It is currently Tue Mar 19, 2024 6:59 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 2 posts ] 
Author Message
 Post subject: Anastasia - Cedrii sunatori ai Rusiei
PostPosted: Mon Oct 12, 2009 7:20 pm 

Joined: Thu Oct 08, 2009 3:57 pm
Posts: 10
Location: Campulung Moldovenesc
Va recomand si eu o carte, "Anastasia" din seria "Cedrii sunatori ai Rusiei" scrisa de Vladimir Megre. Are cinci volume si a aparut la editura Dianusa. Este vorba despre o tipa care traieste in taigaua siberiana...... N-am ajuns decat la al doilea volum, dar e foarte interesant. Lectura placuta.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Anastasia - Cedrii sunatori ai Rusiei
PostPosted: Fri Oct 16, 2009 11:48 pm 

Joined: Thu Oct 08, 2009 3:57 pm
Posts: 10
Location: Campulung Moldovenesc
Imi cer iertare ca am fost asa laconica in descrierea cartii, dar n-am avut timp suficient atunci.
Autorul, Vladimir Megre, un om obisnuit, negustor, vrea sa cumpere lemn de cedru si asa o cunoaste pe Anastasia, o tanara nascuta si crescuta in taigaua siberiana de bunicul si strabunicul ei, dupa moartea parintilor. Ea nu numai ca prevede viitorul, dar poate sa-l modeleze si sa-l transpuna in realitate.
In aceasta carte, dupa afirmatiile Anastasiei, au fost introduse combinatii de litere si aranjamente de cuvinte, care au o influenta binefacatoare asupra omului si care au efect atunci cand in timpul citirii auzul nu va fi deranjat de zgomote artificiale; doar sunetele naturale ( ciripit de pasarele, susurul apei, fosnetul frunzelor ) pot avea efecte pozitive.
Vladimir Megre spune : " Va asigur, stimati cititori ca, scriind despre aceste evenimente incredibile, eu insumi o faceam ca un om obisnuit. Si asa ca si dumneavoastra, inca ma mai straduiesc sa le aprofundez. Acum, tot mai clara si mai apropiata intelesului meu mi se dezvaluie fraza Anastasiei ca pana la Adevarul primordial, noua nici pe branci nu ne este dat sa ajungem."


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 2 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group