It is currently Fri Mar 29, 2024 2:28 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 7 posts ] 
Author Message
 Post subject: rugaminte
PostPosted: Fri Jan 27, 2006 10:44 pm 

Joined: Thu Jul 21, 2005 8:52 am
Posts: 5
buna
am inceput anul cu probleme de sanatate care nu se mai termina si care ma cam sperie ...
m-am tot uitat peste tranzite dar fara folos si de aceea te rog sa ma ajuti cu un sfat
datele mele : 14.feb.1977,Onesti,14:20
multumesc mult


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: rugaminte
PostPosted: Fri Feb 03, 2006 10:30 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Pe tema natala tu ai saturn retrograd, ceea ce nu este deloc usor de dus... acum el este retrograd si este pe punctul de a reveni peste pozitia din tema natala. Ti-a slabit sanatatea in timp ce a trecut prin casa I, peste ascendent si de ceva timp el este retrograd... si va fi pana la inceputul lui aprilie. Pe langa asta Uranus este agresat de opozitia Jupiter-Marte care are loc in perioada asta in situatia in care Marte trece peste Lilith natal din Taur, iar Venus guv Taur este retrograd.
Din punct de vedere medical asta poate aduce tulburari de asimilare a hranei, cresterea aciditatii interne, eventual un focar de infectie aparut datoria scaderii imunitatii. Pluton este in VI, orice metoda de vindecare trebuie sa se axeze pe echilibrarea acido-bazica, altfel din rau dai in mai rau.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Feb 03, 2006 11:31 am 

Joined: Thu Jul 21, 2005 8:52 am
Posts: 5
Multumesc pt raspuns
pana acum a mers din rau in mai rau ...din sapt a doua a lunii jan merg ca un pinguin iar ieri tocmai am iesit din spital unde am aflat ca am spondilita anchilozanta ...


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Feb 04, 2006 11:55 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Pentru cine vrea sa stie mai multe depsre boala asta AICI

Incearca tratamente altenative pt echilibrarea acido-bazica...daca nu gasesti si vrei ma voi interesa si iti voi alege eu cateva variante.
Pana atunci uite ce am gasit intr-o carte de tratamente naturist (clic AICI). Este un fragment in care se explica o anume tipologie si se fac niste recomandari in functie de tipul de elemnt predominant si prin asta se poate face o legatura cu astrologia si predominanta elementelor din tema ta (pamant=2, apa=4, foc=5, aer=5) cum indica astrolog 5.41.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Feb 04, 2006 11:54 pm 

Joined: Thu Jul 21, 2005 8:52 am
Posts: 5
multumesc mult pentru ajutor ...
ar fi excelent daca ai putea sa-mi recomanzi niste tratamente alternative pentru echilibrarea acido-bazica


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Feb 05, 2006 12:26 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
OK, voi cauta si cat de curand voi reveni cu ceva concret...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Feb 14, 2006 11:04 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Mi-am consultat prietenii, cativa dintre ei medici si cel mai indicat ar fi un tratament cu produse naturiste. Mi s-a recomandat sa-ti transmit ca produsele Tianshi sunt cele mai potrivite in acest sens. Pentru ca stiu foarte bine care este eficacitatea acestora medicamente (le-am incercat), in totalitate naturale, ti le recomand. Cea mai potrivita recomandare a produselor tianshi am gasit-o intr-un catalog pe care numaidecat l-am scanat si il poti descarca de AICI.
Totusi recomandarea se opreste la doua dintre acestea: Chitosan si Yi Kang. Te rog citeste din materialul acesta prezentarea medicamentelor.
Ceea ce pot sa-ti spun eu pe langa ceea ce scrie acolo este ca aceste aproduce actioneaza pe principiul homeopat, desi nu sunt medicamente homeopate. Actiunea lor merge direct la cauza care intretine efectul. Orice medicament din medicina alopata este construit pentru a actiona asupra efectului... acestea insa restabilesc buna functionare a proceselor asupra caror actioneza ajutand organismul sa se vindece singur. Groaza bolilor care nu se pot vindeca pe cale alopata si moda cum ca organismul nu se poate ajuta singur pt ca daca s-a imbolnavit sigur ii lipseste ceva, sunt atitudini pe care le-am preluat din perceptele medicinii alopate incapabila sa ofere uneori solutii.
Eu sunt de-a dreptul impresionat cum de este posibil ca niste produce accesibile la pret sa actioneze atat de corect si precis. Raspunsul pe care l-am primit a fost: "Pentru ca suntem educati sa credem doar in medicina alopata care nu este intotdeauna eficienta."
Exista in lume tratament pentru extrem de multe afectiuni pe care medicina alopata le mentine intr-un anumit stadiu nu le vindeca. Nu trebuie decat sa ne gandim ca exista solutii si din dorinta de a fi sanatosi vom alege ceea ce este bine pentru noi.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 7 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group