It is currently Thu Mar 28, 2024 12:55 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 44 posts ] 
Author Message
 Post subject: Lilith??? Ajutati-ma...va rog!!!
PostPosted: Sat Jun 30, 2007 8:43 pm 

Joined: Wed May 09, 2007 12:25 pm
Posts: 34
Sunt nascuta pe - Constanta.
Mi s-a tot spus... <<tu ar trebui mai bine sa studiezi astrologie si sa te ocupi de lilith-ul acela din casa a 7-a din tema ta natala... atata timp cat karma data de lilith nu e arsa sau constientizata si isi face de cap n-ai nici o sansa sa te casatoresti sau sa ai o relatie linistita asa cum probabil iti doresti.>>
:cry:
Intr-adevar,nu sunt casatorita...nu merge nicio relatie...ori intalnesc barbati casatoriti sau nu, pe care nu ii pot suporta eu psihic prin cicaleala(sunt o persoana extrem de sensibila, intr-adevar dar nici ei nu au fost blajini cu mine).
Imi doresc sa gasesc o persoana intelegatoare, iubitoare,cu care sa pot fii cat de cat linistita si sa imi pot face familia mea....dar timpul trece si nu il vad aparand pe el.....Ce se intampla cu acest lilith? Ce sa fac sa ma pot "linisti", aseza la casa mea?


Last edited by simone on Thu Sep 13, 2007 9:46 pm, edited 1 time in total.

Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: ..
PostPosted: Sun Jul 01, 2007 6:49 pm 

Joined: Wed May 09, 2007 12:25 pm
Posts: 34
Pot sa oblig pe cineva sa ma lamuresca.Nu! Eu, oricum, astept...poate...! :cry:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Jul 02, 2007 6:20 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Cu Lilith in Berbec , se poate spune ca ai nevoie sa-ti exteriorizezi sentimentele si instinctele sexuale, cu alte cuvinte esti o " focoasa" dar foarte capricioasa , te plictisesti cam repede de o relatie si vei cauta vesnic ceva nou. Atunci cand Lilith este in casa parteneriatului, in urma numeroaselor probleme sentimentale , vei alege sa stai singura. Aceasta pozitie a lui Lilith arata ca intr-o viata anterioara ti-ai batut joc de sentimentele celor care te iubeau , acum vei fi pusa in situatia de a-ti plati toate datoriile karmice.

Ai Saturn retrograd in Rac, ceea ce semnifica ca la nivel emotional vei avea destule probleme; tanjesti dupa o familie, alergi tot timpul dupa acest lucru, dar este destul de greu sa ai parte de asa ceva; acest lucru vine din viata anterioara in care ai avut o atitudine incorecta fata de familia ta si in aceasta viata vei suferi mult pentru aceasta greseala. Este necesar sa-ti stapanesti trairile sufletesti, sa fii mai stabila si sa-ti intemeiezi o familie pentru a putea depasi problemele emotionale. Deci ti se cere stabilitate.
Casa a VII-a in Berbec arata ca pentru tine este foarte importanta casatoria, iti doresti un partener dominator, sigur pe el ; uneori casatoria poate fi precipitata de unde apare si riscul de eroare. Guvernatorul casei a VII-A ,Marte este in casa a IX-A ceea ce arata ca iti poti intalni partenerul intr-o calatorie, poate fi si strain.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jul 07, 2007 11:48 am 

Joined: Wed May 09, 2007 12:25 pm
Posts: 34
ADRIA wrote:
Cu Lilith in Berbec , se poate spune ca ai nevoie sa-ti exteriorizezi sentimentele si instinctele sexuale, cu alte cuvinte esti o " focoasa" dar foarte capricioasa , te plictisesti cam repede de o relatie si vei cauta vesnic ceva nou. Atunci cand Lilith este in casa parteneriatului, in urma numeroaselor probleme sentimentale , vei alege sa stai singura. Aceasta pozitie a lui Lilith arata ca intr-o viata anterioara ti-ai batut joc de sentimentele celor care te iubeau , acum vei fi pusa in situatia de a-ti plati toate datoriile karmice.

Ai Saturn retrograd in Rac, ceea ce semnifica ca la nivel emotional vei avea destule probleme; tanjesti dupa o familie, alergi tot timpul dupa acest lucru, dar este destul de greu sa ai parte de asa ceva; acest lucru vine din viata anterioara in care ai avut o atitudine incorecta fata de familia ta si in aceasta viata vei suferi mult pentru aceasta greseala. Este necesar sa-ti stapanesti trairile sufletesti, sa fii mai stabila si sa-ti intemeiezi o familie pentru a putea depasi problemele emotionale. Deci ti se cere stabilitate.
Casa a VII-a in Berbec arata ca pentru tine este foarte importanta casatoria, iti doresti un partener dominator, sigur pe el ; uneori casatoria poate fi precipitata de unde apare si riscul de eroare. Guvernatorul casei a VII-A ,Marte este in casa a IX-A ceea ce arata ca iti poti intalni partenerul intr-o calatorie, poate fi si strain.


NU ma plictisesc repede de o relatie!Iubesc si nu am bafta sa fie reciproca iubirea si atunci,astept , astept si neputand fii singura la nesfarsit... ajung prin a fii cu o persoana pe care nu o iubesc si de care ma despart,intr-un final...si iar gasesc pe altcineva si tot asa...In tot acest timp, gandul meu e la o singura persoana...ce nu are nicio tb cu mine...As fii atat de stabila daca as fii cu persoana pe care o iubesc!!! As fii cea mai fericita femeie!!! :cry: Cam asta e!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jul 07, 2007 4:49 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Stii ca esti nascuta pe Luna plina?


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: ...
PostPosted: Sat Jul 07, 2007 6:51 pm 

Joined: Wed May 09, 2007 12:25 pm
Posts: 34
intr-o zi de luni.........pe luna plina......asta inseamna ca....? :shock:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jul 07, 2007 8:36 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Opozitia Lunii cu Soarele aduce un puternic conflict interior caracterizat prin zbucium sufletesc suportat cu dificultate si un dezechilibru comportamental fata de sexul opus. Apare inconstanta, lipsa de claritate a gandurilor, nervozitate. Intampini multe incompatibilitati cu mediul, cu semenii.

Acum iti voi spune mai multe despre Lilith in Berbec in casa VII

Cu Lilith in Berbec ai tendinta de a te desconsidera din cauza puterii si a dominatiei tale. In consecinta vei cauta un barbat care se foloseste de puterea ta dar care nu te considera prea femeie, vei pune in slujba barbatului forta ta. In adancul sufletului insa il condamni din cauza slabiciunii lui si iti vei dori un barbat puternic caruia sa te poti darui. Si totusi iti va fi greu si asa si il vei pedepsi iarasi pentru ca nu esti acceptata asa cum esti tu. Elementul agresiv la aceasta luna neagra este lupta clasica pentru putere, cine sa fie sus si cine sa fie jos, cine sa se catere pe cine? La aceasta luna neagra dragostea fara conflict devine repede plictisitoare. Fiind constienta de propria putere si daca o folosesti atunci ajungi la soarta lui Lilith, in singuratate. Cu aceasta luna neagra trebuie sa inveti ca forta poate exista langa blandete , la fel ca si armonia langa agresivitate. Luna negra in casa VII poate crea o puternica dependenta fata de celalalt, de multe ori apar experiente dureroase, apar perturbari sau relatii care de multe ori se sfarsesc brusc si dureros. O alta dorinta data de aceasta pozitie a lui Lilith este fuga dupa o relatie imposibila .


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jul 07, 2007 9:36 pm 

Joined: Wed May 09, 2007 12:25 pm
Posts: 34
ADRIA wrote:
Opozitia Lunii cu Soarele aduce un puternic conflict interior caracterizat prin zbucium sufletesc suportat cu dificultate si un dezechilibru comportamental fata de sexul opus. Apare inconstanta, lipsa de claritate a gandurilor, nervozitate. Intampini multe incompatibilitati cu mediul, cu semenii.

Acum iti voi spune mai multe despre Lilith in Berbec in casa VII

Cu Lilith in Berbec ai tendinta de a te desconsidera din cauza puterii si a dominatiei tale. In consecinta vei cauta un barbat care se foloseste de puterea ta dar care nu te considera prea femeie, vei pune in slujba barbatului forta ta. In adancul sufletului insa il condamni din cauza slabiciunii lui si iti vei dori un barbat puternic caruia sa te poti darui. Si totusi iti va fi greu si asa si il vei pedepsi iarasi pentru ca nu esti acceptata asa cum esti tu. Elementul agresiv la aceasta luna neagra este lupta clasica pentru putere, cine sa fie sus si cine sa fie jos, cine sa se catere pe cine? La aceasta luna neagra dragostea fara conflict devine repede plictisitoare. Fiind constienta de propria putere si daca o folosesti atunci ajungi la soarta lui Lilith, in singuratate. Cu aceasta luna neagra trebuie sa inveti ca forta poate exista langa blandete , la fel ca si armonia langa agresivitate. Luna negra in casa VII poate crea o puternica dependenta fata de celalalt, de multe ori apar experiente dureroase, apar perturbari sau relatii care de multe ori se sfarsesc brusc si dureros. O alta dorinta data de aceasta pozitie a lui Lilith este fuga dupa o relatie imposibila .


