It is currently Fri Mar 29, 2024 3:13 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 12 posts ] 
Author Message
 Post subject: rugaminte, astrocartografie si relocarea temei
PostPosted: Thu Mar 01, 2007 9:33 am 
User avatar

Joined: Thu Jul 21, 2005 11:51 pm
Posts: 25
Am vazut prin forum discutii despre astrocartografie si relocarea temei natale. se poate sa-mi postati si mie aceste doua harti si sa-mi spuneti cateva cuvinte? va rog mult.
Din 92 mama mea este in Olanda. De atunci ma tot chinui sa stau si eu acolo sau sa-mi fac acte si mereu am intampinat greutati. Acum cu intrarea in UE ma gandesc sa stau si eu acolo o perioada mai mare de timp, sa zic 6 luni, sa vad cum ma simt si daca reusesc sa ma integrez desi, nu stiu daca din cauza piedicilor dar imi cam pierise tot cheful sa mai incerc sau sa mai sper. De multi ani ma tot plimb de colo colo ca nu am reusit sa prind purici nici acolo nici aici. Gandindu-ma totusi la N.N. in Sag, casa 9, poate ca vrand nevrand tot pe acolo trebuie sa ajung... Nu stiu de ce dar ma tot trage ata aici si am impresia ca mi-e mai bine aici, cand in realitate, material vorbind, mi-a fost mai bine acolo dar cred ca nu a fost suficient. Ideea este ca nu am nici o tragere de inima sa lupt ca sa stau acolo, ori m-am saturat de cate piedici am intampinat ori faptul ca acolo este un satuc iar aici sunt la "Bucuresti"..., desi mai mult stau in casa. Aceste probleme nu mi le fac ptr ca mama este acolo ci ptr ca N.N, este in casa 9, SA, si daca destinul meu este acolo atunci poate nu mai trebuie sa pierd vremea pe aici si astfel imi va fii si mie mai bine. Sau poate ca e vorba de alta tara? Cine mai stie...???!!! Eu nu stiu!!! Si asa stau prost cu capul, cu optimismul si cam cu toate in general...
Sunt nascuta pe 18.12.1973. buc. 12.45 p.m si o sa plec la sfarsitul lui martie in olanda, Hoensbroek(un orasel mic langa Heerlen). Nu stiu daca trebuie sa va dau si alte date, poate imi spuneti voi.
Multumesc foarte mult!!!



_________________
jupiter_kiron

Madlaine
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: eu, mama si fratele N.N. in Sag.
PostPosted: Thu Mar 01, 2007 8:48 pm 
User avatar

Joined: Thu Jul 21, 2005 11:51 pm
Posts: 25
Eu am N.N. in Sa 28, mama la 29 Sa iar fratele meu la 21 Sa.

Ce-mi puteti spune despre asta? Avem destin comun?
Am ramas surprinsa cand am abservat mai ales ca este si o mare diferenta de varsta intre noi.



_________________
jupiter_kiron

Madlaine
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Mar 02, 2007 3:53 am 
User avatar

Joined: Thu Jul 21, 2005 11:51 pm
Posts: 25
Cum se face relocalizarea temei?se trece aceeasi data si ora dar in alt loc?
Ma ajutati si pe mine? Va rog!



_________________
jupiter_kiron

Madlaine
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Mar 02, 2007 9:28 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
jupiter_kiron wrote:
Cum se face relocalizarea temei?se trece aceeasi data si ora dar in alt loc?


Exact asa se face. Iti postez cele doua teme, deci asa cum am mai spus relocarea temei este o inventie bolnavicoasa si nu-ti poti da seama de asta decat daca plecarea din tara se face din considerente strict karmice... in caz contrar raspunsul se poate nuanta astfel incat fiecare sa aiba impresia ca are dreptate.

