It is currently Fri Apr 19, 2024 11:47 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 8 posts ] 
Author Message
 Post subject: Voi putea avea copii?
PostPosted: Wed Apr 26, 2006 3:29 pm 

Joined: Wed Apr 26, 2006 1:48 pm
Posts: 12
Location: Bucuresti
Va rog mult, m-ati putea "diseca" si pe mine? Ma chinui de ani de zile sa am copii...am pierdut sarcini...acum am intrat intr-un soi de vrie ruda cu disperarea.Am citit si stiu multe, am practicat radiestezie, ceva qi gong, am citit ani intregi, dar, cand e vorba de propria persoana, nu pot folosi ansa sau orice altceva...Dpdv astrologic mi s-a spus ca Kiron imi da o lectie..ma chinui s-o aflu si s-o invat de ani de zile dar se pare ca nu am reusit decat sa disper si sa-mi pierd pe zi ce trece increderea si credinta.

M-am nascut in 7 august 1968, in Zarnesti, jud. Brasov, in jur de orele 13-14.

Va multumesc din suflet,

V


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Apr 26, 2006 10:08 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Buna Verraleo. Stii, uneori viata e dura cu noi. E usor sa dam vina tot pe noi, "de-aia se intampla, ca tot noi am facut aia si aia intr-o viata anterioara", din vorbe totul este usor, dar cand ne trezim fata in fata cu anumite probleme, parca nu-i chiar asa usor... Stai si te intrebi "de ce tocmai mie mi se intampla cutare lucru", cauti in stanga si-n dreapta raspunsuri...

Asta e harta ta:

Image

Chiar nu stiu ce influenta are Chiron in povestea asta, dar Saturn are sigur. E retrograd in casa V, si in careu cu Luna, iar asta se traduce prin dificultati de a avea copii. Si acum revin la povestea de mai inainte. De ce? Pt ca intr-o viata anterioara nu ai avut grija de copii, nu te-ai purtat bine cu ei etc. Iar ce ai de facut in aceasta viata: exact opusul a ceea ce ai facut altcandva, adica sa iubesti si sa ai grija de copii, cat poti tu de bine.

Dar asta nu inseamna ca nu vei avea copii, doar ca este mai dificil sa ramai insarcinata si sa nasti un copil.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Apr 26, 2006 11:21 pm 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Inainte de a pierde sarcini ai facut si avorturi voite? Este bine sa stii ca Saturn retrograd pe casa copiilor nu prea inghite asta, mai ales ca tu ai si punctul de destin pe casa copiilor. Cu harta pe care o ai, normal ar fi fost sa ai o activitate profesionala dedicata ingrijirii, terapiei, ocrotirii copiilor, eventual sa fi optat catre psihologie pentru copii. AS in Scorpion iti permite asta, precum si Jupiter in Fecioara pe casa carierei.
Ai fi putut chiar sa fii o actrita la un teatru pentru copii. La ce bun o Luna in Varsator? Esti isteata, dar branza buna poate sta in burduf de caine. Ai grija ce faci cu viata ta si nu numai copiii tai trebuie sa beneficieze de atentia ta, ci si alti copii, poate unii dintre ei cu probleme mari (bolnavi, delicventi juvenili, autisti etc). Sper sa ramai insarcinata, dar situatia serila poate veni si din partea partenerului sau a unui partener prost ales cu care nu ti-e dat sa ai copii. Cred ca ai nevoie de o revolutie in viata, dar ti-e frica. In fata lui Dumnezeu, chiar si daca vei avea proprii tai copii, ai putea sa infiezi unul si vei fi depasit karma apasatoare. De mult ti-ai dorit sa joci un rol, ti-ai imaginat viata in fel si chip. Dar insasi viata ta e un rol si incearca sa il joci cat mai inaltator posibil. Ai facut multe greseli si in viata asta, nu numai in cea de dinainte, dar nu sunt iremediabile. Ai inca multe sanse si de a face tu un copil si de a afla ce trebuie sa alegi pentru aceasta viata.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Apr 27, 2006 11:16 am 

Joined: Wed Apr 26, 2006 1:48 pm
Posts: 12
Location: Bucuresti
Mihnea si witch., multumesc mult pentru raspunsuri.