La ce fel de putere te referi???Sunt sensibila, usor de dominat..nu ma simt a fii puternica!

Deci, nu tb sa fiu decat blanda si sa urasc agresivitatea! Dar ce fac cu cei pe care ii intalnesc si care sunt asa ...cei care ma fac prin natura lor(comportamente sau limbaje ce lasa de dorit) sa devin poate agresiva si deloc blanda??
:? :?
Intr-adevar , ma atasez repede de cineva chiar daca nu il iubesc si imi este foarte greu sa ma despart de el....Cum as putea sa fac sa nu apara experientele dureroase??? :cry: ....dar fuga dupa o relatie imposibila, cum fac sa nu mai existe relatiile imposibile??? Cum sa iubesc pe cineva de care nu sunt atrasa??? Ce sa fac daca ii iubesc numai pe cei care nu ma vor si care, culmea, mai sunt si la distanta??? :cry: Aici vreau daca poti sa imi raspunzi...


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Jul 08, 2007 7:04 am 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
O sa-ti spun o mica poveste legata de Luna Neagra in Berbec
Pe malul Marii Negre traiau amazonii, un popor format numai din femei luptatoare , iar dintre copii lor isi pastrau doar fetele. Amazonii isi taiau sanul drept ca sa nu le impiedice in tragerea cu sageata iar din sanul stang isi hraneau fetele. Regina acestui popor era Hippolita, ei se rugau in templele Lunii si sacrificau lui Marte , zeul razboiului. Hippolita purta cordonul lui Venus oferit chiar de zeita dragostei. Hercule avea sarcina sa fure cordonul reginei amazon. Dar, Hippolita a auzit acest lucru si era pregatita sa ofere acest cordon de bunavoie, chiar si pe ea insasi. Cu aceasta intentie venea in intampinarea eroului , dar Hercule auzind de puterea si dominatia reginei s-a pregatit de lupta si a inceput lupta fara sa mai auda cuvintele frumoase pe care regina a vrut sa le spuna.
Hercule a rupt de pe ea cordonul unitatii si dragostei si a ucis-o. In drum spre casa Hercule a salvat o fata , pe Hesione, ca sa echilibreze moartea reginei.

Este necesar sa lucrezi asupra impulsivitatii tale, asupra unei violente pe care o simti in tine ca fiind periculoasa , trebuie sa ai incredere in tine si in ceea ce decizi, sa nu-ti mai ascunzi dorintele si sa-ti impui un control asupra oscilatiilor tale. Ai aversiune fata de orice forma de violenta , cauti cu orice prêt sa eviti situatiile conflictuale , asta constient in timp ce inconstient le provoci. Ai nevoie sa creezi un echilibru intre dorintele tale si dorintele celorlalti , sa modelezi putin cate putin elanurile tale egoiste, actionand pozitiv vei face sa iasa la iveala talentele partenerilor tai. Viata te va conduce si te va invata sa dai dovada de blandete , sa fii amabila si intelegatoare cu dorinta si modul de manifestare al partenerilor.
Casa astrologica in care este situata Lilith arata si punctele noastre oarbe, la tine fiind in casa VII AI DE LUCRAT IN DOMENIUL PERTENERIATULUI. O alta problema este dualitatea apropierii si refuzului, experimentezi cu durere ca nu vrei ca celalalt sa ramana pe capul tau , refuzi si fugi, ori iti sacrifici partenerul , ori devii victima lui.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: ...
PostPosted: Sun Jul 08, 2007 3:39 pm 

Joined: Wed May 09, 2007 12:25 pm
Posts: 34
Frumos spus tot...!!!Multumesc mult!!!
Un simplu exemplu as dori , daca se poate..si am sa va citez:<<O alta dorinta data de aceasta pozitie a lui Lilith este fuga dupa o relatie imposibila >>
Cel care imi place de ceeeeva timp: n. 08.05.1975-00:15h Pitesti ...
Ce s-ar vedea intr-o harta de sinastrie...chiar asa tb sa fie...o iubire neimplinita???Unul spera si altul ignora?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Jul 08, 2007 7:14 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Voi incepe cu pozitia Soarelui, care ne arata cum functioneaza relatia si cum va exprimati. Aveti Soarele in elemente compatibile - Peste- Taur , este o pozitie foarte favorabila ce permite o intelegere excelenta , puteti schimba multe energii intre voi si va puteti echilibra foarte bine.
Soarele tau( 26 grade Pesti) in conjunctie cuMarte al lui( 20 grade Pesti)
arata atractie si magnetism puternic, este o conjunctie stimulanta pentru orice fel de relatie, degaja multa energie dar aduce si rivalitate. Permite aparitia provocarilor reciproce, agresiune si nerabdare intre voi doi. Din punct de vedere l sexual , acest aspect va da compatibilitate, pasiune, entuziasm.
Luna ta ( 20 grade Fecioara)face o opozitie cu Marte al lui ( 20 grade Pesti)
, este o pozitie destul de delicata in care Marte poate fi prea agresiv cu Luna cea sensibila.
Venusul lui ( 28 grade Gemeni) in conjunctie cu Marte al tau ( 29 grade Gemeni), genereaza o puternica atractie fizica intre voi doi si o iubire pasionala .
Venusul tau ( 1 grad Pesti ) in trigon cu Uranus al lui ( 30 grade Balanta ) arata o legatura romantica si originala care favorizeaza munca de creatie si aduce multa inspiratie. Nu este un aspect care indica durabilitate dar evenimentele placute intre voi sunt traite la intensitate maximma.

Venusul lui ( 28 grade Gemeni) in sextil cu Jupiter al tau ( 28 grade Berbec) genereaza optimism, incredere , intelegere si toleranta unul pentru altul.
Marte al tau ( 29 grade Gemeni) in trigon cu Uranus al lui ( 30 grade Balanta ) stimuleaza originalitatea voastra, spiritual de decizie si de initiative . Amandoi sunteti foarte independenti si refuzati sa fiti dominati , iar acest lucu va crea unele probleme . Este o pozitie excelnta in ceea ce priveste relatia sexuala , dar fiecare va trebui sa inteleaga ca celalalt are nevoie de libertate de miscare si de putina independenta. El , care are pe Uranus in aspect cu o planeta ta MARTE, are nevoie exagerata de independenta , acum este incantat, inflacarat , iar peste cateva minute e total pasiv, initial este incantat de ideile tala iar ulterior le refuza cu dispret. . Prima ta reactie intuitiva este sa-l legi cat mai mult de tine, pentru a putea pastra emotia pe care o traiesti in compania lui, incerci din rasputeri sa-l impiedici sa nu te paraseasca posibilitate de care te temi cel mai mult. Dar tocmai aici gresesti , trebuie sa-i acorzi o libertate totala, la inceput te vei teme ca o sa-l pierzi , dar nu se va intampla asa , el se va intoarce iar si iar ca sa traiasca aceeasi emotie inalta.Aspectul dintre Uranus si Marte intr-o sinastie este cel mai electrizant, in cazul vostru , el este emotionat pentru ca se intalneste cu un aspect al propriului caracter in forta si insufletirea ta. Ritmul plin de avant al tau este puternic electrizant pentru el, dar tu simti o puternica necesitate interioara de a-l domina pe Uranus. Intr-o relatie Uranus –Marte este foarte important sa va gasiti posibilitati de canalizare a tensiunilor si energiilor voastre deoarece pot aparea confruntari destul de agresive, actiuni negandite, rapide. El vesnic se teme ca tu daca esti violenta il poti abate de la actiunile lui individual, de aceea va incerca sa umble pe propriul lui drum , distrugand ambitiile tale. Tu vei simti aceasta comportare fara tact a lui ca te poarta de colo – colo si atunci vei incerca sa-l potolesti dar nu vei reusi fiindca el nu suporta nici o subjugare fizica sau psihica. Daca sunteti dispusi sa va acordati reciproc libertatea de actiune , atunci puteti colabora excellent, el isi va exprima ideile iar tu le vei realiza practic, in special tu ai de invatat din aceasta relatie , vei invata sa-ti canalizezi propria energie.
Soarele lui ( 16 grade Taur )in conjuncti cu Nodul Sud al tau ( 14 grade Taur ) arata o datorie karmica din alta viata si face ca relatia sa fie destul de dificila , in pofida unei mari atractii. Soarele are de platit o datorie karmica iar pentru el aceasta relatie este frustranta.
Saturn al lui in trigon cu Nodul Nord al tau te ajuta pe tine sa-ti canalizezi energiile pentru evolutia actuala.