Image



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Mar 04, 2007 10:37 am 
User avatar

Joined: Thu Jul 21, 2005 11:51 pm
Posts: 25
Ca intotdeauna amabil... :-). Iti multumesc f. mult caci imi dau seama cat esti de ocupat si totusi ne ajuti pe fiecare cum poti. Acum fac si eu ca tiganii... :-)) dar poti sa ma ajuti cu astrocartograma si 2-3 cuvinte?
si inca ceva relocarea temei, am inteles ce parere ai despre ea insa incerc o intrebare; se face doar in cazul in care te stabilesti acolo sau si in cazul in care locuiesti acolo o perioada mai mare de timp?



_________________
jupiter_kiron

Madlaine
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Mar 04, 2007 2:41 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Image


Astroharta este altceva decat relocarea temei. Astroharta pleaca de la ideea ca o planeta este puternica atunci cand este in conjunctie cu o axa auxiliara (in special ASC sau MC)... si pentru ca aceste axe auxiliare sunt pozitionate pe tema in functie de ora de nastere intelegem ca daca o planeta nu este unghiulara in locul de nastere, cu siguranta ea va fi in alta parte pe glob. Prin urmare, astroharta descrie niste trasee imaginare unde aceste axe sunt in conjunctie cu axele auxiliare, locuri in care se considera ca aceste planete se sprima puternic.
Astrocartografia este reala si ea exprima faptul ca omul ofera feed-back pentru ipostaze astrale la care nu este prezent, dar care sunt legate de tema lui natala... de tema era ea in momentul nasterii, nu cea relocata.
Asa cum se intampla in toate cazurile se observa cu atentie tema si se stabileste care sunt directiile ascendentului si ale Mijlocului cerului pentru ca vedea modul de raspuns al individului la stimului astral care exista in acela loc.
Este lesne de observat in tema ta ca aspectele ascendentului, prin calitatea strict benefice a acestui data de guvernatorul in domiciliu de casa si zodie, pe astroharta sunt mult mai bune si ca MC va aduce prin Saturn retrograd o intoarcere spre locurile unde ai trait si unde acum, ajungand acolo, poti retrai acelas gen de experienta, pentru a intelege rolul tau in acel context si, mai ales, sa nu te sustragi responsabilitatii.
Plecatul tau in Olanda este dat de Venus si Jupiter, guvernatorii caselor II, VII si XI care iti creaza senzatia de stabilitate. Pe tema natala cele doua planete sunt in casa XI semn de libertate, intelegere si incredere, iar acolo tu consideri ca vei fi in siguranta, protejata.
Tu acolo vei fi tolerata, pentru ca planetele din varsatr intotdeauna vor avea o atitudinea de toleranta fata de cele don berbrec, adica dorinta ta de independenta visul ca vei putea cueri lumea cu felul tau de a fi acolo intampna o oarecare rezistenta. Prin urmare senzatia de disconfort va merge pe tema ta - unde crezi? - direct la Saturn retrograd, care nu degeaba se afla in conjunctie cu NS (trecutul tau traumatizant).
Saturn in casa III se adaptea greu si arata o legatura marcanta cu unul din parinti sau hotarari in viata luate sub influenta sufocanta a parintilor.
Prin urmare simti ca acolo e bine, dar asa cum spui nu-ti gasesti locul, nu stii daca te poti integra, nu stii de ce pentru ca rational toate sunt bune.
recomandarea mea este sa mergi cu toata inima ca recomandarile care ti se fac sunt bune (nu ma refer la cele pe care le fac eu), iar efortul de a te integra trebuie sa fie luat in serios. Tu esti sagetator si pe un sagetatr il sperie tot ceea ce il schimba pentru ca simte ca prin asta devine vulnerabil... Va trebuie sa te schimbi pentru ca acel loc este bun...
Cred ca exact despre asta vroiai sa intrebi, nu?



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Mar 07, 2007 5:15 am 
User avatar

Joined: Thu Jul 21, 2005 11:51 pm
Posts: 25
Quote:
Plecatul tau in Olanda este dat de Venus si Jupiter, guvernatorii caselor II, VII si XI care iti creaza senzatia de stabilitate. Pe tema natala cele doua planete sunt in casa XI semn de libertate, intelegere si incredere, iar acolo tu consideri ca vei fi in siguranta, protejata.

casa 11 incepe in capricorn si continua in varsator. De ce este Jupiter guv. casei 11?