V


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 03, 2006 12:55 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Combinatia Leu cu ascendent in Scorpion ofera conjunctiei Soare-Mercur mai multa putere decat poate controla. Mercur este retrograd si pare un rasfatat al sortii. El este ca un Ali Baba intr-o pestera plina cu bogatii, dar nu vede nimic pentru ca este legat la ochi. Cu Chiron in V - marea problema este malebilitatea - iti este greu sa fii maleabila iti este greu sa lasi in urma ceea ce nu reusesti sa rezolvi, pentru ca esti o fire tare ambitioasa.
Lucrurile mici pe care nu le-ai rezolvat la tine iti creaza o tensine teribila, de acea nu poti vedea padurea din cauza copacilor.
Dar pentru ca guvernatorul casei V este pe IX, unde avem conjunctia aceasta teribila observ ca te cam ia groaza. As vrea sa-ti spun ca trebuie sa inveti sa te bucuri de lucrurile mici, dar inteleg ca atunci cand nu mai poti singurul lucru care vrei sa se intampla este sa scapi de povara.
Va trebui sa faci un ultim efort, sa lasi deoparte tensiunea care vine din trecut si sa iti impli liniste, multa liniste, sa-ti impui liniste cu atat mai mult cu cat te ia frica de faptul ca tocmai linistea te poate scoate din ritm si totul se poate duce la vale.
In situatia in care tema ta indica atat putere si nu-ti merg treburile ca pe banda, inseamna ca exista un blocaj care a crescut in timp, pentru ca i s-a dat o prea mare importanta in comparatie cu altele... si asta pentru ca asa ai vrut si asa ai ales tu.
Tu poti sa alegi, ai puterea asta, trebuie sa ai rabdarea de a face asta cu pasi mici. Destinul nu-ti limiteaza in mod implicit accesul la procreere, doar iti arata ca in cazul tau aducerea pe lume al unui copil nu poate convietui cu conflictele interioare pe care le ai. Iisus spune "Goleste-te de tine ca sa te pot umple Eu" asta este o lectie practica de credinta... sa renunti putin cate putin la ceea ce ai crezut ca este bun si se dovedeste a nu fi pentru a lasa in urma ceea ce nu ai rezolvat si iarta-te... este foarte iportant sa fii tu impacata cu tine. Asta nu inseamna autoindulgenta, ci intelegere si rabdare, tocmai intelegerea si rabdarea pe care Mercur trebuie sa le cultiva in conjunctia sa stransa (cazimi) cu soarele.
Asa vad eu lucrurile intr-o siteza a sintezei aplicatat temei tale...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 04, 2006 2:07 pm 

Joined: Wed Apr 26, 2006 1:48 pm
Posts: 12
Location: Bucuresti
Gheorghita, multumesc mult pentru raspuns...Da, cu autoiertarea e cam greu..dar cu linistea cred ca se rezolva, mai ales ca inceput din interiorul meu, fara s-o doresc in mod voit si rational...Observ ca dintr-o "minge de foc" cum mi-a spus cineva demult, m-am transformat intr-o chestie - nici nu stiu cum sa ma definesc - nu as face altceva decat sa stau ascunsa, sa nu vad/aud pe nimeni, sa ascult muzica de relaxare...atat.E in totala contradictie cu persoana care ma stiu/stiam...mai am o intrebare: asta e 'liniste" sau depresie, sau groaza, asa cum spuneai tu?

V


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: RE VERRALEO
PostPosted: Fri Jun 16, 2006 10:24 pm 

Joined: Wed May 03, 2006 7:51 pm
Posts: 32
Location: Resita
Verraleo,
Scriu cam tarziu fata de data intrebarii dar ma gandesc ca s-ar putea sa-ti fie de folos si sa nu te superi.
Raspunsul ,din punctul meu de vedere este DA.Intrebarea fireasca era de ce nu ai copii pina la aceasta virsta
si ce ar trebui facut pentru a schimba situatia.Cel mai important din punct de vedere astrologic este SATURN R
in casa V in Berbec.Cei care au Saturn R in CASA V au in general copii la varste inaintate ,sarcini cu probleme,
copii cu probleme de sanatate si pe care nu-i inteleg,sau partener de varsta mai mare.
Nu vreau sa intru prea mult in intimitate dar eu cred ca un copil trebuie sa se nasca din iubire fata de partener
si fata de copii.Acolo unde exista iubire ,nu se poate sa nu fie copii.
Eu sunt convinsa ca poti
sa reusesti daca vreti amandoi copilul cu iubire.Va sfatuiesc sa faceti un tratament cu BRANCA URSULUI (tinctura Dacia Plant)
Este unul din cele mai puternice revigorante,intineritoare,un adevarat elixir impotriva sterilitatii feminine si masculine.
Scriai ca incepi sa pierzi increderea si credinta .Iti doresc sa inveti sa daruiesti iubire deschis din toata inima
si sa nu-ti pierzi increderea si mai ales credinta.
Toate cele BUNE!!!
Maria


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Jul 11, 2006 1:00 pm 

Joined: Wed Apr 26, 2006 1:48 pm
Posts: 12
Location: Bucuresti
Maria, iti multumesc din suflet pentru raspuns, cum as putea sa ma supar??? Imi cer eu scuze ca l-am citit tarziu, dar am fost plecata o vreme...
Am citit cu atentie ce mi-ai scris...vrem amandoi copilul ( copii, daca vom reusi) cu iubire, si atat de tarziu pentru ca numai de cativa ani mi-am cunoscut actualul sotz, si primul barbat cu care mi-am dorit sa am copii.Isi doreste si el din tot sufletul ( mi se rupe inima, ca vine acasa cu pliante de gradinitze, etc,,).

Tinctura de branca ursului cred ca a inghitit ( mai ales el) litri intregi, in anii astia, pe langa alte produce clasice sau naturiste, sau homeopate.
Aparent, dpdv medical suntem bine, nu exista un motiv medical pentru care nu avem copii.Viatza noastra acum e un continuu pelerinaj intre doctori, spitale, preoti, tratamente cu bioenergie , homeopate, etc.


V


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 8 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group