It is currently Thu Apr 25, 2024 10:15 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: un pic de ajutor
PostPosted: Tue Jan 17, 2006 1:21 pm 

Joined: Tue Jan 17, 2006 1:08 pm
Posts: 4
Location: Bucuresti
Buna ziua si bine v-am regasit!

Am o problema destul de stringenta referitoare la o schimbare oarecum obligatorie in cariera, insa in momentul de fata am o gramada de aspecte neprielnice printre care:

- Saturn in Leu conj cu Soarele natal pe casa 12 si Lilith traversand ultimele grade tot pe casa 12 conj cu Luna natala;
- Marte conj cu MC si cu ASC pe casa 10.
Cel putin asa vad eu din astrograma intocmita cu astrolog 5.40. Am incercat sa atasez astrograma, dar din pacate nu am stiut cum. Oricum data nasterii este: 27.07.1968, 6:30 dimineata, Bucuresti

As avea nevoie si de un sfat cu privire la ce ma asteapta in perioada urmatoare in materie de cariera si daca mai vin vremuri mai bune si ptr. Lei :cry:

Multumesc mult!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: un pic de ajutor
PostPosted: Tue Jan 17, 2006 9:53 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Image
Pai ceea ce iese pe tema natala nu prea te avantajeaza... Ai o conjunctie Mercur-Marte pe Rac ce iti amplifica inteligenta emotionala intr-un mod mai putin corect. Acesta conjunctie leaga cele doua case aducand un plus de dramatism vietii tale si conflictelor pe care ti le provoci singura, dar nu recunosti. Luna si Venus in Leu, dar una in casa I si cealalta in XII aduc un comportament bulversant. Poti fi usor invinuita ca nu tii cont de sentimentle celorlalt in situatia in care poti face crize de teama singuratatii. Ai o memorie buna si comunici usor, dar iti plac la nebunie secretele. Cand se stie totul despre tine te simti in nesiguranta si vrei sa compensezi cu o interventie inedita asupra grupului sau celui de langa tine.
Nativ esti predispusa la fluctuatii financiare si la meserii in care sa faci compromisuri. Ai o doza de superficialitate care lasa in umbra calitati remarcabile: autoparare, diplomatie, sociabilitate, futurism.
Tranzitele nu indica insa un asa mare peciol. Pluton pe V face o cuadratura l Pluton natal - teama de nereusita, agatarea disperata de un exemplu si poate chiar compormisuri in fata unui pericol pe care doar tu il simti. Saturn pe casa XII la tine nu este atat de agresiv fata de cum va fi cand va trece pe I. In general Saturn in XII aduce atat de multa tensiune si toate vin in cascada. La tine insa aceste lucruri se vor intampla din 2007 incolo. Atunci Neptun pe VII va raci putin relatiile tale si iti va aduce atata neincredere incat tu la randul tau te vei supara pe tot ce este in jur si vei dori sa lasi emotia deoparte si sa iti vezi interesul tau.
Exista o dualitate puternica in tema ta, iar acum cei din jur o vad mai mult ca altadata Lilith pe I te face vulnerabila. Spui prostii, te impiedici, uiti si iti este un fel de lehamite de tot si de toate. Timpul nu le rezolva.
Un Marte in casa XI pe Taur iti poate aduce mult succes insa Lilith peste Luna din casa I iti aduce in minte ganduri necurate, tendentioase. Eu iti recomand sa fii linistita cu dorinta de putere acum, poate si cu ce se intampla in viata altora pentru ca sanctiune lui Saturn din I va fi din 2007 incolo atat de dura incat sa ai impresia ca tot ceea ce ai construit in viata se poate surpa intr-o clipa.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Jan 18, 2006 5:13 pm 

Joined: Tue Jan 17, 2006 1:08 pm
Posts: 4
Location: Bucuresti
Multumesc frumos de raspuns! Eu cred ca Saturn deja m-a pus la colt, inca de cand a trecut prin casa XI si atunci mi-am spus ca mai rau decat atat ce se mai poate intampla. In 2005, cand a intrat in XII, initial, am simtit o nevoie teribila de "intoarcere in trecut", iar ulterior am inceput sa ma izolez spunandu-mi ca ceea ce se intampla in jurul meu nu este facut ptr. mine. M-a trezit un pic problema avuta la servici, cand iar am simtit ca incep din nou greutatile.

Si ma intreb ce poate fi mai rau dupa 2007 :cry:

Numai bine,
luna noua


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group