Quote:
Saturn in casa III se adaptea greu si arata o legatura marcanta cu unul din parinti sau hotarari in viata luate sub influenta sufocanta a parintilor.

Da. Pe tata l-am vazut de cateva ori. Au divortat cand eu eram micuta, 2-3 ani. M-au crescut bunicii.Cand aveam 6 ani a murit bunicul meu. Pe la 14 m-am mutat la mama, care locuia pe aceeasi strada iar pe la 18 mama a plecat din tara. Am tot plecat pe la mama si cand eram in tara bunica mea statea cu mine daca nu era ea la mama.

Quote:
recomandarea mea este sa mergi cu toata inima ca recomandarile care ti se fac sunt bune (nu ma refer la cele pe care le fac eu), iar efortul de a te integra trebuie sa fie luat in serios.

care sunt acele recomandari la care te referi? Nu trebuie sa- mi spui prea multe, zi-mi macar planetele si aspectele ca o sa incerc sa le descifrez singura.

Quote:
Tu esti sagetator si pe un sagetatr il sperie tot ceea ce il schimba pentru ca simte ca prin asta devine vulnerabil... Va trebuie sa te schimbi pentru ca acel loc este bun...
Cred ca exact despre asta vroiai sa intrebi, nu?

ai intiuit perfect, mai ales ca trec printr-o perioada in care simt ca trebuie sa schimb ceva in viata mea si ma gandesc serios sa iau in calcul varianta in care as pleca... Am avut si multe dezamagiri acolo si asteptari prea mari ptr ceea ce puteam face real. Vreau totusi sa incerc si de data asta, cu integrarea in UE poate o sa reusesc ceva... Habar n-am. Nu vreau sa-mi fac iar sperante prea mari.

Ma gandeam daca ai o mica idee despre ce ar putea sa insemne ca eu am N.N. la 28 Sag, mama la 29 Sag iar fratele meu la 21 Sag. M-am mirat si eu cand am observat. Fratele meu are 14 ani, e nascut acolo, mi-e frate doar de mama, tatal e olandez dar relatia lor e rece insa intre noi, cel putin pana acum, a fost o relatie afectiva f. puternica desi au fost si ani in care nu am stat impreuna. Practic l-am vazut cand s-a nascut si primi 2 anisori l-am crescut eu. Il iubesc ca si cand ar fii copilul meu. Cu mama... relatia a fost ca o prietenie cu momente in care, cum spuneai, ma cam presa sa fac sau sa nu fac anumite lucruri. Simt fata de ea o afectivitate puternica dar in viata cotidiana ma cam piseaza la cap... cam mult. Eu am un bioritm mai lent pe cand ea are o energie de parca ar avea 18 ani.

Iti multumesc!!!



_________________
jupiter_kiron

Madlaine
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Mar 07, 2007 7:32 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
jupiter_kiron]casa 11 incepe in capricorn si continua in varsator. De ce este Jupiter guv. casei 11?[/quote]

Nu e XI e X am gresit eu cand am scris...
[quote="jupiter_kiron wrote:
care sunt acele recomandari la care te referi? Nu trebuie sa- mi spui prea multe, zi-mi macar planetele si aspectele ca o sa incerc sa le descifrez singura.


Pai, ti-am postata revolutia solara, la ea m-am referit...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: "Rugaminte mare!"
PostPosted: Fri Jun 22, 2007 4:47 am 
User avatar