Saturn al tau( 26 grade Rac ) este in opozitie cu Ascendentul lui ( 22 grade Capricorn), arata o relatie karmica intre voi , de fapt el trebuie sa rezolve o karma negativa alaturi de tine. Datorita acestui aspect , relatia dintre voi se va dezvolta mult mai lent. Atractia karmica dintre voi se bazeaza pe legaturile tensionate din vietile anterioare, dupa ce va cunoasteti mai bine , va dati seama de asta , iar aceste amintiri karmice produc de obicei dureri , pot trezi suparari intre voi. El se teme de tine care candva i-ai pricinuit destula durere iar tu te vei hrani cu aceeasi neincredere care izvoraste din amintirea subconstienta ca odata ai pierdut iubirea lui fiindca nu ai stiut sa-ti exprimi in mod clar sentimentele .
Sunt multe de spus intr-o sinastrie , eu sunt fascinata de aceasta parte a astrologiei care m-a ajutat sa inteleg multe lucruri intr-o relatie care nu era buna pentru mine , dar care a durat pana mi-am platit o parte din datorile karmice.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: ..
PostPosted: Sun Jul 08, 2007 9:59 pm 

Joined: Wed May 09, 2007 12:25 pm
Posts: 34
:cry:

ADRIA, m*ai dat pe spate!!!!Sincer!!!M-ai lasat masca! Nu stiu cum sa ma exprim mai bine sa intelegi ca mi - ai spus totul ca o adevarata profesionista!!! Exact cum se si intampla!

Imi vine sa umplu pagina cu incon-ul asta :cry: :cry: :cry:

Il stiu de 4 ani si imi e teama ca il pierd.....apoi ma bucur efectiv de aparitiile lui..... atat de rare......Vb,atat, de el cu amicele mele incat apoi ma trimit la psiholog. Nu inteleg cum de mi-a ramas pe creier cand noi (eu si el) ne vedem atat de rar(el e intr-un oras, eu in altul). Imi spun ca am facut o obsesie pentru el....!!!

Lui, nu ii zic nimic! De ce nu vine, de ce nu suna, de ce nu se tine de promisiuni...Sunt muta! Nu ii ingradesc libertatea si imi e teama ca il pierd...dispare cu lunile de zile...Si gandul meu e numai la el...!!! Prieteniile cu alti barbatzi vin si pleaca iar el ramane, in continuare, in sufletul meu! Uneori, intr-adevar, il simt ca ii e teama de mine...dar am zis ca e doar o impresie...ca mi se pare...No comment!
<<Acum este incantat, inflacarat , iar peste cateva minute e total pasiv, initial este incantat de ideile tala iar ulterior le refuza cu dispret>>....Asa si il simt! De ce e asa inconstant?Unde gresesc?Ce are?

Nu stiu unde va duce totul...ce va fii.... dar imi doresc atat de mult sa fiu cu el...sa avem o relatie normala si totul parca nu se mai concretizeaza odata! Imi propun sa il uit, ma rog la Dzeu sa il uit...si nu pot. Nu e nici alba, nici neagra...Exact cum ai spus...am inceput sa ma acuz ca nu stiu sa ii demonstrez ca tin la el...Nu stiu sa imi exprim clar sentimentele....Imi e teama sa ii spun ca il iubesc...imi e teama de reactia lui si de ce va urma dupa aflarea sentimentelor pe care i le port!!! Ce, Dzeu , sa fac??? :cry:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Jul 09, 2007 6:53 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Spune-i in cuvinte simple ca-l iubesti , fa ceea ce-a facut Hippolita.
Acum voi continua cu alte aspecte din sinastria voastra
Neptun al lui ( 12 grade Sagetator) in careu cu Mercur al tau ( 11 grade Pesti) arata multe deceptii , iluzii , tu il consideri un partener egal in discutii, el iti absoarbe gandurile stiind dinainte ce vrei tu sa spui. Tu , Mercur trebuie sa intelegi si sa accepti ca te intalnesti cu propria ideologie pe care ai aplicat-o incorect intr-o alta viata. El , Neptun isi dezgheata greu latura creativa, de aceea se deruteaza singur si te deruteaza si pe tine, tu fiind de fapt singura care sufera in aceasta relatie. El, Neptun nu este dispus sa discute nici un subiect neplacut , aceasta comportare duce la ocolirea adevarului, adevar care este la baza oricarei relatii sanatoase. Daca el isi permite sa fie nesincer cu tine vei suferi si tu dar si el, asta de fapt il consuma pe el , va simti ca traieste fara rost si-I va fi imposibil sa cumunice cu tine. E foarte periculos pentru tine sa folosesti cuvinte grele la adresa lui deoarece il poti jigni destul de crunt. Cand el nu reuseste sa-si accepte propriile necesitati atunci nu le poate accepta nici pe ale tale, de fapt el vrea o relatie spirituala superioara si va fi deceptionat daca iti permiti sa fii dura cu el. Sunt dese cazurile in care tu primesti raspunsuri total nepotrivite si asta se datoreaza faptului ca el are dorinta psihica de a elimina din el tot ceea ce este pamantean.

Conjunctia Mercur al tau cu Lilith al lui aduce posibilitatea intelegerii intre voi, tu poti fi destul de stanjenita deoarece el poate scoate la iveala toate secretele oricat de ascunse ar fi.

Pluton al tau ( 11 grade Balanta) in opozitie cu Luna lui ( 9 grade Berbec) , aspect ce aduce iluzii, deceptii. Acest aspect ofera regenerare afectiva si vindecare. Cand , tu Pluton ti-ai ales sa platesti o datorie karmica fate de el , Luna, poti sa-I oferi un sprijin afectiv puternic, il poti ajuta sa scape de reactiile emotiilor negative, in tine el gaseste omul care percepe starea lui emotionala , chiar si atunci cand vrea sa ascunda acest lucru.Tu poti ajuta Luna sa-si reanalizeze comportarea fata de familie, parinti, copii. La nivel karmic tu trebuie sa incarci Luna cu energia psihica necesara , sa cercetezi si sa-l ajuti sa dezlege legaturile affective din copilarie sau din alte vieti. Acest lucru va fi posibil numai atunci cand vei realiza ca tu esti cea care ai provocat in trecut sentimente dureroase. Cand vei face asta , poti fi dispusa la autovindecare si schimbare. El este foarte afectat de dispozitia ta schimbatoare, , tu stii ca poti manui o putere infioratoare , poti incerca sa abuzezi de acest lucru , dar tot ce reusesti este sa-l indepartezi deoarece el este destul de vulnerabil. Tu esti cea care trebuie sa dezlegi intreg mecanismul , sa incerci sa renunti la dominarea afectiva asupra lui, in acest fel veti castiga amandoi din aceasta legatura. Poti invata din comportarea lui sentimentala, poti primi un sprijin din partea lui pentru a-ti exprima sentimentele fara complexe, este absolut necesara o incredere reciproca in procesul vostru de transformare.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Jul 09, 2007 8:56 pm 

Joined: Wed May 09, 2007 12:25 pm
Posts: 34
ADRIA wrote:
Spune-i in cuvinte simple ca-l iubesti , fa ceea ce-a facut Hippolita.
Acum voi continua cu alte aspecte din sinastria voastra
Neptun al lui ( 12 grade Sagetator) in careu cu Mercur al tau ( 11 grade Pesti) arata multe deceptii , iluzii , tu il consideri un partener egal in discutii, el iti absoarbe gandurile stiind dinainte ce vrei tu sa spui. Tu , Mercur trebuie sa intelegi si sa accepti ca te intalnesti cu propria ideologie pe care ai aplicat-o incorect intr-o alta viata. El , Neptun isi dezgheata greu latura creativa, de aceea se deruteaza singur si te deruteaza si pe tine, tu fiind de fapt singura care sufera in aceasta relatie. El, Neptun nu este dispus sa discute nici un subiect neplacut , aceasta comportare duce la ocolirea adevarului, adevar care este la baza oricarei relatii sanatoase. Daca el isi permite sa fie nesincer cu tine vei suferi si tu dar si el, asta de fapt il consuma pe el , va simti ca traieste fara rost si-I va fi imposibil sa cumunice cu tine. E foarte periculos pentru tine sa folosesti cuvinte grele la adresa lui deoarece il poti jigni destul de crunt. Cand el nu reuseste sa-si accepte propriile necesitati atunci nu le poate accepta nici pe ale tale, de fapt el vrea o relatie spirituala superioara si va fi deceptionat daca iti permiti sa fii dura cu el. Sunt dese cazurile in care tu primesti raspunsuri total nepotrivite si asta se datoreaza faptului ca el are dorinta psihica de a elimina din el tot ceea ce este pamantean.

Conjunctia Mercur al tau cu Lilith al lui aduce posibilitatea intelegerii intre voi, tu poti fi destul de stanjenita deoarece el poate scoate la iveala toate secretele oricat de ascunse ar fi.

