It is currently Sat Apr 20, 2024 12:16 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 39 posts ] 
Author Message
 Post subject: Un strigat de disperare catre voi!!! Ajutati-ma va rog!!!
PostPosted: Mon May 01, 2006 5:04 am 

Joined: Mon May 01, 2006 4:05 am
Posts: 35
Sunt noua pe forumul vostru si cred ca v-am gasit datorita faptului ca tocmai acum caut niste raspunsuri privitoare la viata mea... Sunt noua intre ale astrologiei si am incercat de curand sa-mi fac singura astrograma. Nu stiu cat de mult am reusit mai am mult de invatat. de aceea vin aici si va cer voua ajutorul, celor care ma puteti ajuta...

Eu, nascuta pe 4 august 1966, ora 2:30 dimineata in Falticeni. Sotul meu nascut pe 3 septembrie 1952 in Bucuresti, ora 16:30. Fetita noastra nascuta pe 30 martie 2003 in Manhattan la ora 20:18.

Problema mea cea mare este ca eu am niste probleme destul de serioase. Ma simt destul de nelinistita si ma tem sa nu pierd totul. Suntem o familie frumoasa, avem un copil foarte reusit si nu spun asta din punctul de vedere al unui parinte ci din reactia celor care ne vad prima oara si in special cei care o vad pe fetita noastra. Este un copil intr-adevar deosebit. dar, problema este a mea. Sunt o fire foarte nervoasa si autoritara. Cu toate ca nu-mi doresc asta... imi dau seama ca gresesc. Am ganduri ciudate care imi bantuie mintea... Ma simt nelinistita si-mi jignesc destul de des familia, pe cei dragi mie. Ma simt depreimata si nu vreau asta.
In urma cu ceva vreme, imi era chiar frica sa fac baie singura cu fetita mea de frica sa nu-i fac inconstient ceva rau. Il rugam pe sotul meu sa vina sa stea cu noi in baie... Stiu ca suna ciudat si ca poate multi dintre voi ma judecati acum... Dar crede-ti-ma ca sunt diferit de ceea ce spun eu acum... Viata m-a schimbat destul de mult si nu-mi place ce vad acum la mine. De asta va scriu si va cer ajutorul... Descifrati-mi va rog astrograma si ajuta-ti-ma sa depasesc aceste momente. Imi doresc sa fiu cu familia mea pentru totdeauna...
Am devenit rautacioasa si critica si nu-mi place ceea ce vad acum... eram pura si buna... ce se intampla cu mine...????


va multumesc din suflet si va doresc tot binele din lume. Va rog frumos nu ma ignorati. Am nevoie de ajutorul vostru. Nu am cu cine discuta toate lucrurile astea...


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon May 01, 2006 5:47 pm 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Deci eu consider ca tu ar trebui sa fii cea analizata, pentru ca problema este a ta. OK? Sotul si copilul doar daca este cazul. Iata harta ta.

Image


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon May 01, 2006 5:57 pm 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
As incepe prin a te intreba ce experienta traumatizanta ti-a marcat copilaria sau adolescenta? In memoria ta sta acolo ceva si oricat am incerca noi sa te ajutam, va trebui sa vezi pe cineva de specialitate. In primul rand eu zic ca te paralizeaza niste frici si fricile acestea te suprasolicita, iti creeaza demoni care te chinuie si mintea ta incepe sa isi imagineze scenarii ciudate. Te culpabilizezi pentru ceva care de fapt nu e vina ta, dar pentru care tu insati ai fost invinuita la un moment dat. Ai antecedente in familie privind persoane cu probleme psihice?
Ai recurs pana acum la tratament? Problema ta este foarte veche, adanca si bine infipta.
Esti credincioasa?
Te rog, ma ajuti putin? Am nevoie de raspunsuri la aceste intrebari si apoi iti voi da detaliile astrologice de care ai nevoie.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon May 01, 2006 6:43 pm 

Joined: Mon May 01, 2006 4:05 am
Posts: 35
Multumesc din suflet witch pentru ca mi-ai raspuns. Este foarte important pentru mine asta. Am mare nevoie de ajutor ca de aer. Am nevoie de un raspuns edificator.

Da, precum bine ai banuit totul provine din copilarie. Si totul a fost nu din vina mea, precum bine ai mentionat. Poate nici din a parintilor... doar ca ei nu au stiut prea bine de nevoile si de necazurile mele. Am avut parinti foarte buni, dar din pacate care nu au avut prea multa carte. Si erau foarte tineri si nu au stiut poate cum sa discute cu noi. Iar acum eu, ma razbun parca pe asta si crede-ma ca nu vreau. O fac pe maica-mea sa sufere si nici nu am curajul sa-i spun de ce... Nu am spus nimanui pana acum ceea ce mi s-a intamplat atunci demult, de teama sa nu-i ranesc si sa sufere de pe urma mea. In schimb poate datorita acestor "traume" ale mele am fost foarte "ambitioasa" si dornica sa ma ridic deasupra conditiei mele.

Am incercat candva sa recurg la serviciu de specialitate, dar din pacate nu am gasit prea mare ajutor. Asa ca am facut colegiul de pshihologie (nu am practicat niciodata) doar pentru a ma cunoaste mai bine. Dupa care am facut a doua facultate. Am vrut intotdeauna sa fiu "apreciata" de parintii si fratii mei, sa fiu recunoscuta ca persoana... Mi-am dorit sa fac atat de multe lucruri bune si inca imi mai doresc...