Joined: Thu Jul 21, 2005 11:51 pm
Posts: 25
Am incercat cu programul WOW si cu ASTROGRAMA si in ambele mi-a dat ascendentul in Pesti ptr aceeasi data si ora dar in Olanda. In hartile care le-ai postat tu mai sus am vazut ca nu este modificata ora locala. In Olanda este cu o ora mai putin ca in Romania. Am gresit eu undeva? Poti sa-mi explici te rog? Merci mult!
Incerc sa-ti explic cate ceva poate poti sa ma ajuti cumva, macar sa inteleg ce se intampla si de ce se intampla si mai ales cat mai dureaza? Cand am deschis acest subiect si celalalt unde te-am intrebat de catei, eram inca in Romania. Acum sunt in Olanda de pe 30 martie. Am luat trei catei cu mine, cand ti-am scris mai aveam 4. Am dat unul din ei desi mi-a parut tare rau si imi pare rau si acum. Cateaua care mi-a unplut casa de catei a gasit-o pe strada, acum un an si ceva, un var de al meu(fiul fratelui mamei mele), Frans, de 10 ani si a adus-o la ei. Cand au venit la mama in vara anului trecut au vrut s-o dea si de gura meaau lasat-o unei vecine. De frica ca vecina o sa faca catelul pierdut m-am dus si am luat-o la mine. M-am abisnuit cu ea, m-a mai scos si pe mine din starea de letargie in care traiam... m-am atasat de ea. Eu nu am stiut cand intra in calduri, ce si cum se face si m-am trezit cu ea gravida. In noiembrie pe 12, anul trecut, a nascut, la mine in pat 11 catelusi. M-am atasat de ei, i-am ingrijit, le-am dat lapte cu bibironul dar desi m-au scos din ale mele, mi-ai distrus casa si in parte si nervii. Casa nu era oricum cine stie ce dar e greu sa ingrijesti si sa stergi nevoile la atatia catei si sa le mai dai si de mancare in conditile in care nu stateam bine financiar, chiar f. prost. Cu chiu cu vai i-am crescut si in timp de cateva luni am dat 9 din ei, desigur am plans dupa fiecare si ma simteam raspunzatoare de soarta lor. Am selectat oamenii carora le-am dat cateii si o parte i-am dat la mine in cartier astfel ca din cand in cand ma duceam sa-i vad, sa vad cum ii ingrijeste, unde ii tine, daca au de mancare. Am primit niste bani de cineva si in loc sa-mi mai achit din datorii eu m-am dus si le-am facut vaccin, le-am luat calciu, carnete de sanatate, etc. Ca sa le dau de mancare, de multe ori, mi-am luat de la gura. Au fost momente cand chiar nu aveam ce sa le dau de mancare si le amestecam in orez fiert o cutie de pateu de ficat ca sai pacalesc ca e carnita. Am fost si sunt intr-o situatie f. proasta financiar si seara mai mancam la unchiul meu, care n-are nici el si imi luam mancarea din farfurie, pe furis si o imparteam cu ei.
Asta e in mare povestea, pana a trebuit sa plec la mama in Olanda. Aici alte probleme. Normal nu vroiam sa vin aici, in Olanda, ptr ca tot vin de 15 ani si nu am faacut nimic. Mama traieste din ajutor social si mai are si diverse probleme.... despre care nu as vrea sa vorbesc aici si acum. Sta prost financiar si cu nervii. Mi-a zis sa vin ca fratele meu(de mama), jumate olandez, sta prost cu scoala si sa vin sa ma acup de el ca ea nu mai poate si daca nu vin e posibil sa ramana repetent. N-am putut sa zic nu. Biletul in aveam platit de un prieten dar nu vroiam sa vin ptr ca intre timp se mai schimbase cate ceva si nu avea rost sa mai vin ptr acel prieten. Ea, a profitat, cred, ca era deja biletul platit si... in fine, am venit aici. I-am zis ca nu vin decat daca vin cu cateii. La inceput a zis da si ca imi trimite bani sa iau si cateii, pe urma a zis ca nu are si ca sa vin doar cu mama cateilor. Pe alta parte fratele meu vroia catel... Nu stiu nici eu ce a fost in capul meu, ori nu am vrut sa-i dau, ori m-a luat prea repede... cert este ca m--am dat peste cap si i-am luat cu mine. Nu am avut bani ptr asa ceva si mi-am lasat amanet diverse lucruri personale, mi-a mai trimis si ea, mi-a mai dat cineva cipurile gratuit si in final i-am luat cu mine. A fost "bine" 3-4 zile, dupa care a ineput calvarul. Ca nu suporta cateii, ca mi-a trimis alocatia copilului ca sa iau cateii, desigur nu i-am zis ca nu mi-a ajus si ca mi-am mai facut si eu alte datorii. Mi-a zis sa-i tin intr-o camera, dupeaceea in alta, dupeaceea pe hol, dupeaceea pe balcon, in curte, in pivnita... oriunde ii pun, unde zice ea, dupeaceea tot ea zice ca nu e bine si sa-i pun in alta parte. Ca isi fac nevoile prin casa, ca fac galagie, ca zgirie usa ca.... diverse si tot asa continuu. De cand am venit au mai invatat sa fca afara insa atata ma freacala cap, ea, ca nu