Pluton al tau ( 11 grade Balanta) in opozitie cu Luna lui ( 9 grade Berbec) , aspect ce aduce iluzii, deceptii. Acest aspect ofera regenerare afectiva si vindecare. Cand , tu Pluton ti-ai ales sa platesti o datorie karmica fate de el , Luna, poti sa-I oferi un sprijin afectiv puternic, il poti ajuta sa scape de reactiile emotiilor negative, in tine el gaseste omul care percepe starea lui emotionala , chiar si atunci cand vrea sa ascunda acest lucru.Tu poti ajuta Luna sa-si reanalizeze comportarea fata de familie, parinti, copii. La nivel karmic tu trebuie sa incarci Luna cu energia psihica necesara , sa cercetezi si sa-l ajuti sa dezlege legaturile affective din copilarie sau din alte vieti. Acest lucru va fi posibil numai atunci cand vei realiza ca tu esti cea care ai provocat in trecut sentimente dureroase. Cand vei face asta , poti fi dispusa la autovindecare si schimbare. El este foarte afectat de dispozitia ta schimbatoare, , tu stii ca poti manui o putere infioratoare , poti incerca sa abuzezi de acest lucru , dar tot ce reusesti este sa-l indepartezi deoarece el este destul de vulnerabil. Tu esti cea care trebuie sa dezlegi intreg mecanismul , sa incerci sa renunti la dominarea afectiva asupra lui, in acest fel veti castiga amandoi din aceasta legatura. Poti invata din comportarea lui sentimentala, poti primi un sprijin din partea lui pentru a-ti exprima sentimentele fara complexe, este absolut necesara o incredere reciproca in procesul vostru de transformare.


Sa ii spun TE IUBESC ??? Si reactia lui care va fii? Va fugii?? :cry:
Nu inteleg de ce spui ca il domin afectiv cand nu ii zic nimic de teama ca fuge..Niciodata nu i-am spus...De fapt, am incercat sa ii explic odata...de mult.Ca vreau totul de la el...sau nimic. Asta acum ceva timp!!! Mi-a spus ca nu poate...sa nu cred cumva ca el nu isi doreste.....vrea...dar nu poate sa zica de ce nu poate....ca daca mi-am dat seama de ce nu poate, ar fii fffff grav!Am ramas in ceata!!!Totala! Dar ma vrea in continuare...sexual vb...de fapt totul e vorba, de concretizat nu se concretizeaza nimic...A fost...de muuuult ceva!Atat!
Nu l-am vazut de 1 an si ceva si acum 1 saptamana am vb cu el...trebuia sa vina aici, in orasul meu...cu tb.Am aflat ulterior ca era o minciunica tb respectiva....Apoi dupa o zi totul s-a intors la 180 grade...Nu il inteleg! Mi-a dat mesaj ca ne vom intalni altadata(cu prima ocazie -CAND PRIMA OCAZIE?peste alt un an si ceva??-toate intrebarile sunt in minte...logic..sa nu il supar!). Nu mai poate acum ! Si de 1 saptamana a disparut...nu stiu unde! I-am spus si eu printr-un sms ca asta e...ca stiam ca nu avea tb respectiva...si de atunci parca se ascunde :cry: De unde sa iau increderea reciproca??? De ce totul e atat de lent??? Ufff!!!Cum sa il aduc incoace ?As vrea sa il caut dar nu raspunde, de obicei...Am obosit!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Jul 09, 2007 10:46 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
El , Neptun isi dezgheata greu latura creativa, de aceea se deruteaza singur si te deruteaza si pe tine, tu fiind de fapt singura care sufera in aceasta relatie.

Cred ca trebuie sa-i spui sincer ce simti, cum esti tu , ce vrei tu si sa nu-l mai lasi sa-ti aduca atatea iluzii in viata ta.

Saturn al tau( 26 grade Rac ) este in opozitie cu Ascendentul lui ( 22 grade Capricorn), arata o relatie karmica intre voi , de fapt el trebuie sa rezolve o karma negativa alaturi de tine. Datorita acestui aspect , relatia dintre voi se va dezvolta mult mai lent.
Mai vorbim maine, o sa-ti scriu despre lectia de viata si poate o sa-ti fac harta compusa pentru voi, sa vedem de fapt ce sansa are aceasta relatie sa se dezvolte, care este potentialul acestei relatii.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Jul 09, 2007 11:03 pm 

Joined: Sun May 20, 2007 2:33 pm
Posts: 16
sters


Last edited by Constantin on Mon Jul 09, 2007 11:07 pm, edited 1 time in total.


_________________
Peace!
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Jul 09, 2007 11:06 pm 

Joined: Sat Mar 31, 2007 8:17 pm
Posts: 25
Citind aici,am ramas cumva siderata de similitudinea cu viata celei mai bune prietene a mea,care are de asemeni acest Lilith in casa a 7-a,si de ani buni este singura,dar ceea ce m-a frapat e ca si ea a suferit,a asteptat cu o putere inimaginabila vreo 5 ani un tip,cu care se intalnea din an in paste,disparea cu lunile,ba chiar cu anii(ultima oara vreo 2 ani nu a dat niciun semn).Acelasi gen de relatie,in care ea nu avea curajul a-si exterioriza sentimentele,a-i spune cat il iubeste,a-l intreba despre el,a se cunoaste cu alte cuvinte..Imi spunea ca a invatat de la el a nu pune intrebari,si totusi sa reduci doar la sex o intalnire,si asta destul de rar,din teama de a nu-l pierde ,e un lucru strain mie,care prefer deschiderea totala,cu tot ce implica ea...O tot sfatuiam sa se deschida,sa faca ea pasul acesta ,si chiar daca el nu o va iubi,macar va ramane cu constiinta curata ca a fost sincera,,a facut tot ce a putut,si nu s a rusinat de sentimentele ei..In fond daca o respingea brutal,nici nu o merita...era pierdere de vreme asteptarea..Intuiam in el complexe de inferioritate,timiditate,si faptul ca e genul de barbat ce nu face primul pas....Ei bine,s-a adeverit ca am avut dreptate,ba mai mult ca nu a meritat deloc ca acest om sa i se daruie atata atentie,atata asteptare ani de zile...Saptmana trecuta ,dupa 2 ani de disparitie brusca ,m-a contactat pe messenger(prietena mea nu are net)...Eu bucuroasa,crezand ca in sfarsit va dori a relua vechea legatura,am comunicat deschisa cu el...,dar mare mi-a fost mirarea ,sa dau peste un individ extrem de patetic,ce se vedea monstru,cu n complexe fizice,sexuale(pe net oamenii au curajul deschiderii),si care nu a ezitat sa "se dea la mine grosier"pe fata cum s ar spune...nu-l interesa nimic de prietena mea,care suferise 5 ani pentru el,complexele sale erau mai puternice....Fireste,i-am dat o lectie pe masura...insa Simone,chiar nu se merita a te comporta astfel,a nu face tu pasul deschhiderii,sunt ani pierduti,ani din viata in care ai putea zbura,ai putea face tot ceea ce ti ai dori..Spune- i ce simti pentru el,l nu pierzi nimic,eventual doar mandria,orgoliul,teama ,lucruri de care oricum trebuie sa ne debarasam treptat.,in fond e minunat sa iubesti,si vei vedea daca chiar merita atata atentie,atata daruire..
p.s. Am sters mai sus...scrisesem din greseala de pe contul prietenului meu...


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Jul 10, 2007 11:40 am 

Joined: Tue Aug 02, 2005 12:15 am
Posts: 14
Tot ce pot sa zic e ca in mare parte m-am recunoscut si eu in ceea ce ai spus. Si eu am Luna Neagra in C7, in Berbec (1 grad). Si eu am "atractie" catre iubiri imposibile, relatii la distanta, de multe ori imi resping partenerii (ceva nu-mi place la ei deloc) in prima faza si in cea mai mare parte a timpului sunt singura. Eu nu am probleme cu exprimarea sentimentelor, din contra, sunt foarte deschisa (poate pentru ca am Luna in C3 si imi comunic sentimentele usor), numai ca de cele mai multe ori sentimentele nu sunt reciproce sau cel putin nu sunt la fel de intense. Pana acum am intalnit doar parteneri la care Luna Neagra e in casele 1,4,5 sau 7; mie mi s-au parut a fi foarte sinceri cu mine, deschisi si chiar le port un mare respect; ma bucur ca i-am cunoscut.
Din sinastriile si hartile compuse pe care le-am facut cu partenerii mei totul avea o "explicatie" :) ca nu putea iesi mai mult. Aratau fie atractii puternice, fie o buna comunicare, dar nici una nu parea a descrie o relatie durabila, solida.

Cam atat am vrut sa-ti scriu deocamdata. Sfaturi nu prea pot sa-ti dau, inca sunt in faza de incercari, experimente si nici astrologie nu stiu.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: ...
PostPosted: Tue Jul 10, 2007 6:53 pm 

Joined: Wed May 09, 2007 12:25 pm
Posts: 34
:cry: :cry: Sunt trista! E pe net! As vrea sa ii vorbesc....Oare ce ma opreste? Am emotii! Parca as fii o adolescenta! :oops:

Va multumesc pentru vorbe, incurajari....
ADRIA, astept cu tristete in suflet sa imi spui tot...fara menajamente!Mii de multumiri! :(


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Jul 10, 2007 7:09 pm 

Joined: Sun May 20, 2007 2:33 pm
Posts: 16
:) Ia-ti inima in dinti si vorbeste cu el,sau scrie-i un mail...,reiterez nu ai ce pierde..asa nu poti continua.Curaj,si sa fii iubita.