Da, sunt credincioasa, cred in bunul Dumnezeu si daca nu era EL, nu realizam nimic din ceea ce am realizat pana acum. Alt lucru pe care nu l-am mai spus pana acum nimanui este ca am mai avut o perioada din aceasta frustranta in care ma "certam" in fiecare seara cu EL pana intr-o seara mi-a "raspuns". Nu stiu daca mintea mea a fost de "vina" atunci, dar EL mi-a vorbit intr-adevar.

In familia mea nu am mai avut pe nimeni cu "antecedente" psihice. Nu cred ca de acolo mi se "trage". Cred ca faptul ca am trecut de-a lungul vietii printr-o serie de traume care m-au marcat psihic mai mult sau mai putin si datorita faptului ca nu am avut cui sa cer ajutorul si sfatul in acele momente...
Si acum am mare nevoie de ajutor... Ma rog la bunul Dumnezeu si am si un sot care ma sprijina in tot ceea ce fac, dar nu pot sa-i spun totul... Este prea greu...

De-a lungul vietii mele am avut in permaneneta "impresia" ca nu sunt "iubita" de cei dragi mie. Am si fost o fiinta mai restrasa, cu toate ca nu asta este firea mea. Dar de cate ori am fost mai "expansiva", mai " increzatoare in mine a fost cineva care a incercat sa ma "puna" jos. Am pierdut mult de pe urma asa "ziselor" prietene si mi-au facut mult rau unii oameni. Si asta m-a "inchis" in mine si cu toate ca iubesc enorm de mult oamenii si as face orice ca sa-i ajut... am totdata si un sentiment de retragere in fata lor...

Am avut de-asemenea in timpul copilariei cateva tentative de "viol" care cred ca mi-au schimbat viata definitiv. Nu pot scapa de "cosmarul" acela. Cu toate ca nu s-a intamplat nimic, totusi m-a "marcat". Cred ca din cauza asta am simtit intotdeauna totul ca pe o "vinovatie". Nu am putut sa povestesc nimanui despre asta cu toate ca as vrea. Este prea dureros... Si a fost... Poate si asta viata sexuala am inceput-o la 26 de ani si atunci a fost tot ca un "viol"...

M-am intins cam mult... sper sa fi inteles ceva din tot ceea ce ti-am scris... Am fost un copil atat de pur si de bun... am avut nevoie de atat de multa dragoste...
Acum am o familie frumoasa pe care am avut-o destul de tarziu si un copil deosebit... dar totusi in permaneneta ma tem sa nu se intample ceva rau... Am pierdut de atattea ori in viata... Oare ce va fi de ascum incolo???

Iti multumesc din suflet draga witch ca incerci sa ma ajuti sa ma descifrez. Sa stii ca totusi din harta mea nu inteleg mare lucru. Este oricum diferita parca de ceea ce am gaist eu. Daca ai putea sa-mi faci si harta compusa pentru mine si sotul meu... Nu stiu de ce, cu toate ca este un om deosebit din toate punctele de vedere, parca nu ma pot "atasa" de el asa cum mi-as dori. Si imi doresc foarte mult sa am o familie trainica...

Inca odata mii de multumiri.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon May 01, 2006 7:34 pm 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Problema este ca angoasele tale se amplifica atunci cand nu iubesti cu sufletul. Tu il iubesti pe sotul tau, rational, pentru ca e asa cum ar trebui sa fie un sot, dar nu il simti si nici el nu te simte. Tu esti o femeia integra si morala, dar sufletul tau isi doreste altceva si ti-e frica sa recunosti. Iubirea, pasiunea, nebunia, dorintele refulate si apoi defulate prin implinirea unor vise amoroase si erotice, te-ar scoate temporar din starile tale, dar apoi ai cadea din nou, suferind, pentru ca asa ti-e scris. Dar Racul de pe AS, te-ar hrani cu memoria acestor experiente.
Suferinta (Saturn retrograd, Kiron retrograd, Lilith si Luna totul in opozitie cu Uranus si Pluton pe axa Fecioara-Pesti supranumita axa suferintei) este inevitabila, dar asta pana cand vei constientiza ca experientele le-ai avut, ca sa ajungi la psihologie, nu pentru a te cunoaste pe tine, ci pentru a-i ajuta pe altii. Suferinta se poate transforma in sacrificiu si dedicare pentru suferintele altora, in special ale copiilor. Esti prea focalizata pe problemele tale pt. ca esti Leu. Ca tine sunt multi, dar le mai lasa deoparte si se gandesc ce pot face ca altii sa nu mai treaca prin ce-au trecut ei.
Ca si cu D-zeu, in viata totul pleaca de la negare sau de la o ipoteza falsa. Esti introvertita si ai impresia ca cei care te inconjoara nu au nici o problema. FALS. Jupiter in Rac iti arata calea ta: exteriorizare si premonitie. Dar pentru asta trebuie sa iti ridici vibratia. Esti jos, foarte jos si vezi numai demoni in jurul tau. Roaga-te si ajuta oameni si nu spune la nimeni ca o faci. Daca ii vei ajuta prin cariera (Saturn si Kiron sunt pe casa carierei) atunci vei fi si inteligenta si inteleapta.
Nu mai face alte facultati, caci Lilith pe casa a IX -a te poate orienta gresit. Ramai la ce ai facut si persevereaza.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon May 01, 2006 7:59 pm 
Vreau sa spun ca mie harta ta Nicolealex, imi spune ca esti frumoasa si atragatoare datorita lui Venus in casa 1 in conjunctie cu ascendentul. Marte pe ascendent in casa 1 este raspunzator pt dorinta ta de a face orice efort pt a reusi in viata. Evident impreuna cu semnul zodiacal si anume Leul.

