It is currently Thu Mar 28, 2024 9:48 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 27 posts ] 
Author Message
 Post subject: "Astrologia, o terapie moderna!"
PostPosted: Fri Jan 25, 2008 9:29 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
A aparut "Astrologia, o terapie moderna".
Cartea poate fi achiziţionată (49 RON) de la Editura Stef 700705, Bd. Carol I nr. 8, parter (sediul Academiei Române - Filiala Iaşi)
Tel/Fax: 0232-216829, 0745-236413
E-mail: office@editurastef.ro
website: www.editurastef.ro



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Jan 25, 2008 11:46 am 
User avatar

Joined: Thu Nov 17, 2005 12:59 pm
Posts: 357
Location: bucuresti
yeeees! Sa fie intr-un ceas bun, Gheorghita! Multumim pt. un asa cadou! Un exemplar este deja pe drum catre mine :D

Image Image



_________________
Ignis Natura Renovatur Integra
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Jan 25, 2008 2:22 pm 
User avatar

Joined: Fri Aug 25, 2006 12:07 pm
Posts: 90
Sa fie intr-un ceas bun :D .


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Jan 25, 2008 3:32 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Multumesc... este o editie despre care ma declar multumit. De niciuna nu am fost multumit, dar de asta sunt. Uitandu-ma prin ea am mai gasit mici imperfectiuni gen cuvinte inserate aiurea sau care lipseau, dar le-am putut trece cu vederea, deci nu sunt esentiale...
Pretul l-am stabilit eu, arbitrar, iar banii rezultati din vanzarea cartilor vor fi folositi doar pentru reeditarea ei, de asta, poate, vi se va parea mic, in comparatie cu pretul altora ce au, ca si asta, in jur la 700 de pagini ...
Imi doresc sa va fie utila ...
Ma gandeam zilele astea ca trecerea lui Pluton prin Sagetator mi-a adus multe lucrurui bune. Din octombrie 1995 si tot anul 1996 am realizat ca stiu din astrologie multe lucruri asa de la sine si, dupa ce am invatat sa calculez ascendentul am trecut direct la interpretari. Asta se intampla cand, pe atunci, Pluton trecerea peste gradul anaretic din Scorpion. Acum cand trece din nou peste un punct sensibil, sintetic al tranzitului sau (anaretic in Sagetator) ma declar multumit de munca mea de 15 ani in acest domeniu ... Iata cum descoprim si prin asta ca Pluton nu este o planeta chiar atata de rea si ca trasaturile sale malefice pot fi sublimate in rezultate atat de minunate...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jan 26, 2008 9:57 am 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Felicitari, am comandat-o cu noaptea'n cap! Chiar i-am auzit pe cei de la editura bombanind pe-acolo, probabil nu-si bausera cafeaua. Ma bucur, mai ales ca in ultima vreme nu prea am mai reusit decat sa rasfoiesc anumite carti de astrologie, cautand informatii cu adevarat interesante si noi. Si daca tot te lansezi cu cartea pe ultimul grad al Sagetatorului, iti doresc sa investesti poate in traducerea ei si sa ajungem si noi romanii sa scoatem carti de valoare pe alte piete internationale, sa punem macar un umar de furnica la redresarea economiei nationale si la resuscitarea lui ronny - leul greu, vai mama lui! :D

Sa fie intr-un ceas de glorie!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jan 26, 2008 12:48 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Sa fie intr-un ceas bun si sa scrii cat mai multe carti. Felicitari din tot sufletul meu.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jan 26, 2008 8:21 pm 

Joined: Sat Jan 21, 2006 10:21 pm
Posts: 296
:lol: :lol: :lol: Felicitari si pe cand si o carte despre astrologie karmica ?

Am facut azi comanda ,sper sa o vada luni cei de la editura.

Mare bucurie ne-ai facut Gheorghita.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Jan 27, 2008 11:58 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
aries wrote:
:lol: :lol: :lol: si pe cand si o carte despre astrologie karmica ?



Acum lucrez la ea... Stau cam prost cu timpul si nu vreau sa fie nimic facut in graba... urmatoarea va trata astrologia karmica asa cum o vad eu si nu voi avea niciun fel de rezerva sa scriu cum gandesc eu acest controversat sector al astrologiei in ceea ce priveste supraunerea lui peste celelalte ramuri, natala, initiatica, previzionala si ce inseamna ca, privind sau nu astrologic, descoperi ca ti se intampla ceva ca efect al unor fapte trecute... Lucrand la capitolul "In cautarea identitatii noastre" din "Astrologia, o terapie moderna" (cel mai drag mie, de altfel) am descoperit oameni despre care se vorbeste foarte putin si care mi-au oferit exemple de studiu, devotament si seriozitate pe care cu greu as putea sa nu le iau in seama. Sa-mi fie cu iertare dar am invatat de la Jeronimo Aguilar, Gonzalo Guerero, Jurgen Spanuth, John Aubrey sau Rigoberta Menchu mai multe decat as fi putut invata de la Nostradamus, Napoleon, Charles de Gaule, Freud sau chiar Einstein...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Jan 29, 2008 10:23 am 

