici partile bune le depasesc cu mult pe cele mai putin bune si mai ales pentru faptul ca am inteles ca fiecare invatam, oriunde am fi si toata viata.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Oct 14, 2006 7:44 pm 
MARTA wrote:
regret ca am intrat in discutie cu acest nou membru, fie si pentru faptul ca avem preocupari total diferite si de fapt daca o regret este pentru faptul ca nu am rezolvat nimic cu acesta discutie, mai ales ca nu cred sa ma fi inteles.


Pai nici eu nu vreau sa intru in polemica Marta! Nu fac decat sa spun ce gandesc. Evident ca pot alege sa fac mii de alte lucruri in loc sa stau aici si sa scriu.

De fapt fara sa stii absolut nimic despre acest clopotel spui ca aveti preocupari total diferite, si ca nu te poate intelege. Ceea ce mi se pare total lipsit de logica, pt ca eu am observat cu totul altceva din postarile lui clopotel. Nu mi s-a parut ca NU STIE si totusi doreste sa dea sfaturi altora. Este mult mai penibil sa te apuci sa oferi interpretari celor care solicita pe forumul asta asa ceva, dupa doar cateva saptamani de familiarizare cu zodiile si casele astrologice.

Nu sunt de acord cu dispretul si arogantele fara suport. Atunci cand discuti pe o tema si aduci argumente pt a-ti sustine ideile, se intampla sa te lovesti de persoane care nu inteleg, insa in avans, inaintea unei discutii, nu cred ca trebuie sa pui etichete si sa dispretuiesti pe nimeni doar pt ca e nou venit si a facut o gluma.

Eu nu-ti voi purta pica asa cum faci tu, insa nici nu cred ca exprimarea opiniilor este interzisa. Categoric insa ca fiecare intelege atat cat poate.

Iar eu nu cred ca am jignit pe cineva vreodata, asa incat daca exprimarea se incadreaza in limitele bunului simt, nu ma supar pe cel/cea care nu e de acord cu mine. Cu conditia sa-mi argumenteze inteligent!!!!!


  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Oct 14, 2006 9:58 pm 

Joined: Sat Jan 21, 2006 10:21 pm
Posts: 296
Mi-a placut dictonul clarificat de oceanida si l-am adaptat putin: Daca fenomenul din octombrie nu se va intampla nu avem nimic de pierdut,dar daca intr-adevar se va manifesta...
:?: :!:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Oct 14, 2006 11:48 pm 
aries wrote:
Daca fenomenul din octombrie nu se va intampla nu avem nimic de pierdut,dar daca intr-adevar se va manifesta...
:?: :!:

Si ce s-ar putea intampla, aries? Deci gandurile, dorintele se amplifica in intensitate de "un milion" de ori. Si ce anume ar putea insemna "un milion de ori", pt un univers care e infinit? Intr-un spatiu tridimensional o marire de un milion de ori poate fi un lucru senzational, intr-adevar. Insa a mari in intensitate un gand, o dorinta de un milion de ori s-ar putea sa nu insemne aproape nimic. Pentru ca nu e mereu valabil ca daca iti doresti ceva foarte tare acel lucru vine la tine mai repede. Iar aici este vorba de manifestarea in timp a evenimentelor pentru care marirea de un milion de ori sau mai mult sau mai putin a dorintei tale s-ar putea sa nu aiba aproape nici un efect.

Iar faptul ca marind intensitatea dorintelor de "un milion" de ori s-ar putea determina producerea evenimentelor instantaneu, mi se pare bizara. Deci un milion este unitate de masura, sau ce? As vrea sa stiu cum arata un gand care este de un milion de ori mai mare sau mai mic decat alt gand.

Se amesteca prea multe notiuni si elemente.

In loc de arogantze ieftine, s-ar putea veni cu explicatii pertinente. Asta in cazul in care cineva doreste sa demonstreze ca inafara de a purta ranchiuna cuiva, poate demonstra ca este si inteligent. Polemica nu inseamna doar replici dispretuitoare lipsite de fond. A argumenta inseamna A STI!


  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 15, 2006 12:29 am 

Joined: Sat Jan 21, 2006 10:21 pm
Posts: 296
Mihaela ma gandeam ,ca prin absurd,daca ar fi real acest eveniment,indif.de cate ori s-ar amplifica puterea gandului,ar putea fi o tema de meditatie :cum am folosi acest lucru? :ce am face cu un asemenea "dar"?

cam asta a fost intentia mea,scuze daca s-a subanteles altceva.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 15, 2006 9:44 am 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Dragelor, un lucru e clar. Cu totii simtim lipsa lui Gheorghita... :roll:
Oceanida, multam de rectificare. Deh, uitasem cum e si l-am potrivit si io cum m-am priceput...



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 15, 2006 10:36 am 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Asa dupa cum stim, si in Biblie se spune 'acolo unde se vor ruga doi pentru Mine, voi fi si Eu'. Un milion sau nu, iata ca
n-are nici un fel de importanta. Gandurile sunt energii care in final se pot materializa, si cu cat energia este mai mare, sunt sanse mai mari in acest sens- acest lucru prin puterea deosebita a mintii unei persoane, sau datorita faptului ca mai multe persoane gandesc la acelasi lucru in acelasi timp. Stim ce poate face mintea omeneasca, atunci cand sunt cultivate vointa, puterea de concentrare.
Unul din motivele pentru care Biserica este un loc plin de energii pozitive este faptul ca a fost impregnata cu ganduri pozitive, acest lucru se intampla pentru ca in timpul slujbei se invoca Duhul lui Dumnezeu, in timp ce credinciosii - ma refer la cei cu adevarat credinciosi- gandesc si simt acest lucru. Desi parerea mea personala este ca un om poate medita oriunde, am constatat nu de putine ori ca in momentul in care intru intr-un loc plin de spiritualitate imi pot lasa cu mai multa usurinta gandurile mai putin importante deoparte.
Este adevarat ca la scara Universului nu se poate intampla aproape nimic daca mediteaza un milion de oameni, dintr-un punct de vedere, insa din altul se poate intampla orice. Se poate intampla ceva in sufletul fiecaruia si atunci se poate chema ca s-a intamplat in Univers.
Cand un om mediteaza, el isi aminteste ca este parte din Univers, si chiar asa este, pentru ca se spune ca nimic din ce este in afara nu este si in noi. Din punct de vedere grosier, daca urmarim satisfactii materiale este probabil sa nu primim nimic, dar daca meditatia sau rugaciunea sunt pentru a ne purifica, pentru a intra in rezonanta cu tot ceea ce este bun, frumos, Divin, nu avem decat de castigat. Daca putem face asta in fiecare zi, este minunat, iar daca o facem doar atunci cand o fac si altii tot e bine, decat deloc - eu cred ca ne va fi mult mai usor in evolutia spirituala; e adevarat, nu ne garanteaza nimic, dar ne ajuta, poate chiar sa constientizam anumite lucruri, pentru ca in final de noi depinde totul.


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 2 [ 52 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group