It is currently Thu Mar 28, 2024 10:35 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 9 posts ] 
Author Message
 Post subject: domnule coser, cand ma marit?
PostPosted: Sat Jan 14, 2006 11:47 pm 

Joined: Sat Jan 14, 2006 11:38 pm
Posts: 32
si de ce sunt asa agitata?


Last edited by scorpio on Mon Jun 19, 2006 5:13 pm, edited 2 times in total.

Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: domnule coser, cand ma marit?
PostPosted: Sun Jan 15, 2006 12:18 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Agitatia ta este din punct de astrologic un lucru bun. A venit momentul sa faci ceva, a venit momentul sa te mobilizezi si sa alegi ceva.
Aspectele astrale care sunt raspunzatoarea de aceasta stare sunt Jupiter si Saturn aflate in tranzite pe semne de putere. Problema este nu ca aceste doua planete sunt pe semne de putere, ci sa au ajuns aici trecand fiecare prin semne care le-au slabit pe tema ta puterea de influenta sau le-au facut sa se manifeste negativ. Cauza acestei instabiliati o vei gasi in preocuparile tale din perioada 2003-2005 cand nu prea ai fost cuminte. :wink:
Pana acum cateva saptamani situatia a fost chiar mai incordatat, jupiter fiind pe casa XII ti-a adus stari de tristete si chiar de teama in fata unor schimbar mari in viata ta. Schimbarile sunt de initiativa.... dar si de aceasta data exista o tentatie. Ti se cere mai mult decat pana acum, ti se cere sa te implici in proiete personale poate chiar in relatii sentimentale. Recomandarea mea este ca pana pe 15 februarie sa fii mai mult decat atenta pentru ca planetele aspecteaza acest sector destul de prost. Poti suferi o dezamagire crunta inainte sa se infiripe ceva, poti fi pacalita, inselata sau chiar poti pacali atragand pe cineva in cursa ca apoi totul sa se spulbere si tu sa ramani ca inainte. Relatiile in care te implici in aceasta perioada chiar daca au o doza de pasiune destul de puternica ele sunt supuse conflictului.
Starea de gol pe care o ai este tocmai de la faptul ca Jupiter trece peste Lilith din tema natala si are tendinta de a-ti schimba parerea pe care o ai despre sine. Acum iti vezi toate defectele si ai impresia ca toata lumea ti le vede ... si te tulbura si faptul ca esti cu toata lumea si cu nimeni in special... ca sa nu mai vorbim despre Pluton guvernatorul temei tale care trece peste Neptun si se opune lui Mercur creandu-i impresii gresite asupra oamenilor, lumii in general. Ce nu trebuie sa faci este sa nu te izolezi. Situatiile penibile cu care te vei confrunta sunt multe insa astea te vor maturiza si cu 3 planete in Gemeni pe tema natala, aceasta maturizarea nu iti poate fi decat extrem de utila. Vei vedea ca lumea in care ai trait este alta... si vei dori sa te razbuni pe cei care au profitat de naivitatea ta. Este cea mai mare greseala pentru ca aceasta predispozitie natala modifica perceptia ta asupra vietii si nu comportamentul celorlalti, deci schimba-ti parerea si perceptia intai si apoi vezi ce a fost gresit in comportamentul lor si ce nu... apoi actioneaza... daca vei incerca sa intelegi situatia cresterea personala va fi destul de mare si, in 2007, cand Jupiter va fi in conjunctie cu Pluton pe casa II, vei descoperi in acei oameni pe care vrei sa-i pui la punct acum niste prieteni deosebiti.
Casatoria... hm, vesnica problema. Se spune ca atunci cand o planeta benefica (in special Venus sau Jupiter) sunt in aspect bun cu varful casei VII, atunci nativul simte ca dintr-odata i se deschide cerul si ca a intalnit iubirea vietii lui.
Exista astfel de momente pentru tine... pe 1 mai 2006, ca oportunitate nu ca finalitate... ochii tai vad ceva... inima va cere dar nu va primi inca... pt ca Jupiter este retrograd cu la zodia Taur unde avem varful casei VII. Sfarsitul anului 2006 te prinde din nou in crize existentiale... iar te va precupa aceasta probelma insa mult mai intensi si mult mai dureros... asa cum te prinde pe tine in fiecare toamna...
Sfarsitul anului 2008 este insa momentul cel mai bun pentru asa ceva... asta daca vrei o casnicie fericita, o uniune fara probleme majore... daca vrei o uniune superficiala, de interes este simplu si cu Pluton pe II care mai sta mult timp acolo o poti avea parte de asa ceva, insa va trebui sa stii ca dintr-o asemenea casatorie poti pierde in totalitate bunurile personale si sa o iei de la capat. Asa ca, avand un asa horoscop, tu trebuie sa te gandesti de 10 ori inainte de a face un pas.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Jan 15, 2006 11:26 pm 