Exista insa ceva destul de ciudat in harta. Are 8 planete in semne de apa (cu tot cu Lilith). Iar piramida de apa formata din Venus,Lilith si Neptun, cred ca aduce viziuni, imaginatie bogata si o face intr-un fel sa intre in legatura cu spirite malefice fiind Lilith implicata. De asemenea si Venus in Rac poate provoca asemenea situatii. De aici cred ca ii vine teama ca se va intampla ceva rau, si starile ciudate pe care le simte.
Cred ca rugaciunile ar fi indicate.


  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon May 01, 2006 8:16 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
nicolealex wrote:
Am si fost o fiinta mai restrasa, cu toate ca nu asta este firea mea.


Deh, tu te cunosti mai bine, totusi cu AS in Rac, 8 planete in emisfera nordica, asta te ajuta sa fii interiorizata si retrasa. Soarele e in Leu, dar vezi ca nu face nici un aspect cu alte planete. Asta iti poate accentua egocentrismul si independenta, dar si introversiunea. Poti avea explozii de personalitate, din cand in cand...


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon May 01, 2006 9:53 pm 

Joined: Mon May 01, 2006 4:05 am
Posts: 35
Va multumesc tuturor pentru raspunsuri. Momentan sunt la serviciu si incerc printre celelalte sarcini sa stau cu un ochi si pe ceea ce-mi spuneti voi. Si intr-adevar este foarte interesant.

Da, intr-adevar sunt introvertita si am explozii de personalitate cateodata, care imi dau tare de furca, pentru ca nu-mi plac. Mihnea, tu mi-ai spus ca eu ma cunosc cel mai bine. Drept sa-ti spun, incerc sa ma cunosc. Stiu doar ca am avut un suflet bun si de la o vreme am inceput sa devin rautacioasa, mai ales cu cei dragi mie. Si asta iarasi este un aspect care nu-mi place.

Draga Mihaela, asa cum ai vazut tu, da cred ca sunt intr-adevar atragatoare si barbatii se cam invart in jurul meu si asta imi da un sentiment de neliniste. II vad cateodata cum ma privesc cu ochi lacomi si incerc din toate puterile sa-i evit. Cel mai mult imi doresc acum sa-l iubesc pe sotul meu asa cum ar trebui, dar... Si totusi de cate ori intarzie acasa putin peste ora la care vine, intru in panica. Mi-ar fi groaza sa raman din nou singura sau altceva. Avem un copil superb din toate punctele de vedere si nu as vrea sa traiasca fara unul dintre parinti. Dar totusi mi-as dori sa ma indragostesc de el si nu de altcineva... Se poate vedea din harta mea daca va fi singurul cu care voi fi casatorita???

Da, intr-adevar am o imaginatie bogata si rezolv destul de bine multe din cazurile care mi se ivesc. Dar totusi in ultimii ani am avut si am in continuare o slabiciu fizica si mentala ca un fel de ameteala permanenta caruia nu-i dau de capat. Doctorii imi spun ca sunt sanatoasa, dar eu ametesc intruna si am ochii mai tot timpul impaienjeniti.

Si eu ma gandesc la ceilalati din jurul meu si incerc sa-i ajut cat de mult pot eu. Chiar am lupte cu sotul meu pe aceasta tema. De fapt, ceea ce cred ca ma face sa fiu mai distanta de sotul meu este faptul ca el este mai distant de ceilalti oameni. De multe ori eu vreau sa ajut pe cineva si el se opune cu toata forta. Atunci intervine cearta intre noi, pana la urma face cum vreau eu, dar distanta deja este acolo. I-am si spus de cateva ori ca nu mai reusim sa ne intelegem si el de fiecare data imi spune ca ne intelegem foarte bine. El nu este ca mine. Eu sunt foarte ospitaliera si daca as putea i-as ajuta pe toti oamenii din jurul meu. Si as fi vrut si el sa fie ca mine. Simt nevoia sa ajut si sa fac bine, dar de multe ori mi-e frica sa fac pentru ca trebuie sa am consimtamantul lui. El a crescut intr-o familie foarte austera in care putini musafiri erau permisi din cauza pozitiei tatalui lui pe care o avea pe timpul lui Ceausescu. Eu, dimpotriva am crescut intr-o familie de oameni de mijloc, nu prea educati dar cu mult bun simtz si inconjurata de oameni ca si noi.

Problema mea acum este ca vreau sa scap de problemele mele care imi aduc mai mult neajunsuri si sa reusesc sa ma inailt spiritual, sa am o familie frumoasa, fara alte ispite. Imi doresc sa-mi pot creste fetita bine si am tem ca n-am sa reusesc. Are o personalitate foarte puternica care de multe ori ma depaseste. Momentan traim in America, unde sotul meu a emigrat acum mai bine de 23 de ani. Cateodata, mi-e frica de ziua de maine. El nu mai este asa de tanar iar munca la patron nu este deloc usoara. Cand eram insarcinata cu fetita mea, el a ramas fara serviciu si am trecut printr-o perioada foarte grea, el fiin foarte deprimat. Probleme sunt si cu el destul de mari. Vreau sa-l ajut cat pot de mult, dar uneori simt ca nici eu nu mai pot. Cu noi mai locuieste momentan si maica-mea, care desi este o femeie nemaipomenita incearca sa-mi dea sfaturi in permanenta ceea ce pe mine ma irita. Am inceput sa iau diazepam pentru a ma mai calma putin, ceea ce nu este chiar asa de usor. Incerc sa fac fata situatiei. Iar totul se suprapune faptului ca traiesc intr-o tara straina, unde trebuie in permanenta sa gandesc altfel, sa fac fata situatiilor ceea ce este foarte stressant pentru mine. Cand am venit prima data aici nu vorbeam deloc engleza... credea ca am sa innebunesc... Hai ca am vorbit prea mult

Nu ma pricep la astrologie si mai putin la interpretarea astrogramelor, cu toate ca am inceput sa strang materiale. Deci nu stiu ce sa va cer, dar as dori daca se poate sa va uitati mai in detaliu la harta mea si cea a sotului meu, pentru ca si el are niste probleme mostenite din familie care ii dau bataie de cap.