_________________
Peace!
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Jul 10, 2007 7:11 pm 

Joined: Sat Mar 31, 2007 8:17 pm
Posts: 25
Mesajul anterior era de la mine,dar uit mereu sa ma deloghez de pe contul prietenului meu...


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Jul 10, 2007 7:54 pm 

Joined: Wed May 09, 2007 12:25 pm
Posts: 34
:wink:

Am iesit un pic si cand am reintrat pe net , era offline.... :cry:
Deja imi ies din minti.... :cry: :cry: :cry: ..!
Cum sa ii scriu?!...efectiv, nu pot...nu sunt suficient de tare incat sa suport un refuz din partea lui...pun mai intain rau in fata!!! Il astept de prea mult timp si sa imi spuna acum ...<<vai, sunt flatat dar sentimentele nu sunt reciproce>> :cry: ..

Astept sa imi treaca ...astept o minune...!Tb sa imi treaca!Tb sa se intample ceva...sa se schimbe ceva..sufar de prea mult timp, Dzeu e mare...nu m-ai poate continua mult chestia asta...
Nu pot sa ii spun unui barbat in fata <Te iubesc!!!> unul, care se vede clar ca nu ma vrea, nu ma place! :?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Jul 10, 2007 11:57 pm 

Joined: Sat Jan 21, 2006 10:21 pm
Posts: 296
Oricare ar fi ora intre 19:30 si 20:00 Kiron ramane tot in casa VII .semnul ocupat de Kiron reprezinta tipul de dificultate pe care ne dorim cel mai mult sa o depasim; poate te ajuta.

In rest mi-as dori sa vad in mesajele tale,cat mai curand omuletii zambitori:

:P :lol: :wink: :lol:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Jul 11, 2007 6:38 am 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Lectia ta de viata
Ai NN in Scorpion si NS in Taur
Experienta pe care o aduci cu tine din viata anterioara este una incarcata de multa dragoste dar si de un puternic atasament fata de bunurile materiale. Acum ai in destin o misiune deosebit de importanta, aceea de a evolua, de a transmuta materialul in spiritual pur, prin dragoste. Vei invata sa iubesti dedicandu-te celuilalt cu toata fiinta si cu toata pasiunea. Sexualitatea si relatiile cu persoanele de sex opus vor ocupa un rol deosebit de important in viata ta, avand rolul de a vte mentine in echilibru. Ca sa reusesti in viata ai nevoie ca intotdeauna sa se afle o persoana de sex opus alaturi de tine. Viata ta ar putea cunoaste numeroase schimbari, dintre care unele neasteptate, chiar bruste - toate acestea avand rolul de a te cali si de a te invata sa constientizezi ca dispui de resurse nebanuite si ca poti trece cu bine peste orice obstacol. Dispui de o mare putere de regenerare si daca in viata trecuta, orice pierdere materiala iti provoca suferinta, acum vei reusi in mare parte sa te detasezi de posesivitate.
Lectia ta karmica este acceptarea valorilor spirituale pentru a te putea dezvolta continuu prin relatiile umane. Vei fi nevoita sa-ti sacrifici bunurile materiale si siguranta financiara, dar de fiecare data vei reusi sa le refaci. Trebuie sa schimbi scara de valori si sa pui elementele spirituale inaintea celor materiale; trebuie sa te acomodezi cu schimbarea permanenta . Este necesar sa dai curs liber sentimentelor tale si sa nu mai privesti lumea doar prin prisma materialului.


El are Lilith in casa II CARE VORBESTE DESPRE TEAMA LUI DE DEPENDENTE SI DE ATASAMENTE. Ca sa fie de acord cu o situatie trebuie sa spuna NU unei alte situatii, adica trebuie ceva lasat, pierdut. Un astfel de om lasa mult timp deschis orice, ca sa evite tocmai apropierea de aceasta situatie Merge pe principiul > respecta granitele mele dar pe ale tale lasa-le deschise si de aici automat se creaza lipsa de echilibru care rastoarna totul. Cu aceasta pozitie a lui Lilth el este pur si simplu speriat de saracie si este caracterizat de zicala> iti sacrific o bucata de deget dar tu sa-mi dai ceva bun in schimb.
In casa II Lilith vorbeste de teama de pierdere materiala ce caracterizeaza intrega lui viata. Tot timpul urmareste ceva, un castig din orice iar daca este atras de placeri atunci acest lucru il va face numai in taina .
De fapt comportamentul lui este marcat de intrebarea < daca eu imi sacrific pretentiile si placerile sau corpul , primesc ceva in schimb -sau poate fi total invers - Acum pot sa beneficiez un pic de el..........


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Jul 11, 2007 5:54 pm 

Joined: Wed May 09, 2007 12:25 pm
Posts: 34
Incerc sa zambesc... :)
Multumesc din nou pentru incurajare...si nu il ultimul rand iti multumesc, tie - ADRIA , pentru noua postarea...Frumos spus totul!!! :wink: Merci!!!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Jul 11, 2007 8:27 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Ai Venus in Pesti, este o pozitie destul de dificil de exprimat . In Pesti , Venus se transpune cu bucurie, de fapt este starea ei exaltata , si aduce pentru tine dragoste pe plan social dar iti acorda si protectie , salvare.
Adancimea sentimentelor, impulsul tau de a demonstra dragostea, alergi, oferi cadouri, sacrifici orice pentru persoana iubita, dar in schimb nu poti sa-ti exprimi ceea ce simti . Te fixezi pur si simplu pe cineva care nu e in mod special interesata de tine si irosesti multa implicare sentimentala, devotament, comportament atent inainte de a-ti da seama ca de fapt dragostea nu este reciproca. Complet dominata de emotiile tale poti face destul de multe sacrificii pentru persoana iubita. Din dorinta de a ajuta nefericitii, te identifici cu suferinta lor . Sensibilitatea ta va face sa-ti exprimi sentimentele tale sincere in forme incerte, as putea spune chiar intr-un mod ciudat. Este chiar necesar sa inveti sa-ti exprimi sentimentele intr-un mod cat mai direct. Generozitatea ta este fara limite. Venus in casa V este o pozitie foarte buna , aduce multa sensibilitate, bucuria dragostei, gustul pentru jocuri, distracii, calitati pentru munca de creatie, sanse si succese in lumea afacerilor.
Acum o sa-ti scriu de un aspect care eu il indragesc destul de mult intr-o harta natala, este vorba despre trigonul Mercur -Uranus deoarece o sa fac o comparatie cu numerele care te caracterizeaza pe tine.
Aspectul de trigon Mercur -Uranus aduce pentru tine gandire inventiva , novatoare, spirit progresist, multa inteligenta si poti patrunde destul de adanc in gandirea semenilor. Ai o excelenta memorie si intuitie dar daca te incapatanezi poti face stupizenii. Ai o memorie fotografica si intelegi foarte rapid noile idei, mintea ta functioneaza atat de repede incat cei din jur pot considera ca aceste conexiuni sunt ilogice si chiar ridicole in timp ce tu esti iritata de lentoarea cu care gandesc ceilalti.Te sfatuiesc sa-ti folosesti acest talent , aceasta energie in mod constructiv.

Din punct de vedere numerologic ai in casuta memoriei 4 de 3 , de fapt ai o memorie ca un calculator, poti acumula foarte multe informatii, te diferentiezi de restul oamenilor prin felul de a gandi , de a fi, ceva inexplicabil de diferentiaza foarte mult. Ai o calitate inexplicabila de a atrage foarte mult spre tine sau in aceeasi masura de a respinge .


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Jul 11, 2007 9:58 pm 

Joined: Wed May 09, 2007 12:25 pm
Posts: 34
Multumesc frumos...ce bine ai zis totul.....! :) Nu am cum sa ma revansez... spune-mi ce zodie esti?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Jul 12, 2007 5:06 am 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Sunt un Taur, si cu cinci planete in Taur cred ca aceasta zodie ma caracterizeaza destul de bine.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Jul 12, 2007 9:13 am 

Joined: Wed May 09, 2007 12:25 pm
Posts: 34
:( TAUR? Un naitiv al zodie Taur ? Ce ironie a sortii...Mda! Nimic nu e intamplator...!!! Merci mult ,ADRIA, inca odata...

Sunt curioasa ce imi vei spune despre el...ca om...cum este?ce vrea de la viata in afara de ce mi-ai zis pana acum...?Ce fel de femeie i s-ar potrivi sau cum si-o doreste el,candva mi-a zis ca nu isi doreste sa se insoare.....Este cumva bolnav?...asa il simt...asa a dat de inteles...vorbesc de sistemul nervos...se poate vedea din astrograma?Vai, cate intrebari imi stau pe creier......... :?

Vreodata, cand ai chef si timp, sa-mi scrii si despre lectia de viata si poate o sa imi faci harta compusa pentru noi, ce sansa are aceasta relatie(daca o putem numi asa) sa se dezvolte, care este potentialul acestei relatii...

