It is currently Tue Apr 16, 2024 8:51 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 6 posts ] 
Author Message
 Post subject: astrograma, va rog!
PostPosted: Fri Jun 29, 2007 5:01 pm 

Joined: Wed Aug 30, 2006 9:33 pm
Posts: 5
Location: targu-mures
Buna ziua, sunt nascuta in 12.07.1981, in sighisoara, la ora 02.00. va rog, nu ma poate lamuri nimeni ce ascendent am si daca se poate o predictie pentru aceasta vara si toamna. va multumesc anticipat


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jun 30, 2007 10:36 am 

Joined: Sun Jun 25, 2006 6:11 pm
Posts: 31
Buna Oana ,
Daca ora pe care o stii este corecta , atunci ascendentul tau este in Gemeni iar mijlocul cerului in Varsator.Avand nodul dragonului in Leu si casa 3, care este casa anturajului (frati,surori) , a drumurilor scurte si a comunicatiei , tu trebuie ca in aceasta viata sa-ti dezvolti si sa-ti utilizezi talentele creative intr-un scop precis , practic..Poti sa calatoresti mult , sa intalnesti oameni care vor ajuta evolutiei tale.
Pentru urmatorul tau an aniversar , care incepe pe 12 iulie 2007 si se finalizeaza pe 12 iulie 2008,se prevede o schimbare de resedinta , finalizarea unui proiect , poate in legatura cu parintii , dar ai multa grija in ce priveste sanatatea ta si situatia ta sociala.
Incearca sa nu gresesti in atitudinea ta sau alegerile tale , deoarece Lilith intra in Scorpion si va face conjunctie cu Luna natala si cu Lilith natal peste ceva timp in casa ta 6 , care este casa sanatatii si a serviciului , fapt ce va genera o perioada periculoasa pentru tine , mai ales ca Neptun din Varsator (casa carierei la tine) face opozitie si cuadratura la planetele tale personale din Leu si Scorpion.
Este mult de analizat in fiecare caz , dar acum sfatul meu este sa fii f. atenta.Mult succes.Tatiana



_________________
anaitat
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: mul;tumesc tatiana
PostPosted: Sun Jul 01, 2007 4:25 pm 

Joined: Wed Aug 30, 2006 9:33 pm
Posts: 5
Location: targu-mures
buna tatiana, multumesc mult, sincer vor fi schimbari majore in viata mea si sincer nu dpinde doar de mine cat de favorabile vor fi. sunt putin speriata ca nu stiu ce inseamna conjunctiile si cuadratura aceea, poate iti vei gasi timp sa ma lamuresti. multumesc mult inca o data.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Jul 08, 2007 12:14 pm 

Joined: Sun Jun 25, 2006 6:11 pm
Posts: 31
Oana , suze pentru intarzierea cu care iti raspund.
Sa o luam metodic.Sa vorbim putin despre harta ta natala.In primul rand ascendentul tau este la 22 grade taur , am gresit initial datorita orei de vara.Acest ascendent iti da o nevoie acuta de siguranta materiala si emotionala mare , dar atentie , datorita lui saturn in casa 6 , care repet este casa muncii si a sanatatii , nimic din ce vei dori sa obtii nu vei avea daca nu faci dovada seriozitatii, perseverentei si a responsabilitatii . De asemenea datorita prezentei lui lilith aici , conjuncta fiind cu luna, este nevoie sa accepti disciplina in munca si sa acorzi o grija speciala sanatatii tale.Luna fiind in scorpion si mai ales conjuncta cu lilith , si in opozitie cu chiron spune ca trebuie sa iti stapanesti instinctele , confruntarile cu femei.Posibil ca mama ta sa fie autoritara.
Sensul vietii in casa 4 , casa familiei , iti spune sa acorzi in aceasta viata mai multa atentie familiei decat carierei.In caz contrar , pedeapsa in viata din casa 10 , a carierei , iti va arata mai tarziu in viata daca ai gresit .
De ce ti-am spus mai devreme sa fii atenta in perioada care urmeaza?Deoarece marte va tranzita ascendentul , simultan va face o opozitie la luna si lilith natale , iar aceasta perioada te va face impulsiva , eventual imprudenta in actiunile tale.
Datorita varstei tale imi permit sa-ti spun toate astea pentru ca viata inca nu si-a pus amprenta experientei asupra ta , si este posibil sa gresesti.Evita cat poti in aceasta perioada competitiile de orice fel , cutezanta , egoismul si incearca sa stai departe de tentatii.Daca nu , la momentul tranzitului lui lilith peste pozitia natala si peste luna , care vafi activ in iarna ,primavara urmatoare vei avea de tras multe ponoase.Opozitia din harta natala , dintre marte , mercur in casa 2, casa banilor munciti , cu neptun in casa 8 , casa banilor din alte surse , te poate face imprudenta in actiunile tale, fapt ce iti poate cauza neplaceri prin nerealism.Ar mai fi multe de spus , dar deocamdata spune in ce loc esti acum, tot in Sighisoara?
Tatiana



_________________
anaitat
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Jul 11, 2007 5:27 pm 

Joined: Sun Jun 25, 2006 6:11 pm
Posts: 31
La multi ani Oana si sa ti se implineasca tot ce iti doresti.Tatiana



_________________
anaitat
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: multumesc
PostPosted: Tue Jul 17, 2007 12:12 pm 

Joined: Wed Aug 30, 2006 9:33 pm
Posts: 5
Location: targu-mures
Cu toate ca am vazut tarziu mesajul tau, iti multumesc! iti doresc si tie pace sufleteasca si sanatate.


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 6 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group