Joined: Sat Jan 14, 2006 11:38 pm
Posts: 32
va multumesc. dumneavoastra sunteti casatorit?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Jan 15, 2006 11:28 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
scorpio wrote:
va multumesc. dumneavoastra sunteti casatorit?


adica vroia sa intrebi "Tu esti casatorit?"

Nu!



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Jan 16, 2006 12:01 am 

Joined: Sat Jan 14, 2006 11:38 pm
Posts: 32
ok:) "tu"
dar presupun ca ai o iubita. conteaza pt tine, cand incepi o relatie, harta ei?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Jan 16, 2006 12:21 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Dragostea la prima vedere nu se uita la ceas... insa in alte situatii mai consult oracolul...
Mie imi place insa sa traiesc liber... iubesc astrologia foarte mult si ma ajuta, poate, mai mult decat am crezut la inceputuri ca ma poate ajuta, insa nu sunt dependent de ea. De cele mai multe ori momentele le aleg dupa intuitie, dupa simtul interior.
De multe ori m-am gandit "Daca dintr-odata as uita astrologia si nu mi-as mai amintit nimic din ce stiu, m-as descurca?"... asa ca pe mine astrologia ma ajuta sa-mi deschid antenele si sa-mi dezvolt simturile personale.
Cu toate acestea ea este ca un prieten care nu te paraseste niciodata sau ca un profesor batran la care mergi indiferent cat de multe stii, asa ca macar o tema orar tot mai ridic din cand in cand...
Cu toate ca nu prea imi citesc horoscopul zilnic sunt intotdeauna atent la marile tranzite...

iar la temele celorlalti ma uit... asa cum fac si aici pe forum... nu mai putin si nu mai mult...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Jan 16, 2006 1:07 am 

Joined: Sat Jan 14, 2006 11:38 pm
Posts: 32
haha, ce elegant mi-ai evitat intrebarea...sa inteleg ca o protejezi? :lol:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Jan 17, 2006 12:53 pm 

Joined: Sat Jan 14, 2006 11:38 pm
Posts: 32
spnuea cineva, pe un alt forum de astrologie , ca persoanele care au lilith in casa I se remarca printr-o cicatrice/semn specific pe fatza si au in general o parere proasta despre fizicul lor. ai obs acest lucru de-a lungul experientei tale? exista o legatura intre aspectul fizic si astrograma?
am inteles ca si eu al lunea neagra in casa I, intr-adevar am o cicatrice discreta sub ochi, dar n-as putea spune ca sunt nemultumita de aspectul meu fizic.
bolile pe care le avem au legatura cu astrologia karmica?
prin urmare ,bolile de care suferim in aceasta viata vin dintr-o predispozitie care se gaseste in astrograma noastra, sau sunt date karmic, pentru a indrepta alte lucruri?


Last edited by scorpio on Tue Apr 18, 2006 7:15 pm, edited 1 time in total.

Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Jan 20, 2006 5:22 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Lilith in casa I nu inseamna in mod special un semn fizic, ci poate insemna si unul moral. Ceea ce este clar este ca Lilith marcheaza pozitia sa, lasand urme adanci pe sectorul pe care il ocupa. Rationamentul care sta la baza faptului ca Lilith pe casa I aduce un semn pe fizic este faptul ca prima casa face referire in special la fizicul nativului si ca semnul cu care Lilith isi va marca prezenta va fi indiscutabil pe fizic Daca Lilith actioneaza in mod special pe mental sau pe emotional este putin probabil ca semnul sau sa fie marcat pe fizic.
Ceea ce exista si nu poate fi contestat este o conformatie specifica adusa organului guvernat de zodia in care este plasata Lilith. Semnul sau il poate slabi sau il poate deforma, durerile cauzate pe zone sau organul respectv pot fi inexplicabile. Cert este ca acea zona este un fel de scorbura a lui Lilith, iar afectiunile date de semnul si casa in care se afla Lilith sunt adesea neobisnuite.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 9 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group