It is currently Fri Apr 19, 2024 7:32 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 10 posts ] 
Author Message
 Post subject: Trebuie sa ajutam
PostPosted: Tue Jan 23, 2007 4:41 pm 

Joined: Mon Jan 22, 2007 11:21 pm
Posts: 6
Buna,
Sunt doar de cateva zile inscrisa pe acest site si iata ca si apelez la ajutorul vostru.Initial m-am inscris pentru a obtine cat mai multe inhormatii din acest domeniu,fiind pasionata de ceva timp de astrologie.Duminica, am primit o veste socanta:o buna prietena a mea a fost diagnosticata cu cancer uterin, proba de Papanicolau a iesit 5, inteleg ca este cel mai grav.Ieri a fost sa faca biopsie la Cluj, urmand ca luni sa inceapa deja expunerea la radiatii.NU VREAU sa accept acest diagnostic si incerc prin orice metoda sa o ajut si sunt convinsa ca SE POATE.Stiu pe pielea mea ce inseamna moartea; in urma cu 4 ani sotul meu, cu o zi inainte de a implini 40 de ani a facut un infarct si a murit, eu ramanand vaduva cu doi copii de 10 si 13 ani. Daca atunci nu am putut face nimic, totul fiind fulgerator, acum consider ca POT.
Va rog sa ma ajutati sa salvam o femeie tanara cu 2 copii, cu informatiile pe care le avem fiecare.
Data ei de nastere este : 23 Decembrie 1964 ora 11:00 Beius jud.Bihor.


Last edited by camir on Tue Jan 23, 2007 9:29 pm, edited 1 time in total.

Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Jan 23, 2007 8:19 pm 
Este Capricorn cu ascendent in Varsator. Si exista in tema ei o tensiune dusa pana la paroxism, si de aici cred ca i se trage aparitia acestei teribile boli. Este intr-o continua stare de incordare, de parca ar alege mereu situatiile care o situeaza impotriva curentului. Starea permanenta este de chinuire si de revolta impotriva a orice i se intampla. Sentimentul ei este acela ca este nedreptatita si ca tot ce se petrece cu ea este in mare parte nemeritat, iar asta atrage dupa sine autodistrugerea.


Sa stii ca si eu am avut o prietena care la 28 de ani a murit de cancer si era la fel de intransigenta fata de tot ceea ce i se intampla. Avea un sentiment de revolta permanent si se chinuia singura desi nu avea foarte mari motive.
Cred ca iertarea, destinderea si acceptarea necazurilor pot fi solutii in lupta cu acest flagel necrutator.

Voi incerca sa afisez si astrograma.


Last edited by mihaela01 on Tue Jan 23, 2007 10:30 pm, edited 1 time in total.

  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Jan 23, 2007 9:28 pm 

Joined: Mon Jan 22, 2007 11:21 pm
Posts: 6
Mihaela01 nu stiu cate scuze sa-mi cer ca sa ma ierti, dar atat de tulburata am fost ca am gresit data 23 decembrie 1964.Poti te rog sa te mai uiti, si inco o data mii de scuze.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Jan 23, 2007 10:28 pm 
Ok, nu-i nimic, se mai intampla :). Din pacate insa lucrurile nu se schimba prea mult in ceea ce priveste tensiunea din tema. Este tot Capricorn cu ascendent in Varsator.
Trebuie sa accepte schimbarile si miscarea continua care aduce noi si noi situatii, si sa-si stapaneasca agresivitatea, mai ales in cadrul relatiilor, pentru ca tocmai asta e lectia cea mai importanta pe care ar trebui sa o invete. Si poate sa faca asta prin analiza amanuntita a situatiilor cu care se confrunta pt ca are multe planete in zodia Fecioarei. Si are Pestii interceptati in casa 1, deci poate fi 'atinsa' de credinta si de asemenea exista la ea tendinta de a se sacrifica pe dansa in favoarea altora.

Asa cum am spus, exista aceeasi tensiune extrema in tema, iar acum Mercur este retrograd si acest lucru nu prea e de mare ajutor in incercarile de a intelege corect. Se poate incalci in hatisul unor explicatii si se poate pierde in amanunte in defavoarea esentialului, sau se pripeste sa traga concluzii gresite si sa le exprime fara prea multa diplomatie (Mercur este in cuadratura cu trei malefici: Marte, Pluton si Uranus).
Careul in T format din Venus, Saturn si Luna este generatorul unui stres resimtit la nivel afectiv. Opozitia Luna-Saturn tocmai pe casele 1-7 a relatiilor poate sa-i aduca inhibitii imense prin faptul ca este mereu in contratimp; sau asteapta afectiune de la persoanele care nu-i pot oferi asa ceva, iar ea pur si simplu nu reuseste decat foarte greu sa-si exprime sentimentele, adica sa transmita ceea ce simte.

Exista insa trigonul Pluton-Jupiter care este un fel de salvare, fiind regenerator, si de regula este responsabil cu finalul fericit. Deci daca va lupta si va fi ajutata are mari sanse de reusita.