Am recitit ce doleante am...! :( Multe!!! Faci ce vrei si ce poti,ADRIA..si cand poti...!!! Oricum,AI FACUT ASTA BENEVOL si nu am cum sa ma revansez decat prin cuvinte de multumire!

Aseara am intrat in vorba cu el....Era pe net!!!Si i-am spus ca sper sa nu se supere dar eu vreau sa ii dau pupici...Si i-am dat... 2 :-*:-* ...Rapunsul lui fiind...<<hihi...Nope..cati poti...>>....m-a intrebat ce fac si a zambit...dupa care l-am intrbat eu ce face...nu mi-a raspuns la intrebare, a evitat-o, ci mi-a vb de vreme...raspundea greu...si m-am retras pe la 23.00h...


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Jul 12, 2007 11:31 am 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Despre el
Are un sistem psihic destul de echilibrat, sensibil la anumite influente psihice, dar intr-un fel stie foarte bine sa-si stapaneasca instinctele, nevoile si chiar sa-si conduca viata destul de bine. Stie si simte foarte clar ce se petrece in sufletul altui om, este foarte greu sa-l pacaleasca cineva prin intermediul cuvintelor, chiar daca este mintit iarta totul cu usurinte, bine cu exceptia anumitor lucruri. Este destul de deschis pentru colaborare, nu-i place sa jigneasca pe cineva dar nici altii sa faca asta cu el. Se bazeaza foarte mult pe senzatiile lui interioare , stie printr-o anumita logica a lui ca un anumit lucru este bun sau rau si asta destul de exact. In anumite conditii este foarte energic si activ iar in alte imprejurari este destul de pasiv si fara putere.Acest mod de manifestare complet diferit nu depinde de vointa lui , ci este provocat de ratiunea sistemului bioenergetic . Are un canal bioenergetic deschis pentru acumularea intensiva a energiilor, de fapt se hraneste cu energiile celor din jur, are o tendinta spre lucrurile si obiectele vechi cat si spre traditii si culturi. In casa lui ii place sa aiba lucruri vechi care emana o anumita energie cu care se hraneste si de care se ataseaza foarte mult.Pot spune ca nu se descurca prea bine cu stocarea si prelucrarea informatiilor, nu-i plac situatiile complicate, ii plac situatiile gata rezolvate. Nu-i place dezordinea , haosul deoarece stie bine ca nu prea are multa putere de organizare a haosului. In situatii complicate este greu pentru el sa ia o hotarare, are nevoie de mai mult timp sa ia o decizie ferma. Memoreaza mai greu diversele informatii care nu pot fi imaginate, de aceea poate avea succes in stiintele umaniste.
Are o intuitie foarte dezvoltata, poate intui nu numai pentru el dar si pentru oamenii apropiati. Are o viziune destul de proprie asupra practicii, poate fi foarte pamantean iar alta data complet aerian. Intr-o relatie tinde sa se comporte ca un tata sau un frate mai mare, daca promite ceva atunci se tine de cuvant; de obicei nu promite prea mult. El va fi cu persoana pe care o simte ca are nevoie de el , iar in aceasta situatie poate face sacrificii fara nici un calcul, doar din simtul datoriei. In general poate oferi oamenilor din jurul lui o multime de libertati , dar numai in cazul cand acestea se formeaza de la el si poate controla aceste libertati. Trebuie spus ca are viziuni mai profunde asupra iubirii aproapelui si a lumii in general, priveste notiunea de familie mult mai profund si filosofic.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Jul 12, 2007 11:31 am 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Despre el
Are un sistem psihic destul de echilibrat, sensibil la anumite influente psihice, dar intr-un fel stie foarte bine sa-si stapaneasca instinctele, nevoile si chiar sa-si conduca viata destul de bine. Stie si simte foarte clar ce se petrece in sufletul altui om, este foarte greu sa-l pacaleasca cineva prin intermediul cuvintelor, chiar daca este mintit iarta totul cu usurinte, bine cu exceptia anumitor lucruri. Este destul de deschis pentru colaborare, nu-i place sa jigneasca pe cineva dar nici altii sa faca asta cu el. Se bazeaza foarte mult pe senzatiile lui interioare , stie printr-o anumita logica a lui ca un anumit lucru este bun sau rau si asta destul de exact. In anumite conditii este foarte energic si activ iar in alte imprejurari este destul de pasiv si fara putere.Acest mod de manifestare complet diferit nu depinde de vointa lui , ci este provocat de ratiunea sistemului bioenergetic . Are un canal bioenergetic deschis pentru acumularea intensiva a energiilor, de fapt se hraneste cu energiile celor din jur, are o tendinta spre lucrurile si obiectele vechi cat si spre traditii si culturi. In casa lui ii place sa aiba lucruri vechi care emana o anumita energie cu care se hraneste si de care se ataseaza foarte mult.Pot spune ca nu se descurca prea bine cu stocarea si prelucrarea informatiilor, nu-i plac situatiile complicate, ii plac situatiile gata rezolvate. Nu-i place dezordinea , haosul deoarece stie bine ca nu prea are multa putere de organizare a haosului. In situatii complicate este greu pentru el sa ia o hotarare, are nevoie de mai mult timp sa ia o decizie ferma. Memoreaza mai greu diversele informatii care nu pot fi imaginate, de aceea poate avea succes in stiintele umaniste.
Are o intuitie foarte dezvoltata, poate intui nu numai pentru el dar si pentru oamenii apropiati. Are o viziune destul de proprie asupra practicii, poate fi foarte pamantean iar alta data complet aerian. Intr-o relatie tinde sa se comporte ca un tata sau un frate mai mare, daca promite ceva atunci se tine de cuvant; de obicei nu promite prea mult. El va fi cu persoana pe care o simte ca are nevoie de el , iar in aceasta situatie poate face sacrificii fara nici un calcul, doar din simtul datoriei. In general poate oferi oamenilor din jurul lui o multime de libertati , dar numai in cazul cand acestea se formeaza de la el si poate controla aceste libertati. Trebuie spus ca are viziuni mai profunde asupra iubirii aproapelui si a lumii in general, priveste notiunea de familie mult mai profund si filosofic.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Jul 12, 2007 12:25 pm 

Joined: Wed May 09, 2007 12:25 pm
Posts: 34
:) Multumesc frumos,ADRIA!!! Interesant si placut mod de a descrie un om...!

A inceput sa stea pe net..incerc sa vb cu el, sa insist un pic..cu vorbe frumoase si blajine...raspunde frumos, comic chiar...Pare amuzat de conversatie dar se retrage, dupa scurt timp...usor! :cry: Cand imi trece ceea ce simt??? :cry: :cry: :cry:

Ma apuc sa recitesc tot ce ai scris...!!!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Jul 12, 2007 8:30 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Harta compusa releva scopul relatiei, potentialul ei.

Ascendendentul hartei compuse este in Sagetator , semn de foc , ce arata ca scopul de baza al relatiei voastre este evolutia. Guvernatorul ascendentului Jupiter este in casa V favorabil unei evolutii prin creativitate, sansei in dragoste, uneori excese prin placeri si distractii.Soarele, energia de baza a relatiei, care arata scopul major al acestei relatii, este in Berbec in casa V. In Berbec , Soarele este in exaltare , mai stralucitor si mai nervos, iar in casa V favorizeaza expresia sentimentelor, este un indice bun distractiilor, placerilor, speculatiilor, copiilor.
Luna reprezinta planul emotional al relatiei, arata calitatea emotiilor, tandretea, intimitatea. In casa VII, favorizeaza uniunea, importanta emotiilor, atractia oamenilor pentru voi ca si cuplu.
Mercur vine sa ne spuna cum comunicati in interiorul aceste relatii, iar pozitionat in casa V in harta voastra compusa aduce creativitate, o expresie intelectuala, distractii si placeri.
Venus care simbolizeaza iubirea , senzualitatea si gusturile commune este in casa V si favorizeaza senzualitatea si creativitatea artistica, distraciile, aventurile.
Marte vine cu dorinta si sexualitate, arata spre ce se indreapta dorinta si vointa iar in casa VI este favorabil relatiei profesionale, iar viata de zi cu zi o dinamizeaza pana la conflicte uneori. In aceasta pozitie poate impune anumite reguli severe.
Saturn indica locul in care voi aveti cel mai mult de invatat si care poate face sa dureze relatia voastra. In casa VIII, arata o legatura karmica intre voi, este necesar sa invatati sa va detasati de finante, sexualitate , sa studiati stiintele esoterice.
Uranus arata sectorul supus surprizelor si schimbarilor majore. Energia lui Uranus trebuie folosita cu prudenta , arata locul in care voi trebuie sa va acordati libertati, este un loc intuitiv.Pozitionat in casa XI favorizeaza prieteniile, proiectele si sperantele.
Neptun reprezinta tot ceea ce este mai dificil de cernut intr-o relatie. El indica un ideal, spiritualitatea, iubirea spirituala, romantismul. In casa I , Neptun este favorabil cuplului evoluat spiritual, in caz contrar aduce multe iluzii, chiar erori.
Pluton este energia de transformare care actioneaza in fiecare fiinta, determina emotii mai puternice, mai misterioase si mai dramatice. Pluton in X aduce conflict de putere, scopul aceste relatii este puterea iar transformarea poate fi capitala.
Conjunctia Soarelui cu Mercur exprima intelegere intelectuala, stimulare mentala iar conjunctia Soarelui cu Jupiter arata caldura , generozitate, inflorire. Careul Soarelui cu Saturn aduce restictii.
Luna in sextil cu Venus favorizeaza intelegerea emotionala si sentimentala, iar in trigon cu Uranus aduce un puternic magnetism dar si instabilitate.
Conjunctia Mercur - Venus asociaza mentalul si emotivitatea si arata o excelenta intelegere . Posibil regasire karmica.
Mercur in careu cu Saturn aduce destul de multe restrictii, critici.
Venus in opozitie cu Uranus indica o legatura putin durabila.Marte in aspect de opozitie cu Uranus da un puternic magnetism, tensiune si instabilitate.

