It is currently Thu Mar 28, 2024 4:08 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: revolutie solara
PostPosted: Wed May 16, 2007 12:42 am 

Joined: Sat Jul 23, 2005 3:27 pm
Posts: 16
Ma poate ajuta cineva cu interpretarea revolutiei solare pentru 2007-2008? Pe plan profesional va trebui sa fac o schimbare majora...si sunt debusolata ...prima varianta ar fi o bursa in straintate (in cazul in care o obtin ) si cea de-a doua ,sa dau un examen in toamna pentru schimbarea specialitatii . M-am uitat pe RS si m-am cam speriat....AS anual in casa a VIIIa natala , marte conjunct cu MC... :cry:
Datele mele : 23.05.1976 , Iasi ,20:40
Va multumesc .


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Jul 02, 2007 2:01 pm 

Joined: Sat Jul 23, 2005 3:27 pm
Posts: 16
Revin... am obtinut bursa in Anglia pentru care aplicasem ...trebuie sa iau o hotarare si nu stiu ce sa fac...sa plec (din septembrie ar trebui sa incep ) sau sa raman in tara sa dau examenul din noiembrie pt schimbarea specialitatii ? Ideea e ca dupa ce as termina acolo doctoratul m-as intoarce pe aceeasi specialitate care nu imi place .V-as ruga tare mult sa va uitati pe revolutia mea solara si sa-mi spuneti..e bine aspectata casa a IXa sau ar fi mai multe sanse in tara ?
Nu am reusit sa atasez revolutia solara.
Multumesc !
Cristina


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Aug 22, 2007 7:42 pm 

Joined: Sat Jul 23, 2005 3:27 pm
Posts: 16
Image

Buna! Am atasat revolutia solara pt 2007-2008 .


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Aug 22, 2007 7:44 pm 

Joined: Sat Jul 23, 2005 3:27 pm
Posts: 16
Scuze , am crezut ca va merge asa ..nu stiu cum sa atasez harta :oops:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Aug 25, 2007 9:44 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Image

Revolutia solara 2007-2008 indica nehotararea de care spui prin faptul ca asc este in Rac, iar guv temei este in Fecioara, pe casa II. Iti lipseste putin suport, putin sprijin, putina hranirea spirituala pentru a merge acolo cu toata convingerea. Toate aceasta lipsa de sustinere este perceputa la tine ca o inhibitie...
Casa IX, dupa cum vezi, este ocupa de Marte, Uranus si NN, semn ca este solicitata si ca de acolo iti vine un semn de destin care trebuie sa tii cont. Pentru ca guv casei IX este in VIII situatia se complica si pot surveni dezamagiri, schimbari de perspectiva ce nu prea pot fi trecute cu vederea.
Ma gandesc insa cu optimism ca receptia mutuala Uranus-Neptun vine, asa cum spune tema, cu o dezamgire, dar, din fericire, cu una constructiva. Desitnul te indreapta in aceasta directie pentru a-ti distruge un mit, o idee preconceputa, un vis si abia dupa acest moment ceea ce-ti va ramane va fi, prin Luna si Saturn in II, stabil si durabil.
Saturn in II nu va aduce niciodata indestulare, iar Luna in II va aduce intotdeauna castiguri mici, asa ca atentie la pusculita...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 5 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group