Va multumesc din suflet,


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon May 01, 2006 9:57 pm 

Joined: Mon May 01, 2006 4:05 am
Posts: 35
Cred ca am fost putin cam incoerenta in mesajul precedent, iar daca nu intelegeti ceva va rog din suflet sa ma intrebati. Am atatea pe suflet ca nu stiu pe care sa le spun intai si la care sa le dau de capat. Am in continuare nevoie de ajutorul si de indrumarile voastre. Daca puteti sa ma ajutati sa le deslusesc (problemele) va rog nu ezitati s-o faceti. Va raman indatorata...

Cu dragoste,
nicolealex


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon May 01, 2006 10:00 pm 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Cum sa-ti gasesti linistea intr-o tara straina, cand pe harta ta strainatatea este tot ce poate fi mai rau?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon May 01, 2006 10:01 pm 

Joined: Mon May 01, 2006 4:05 am
Posts: 35
Draga mihaela01, daca te-as ruga putin sa fii mai explicita. Destul de interesante observatiile tale.

Eu, nu-mi doresc decat sa am de-a face cu bunul Dumnezeu si nu sa intru in legatura cu duhurile... :evil: . Nu-mi doresc decat sa am o viata placuta si linistita...


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon May 01, 2006 10:33 pm 

Joined: Mon May 01, 2006 4:05 am
Posts: 35
Da, draga witch, se poate ca pe harta mea strinatatea sa fie ce poate fi mai rau, dar aici am gasit ceea ce-mi lipsea atat timp cat am fost in tara. Deocamdata, aici am un serviciu bun, o familie si o casa... Acum, cum sa-ti spun eu... ma simt "cracanata". Adica cu un picior un Romania, cu altul aici. Din Romania am plecat de vreo 5 ani si ma-m cam rupt de "realitatile" de acolo, iar aici inca nu ma pot "adapta". dar cred ca asta mia- fost "destinul". Ceea ce vreau eu acum, este sa am o viata linistita si sa reusesc sa fiu mai cumpatata si mai inteleapta.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon May 01, 2006 10:45 pm 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Jupiter inseamna expansivitate, explorare, dorinta de cunoastere, strainatate. Pe casa I in Rac in mod normal el inseamna noroc de calatorii si familie intemeiata in strainatate. Numai ca trigonul primit de la Lilith de pe o casa guvernata de insusi Jupiter creeaza limite fata de semnificatia spirituala a lui Jupiter pe casa I in Rac si anume puterea si vindecarea sufletului, precum si un anume har special cu care cred ca ai fost inzestrata la nastere, acela de a simti, de a presimti, de a fi stapana pe un viitor pe care sa ti-l controlezi si sa ti-l creezi asa cum ti-ar placea.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon May 01, 2006 10:46 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Nu inteleg de ce esti nelinistita daca barbatii iti dau atentie. Asta ar trebui sa-ti faca placere, nu? Saracii de ei, asta stiu si ei sa faca, motanii se uita dupa soricei... Venus in I iti da o personalitate frumoasa si un fizic placut, iar conjunctia cu Marte te face sexy. Motanii n-au nici o vina. In plus sunt atrasi si de amabilitatea si felul tau placut de a fi (Luna trigon cu Venus).


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue May 02, 2006 12:53 am 

Joined: Mon May 01, 2006 4:05 am
Posts: 35
Buna tuturor,

In sfarsit am ajuns acasa si incerc sa raspund tuturor celor care mi-au scris referitor la problema mea.

Da, drag witch ai mare dreptate, in ceea ce priveste relatia mea cu sotul meu.:

Quote:
Problema este ca angoasele tale se amplifica atunci cand nu iubesti cu sufletul. Tu il iubesti pe sotul tau, rational, pentru ca e asa cum ar trebui sa fie un sot, dar nu il simti si nici el nu te simte. Tu esti o femeia integra si morala, dar sufletul tau isi doreste altceva si ti-e frica sa recunosti. Iubirea, pasiunea, nebunia, dorintele refulate si apoi defulate prin implinirea unor vise amoroase si erotice, te-ar scoate temporar din starile tale, dar apoi ai cadea din nou, suferind, pentru ca asa ti-e scris.
Quote:

Da, imi doresc sa iubesc asa cum numai eu as fi in stare. Si cred ca l-as fi iubit asa cum mi-as fi dorit daca nu as fi simtit de la inceput din partea lui o retinere. Nu cred ca asta a vrut sa-mi arate. El a mai fost casatorit odata si este mult mai in varsta ca mine. Dar pentru mine asta nu ar fi o piedica pentru ca este un barbat sarmant si cu mult simt al umorului. Dar asa cum am mai scris are si multe
Quote:
limitari
datorita educatiei primite de la parintii lui (cred eu). De exemplu eu de multe ori sunt foarte expansiva iar el incearca sa ma tempereze. Sau eu vreau sa ajut pe cineva cu o suma de bani (de multe ori nu prea mare) iar el se opune. Nu ca ar fi vorba de o suma mare de bani, sau ca ne-ar da viata peste cap daca ne-am lipsi de acel lucru, dau de acei bani, ci cred eu datorita faptului ca atunci cand a venit aici a avut o viata destul de grea (el dupa am spus provenea dintr-o familie mai rasarita decat a mea), sau poate datorita faptului ca nu a fost invatat sa ajute. Nu prea stiu cum sa ma exprim in aceasta directie. Oricum, cu toate acestea este un barbat foarte bun si cred eu asa cum este el ma iubeste foarte mult, in felul lui. Oricum, sunt sigura ca nu m-ar insela. Da, mi-as dori altceva... ceva plin de pasiune si de romantism... dar numai cu el... mi-e frica de aventuri...


