It is currently Fri Mar 29, 2024 12:22 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 7 posts ] 
Author Message
 Post subject: Legat de deplasarea la momentul Revolutiei Solare...
PostPosted: Fri Apr 20, 2007 9:54 pm 

Joined: Sat Mar 31, 2007 8:17 pm
Posts: 25
Referitor la Revolutia Solara...Stiu ca in trecut fiecare rege avea cate un astrolog la curte,si daca acesta ii prezicea un an mai putin armonios,ii indica totodata si faptul ca daca s-ar deplasa cateva sute de kilometri,ar fi mult mai bine..Uitandu-ma pe Revolutia mea Solara ce va incepe pe 28 mai,nu prea mi-au placut anumite pozitionari ale planetelor in case...(Lilith pe fundul cerului,conjunctie cu acesta),Neptun in casa a saptea.....In ce zona a tarii as putea sa ma deplasez.pentru a schimba ceva?...Sau totusi ,ramane varianta actuala ca fiind cea mai buna?Ca puncte de interes legate de anul ce vine sunt sanatatea mamei mele,dragostea,si cariera.....Mentionez ca locuiesc in Constanta..,iar datele natale sunt 28 mai 1972.H.21.45., iar coordonatele locului natal,care nu e Constanta.... (27:70:00E,44:06:50N)...Multumesc frumos...
Pace,Lumina si Iubire!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Legat de deplasarea la momentul Revolutiei Solare...
PostPosted: Wed May 09, 2007 9:16 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Image
Nu-i de mirare ca te gandesti ca deplasare ar punea sa fie solutia pentru Lilith in casa IV indica exact departarea de propria intimitate, fuga de sentimentele proprii, de obiectele personale, propriul trecut.
Eu am spus in nenumarate randuri ca a fi intr-un anumit loc DOAR in ziua de nastere nu va avea asupra temei nici un efect, daca te muti cu totul in cea mai mare parte a anului in acel loc, eventual in luna in care ascendentul progresat va trece peste puncte importante din tema, atunci deplasarea ar putea sa te ajute la ceva, in rest aceasta fuga prin tara devine o divinatie, demna de ironiile ce i se aduc, si are cel mult un efect de casa III sau IX (drumurile), dar nu va schimba intreaga tema.
Destinul trebui infruntata, iar calatoriile trebuie facute cu sufletul.
O solutie pe care nu am recomandat-o pana acum in public, dar o fac acum pentru ca se intetesc exemplele de oameni care cred in aceasta divinatie astrologica, este deplasarea dupa raza sufletului.
In anul care va incepe peste cateva zile vei avea un asc in Leu pe tema anuala, ceea ce-ti va da o tema a sufletului pt anul in cauza la gradul perfect la planetei Venus, devenita planeta sacra.
Iata si tema
Image

Este clar ca delasarea pe care trebuie sa o faci va trebui sa fie spre interior, unde Uranus si NN pe casa IX te va inspira si-ti va oferi acele solutii propice sufletului tau. Incearca sa descifrezi in tema asta cam ce-ar trebui sa faci cu sufletul tau pentru a anula efecte negative ce ar putea sa te faca sa suferi intens anul acesta.
Chiar as vrea sa-mi spui ce ti se pare tie esential din tema asta... Nu o spun din curiozitate, pt ca daca va fi nevoie te voi ajuta sa o descifrezi, dar incearca sa prinzi cheia care se ascunde in aceasta constructie. Ce zici?



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 10, 2007 8:04 pm 
User avatar

Joined: Sun Jul 24, 2005 4:23 pm
Posts: 153
Quote:
...ceea ce-ti va da o tema a sufletului pt anul in cauza...


Gheorghita, am inteles bine , e vorba de tema sufletului pt tema revolutiei solare? Adica daca pe RS 2007-2008 eu am AS in varsator, iau planeta sacra venus (raza 5), care in RS e in gemeni pe casa V a RS? Totusi inca nu-mi dau seama ce poate releva acest lucru?
Multumesc!



_________________
Liana


homepage: http://spiritualityworld.com
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 10, 2007 9:59 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
O tema a sufletului, pentru o revolutie solara, nu face decat sa-ti spuna ce poti schimba atunci cand mobilizezi vibratia sufletului in lumea sociala in care te implici. Daca tu te orientezi spiritual sau chiar iti faci din asta o vocatie este firesc si normal ca o tema traditionala sa nu-ti spuna prea multe. Cand ridici tema sufletului pentru o astfel de situatie totul se clarifica.
Aceasta tema se va ridica nu numai pentru cei implicati in cercetarea spirituala, oameni care lucreaza cu energii coordonate de alti guvernatori, esoterici sau chiar ierarhici, ci si pentru cei carora tema anuala traditionala le indica drept solutie o cercetarea spirituala.
Tu nu trebuie decat sa alegi ce activitate sa prestezi si tema, ca imagine, iti indica imediat coordonatele directiei tale...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri May 11, 2007 12:32 am 

