It is currently Thu Apr 18, 2024 5:21 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 2 posts ] 
Author Message
 Post subject: Ajutati-ma va rog !!!
PostPosted: Fri Apr 27, 2007 8:42 pm 

Joined: Wed Jul 27, 2005 8:35 pm
Posts: 3
de cand ma stiu relatia cu propria mea mama a fost dezastruoasa.....oricate eforturi am facut si fac nu reusesc sa ma inteleg cu ea, ba chiar am momente cand am senzatia ca o urasc...si nu mai am solutii. Acum am ajuns in situatia in care suntem obligati sa locuim impreuna, adica: mama, tatal ei, tata, sotul meu si cu mine si convietuirea asta ajunge sa fie un calvar pentru toti.
Care e lectia pe care trebuie sa o invat, legat de mama, cum sa ma mai port cu ea ca sa reusim daca nu sa ne iubim macar sa ne respectam...am senzatia ca imprastie numai venin si nemultumire in jur ca otraveste totul..de altfel s-a imbolnavit de Hepatita C si de aceea am fost nevoiti sa-i mutam la noi.
Datele mele 09.07.1972 ora 07:15, Nasaud, jud. Bistrita Nasaud
Mama 12.08.1945 nu stiu ora si nu mai am pe cine sa intreb( daca e important, s-a casatorit in iulie 1966) tot Nasaud.
Domnule Gheorghita Coser va rog mult daca vedeti topicul ajutati-ma cu un sfat.
Mariana


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Apr 27, 2007 9:05 pm 

Joined: Wed Jul 27, 2005 8:35 pm
Posts: 3
Si daca tot am inceput si am prins curaj hai sa continui...am Lilith in Scorpion si in casa a 4-a, in cuadratura cu AS, Marte si Mercur si sunt convinsa ca nentelegerile cu ai mei sunt legate de aceste aspecte dar mai departe nu mai stiu sa merg.
Am abordat diferite tipuri de comunicare cu ei dar nu a tinut nici unul si ce e cel mai trist ca pe zi ce trece in loc sa ne apropiem si sa devenim o familie ne indepartam si ne acrim si mai tare. Iar asta ma afecteaza destul de tare, ca nu as vrea ca in cateva luni sa ma transform intr-o nevrotica...si-asa am luptat din greu toata viata mea sa-mi gasesc un echilibru interior bazat pe iubire si toleranta si tocmai la confruntarea cu parintii mei acest echilibru nu rezista.
Daca mai doriti orice fel de alte amanunte va rog sa mi le cereti , imi doresc foarte tare sa rezolv aceasta problema, mai ales ca stiu ca intr-un fel sau altul de asta depinde daca o sa reusesc sau nu sa am copii ( cei care au citit Lazarev stiu ce spun).
Va multumesc tuturor celor care ati avut rabdarea sa cititi post-urile mele


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 2 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group