pot sa ma ocup de ai cum trebuie si mai fac prin casa. Ideea este, ca nici nu stiu ce sa mai scriu, ca mai tot timpul imi comenteaza numai de catei. Am ajuns la certuri si jicniri f. grave doar de la catei. Se ia de mine aproape continuu. Fratele meu, dupa toata tevatura pe care o vede nu mai vrea nici un catel si daca ar vrea nu are ce sa faca. Toata ziua fac treaba in casa, mai dus cateii pe afara, sterg rahatul pe furis, fug de sus jos ca nebuna, ba latra, ba se supara vecinii, ba strica usa si tot asa. In final am decis sa-i dau. Dar vreau sa-i dau la cineva care sa stiu ca are cunostinte, timp, dispozitie si posibilitati sa ingrijeasca si sa iubeasca un animal dar de atata stres nu am avut nici cand sa scriu anuntul. Anunt pe care trebuie sa-l scriu in limba olandza si nu stiu sa scriu, dar cu chiu cu vai m-a ajutat fratele meu sa scriu anuntul. In ziar nu pot sa-l dau ptr ca se plateste iar eu nu am bani deloc si ea, mama, nu ar plati. Nun cred ca sunt coerenta ca sa pot sa expun situatia exact cum este, insa ideea este ca am ajuns sa vreau sa-i dau dar din cauza ei si a stresului pe care m-il provoaca in fiecare zi nu ma ocupa sa-i dau, mai ales ptr ca nu vreau sa-i dau oricui. Idee estte ca de cand sunt aici, ca sa poti sa intelegi cat sunt de frecata la cap, nu am stat si eu o ora sau o jumatate de ora pe canapea sa ma uit la televizor. Incontinuu este ceva de facut, de refacut sau nu era bine facut. Noaptea mai stau si eu in pat, inainte adorm si am putina liniste. Nici nu ma misc ca sa nu fac zgomot si sa inceapa tevatura. Daca imi vine sa imi fac nevoile astept pana dimineata.
Pe langa toate astea, acasa, in Romania, am datorii de mii de euro si locuiesc cu chirie in cantrul istoric unde se pare ca o sa ne dea afara sau ne muta in cine stie ce comune pline de persoane deocheate, dupa cum am auzit. Daca nu imi cumpar casa pana in septembrie se poate sa zbor in strada. Si asta a fost un motiv ptr care am zis sa vin aici ca poate reuses sa imi gasesc de lucru si sa pot sa imi cumpar si eu casa. In felul in care decurg lucrurile, se pare ca nu o sa se intample. Ma mir, foarte mult ca am jupiter in tranzit in semnul natal si imi merge mai mult decat groaznic. Am primit niste bani la inceputul anului in rest imi merge din prost in mai prost. Nu stiu ce sa fac. Sunt intr-o situatie f.prosta. Nu am nici un leu, nici macar sa dau un telefon. Primele 2 luni cand am venit nu a fost nici internet, pe urma mi se stricase telefonul, ca mai primeam si eu telefoane din tara. Dupa aceea am pierdut cartela. Acum am si tel si cartela si net dar nu am bani pe tel, nu pot s aies din casa, ca nu am bani si nici timp. Pe aici nu vine nimeni, nu cunosc pe nimeni, nu vorbesc cu nimeni, amicii nu ii gasesc pe net, intre timp unchiul meu a fost operat in Romania. Mama ma acuza ca din cauza cateilor ii merge prost, m-a injurat m-a jicnit, m-a gonit din casa si nici macar nu am putut sa plec ptr ca nu cunosc pe nimeni aici si nu am nici un ban in buzunar. Ce sa mai spun? Nu mai stiu nici eu. Ma intreb daca am sa simt ceva benefic, finaciar si spiritual din tranzitul acesta lui Jupiter ca pana acum.... parca am saturn in tranzit peste saturn, asa de prost imi este, din toate punctele de vedere. Am mai trait cvea similar, legat de stres, desigur nu sufera comparatie, in anul 2003 pana in septembrie, cand a trebuit sa stau aici si sa o ingrijesc pe bunica mea care era la pat si a murit aici ca nu mai putea calatorii inapoi in tara din cauza bolii. Acum am venit si eu cu anumite visuri si sperante si vad ca imi este mai rau decat imi era in tara. Macar acolo eram linistita chiar daca de multe ori nu am avut nici bani de o paine.
Te rog scuza-ma ca am scris atat de mult si nu am fost coeranta si am scris cu greseli. As fii scris mult mai mult si mai usor de inteles dar trebuie sa dorm ca e tarziu si maine o iau de la cap si acum am profiatat de ocazie ca ea nu este acasa si pot sa stau si eu putin linistita. Te rog din suflet spune-mi si mie ce parere ai despre ce ti-am scris mai sus si cand ies din situatia asta ca nu mai pot. Merg pe strada cu cateii si vorbesc singura, nici nu am cu cine sa vorbesc. Am uitat sa spun ca ii scot afara in reprize ca acum puii s-au marit si se bat si nu ii mai tin impreuna, scot intai 1 pe urma ceilalti 2..., cu mancarea la fel cu dormitul la fel... in fine hai ca incep iar. ""Te rog mult ajuta-ma si pe mine cum poti!""