Vertex reprezinta locul de schimb sau ceva ce poate fi realizat in doi.Fiind in conjunctie cu Luna chiar la grad perfect 29 grade Gemeni subliniaza o intalnire karmica si poate desemna o casatorie. Scopul comun este cautarea armoniei si echilibrului.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Jul 13, 2007 8:36 am 

Joined: Wed May 09, 2007 12:25 pm
Posts: 34
ADRIA, mii de multumiri!!! Frumos spus iar totul.. :wink:

Oare ar mai fii ceva de adaugat???Probabil doar cat mai dureaza distanta(la propriu si la figurat) asta dintre noi!!! :(


Last edited by simone on Fri Jul 13, 2007 1:25 pm, edited 1 time in total.

Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Jul 13, 2007 1:24 pm 

Joined: Wed May 09, 2007 12:25 pm
Posts: 34
Oare poate sa zica cineva...???Vorbesc prostii!!!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jul 14, 2007 11:39 am 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Image


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Jul 16, 2007 8:53 am 

Joined: Wed May 09, 2007 12:25 pm
Posts: 34
mi-ai dat astrograma mea!!! mercic, ADRIA...!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Aug 02, 2007 4:44 pm 

Joined: Tue Jul 31, 2007 12:29 pm
Posts: 26
Location: Craiova
Si eu o am pe Lilith in casa a 7 a Berbec. O priveam ca pe ceva negativ, ceva care imi va afecta in mod negativ viata si mai ales partea relationala . Intr-o zi un prieten mi-a sugerat sa fac pace cu Lilith, sa ma impac cu ea. Mi-a sugerat exercitiul de meditatie alchimica propus in cartea "Astrologia in noua era " a lui Ciuperca. Meditatia alchimica se afla la capitolul Astrologia medicala. Rezultatul?...Azi sunt convinsa ca Lilith nu ma poate afecta in nici un fel. A mai incercat cineva sa faca asta?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Dec 21, 2007 4:23 pm 

Joined: Wed May 09, 2007 12:25 pm
Posts: 34
Merci din suflet...ptr raspunsul de la topicul << dorinta nebuna>> :)
Am facut ce mi-ai zis, Adria,...in sfarsit!!!

Ce a facut si Hypolita, Adria..I-am zis ieri ca il iubesc, ca il plac...!Fara pic de jena! Dar numai eu stiu prin ce framantari si frisoane am trecut pana la rostirea adevarului.

Ne-am revazut dupa aproape 2 ani...cred.. :? In tot acest timp am mai vb pe net.

Era semiobscuritate...Nu a zis nimic! Nu i-am vazut expresia fetei...
Mi-a fost teama de reactia lui..dar el a tacut. La plecare...ii zambea fatza...asa parca o avea ..senina..sau poate eram eu prea fericita ca l-am revazut. Imi juca feste speranta din suflet..ultima picatura....... :cry: ..??

Azi am plans toata ziua...!!! De fericire ca l-am vazut si de tristetze ca nu e aici cu mine.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Jan 15, 2008 2:39 pm 

Joined: Wed May 09, 2007 12:25 pm
Posts: 34
ADRIA wrote:
Voi incepe cu pozitia Soarelui, care ne arata cum functioneaza relatia si cum va exprimati. Aveti Soarele in elemente compatibile - Peste- Taur , este o pozitie foarte favorabila ce permite o intelegere excelenta , puteti schimba multe energii intre voi si va puteti echilibra foarte bine.
Soarele tau( 26 grade Pesti) in conjunctie cuMarte al lui( 20 grade Pesti)
arata atractie si magnetism puternic, este o conjunctie stimulanta pentru orice fel de relatie, degaja multa energie dar aduce si rivalitate. Permite aparitia provocarilor reciproce, agresiune si nerabdare intre voi doi. Din punct de vedere l sexual , acest aspect va da compatibilitate, pasiune, entuziasm.
Luna ta ( 20 grade Fecioara)face o opozitie cu Marte al lui ( 20 grade Pesti)
, este o pozitie destul de delicata in care Marte poate fi prea agresiv cu Luna cea sensibila.
Venusul lui ( 28 grade Gemeni) in conjunctie cu Marte al tau ( 29 grade Gemeni), genereaza o puternica atractie fizica intre voi doi si o iubire pasionala .
Venusul tau ( 1 grad Pesti ) in trigon cu Uranus al lui ( 30 grade Balanta ) arata o legatura romantica si originala care favorizeaza munca de creatie si aduce multa inspiratie. Nu este un aspect care indica durabilitate dar evenimentele placute intre voi sunt traite la intensitate maximma.

Venusul lui ( 28 grade Gemeni) in sextil cu Jupiter al tau ( 28 grade Berbec) genereaza optimism, incredere , intelegere si toleranta unul pentru altul.
Marte al tau ( 29 grade Gemeni) in trigon cu Uranus al lui ( 30 grade Balanta ) stimuleaza originalitatea voastra, spiritual de decizie si de initiative . Amandoi sunteti foarte independenti si refuzati sa fiti dominati , iar acest lucu va crea unele probleme . Este o pozitie excelnta in ceea ce priveste relatia sexuala , dar fiecare va trebui sa inteleaga ca celalalt are nevoie de libertate de miscare si de putina independenta. El , care are pe Uranus in aspect cu o planeta ta MARTE, are nevoie exagerata de independenta , acum este incantat, inflacarat , iar peste cateva minute e total pasiv, initial este incantat de ideile tala iar ulterior le refuza cu dispret. . Prima ta reactie intuitiva este sa-l legi cat mai mult de tine, pentru a putea pastra emotia pe care o traiesti in compania lui, incerci din rasputeri sa-l impiedici sa nu te paraseasca posibilitate de care te temi cel mai mult. Dar tocmai aici gresesti , trebuie sa-i acorzi o libertate totala, la inceput te vei teme ca o sa-l pierzi , dar nu se va intampla asa , el se va intoarce iar si iar ca sa traiasca aceeasi emotie inalta.Aspectul dintre Uranus si Marte intr-o sinastie este cel mai electrizant, in cazul vostru , el este emotionat pentru ca se intalneste cu un aspect al propriului caracter in forta si insufletirea ta. Ritmul plin de avant al tau este puternic electrizant pentru el, dar tu simti o puternica necesitate interioara de a-l domina pe Uranus. Intr-o relatie Uranus –Marte este foarte important sa va gasiti posibilitati de canalizare a tensiunilor si energiilor voastre deoarece pot aparea confruntari destul de agresive, actiuni negandite, rapide. El vesnic se teme ca tu daca esti violenta il poti abate de la actiunile lui individual, de aceea va incerca sa umble pe propriul lui drum , distrugand ambitiile tale. Tu vei simti aceasta comportare fara tact a lui ca te poarta de colo – colo si atunci vei incerca sa-l potolesti dar nu vei reusi fiindca el nu suporta nici o subjugare fizica sau psihica. Daca sunteti dispusi sa va acordati reciproc libertatea de actiune , atunci puteti colabora excellent, el isi va exprima ideile iar tu le vei realiza practic, in special tu ai de invatat din aceasta relatie , vei invata sa-ti canalizezi propria energie.
Soarele lui ( 16 grade Taur )in conjuncti cu Nodul Sud al tau ( 14 grade Taur ) arata o datorie karmica din alta viata si face ca relatia sa fie destul de dificila , in pofida unei mari atractii. Soarele are de platit o datorie karmica iar pentru el aceasta relatie este frustranta.
Saturn al lui in trigon cu Nodul Nord al tau te ajuta pe tine sa-ti canalizezi energiile pentru evolutia actuala.