witch a scris:
Suferinta se poate transforma in sacrificiu si dedicare pentru suferintele altora, in special ale copiilor. Esti prea focalizata pe problemele tale pt. ca esti Leu. Ca tine sunt multi, dar le mai lasa deoparte si se gandesc ce pot face ca altii sa nu mai treaca prin ce-au trecut ei.
- Da, draga witch, asta incerc si eu de fapt sa fac. Incerc sa fac viata altora mai buna ca a mea. Dar dupa cum ti-am spus trebuie intai sa duc un razboi cu sotul meu care este o fecioara cam critica :x . De asta as fi vrut sa facem si astrograma lui. Este un om foarte bun, dar este prea critic si prea pesimist. Acum, deocamdata ne luptam cu niste temeri de ale lui... este destul de stressat si el de tot ceea ce-l inconjoara. Are un sef destul de rigid, care ii face viata amara si-l da peste cap cu totul. Ii cere foarte mult sa faca la serviciu si cateodata sta si cate 9 ore la serviciu pe un salariu de nimic. Este foarte inteligent, dar este lipsit totodata de initiativa. Nu prea stiu uneori cum sa-l mobilizez si sa-l fac sa fie mai pozitiv in tot ceea ce face si mai energic... Dar asta este o alta problema mult mai complexa.
.

Mihnea a scris:
Nu inteleg de ce esti nelinistita daca barbatii iti dau atentie. Asta ar trebui sa-ti faca placere, nu? Saracii de ei, asta stiu si ei sa faca, motanii se uita dupa soricei... Venus in I iti da o personalitate frumoasa si un fizic placut, iar conjunctia cu Marte te face sexy. Motanii n-au nici o vina. In plus sunt atrasi si de amabilitatea si felul tau placut de a fi (Luna trigon cu Venus).

Da, draga Mihnea ma simt nelinistita tocmai pentru faptul ca nu vreau sa jignesc pe nimeni si totusi ii vad pe barbatii acestia cum imi dau tarcoale si ma pandesc la colt :lol: . Incerc sa fiu diplomata cu ei, dar de multe ori ma irita atitudinea lor si nu stiu cum sa procedez :oops: . In ultimul rand am inceput sa-i evit si s-ar putea sa par altfel decat erau ei obisnuiti pana acum dar, am obosit sa tot aud de la ei aceleasi si aceleasi apropouri...


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue May 02, 2006 9:49 am 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Saturn retrograd in X indica o karma legata de cariera si de planul social. Vor fi multe incercari pe plan profesional, pe care va trebui sa le treci cu brio pt a avansa in cariera. Cum spunea si Witch, va trebui sa-i ajuti pe altii pt a-ti lichida datoriile karmice, promovand corectitudinea si intentiile bune in actiunile tale. Retrograd in Pesti, indica o timiditate si o lipsa de incredere in sine, de care trebuie sa scapi. Trebuie sa ai incredere in tine si mai putin in altii.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Un strigat de disperare catre voi!!! Ajutati-ma va rog!!
PostPosted: Tue May 02, 2006 1:50 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
nicolealex wrote:
Eu, nascuta pe 4 august 1966, ora 2:30 dimineata in Falticeni. Sotul meu nascut pe 3 septembrie 1952 in Bucuresti, ora 16:30. Fetita noastra nascuta pe 30 martie 2003 in Manhattan la ora 20:18.