  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Jan 23, 2007 10:41 pm 
Si asta este astrograma:

Image


  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Jan 23, 2007 11:32 pm 

Joined: Mon Jan 22, 2007 11:21 pm
Posts: 6
Ma uit la acel trigon Jupiter-Pluton si in el imi sta speranta.Sper ca o va ajuta, chiar vorbeam cu ea in aceasta seara si imi spunea ca este parca detasata de ce i se intampla si nu se poate identifica cu boala care i s-a spus ca o are, parca ar fi vorba de o alta persoana.Iti multumesc si mai astept si alte pareri.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: .
PostPosted: Tue Jan 23, 2007 11:43 pm 

Joined: Tue Aug 23, 2005 8:05 pm
Posts: 20
Camir,
prietena ta resimte in aceasta perioada efectul unor tranzite grele care ne asteapt pe toti in jurul varstei respective:opozitiia lui Uranus si a lui Saturn fata de propriile lor pozitii din natal. Desigur, ca pt fiecare materializarea depinde de harta natala dar si de cum am reusit sa ne invingem zonele intunecate din noi. Asa ca fiecare patim in jurul acestei varste pe de o parte ce ne-au harazit astrele si pe de alta cum ne-am folosit liberul arbitru, apropo de ce spunea foarte frumos, Mihaela mai sus. Asta la modul foarte general.
In cazul ei, Uranus este si stapanul Asc si impreuna cu Saturn guverneaza casa 12 care reprezinta printre altele si casa bolilor lungi si grele.
In plus, odata cu "atacarea" propriei sale pozitii, Saturn va afecta si Luna si pe Venus (insemne le feminitatii). Afectarea lui Venus si a lui sunt foarte puetrnice deoarece reediteaza aspecte din natal, practic afectand intregul careu in T despre care vorbea Mihaela.
Tranzitele pe care le-am amintit sunt lungi; e clar ca lupta va fi lunga si grea dar, are multe sanse sa castige batalia:

-atat Soarele cat si Jupiter fac aspecte bune in natal, deci confera o protectie; va avea energie si vitalitate sa lupte.
-lupta ei incepe pe tranzitul lui Jupiter in domiciliul sau
-Pluto va trece peste Soarele natal si in acelasi timp va face trigon cu Luna

E clar ca o transformare va fi, e clar ca va duce o lupta grea dar eu cred ca ea este inarmata si ca peste un an ea va fi alta femeie: cu siguranta fara organele fizice ale feminitatii si procrearii dar poate acestea se vor fi sublimat in sulfetul ei, in modul de a intelege viata si pe cei din jur si desigur si in comportament.
Multa sanatate ii doresc !


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Jan 25, 2007 9:13 am 

Joined: Mon Jan 22, 2007 11:21 pm
Posts: 6
Va multumesc pentru interpretari dar mai ales pentru ca am reusit sa simt in cuvintele voaste: SPERANTA.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Feb 03, 2007 10:16 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Eu nu cred ca ora pe care o stii este buna... uite mai jos tema pe care propun eu singura care sustine o boala atat de grava, atata de agresiva pe corpul ei...

Image


Deci este vorba depre o diferenta de 2 ore (2 ore mai devreme)
In astrologie cancerul este guvernat de o Luna disonanta in aspecte rele cu Saturn si Jupiter si, in unele forme, ca in cazul ei, intervine si Pluton agresiv, cu mesajle sale categorice.
In ora spusa de tine tema indica, cum corect s-a subliniat anterior, o agresivitate indreptata spre sine, dar la intensitatea la care o indica tema, ea nu duce la o boala atat de grava. Pentru asta este nevoie de un alt suport astrala.
Ora 9 aduce un ascendent in Capricorn, LUNA IN LEU (un element cheie) conjunctia Marte-Uranus-Pluton pe casa VIII, iar Saturn pe casa II care intercepteaza axa Fecioara-Pesti. Nesiguranta Lunii din ultimul grad din Leu da putere malefica conjunctie, la limita maxima a orbului, Lilith-Soare din XII, cu alte cuvinte un trigon interesant Luna-Soare care transforma toata energia lui pozitiva intr-o agresiune fata de sine, in placerea de a suferi si bucuria de a fi seama inaintasilor ei, bolnavi, victime. Cu o astfel de tema famailia ei este lovita de o astfe de informatiei, pe care ea a preluat-o - adica i-a fost impusa prin "educatie"... Careul in T cu Venus focar ascunde mai multe decat credem noi. E frumoasa, inteligenta, superioara, dar agresata de informatia autodistrugerii pe care a preluat-o din familia sa si indura mai mutl cu cat simte ca este inteleasa...ca un sacrificiu pe care, sincer, nu-l inteleg.
Informatia aceasta este o probleme de sinceritate fata de sine, de mobilizare a vointei in momentele importante din viata. Da impresia ca trece prin usi, dar nu este asa si spune si ceea ce nu simte, pentru a nu ajunge la un conflict direct. Intre a lupta cu toate puterile si a astepta para malaiata, facand doar ceea ce-i vine de la alti, ea alege ultima varianta. Doar de la ea vine rezolvarea
Doar aceasta tema indica probleme sale... daca nu va lucra asupra acestei informatii, sa o elimine, va muri, pentru ca informatia direct intr-acolo o duce..



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Feb 03, 2007 11:21 am 

Joined: Mon Jan 22, 2007 11:21 pm
Posts: 6
Multumesc.Voi intreba inca o data ora.


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 10 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group