Merci mult!!!!
Madlaine



_________________
jupiter_kiron

Madlaine
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Jun 26, 2007 11:45 pm 
User avatar

Joined: Thu Jul 21, 2005 11:51 pm
Posts: 25
Coser, te rog mult sa ma ajuti si pe mine si sa imi spui smie cate ceva despre ceea ce am scris mai sus. Situatia este mult mai dificila si mai tensionata decat amincercat eu sa o expun. Azi m-a dat iar afara si nu am unde sa plec sau bani sa plec si mai ales si cu treicatei dupa mine. tot ce se intampla rau in casa zice ca se intampla din cauza catelor. te rog mullt ajuta-ma si scri-mi si mie cateva randuri daca vrei sidaca ai timp. te rog mult de tot. sunt intr-o situatie groaznica.
merci
mdlaine



_________________
jupiter_kiron

Madlaine
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Jun 27, 2007 11:10 am 
User avatar

Joined: Thu Aug 04, 2005 1:20 pm
Posts: 59
Draga Mdlaine, am citit cu atentie ultimele postari facute de tine, dar totodata si ceea ce Gheorghita Coser ti-a scris inainte de a pleca tu in Olanda.

El a spus foarte clar ca plecarea ta reprezinta o reintoarcere in locurile unde ai trait candva si unde te vei confrunta cu acelasi gen de experiente tocmai pentru a intelege care este locul tau in acel contex dar mai ales de ati asuma o responsabilitate. Repet o responsabilitate si te rog mult gandeste-te foarte bine ce crezi tu ca inseamna asta.

Nu vreau sa fiu dura , dar trebuie sa accepti ca sunt persoane care iubesc animalele dar nu le suporta in casa, iar altele care nu le iubesc deloc.Si mie imi plac picicile foarte mult, sunt innebunita dupa ele.Cand vad si pe strada ma uit si intorc capul le mai si chem cu pis, pis, pis.Am avut in casa dar a trebuit sa renunt dupa ce am nascut baiatul si asta pentru ca lasa foarte mult par. Am avut si caine si stiu cat de multa mizerie face mai ales cand este mic. Are un miros specific indiferent cat de curat si spalat este. Tot a caine miroase.Si in plus de asta personal consider ca, un animal e mult mai fericit sa traiasca in mediul natural. Stiu cat de mult sufera atunci cand intra in calduri si cred ca mai mult rau faceam dandu-i medicamente.