Stai linistita ca nu-i vei face nici un rau fetitei. Este adevarat ca ascendentul ei vine pe casa V in tema ta, pe axa intercetata care te leaga de ceva rau tare din trecut, dar ei personal nu ii poti face rau.
Witch o spus foarte bine, la tine este durerea cea mare. Problema princpala la tine este frustrarea. Tu trebuie sa-ti gasesti in orice moment o preocupare care sa te linisteasca si sa te ajute sa-ti consumi dorinta de putere. Mercur in Leu pe casa II in trigon cu Saturn si Chiron, singurele planete retrograde din tema ta, iti da senzatia ca poti intr-adevar sa faci ceea ce-ti trece prin cap, ca iti poti insusi ceea ce doresti fara sa ai remuscari.
Semnele de intrebare pe care ti le ridici tu sunt elemente de gratie ce vine din retrogradrea lui Jupiter din tema copilului. Daca exista o salvare pentru aceata tendinta de care spui, atunci Jupiter retrograd din Leu de pe MC din tema copilului este singura.
Nu vreau sa-ti spun cum esti, ca nu pentru asta am intervenit in discutie, ci sa-ti spun ca venirea pe lume a copilului inseamna pentru tine salvarea. Procesul de constientizarea este un inceput, dureros de altfel dar un inceput al drumului care te duce la intelegerea.
Conjunctia Marte-Venus pe Rac este o conjunctie malefica de doua ori pentru ca ea cauta salvarea prin cele doua trigoane pe care le ralizeaza cu Luna si Lilith in conjunctie din Pesti si cu Neptun aflat in conjunctie cu NS. Prea multa tensiune acumulezi, prea multe griji si prea multa manie. Te consumi prea mult sa ti se recunoasca meritele si prea putin as fii tu insuti. La toata tensiunea pe care ti-o construieti singura, orice mic repros din afara este intodeauna picatura care umple paharul. Nu este niciodata vinovat cel care iti face o observatie, ci tu ca te invinuiesti foarte dur pentru orice lucru mic si lipsit de importanta.
Probabil ca te intrebi de unde iti vin pornirile astea?
NS in V aproape de Neptun pe Scorpion este semn de autoritate si indica excesul de putere facut de tine in trecut. Si pentru ca nu este de ajuns, casele V-XI intercepteaza axa Taur-Scorpion unde gasim si Aaxa Dragonului. Cu alte cuvinte cam totul se invarte in jurul dorintei tale de putere, obsesiei de a nu fi anonima si emotiilor puternice pe care trebuie sa le simti in permanenta ca sunt puternice ca si cum ai spune "Trebuie si simt ca traiesc" sau "Ori traiesc ori nu".
Durerea cea mare vine din Mercur retrograd - adica nici nu prea intelegi ce ti se intampla, pentru ca in trecut (vieti anterioare) chiar nu te-a preocupat asta.
Ceea ce-ti vine sa faci sunt elemente mai putin importante decat faptul ca teama de anonimat iti aduce o frustrare evidenta.
Asadar la tine nu este decat o problema de intelegere... cu Mercur retrograd nimic nu vine de la sine, ci totul trebuie argumentata si integrata in context. Explica-ti totul... pana in cele mai mici detalii.
Inainte de toate insa trebuie sa intelegi ca toate aceste porniri de care spui sunt constructii ale frustrarii tale. Ele nu sunt independente si nici nu traiesc daca in momentul in care le percepi tu vii cu argumente.
Nu esti nebuna, nu esti nici macar rea, ci doar extrem de sensibila la frustrare.
... evident ca nu este putin lucru, dar, din fericire, doar atat este.
Ca sa te poti intelege trebuie sa ai in primul rand incredere in tine pt ca sa ai putere sa pui stop dorintelor puternice care te cuprind. Este lupta pe care trebuie sa o castigi, pentru ca nu ai cum. Ai un emotional mult prea incarcat de frustrari din trecut, incapabil sa se autocenzureze, obsedat de feed back -ul emotinal care, culmea, se confrunta in aceasta viata si cu regasiri ale iubirilor din vietile anterioare pe care datorita lui Mercur retrograd nu le poate intelege asa cum sunt ele.
Tu esti o femei rafinata (Luna in trigon cu Venus) sensibila care sugereaza prin aspectul sau blandete si intelegere. dar aspectul tau este unul, iar emotionalul tau altceva... de aceea primesti un altfel de feed back..



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue May 02, 2006 4:44 pm 

Joined: Mon May 01, 2006 4:05 am
Posts: 35
Multumesc tuturor celor care au intervenit in acest mesaj al meu - acest strigat de durere catre voi toti, care puteti sa ma ajutati...

[/quote] Mihnea a scris:
Quote:
Saturn retrograd in X indica o karma legata de cariera si de planul social. Vor fi multe incercari pe plan profesional, pe care va trebui sa le treci cu brio pt a avansa in cariera. Cum spunea si Witch, va trebui sa-i ajuti pe altii pt a-ti lichida datoriile karmice, promovand corectitudinea si intentiile bune in actiunile tale. Retrograd in Pesti, indica o timiditate si o lipsa de incredere in sine, de care trebuie sa scapi. Trebuie sa ai incredere in tine si mai putin in altii.


Da, intr-adevar inainte de a sti aceste adevaruri am incercat intotdeauna sa fiu cat de corecta posibil. Am incercat si incerc sa ajut pe toata lumea. Chiar si pe dusmanii mei "declarati", daca au venit la mine vreoadata cu vreo rugaminte, am incercat din rasputeri sa-i ajut. Din pacate, de multe ori mi s-a intors binele cu raul, dar nu asta este durerea mea cea mare. Durerea mea este ca inconstient m-am transformat, am devenit mai sceptica, mai distanta cu cei din jurul meu si nu vreau asta...

De asemenea, vreau sa-ti multumesc coser :wink: ca ai intervenit in acest subiect. Iti multumesc ca ai incercat sa faci o descriere cat mai amanuntita, cu toate ca nu intotdeauna am inteles foarte bine ce ai vrut sa zici :oops: . Imi doream tare mult sa aud si parerea ta in legatura cu acest subiect.

Quote:
Stai linistita ca nu-i vei face nici un rau fetitei. Este adevarat ca ascendentul ei vine pe casa V in tema ta, pe axa intercetata care te leaga de ceva rau tare din trecut, dar ei personal nu ii poti face rau.


Ma bucur tare mult sa aud asta. Imi iubesc tare mult fetita si mi-e tare drag de ea. Este o scumpete mica, dar are o energie si o personalitate... de ma sperie si pe mine si pe ai mei. Cateodata nu prea stim cum sa deal cu ea. Mi-e tare teama ca ma va depasi de multe ori si ca nu voi putea sa-i dau cele mai bune sfaturi. Este mult prea energica si daca doreste ceva... trebuie sa-l obtina cu orice pret. Ma temeam la un moment dat cand imi treceau gandurile acelea "negre" prin cap ca nu cumva altcineva sa incerce sa-i faca vreun rau. Si totusi cateodata ma tem ca n-am s-o pot tine in "frau" si va face doar ce va dori...



Quote:
Witch o spus foarte bine, la tine este durerea cea mare. Problema princpala la tine este frustrarea. Tu trebuie sa-ti gasesti in orice moment o preocupare care sa te linisteasca si sa te ajute sa-ti consumi dorinta de putere. Mercur in Leu pe casa II in trigon cu Saturn si Chiron, singurele planete retrograde din tema ta, iti da senzatia ca poti intr-adevar sa faci ceea ce-ti trece prin cap, ca iti poti insusi ceea ce doresti fara sa ai remuscari.