Joined: Mon Aug 08, 2005 7:18 pm
Posts: 162
Location: liege
felicitari, Gheorghita, si la mai mare!

veronica


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Jan 29, 2008 6:19 pm 

Joined: Sat Jan 21, 2006 10:21 pm
Posts: 296
O astept cu maaare nerabdare, dar o sa invat sa-mi cultiv rabdarea. :lol:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Jan 29, 2008 10:44 pm 
User avatar

Joined: Thu Nov 17, 2005 12:59 pm
Posts: 357
Location: bucuresti
Eu am primit azi cartea!!! Mi-era familiara coperta si m-am bucurat sa simt ca pun mana pe ceva care nu-mi e tocmai strain... Subiectele abordate itzi cer sa lasi naibii toate dead-lineurile si sa iei la buchisit. Se am vazut , draga Gheorghitza, ca pe langa astrologie, sunt subiecte dragi tzie (terapii, meditatie, isihasm, atlantida, celti, olmeci si cate si mai cate minunatii) pe care-ai vrut sa le impartasesti. Mor de placere sa vad titlurile - atat am apucat - si stiu ca am de citit nu gluma. Frumoasa prezentarea, asezarea in pagina, desenele... Este foarte ok. Revin cu contzinutul :D



_________________
Ignis Natura Renovatur Integra
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Jan 31, 2008 10:00 pm 

Joined: Tue Jan 03, 2006 9:46 am
Posts: 8
Location: Piatra Neamt
Si eu am primit astazi cartea ...arata teribil de bine ca prezentare materiala ,cu hartie de calitate si tus din abundenta in care se scalda fiecare litera ,desene explicite ,o coperta intradevar foarte frumoasa si familiara cititorilor acestui site .
Cuprinsul lucrarii este extrem de bogat si ne prezinta teme pe care eu mi-am dorit intotdeauna sa le cunosc ,sa le citesc .
Este o mica minune enciclopedica, care a inmagazinat un efort de exceptie drept dovada bibliografia selectiva uriasa de la pag.681 ,682 !
Eu vreau sa-ti multumesc Gheorghita Coser ca datorita muncii si talentului tau citesc ceva original !


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Feb 01, 2008 12:50 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Va multumesc foarte mult tuturor pentru aprecierile voastre. Ele sunt importante pentru mine pentru ca imi motiveaza efortul, dar si pentru ceilalti deoarce el indica un mic semn pe care s-a sprijinit indrazneala mea de acum 2 ani si jumatate in care am refuzat sprijinul unei organizatii spunand "Se poate reusi si de unul singur!".
Am spus asta pentru ca eu cred ca fiecare om isi poate implini destinul doar de unul singur pentru ca lectia sa de viata il priveste doar pe el. Cand priveste inainte o faci cu ochii tai, de aceea va multumesc pentru ca si voi priviti inainte cu ochii vostri si va respectati destinul, oricare ar fi el.
Nu vreau sa par patetic, pentru ca nu sunt, ci vreau sa va spus prin asta ca ma bucur ca materialul pe care l-am scris va este util si va incanta...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Feb 01, 2008 1:41 am 
User avatar

Joined: Fri Aug 25, 2006 12:07 pm
Posts: 90
Si eu am primit cartea azi dar nu am apucat sa ma bucur de ea. Tatal meu mi-a luat-o si a deschis direct la terapii naturiste. Vreau sa va zic ca deja a dat comanda de argila :lol: . Am inceput sa o citesc dar nu puteam sa nu trag cu ochiul si la celelalte capitole. Dintre toate capitolele vreau sa laud capitolul 4 pentru ca este ceea ce mi-as fi dorit sa citesc acum. Foarte interesant... Meriti tot respectul pentru munca si daruirea ta!


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Feb 01, 2008 11:05 am 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
Si eu am primit cartea ( chiar de ziua mea! :D ) ...M-am bucurat enorm de mult! Este cartea de care chiar aveam nevoie acum!!!
Iti multumesc si eu, Gheorghita, pentru munca ta, pentru tot ce faci pentru noi..... Sa ai mult spor si in finalizarea celei aflate acum in lucru!



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Feb 02, 2008 1:15 am 

Joined: Sat Jan 21, 2006 10:21 pm
Posts: 296
Cartea asta iti vorbeste inca din clipa cand o tii in brate.
Fa efortul si prinde "mana intinsa" ,materializand acest ajutor in planul existentei fizice, disipand lantul ancorat in trecutul indepartat si avand curajul sa iesi din coconul planetei dand la o parte demonul ignorantei ,care te-a tinut inlantuit.