Eu inteleg foarte bine atitudinea mamei tale. Ce-i drept esti tare incapatanata cu Martele din Berbec, nu vrei sa cedezi deloc, dar crede-ma la tranzitele pe care le ai ar trebui sa lasi de la tine, sa o intelegi pe mama ta si sa incerci sa faci ceva acolo, sa-ti asumi o responsabilitate. Crede-ma atitudinea ta imi spune ca te ascunzi si eviti sa iti cauti de lucru in spatele preocupari de a avea grija de caini . Iarta-ma ca-ti spun asa direct. Gandeste-te ca ai o varsta si va trebui sa reusesti sa-ti gasesti un job, sa te intreti singura, sa-ti fauresti un viitor, sa nu mai depinzi de celalalt. Lilith iti traverseaza casa VII si face o conjunctie cu Uranus natal dar si opozitie cu Marte tocmai acum cand Marte tranziteaza Martele natal facand bineinteles si o opozitie pe axa Berbec- Balanta casele I- VII.Nu-i de mirare ca te-au dat afara din casa.intr-un fel de forteaza sa faci ceva. NN in tranzit pe casa XII si Uranus in careu cu Soarele tau aduce multa suferinta interioara dar si sentimentul ca nimeni nu te intelege. Ce vrei tu sa faci cu viata ta?

Crezi ca daca te incapatinezi sa cedezi devii vulnerabila asa cum bine spunea Coser?
Nu nici pe departe, nu vei fi vulnerabila, incearca sa fi inteleapta si curajoasa asa cum stiu ca esti si gandeste-te ca tu ai un statut de musafira acolo chiar daca te afli in casa mamei tale. Daca atunci cand Pluton a tranzitat Soarele natal nu ai reusit sa faci o transformare in viata ta, ei bine cand iti va tranzita NN, consecintele vor fi mai ample si mai drastice.

Uite, eu m-am gandit si la o solutie, nu stiu daca e cea mai buna, dar cred ca poate fi in rezonanta cu tema ta natala. In Olanda cu siguranta sunt centre special amenajate unde animalele fara stapan sunt ingrijite. Marea majoritate sunt finantate de fundatii deci din bani privati. Eu cred ca tu ai putea foarte bine sa iti cauti un loc de munca acolo, mai ales ca ai putea sa fi alaturi de cei trei catei la care ti asa de mult. Incearca sa vezi unde este cel mai apropiat centru si mai tinem legatura.

Nu vreau sa fi necajita pentru ce ti-am scris, citeste de mai multe ori mesajul meu, cu multa atentie si spune-mi ce ai hotarat. Nu fi impulsiva, eu am incredere in tine si in posibilitatile tale.

Linisteste-te si nu uita ce ti-a spus Gheorghita:

Quote:
Va trebuie sa te schimbi pentru ca acel loc este bun...

Nici nu ai sti cat de mult adevar se ascunde in cuvintele lui.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Jun 28, 2007 4:07 am 
User avatar

Joined: Thu Jul 21, 2005 11:51 pm
Posts: 25
Claudia, iti multumesc mult ca mi-ai raspuns. In primul rand am remarcat ca vrei sa ma ajuti, esti o draguta,merci mult! Nu am de ce sa ma supar, incerci sa ma faci sa vad unde gresesc! Am inteles. Sunt o multime de lucruri pe care nu le-am spus. Unele ptr c-am scris in graba, altele ptr ca nu cred ca e cazul sa le spun...(sunt prea intime, prea complicate..., unele rusinoase...), inelegi tu. Acum am prins putin timp si am citit ce mi-ai scris si pot sa si raspund dar tot in graba. Am sa revin cu cateva explicatii poate reusesc sa ma fac inteleasa mai bine. Desigur ca am si eu greselile si defectele mele DAR ceea ce indur aici intrece multe limite. Oooooff sunt multe de spus... Cand se va schimba ceva in bine? Caci cu ea nu cred ca am sa pot sa convietuiesc sau sa ma inteleg vreodata! Ea fiind berbec...



_________________
jupiter_kiron

Madlaine
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 12 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group