Joined: Sat Mar 31, 2007 8:17 pm
Posts: 25
Multumesc din suflet Gheorghita pentru atentie,nici nu mai speram la raspuns,dar ceva m-a indemnat sa verific totusi...Cand e vorba de mine,de tema proprie,subiectivitatea,anxietatea ,isi spun cuvantul......Ce ar trebui sa fac in acest an ce va incepe curand? Iti pot spune ca de 3 luni,anumite suferinte,m-au impins spre ceea ce trebuia,spre lucrurile teoretic stiute,dar mai putin folosite,trezindu ma astfel cat de cat din valtoarea rutinei si a faptului ca ma lasam robita,absorbita de munca cotidiana,astfel ca gandurile,sufletul s au intors spre lumea interioara mult,sprea ceea ce in esenta tanjim cu totii,spre spiritualitate...In domeniul sentimental am avut niste luni cumplite,insa se pare ca lucrurile se contureaza acum din ce in ce mai bine,ca probele au fost constientizate si de o parte si de alta,drumul putand fi continuat,cu convingerea ferma,ca fara a integra nivelul spiritual in viata de zi cu zi,intr o relatie,parca nimic nu merge......Ce mi se pare esential? Nu stiu exact ce e in tema,ce vezi tu acolo,dar stiu clar ca nu mai pot sa ma pacalesc neglijand ceea ce de atatia ani teoretic stiu,si nu vreau sa ma mai indepartez ,sa ma mai las furata de asa numita viata traita la modul inconstient...,si-n plus stiu clar ca mi doresc atat de mult armonia in cuplu...Nu stiu la ce te ai referit cand ai afirmat..."pentru a anula efecte negative ce ar putea sa te faca sa suferi intens anul acesta"..poate ma lamuresti....precum si ce este cu acel Venus de care aminteai,cat si cheia acestei revolutii...Sincer,ma speria acel LIlith acolo,mi era teama cu mama...e o legatura stransa intre noi,si exista in mine o teama sa nu pateasca ceva.....,plus acel Neptun in casa a saptea imi crea asa o perspectiva de a nu fi iar dezamagita....Sper din tot sufletul sa ma ajuti in a descifra ....MUltumesc mult,si cat mai multa Pace,Lumina si Iubire...


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri May 11, 2007 12:50 am 

Joined: Sat Mar 31, 2007 8:17 pm
Posts: 25
Ps...Despre Tema sufletului nu stiu prea multe,am sa ma documentez...sa inteleg ca imi indica ce pot schimba,sau atenua daca lucrez cu mine la nivel spiritual?Daca ma situez pe o alta frecventa,daca privesc totul din alte puncte de referinta?...Chiar ma intrebam de multe ori,,o opozitie puternica,stiu si eu,dintre Saturn si o alta planeta,cum poate fi atenuata in efectele sale? acele ,energii in opozitie pot conlucra armonios daca ne ridicam vibratiile.daca suntem fiinte spirituale?POt deveni complementare ?..Sau proba tot va fi,si armonia va rezida in constientizarea si depasirea ei?...


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Legat de deplasarea la momentul Revolutiei Solare...
PostPosted: Wed Aug 22, 2007 5:44 pm 

Joined: Sat Mar 31, 2007 8:17 pm
Posts: 25
coser wrote:
Image
Nu-i de mirare ca te gandesti ca deplasare ar punea sa fie solutia pentru Lilith in casa IV indica exact departarea de propria intimitate, fuga de sentimentele proprii, de obiectele personale, propriul trecut.
Eu am spus in nenumarate randuri ca a fi intr-un anumit loc DOAR in ziua de nastere nu va avea asupra temei nici un efect, daca te muti cu totul in cea mai mare parte a anului in acel loc, eventual in luna in care ascendentul progresat va trece peste puncte importante din tema, atunci deplasarea ar putea sa te ajute la ceva, in rest aceasta fuga prin tara devine o divinatie, demna de ironiile ce i se aduc, si are cel mult un efect de casa III sau IX (drumurile), dar nu va schimba intreaga tema.
Destinul trebui infruntata, iar calatoriile trebuie facute cu sufletul.
O solutie pe care nu am recomandat-o pana acum in public, dar o fac acum pentru ca se intetesc exemplele de oameni care cred in aceasta divinatie astrologica, este deplasarea dupa raza sufletului.
In anul care va incepe peste cateva zile vei avea un asc in Leu pe tema anuala, ceea ce-ti va da o tema a sufletului pt anul in cauza la gradul perfect la planetei Venus, devenita planeta sacra.
Iata si tema
Image

Este clar ca delasarea pe care trebuie sa o faci va trebui sa fie spre interior, unde Uranus si NN pe casa IX te va inspira si-ti va oferi acele solutii propice sufletului tau. Incearca sa descifrezi in tema asta cam ce-ar trebui sa faci cu sufletul tau pentru a anula efecte negative ce ar putea sa te faca sa suferi intens anul acesta.
Chiar as vrea sa-mi spui ce ti se pare tie esential din tema asta... Nu o spun din curiozitate, pt ca daca va fi nevoie te voi ajuta sa o descifrezi, dar incearca sa prinzi cheia care se ascunde in aceasta constructie. Ce zici?


Buna Gheorghita...revin cu un subiect mai vechi..destul de actual pentru mine acum insa.Mi-ai spus aici niste lucruri despre revolutia mea solara,despre tema sufletului ce o am in acest an...Ai putea atunci cand timpul ti-o permite sa-mi sugerezi ce e important pentru mine in acest an,pe ce ar trebui sa ma axez,asta vis a vis de ce spuneai mai sus? Macar directia,sau la ce te refereai in " Incearca sa descifrezi in tema asta cam ce-ar trebui sa faci cu sufletul tau pentru a anula efecte negative ce ar putea sa te faca sa suferi intens anul acesta.
Chiar as vrea sa-mi spui ce ti se pare tie esential din tema asta... Nu o spun din curiozitate, pt ca daca va fi nevoie te voi ajuta sa o descifrezi, dar incearca sa prinzi cheia care se ascunde in aceasta constructie."
Multumesc mult...


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 7 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group