Da, witch, asa este. Am o mare durere in suflet. Nici nu as putea descrie cum este aceasta durere. Am incercat in "mare" in tot dialogul nostru de aici sa ma "studiez" putin pe mine insami. Mihnea spunea ca eu trebuie sa ma cunosc cel mai bine. Tocmai asta este problema ca "incerc" din rasputeri sa ma cunosc. Si intr-adevar, trebuie in permanenta sa fac ceva... ceva care sa ma tina "ocupata". Iar dorinta de putere si pe asta o am, dar nu in sensul "propriu-zis", ci imi doresc puterea pentru a putea ajuta si pe altii, de a face bine in jurul meu... Si poate intr-adevar planetele retrograde din tema mea imi dau senzatia ca as putea sa-mi insusesc orice, dar senzatia ca poate altcina va sufweri de pe urma mea, ma face sa ma opresc.

Quote:
Quote:
Nu vreau sa-ti spun cum esti, ca nu pentru asta am intervenit in discutie, ci sa-ti spun ca venirea pe lume a copilului inseamna pentru tine salvarea. Procesul de constientizarea este un inceput, dureros de altfel dar un inceput al drumului care te duce la intelegerea.


Senzatia asta am avut-o si eu cand am nascut-o pe micuta mea.

Quote:
Conjunctia Marte-Venus pe Rac este o conjunctie malefica de doua ori pentru ca ea cauta salvarea prin cele doua trigoane pe care le ralizeaza cu Luna si Lilith in conjunctie din Pesti si cu Neptun aflat in conjunctie cu NS. Prea multa tensiune acumulezi, prea multe griji si prea multa manie. Te consumi prea mult sa ti se recunoasca meritele si prea putin as fii tu insuti. La toata tensiunea pe care ti-o construieti singura, orice mic repros din afara este intodeauna picatura care umple paharul. Nu este niciodata vinovat cel care iti face o observatie, ci tu ca te invinuiesti foarte dur pentru orice lucru mic si lipsit de importanta.


La acest aspect ar trebui sa lucrez mai mult. Pentru ca din cauza asta am pierdut si pierd multe in viata. Cateodata sunt prea impulsiva, prea critica si prea autoritara. As dori sa fiu mai blanda, mai "docila", mai inteleapta. Cateodata sunt toata numai o "energie", le dau "replica" la toti si incerc sa-i pun "la colt" cum imi spune sotul meu, de parca as fi "buricul" pamantului. Imi dau seama ca gresesc, dar toate astea "vin" peste mine. Si da, dupa aceea am procese de constiinta, ma culpabilizez, ma critic in cel mai dur mod posibil :evil: .


Quote:
Quote:
NS in V aproape de Neptun pe Scorpion este semn de autoritate si indica excesul de putere facut de tine in trecut. Si pentru ca nu este de ajuns, casele V-XI intercepteaza axa Taur-Scorpion unde gasim si Aaxa Dragonului. Cu alte cuvinte cam totul se invarte in jurul dorintei tale de putere, obsesiei de a nu fi anonima si emotiilor puternice pe care trebuie sa le simti in permanenta ca sunt puternice ca si cum ai spune "Trebuie si simt ca traiesc" sau "Ori traiesc ori nu".
Durerea cea mare vine din Mercur retrograd - adica nici nu prea intelegi ce ti se intampla, pentru ca in trecut (vieti anterioare) chiar nu te-a preocupat asta.


Am banuit intotdeauna ca toate vin din vietile mele anterioare. Cand eram studenta am intalnit pe cineva care facea yoga si care avea "capacitatea" de a vedea in trecutul indepartat. L-am vazut o singura data in viata mea, dar mi-a spus atunci niste lucruri care m-au pus pe ganduri :x . S-ar parea ca am fost samurai :evil: intr-o viata anterioara...


Quote:
Nu esti nebuna, nu esti nici macar rea, ci doar extrem de sensibila la frustrare.


Asa este si-ti multumesc pentru remarca asta 8) . Nu doresc decat sa fac bine in jurul meu si as fi in stare sa ma las pe mine ca sa pot ajuta pe altii... Dar cateodata este asa de greu sa faci asta... :(

In alta ordine de idei as vrea sa-i multumesc pe aceasta cale inca odata lui witch :lol: pentru ca ea a deschis calea acestui dialog si pe care as ruga-o daca va putea sa countinue sa ma "studieze" :wink: . La fel ii rog si pe ceilalti care pot si doresc sa faca asta :) , pentru ca la fel de important este si faptul ca doresc sa-mi pastrez familia unita si pentru asta as dori sa-l cunosc mai "bine" si pe sotul meu :oops: . Si el ca si mine este foarte "sensibil" uneori si are multe "tare" care vin din copilarie. Cateodata ajungem sa ne luptam pe niste probleme marunte, dar pana la urma tot el este cel care ridica "steagul".


