It is currently Fri Mar 29, 2024 6:42 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: astrograma si interpretare
PostPosted: Tue Feb 20, 2007 1:21 pm 

Joined: Mon Feb 12, 2007 5:29 pm
Posts: 4
Salut,numele meu este Monica si va rog sa-mi spuneti cate ceva despre ce i-au rezervat astrele sorei mele Alina,nascuta pe 16 ianuarie 1986,ora 5.30,in orasul Ploiesti.Vreau sa va spun ca este frumoasa,desteapta,ambitioasa,sexy(genul elegant),dar i-a intrat in cap ca ea nu crede in institutia casatoriei,desi e indragostita de un tip cu 12 ani mai mare care isi doreste sa se casatoreasca si sa aibe copii.As dori sa stiu ce se va intampla cu relatia ei,cu cariera(este studenta la pedagogie si vrea sa urmeze si psihologia),si ce mai se vede pe acolo...Va multumesc anticipat


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Feb 21, 2007 6:06 pm 
Monelu, sora ta Alina este un spirit liber, as spune ca isi doreste sa fie “foarte liber” desi nu e chiar corect spus. Deci dorinta de independenta pt ea este ceva vital, iar cea mai mica constrangere este perceputa ca fiind o sufocare care-i stopeaza expansiunea. Ea este cea care hotaraste totul in ceea ce o priveste, nu vrea sa fie sub nicio forma dependenta de ceva sau cineva. Este o persoana puternica si si-a propus in viata aceasta sa se transforme (Pluton pe NS), insa prin tenacitate si rigurozitate pentru a trece la un nivel superior de evolutie.

Are Saturn in casa 12 conjunct cu Junon in Sagetator. Deci spiritul ei doreste foarte tare o evolutie spirituala, iar toate fobiile pe care le are sunt mostenite dintr-o viata anterioara care a fost foarte grea, petrecuta probabil in boala, singuratate sau izolare, si care au marcat-o atunci profund. Vindecarea se poate face prin studiul si patrunderea intr-un fel sau altul pe taramul spiritualitatii, prin cunoasterea de sine la modul profund. Doar astfel va simti la un moment dat ca este eliberata si impacata cu sine, si numai atunci casatoria nu o va mai speria.

Despre dorinta prietenului ei privind casatoria si copiii, acestea sunt in contradictie aproape totala cu dorintele ei actuale. Cu Lilith in Taur si casa 5 ea respinge aceste lucruri intr-un mod inconstient, sublimandu-si senzualitatea in alte preocupari. Cea mai indicata ar fi sublimarea in spiritualitate pentru ca dupa depasirea acestui prag va scapa de frici si fobii.
Are tendinta de a se refugia in realitati create doar de ea si in care vrea cu orice prêt sa creada (Lilith in trigon cu Neptun din casa 1).

Cu Chiron in Gemeni, in sextil cu Luna invatarea si intelegerea corecta a lucrurilor prin acumulare de informatii in mod permanent este absolut necesara. Psihologia este un domeniu pe care ar fi foarte bine sa-l abordeze pentru ca ar ajuta-o in primul rand sa se inteleaga pe ea. Explorarea de sine este foarte importanta, si are nevoie de ghid, de cineva care sa o ajute sa evolueze spiritual Chiron fiind retrograd. Dorinta ei exista insa este latenta.
In rest este frumoasa, serioasa, foarte originala si nu trece niciodata neobservata.


  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Feb 21, 2007 8:24 pm 
Astrograma pt Alina:

Image


  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Feb 22, 2007 12:09 pm 

Joined: Mon Feb 12, 2007 5:29 pm
Posts: 4
Multumesc foarte mult.
Este intr-adevar un spirit foarte liber,si da nu trece neobservata(spune ea ca si daca poarta un sac tot atrage "invidie admirativa").
In ceea ce priveste studiul si spiritualitatea,citeste f. mult,sufetul ei pereche este Eminescu si il adora pe Balzac...Spune tot timpul ca s-a nascut in timpuri nepotrivite pentru ea.
Sper ca viata ii va fi usoara ca si pana acum(cum ii spun eu:te-am crescut ca pe o floare de colt).


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group