Misterul punctat [pe coperta spate] prin marcarea cuspidei magice ma duce cu gandul la " agonie si extaz" purtand mesajul de veacuri din copilaria omenirii, acela de eliberare.

Si acum trag obloanele, incui usa, declupez telefonul si m-apuc de studiu .

Multumiri din toata inima, Gheorghita.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Feb 03, 2008 10:57 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:35 pm
Posts: 154
Location: Timisoara
Am cautat si eu cartea la adresa mai sus mentionata insa nu am gasit-o, sper ca nu s-a terminat; Gheorghita... tu sti ceva despre asta?!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Feb 03, 2008 11:11 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
O poti comanda la acel nr de telefon. Iti lasi datele si in max 3 zile esti in posesia ei ( asa am procedat eu!)
Bafta!!!!



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Feb 04, 2008 12:44 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
ina22us wrote:
Am cautat si eu cartea la adresa mai sus mentionata insa nu am gasit-o, sper ca nu s-a terminat; Gheorghita... tu sti ceva despre asta?!


Ina,
din cate stiu eu comanda se poate face telefonic sau pe email. Pe site inca nu au postat nimic despre aceasta carte... Toti cei care au cumparat-o au sunat direct la editura. Site-ul lor este administrat de o persoana din afara editurii si probabil o fi si o persoana foarte comoda...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Feb 04, 2008 1:01 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:35 pm
Posts: 154
Location: Timisoara
Multumesc pentru informatii; am comandat cartea, abia astept.
O zi buna.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Feb 14, 2008 2:21 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Astazi am primit cartea. :P Felicitari, Gheorghita! Este foarte interesanta si complexa.. Multumim si asteptam si altele in viitor...



_________________
http://marta-indigo.blogspot.com/
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Feb 17, 2008 3:41 am 

Joined: Thu Mar 15, 2007 2:49 am
Posts: 11
Location: Bucuresti
Si eu am primit-o si sunt fascinata de ea!
Felicitari, Gheorghita si mult succes, intelepciune si putere de munca in continuare!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Feb 21, 2008 12:14 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Multumesc!



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Feb 29, 2008 9:20 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:35 pm
Posts: 154
Location: Timisoara
Si eu am primit cartea, Gheorghita iti trimit felicitari pentru ea si abia astept sa o termin cine stie cand pentru ca e multa informatie acolo.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Mar 01, 2008 6:26 pm 
User avatar

Joined: Fri Apr 06, 2007 11:27 pm
Posts: 364
Location: Bucuresti
felicitari,gheorghita.astept cu nerabdare urmatoarea ta carte.iti doresc mult succes in toate proiectele tale!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Mar 13, 2008 1:24 am 

Joined: Sat Mar 31, 2007 8:17 pm
Posts: 25
Nu ma pot abtine sa nu te felicit si eu Gheorghita pentru cartea ta..Azi am primit-o,si nici c-am putut s-o mai las din mana...Foarte interesanta viziunea ta holistica,cantitatea imensa de informatie,modul clar de prezentare..Mi-a placut mult cum ai abordat vindecarea spirituala tinand cont si de astrologie,(trebuie sa spun ca tare drag mi-a fost capitolul dedicat rugaciunii,si sigur voi mai gasi si altele asemenea) cat si ultima parte dedicata trecutului pe care nu putem sa-l ignoram,caci in fond de-acolo venim..E-o carte extrem de densa,ce necesita timp de studiu,si sunt convinsa ca in urma citirii sale nu poti decat sa simti ca ai mai multa greutate la nivel de cunoastere ,si totodata esti mai usor in suflet,spiritul se descatuseaza caci nenumarate lanturi se rup in urma asimilarii si practicarii informatiei,facandu-te sa zbori si insuflandu-ti acel dor nestins de Acasa,de Tatal,de tine insuti si bineinteles de daruire intru frumos spre ceilalti.....
M-alatur predecesorilor mei,si nu pot decat sa-ti multumesc pentru acest dar minunat.....


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun May 11, 2008 11:20 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Mi-am luat si eu, in sfarsit, cartea!!!Dupa ce nu am reusit sa o iau on-line, si abia acum, dupa ce am luat-o, vad ca o puteam comanda prin telefon... :oops:
Dar am fost acasa, la iasi, pt cateva zile si am dat fuguta la editura si m-am luat-o!!!! tot drumul spre bucuresti nu am putut sa o las din mana! o doamna din tren chiar m-a intrebat ce carte e aia de citesc fara pauza{ 7 ore de tren).
Ma bucur ca am luat-o, ma bucur de informatiile si lucrurile minunate din ea, ma bucur ca am descoperit acest forum, ma bucur...!

Felicitari, dle coser si multa Bucurie si Lumina sa va ghideze si de acum inainte! :D

irina.


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 27 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group