Saturn al tau( 26 grade Rac ) este in opozitie cu Ascendentul lui ( 22 grade Capricorn), arata o relatie karmica intre voi , de fapt el trebuie sa rezolve o karma negativa alaturi de tine. Datorita acestui aspect , relatia dintre voi se va dezvolta mult mai lent. Atractia karmica dintre voi se bazeaza pe legaturile tensionate din vietile anterioare, dupa ce va cunoasteti mai bine , va dati seama de asta , iar aceste amintiri karmice produc de obicei dureri , pot trezi suparari intre voi. El se teme de tine care candva i-ai pricinuit destula durere iar tu te vei hrani cu aceeasi neincredere care izvoraste din amintirea subconstienta ca odata ai pierdut iubirea lui fiindca nu ai stiut sa-ti exprimi in mod clar sentimentele .
Sunt multe de spus intr-o sinastrie , eu sunt fascinata de aceasta parte a astrologiei care m-a ajutat sa inteleg multe lucruri intr-o relatie care nu era buna pentru mine , dar care a durat pana mi-am platit o parte din datorile karmice.


Adria... am citit, reciti si paracitit ceea ce mi-ai scris pe acest topic despre el (taurasul meu), mine, noi...I-am spus ca il iubesc (am facut ca Hipolita)..ai citit asta probabil, ti-am marturisit cu putin timp in urma.Am facut exact cum m-ai/m-ati sfatuit. M-am convins ca se tot intoarce la mine, Adria...exact cum ai spus...! Am si subliniat mai sus o fraza( unde ai scris tu).Uite -te un pic!..Incep, insa, sa ma satur... el se intoarce doar sa traisca o emotie inalta cum spui tu.Dar nu vad nimic altceva in toata povestea asta interminabila....nu vad o finalizare.Dupa declaratia de dragoste, nimic nu s-a schimbat...iar timpul trece si sufletul meu devine din ce in ce mai suferind....<<se va intoace iar si iar...>>...dar de ce pleaca??De ce nu ramane...sau mai binezis de ce nu ma ia cu el????Cu toate sentimentele mele pozitive incep sa ma satur ! Si nu imi doresc asta dar parca timpul a ramas in loc...si el vine si iar pleaca si iar vine...si atat...Niciun progres!Niciunul!Imi scapa mie ceva???Libertate totala?Adica?Tb sa nu imi pese nici macar ca nu e langa mine, probabil..Fara relatie..??Trebuie sa devin de piatra,fara suflet???Am eu Lilith in casa a 7 si tb sa am grija sa nu raman solo, sunt solo...in fine, dar daca astept, tac, indur, fac compromisuri e vreo schimbare??? Eu nu vad..Si de la un timp...nu mai comentez la nimeni nimic...Si autocontrolul asta, ma mistuie.Dar tac sau aprob! :cry:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Jan 15, 2008 4:42 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Odata cu intrarea lui Saturn in Fecioara , Venus din harta ta natala este opozitie cu Saturn , acest aspect vorbeste destul de clar de faptul ca te indoiesti in permanenta de tine, de capacitatea ta de a te face placuta , de a atrage atentia si afectiunea celuilalt , de cat este de sincer celalalt cu tine. Acest aspect de opozitie marcheaza inca o data caracterul tau suspicios , de a cere mereu mai mult, de a revendica iubire, de a face responsabil pe celalalt de lipsa ta de maturitate afectiva ori de indoielile pa care le ai.
Acest tranzit aduce pentru tine perioade de singuratate urmate de intalniri dar care sunt destul de greu de gestionat , relatii in care te vei simti tot singura , abandonata. Este necesar ca in aceasta perioada sa-ti dai un ragaz in care sa faci o analiza lucida a ceea ce vrei tu , de ce se intampla asta, care sunt radacinile acestor situatii .

Tot in aceasta perioada Marte retrograd in Gemeni face o conjunctie cu Marte natal al tau, este o perioada destul de grea pentru tine deoarece pur si simplu parca esti invadata de resentimente vechi care nu au fost rezolvate in trecut , dar este bine sa stii ca este perioada in care poti sa-ti faci planuri pentru un nou mod de rezolvare a tuturor problemelor tale cu conditia sa-ti stapanesti furia, instinctele agresive.Marte retrograd vine sa te invete ca este necesar sa folosesti un mod mai putin inpulsiv de a-ti indeplini dorintele, sa inveti sa analizezi ceea ce faci inainte de a le face. O planeta retrograda nu este chiar rea, de multe ori face bine in sensul ca ajuta omul sa repare anumite greseli. Conjunctia lui Marte in tranzit cu Marte natal iti da foarte multa energie, cred ca nu ai stare de loc, important este sa stii sa folosesti aceasta energie care de multe ori o poti investi in pasiuni fara rost. Este un tranzit bun sa-ti faci noi planuri care sa le pui in aplicare dupa ce iese Marte din retrogradatie, sa fii foarte atenta in ce relatii te intri .


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Jan 16, 2008 10:33 am 

Joined: Wed May 09, 2007 12:25 pm
Posts: 34
ADRIA wrote:
Odata cu intrarea lui Saturn in Fecioara , Venus din harta ta natala este opozitie cu Saturn , acest aspect vorbeste destul de clar de faptul ca te indoiesti in permanenta de tine, de capacitatea ta de a te face placuta , de a atrage atentia si afectiunea celuilalt , de cat este de sincer celalalt cu tine. Acest aspect de opozitie marcheaza inca o data caracterul tau suspicios , de a cere mereu mai mult, de a revendica iubire, de a face responsabil pe celalalt de lipsa ta de maturitate afectiva ori de indoielile pa care le ai.
Acest tranzit aduce pentru tine perioade de singuratate urmate de intalniri dar care sunt destul de greu de gestionat , relatii in care te vei simti tot singura , abandonata. Este necesar ca in aceasta perioada sa-ti dai un ragaz in care sa faci o analiza lucida a ceea ce vrei tu , de ce se intampla asta, care sunt radacinile acestor situatii .

Tot in aceasta perioada Marte retrograd in Gemeni face o conjunctie cu Marte natal al tau, este o perioada destul de grea pentru tine deoarece pur si simplu parca esti invadata de resentimente vechi care nu au fost rezolvate in trecut , dar este bine sa stii ca este perioada in care poti sa-ti faci planuri pentru un nou mod de rezolvare a tuturor problemelor tale cu conditia sa-ti stapanesti furia, instinctele agresive.Marte retrograd vine sa te invete ca este necesar sa folosesti un mod mai putin inpulsiv de a-ti indeplini dorintele, sa inveti sa analizezi ceea ce faci inainte de a le face. O planeta retrograda nu este chiar rea, de multe ori face bine in sensul ca ajuta omul sa repare anumite greseli. Conjunctia lui Marte in tranzit cu Marte natal iti da foarte multa energie, cred ca nu ai stare de loc, important este sa stii sa folosesti aceasta energie care de multe ori o poti investi in pasiuni fara rost. Este un tranzit bun sa-ti faci noi planuri care sa le pui in aplicare dupa ce iese Marte din retrogradatie, sa fii foarte atenta in ce relatii te intri .


Draga mea, esti atat de buna...si ma uimeste rabdarea cu care imi tratezi "pb". Iti multumesc!
De 4 ani se intampla conjunctia asta?Nu e o intrebare ironica doar ca de 4 ani se tot repeta istoria..iar si iar.Am si eu limitele mele, ca orice om.Cat sa suport? Cat? Cred ca trebuie sa ii acord exact acea libertate totala de care spuneai undeva in acest topic. Adica oricat as suferi si oricat m-ar durea absenta lui, sa imi vad de viata si sa nu ma mai uit in urma si nu mai am nicio asteptare, sa nu il mai accept cand va reaparea din nou dupa nu stiu cate alte luni de absenta(ultima oara un an si ceva). Lasa numai urme atat de adanci de durere, neputinta si incertitudine de cate ori pleaca iar eu nu imi doresc sa o tinem asa la nesfarsit...Poate e si insurat!!!Habar nu am ce se intampla, ce are... in orasul lui. Mi-am jucat si ultima carte..L-am iubit, i-am spus exact ce simt...El pare sa isi doreasca doar placere fizica, nimic altceva. E contrariat pana si pe faptul ca femeia, in general, isi astepta Fat-Frumos pe calul alb...Si daca ne gandim logic, e ceva normal..!!! Orice femeie isi doreste ca in viata ei sa apara acela (un anume Fat Frumos) cu care sa isi imparta si cele bune si cele rele...
Mda! Altceva mai pot face? Nu mai am ce! Iar dragoste cu sila nu merge. Si stiu f. clar cum se manifesta un barbat cand simte ceva ptr o femeie.


Last edited by simone on Wed Jan 16, 2008 3:18 pm, edited 1 time in total.

Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Jan 16, 2008 1:42 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Trebuie sa incerci sa te rupi de aceasta relatie, mai sunt atatia barbati in lumea asta mare; este greu dar sa stii ca cine a spus " cui pe cui se scoate " chiar a avut dreptate.


Last edited by ADRIA on Wed Jan 16, 2008 8:24 pm, edited 1 time in total.

Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Jan 16, 2008 3:21 pm 

Joined: Wed May 09, 2007 12:25 pm
Posts: 34
Am vrut sa pun un emoticon dar m-am abtinut!
Merci pentru rabdare si sfaturile utile...
Cu Dumnezeu inainte! Pup!


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 44 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group