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue May 02, 2006 5:21 pm 

Joined: Mon May 01, 2006 4:05 am
Posts: 35
As vrea sa mai adaug aici ca m-am casatorit destul de tarziu cu toate ca am avut suficient de multi pretendenti. S-ar parea ca actualul meu sot mi-a fost destinat. Casatoria am incheiat-o pe data de 14 februrie 2001 in Ramapo-Rockland County, statul New York si am fost numarul 100 :lol: pe anul respectiv.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue May 02, 2006 9:49 pm 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
E bine sa stii ca ai niste nevroze instalate pe fondul acelor probleme vechi (ce trebuiesc in mod obligatoriu tratate de un psiholog sau chiar un psihiatru-caci dintr-un sambure mic, aceste chestiuni netratate la timp se transforma in bulgari uriasi, generand tot genul de probleme, pana la alergii si mai stiu eu ce alte afectiuni fizice, pe care nici un medic alopat nu va stii sa ti le diagnosticheze si sa ti le trateze, caci ele si-ar avea cauza doar in capul tau), dar si pe fondul unei inacceptari a ceea ce esti.
Tu ai inceput viata sexuala tarziu, iar modelul barbatului din viata ta este acela a unui protector si a unui om fara fantezii deosebite (vad ca sotul tau este destul de stors de prima casnicie). Daca in viata ta nu ar fi avut loc acele tentative de viol care sa iti provoace ceva repulsie si retinere in fata sexualitatii, tu ai fi fost o tipa "pericol". Energiile tale feminine si masculine (Venus conjunct cu Marte) sunt extrem de magnetice in Rac si sunt convinsa ca te-au iubit barbati, fara ca tu sa le impartasesti sentimentele.
Dar tu ai nevoie de doua arhetipuri masculine in viata:
-protectorul care trebuie caminului;
-creatorul de fantasme, care trebuie sufletului si mintii tale rascolite de tot felul de intrebari, un fel de "barbat-anestezie", care sa-ti mai paralizeze putin procesul gandirii autoculpabilizante, scapat de sub control (un barbat de care fie nu poti sa te atingi, pentru ca iti este interzis, datorita mariajului, fie pentru ca este pur imaginar; un adulter ti-ar provoca asa de puternice sentimente de culpabilitate, incat nu te sfatuiesc vreodata-nu ca as sfatui pe cineva, dar tu cel putin ti-ai adanci nevroza, ba inca ti-ai pune intr-un mare pericol propriul copil-din pricina Scorpionului interceptat pe casa copiilor).
Dar sa stii ca aceasta conjunctie Venus/Marte este stranie, eu am intalnit-o la homosexuali (femei si barbati).
Complicat nu?
Cu Lilith in Pesti si cu Venus conjunct cu Marte, aflate in trigon, draga mea, tu ai tot felul de fantezii, fantasme si dorinte, pe care sotul tau nu ti le poate implini. Ai pierdut niste ani seriosi ai cresterii tale sexuale si acum te afli in dezechilibru.
Inca o data repet: sotul tau nu este o problema, el este unul din arhetipurile masculine de care ai nevoie si nu il poti nega, dar nu e si al doilea si atunci te intrebi ce lipseste relatiei voastre.
Daca nu poti privi in sufletul tau si nu iti poti permite (social) sa-ti rezolvi dorintele (ceea ce Lazarev considera, ca de fapt este o evolutie a spiritului nostru, si anume exercitiul de a ne pune pofta in cui), atunci trebuie sa mergi la un schrink si sa il rogi sa te ajute sa te accepti asa cum esti, alaturi de familia pe care o ai.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue May 02, 2006 11:36 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
witch wrote:
sotul tau este destul de stors de prima casnicie


He he ia sa vedem cat suc mai e in el...

Image


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue May 02, 2006 11:57 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Racul in VII indica o casatorie instabila sau foarte romantica. Luna, guv VII in I, ar putea indica o casatorie fericita, daca ar fi bine aspectata. Dar primeste doua lovituri, de la maleficul Marte si de la Soare. Luna in Pesti il poate face pe sotul tau totusi foarte setos, ei vezi, si Witch care zicea ca-i stors :) . Lilith in VII prevesteste si ea un divort. Dar asta e valabil pt prima casatorie, a doua ar fi data de IX, daca nu gresesc...


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 03, 2006 12:43 am 

Joined: Mon May 01, 2006 4:05 am
Posts: 35
Deci... draga Mihnea, m-ai lasat in suspans. Ce se va intampla??? Si ce se va intampla cu noi. Vreau sa zic ca eu sunt intotdeauna cea care striga sus si tare cand nu-i convine ceva ca vrea sa ne despartim. El mi-a spus de sute de ori ca nu mai vrea sa faca pasul asta. deci, iarasi pericolul vine de la mine... Eu sunt de data asta cea instabila cu toate c anu-mi doresc asta. Deci, va intreb: CE VA FI IN CONTINUARE??? Cum va decurge relatia noastra si daca vom reusi sa avem o casnicie reusita :?: . Eu una desi il provoc de fiecare data cred ca as fi distrusa daca ne-am desparti.

Va pup si va doresc tot binele din lume


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 03, 2006 1:05 am 

Joined: Mon May 01, 2006 4:05 am
Posts: 35
Multumesc draga witch, iarasi mi-ai dat un rspuns aproape complet la suferintele mele. Stiu ca trebuie sa ma vad cu un shrink. Ti-am spus ca am mai facut-o, dar din pacate nu m-a multumit pe deplin. Poate si eu asteptam prea mult de la acea persoana. de aceea am inceput sa incerc sa ma descopar singura si sa caut raspunsuri la altii. Asa am descoperit site-ul asta. Si ma bucur din suflet ca v-am cunoscut, pentru ca aparent sub masca anonimatului pot sa-mi spun durerile pe fata.

Deci, asa cum bine spuneai, sotul meu a iesit din prima casatorie putin cam stors. Dar cand spun stors ma refer la psihic. Prima casatorie a fost facuta din interes, pentru ca dorea sa plece din tara. Si fosta lui sotie, tocmai trebuia sa plece si i-a oferit sanasa asta de a se casatori peste
Quote:
noapte
fara ca sa stie nimeni, avand in vedere ca el avea si o functie importanta in Ministerul de Comert Exterior acum vreo 20 si ceva de ani. Deci, aici a fost sansa lui, ca sa plece. sau poate nesansa. Pentru ca venind aici a trebuit sa ia totul de la zero. Si nu i-a fost deloc usor, fara un ajutor din partea nimanui. A inceput cu muncile de jos, pana a reusit cat de cat sa se ridice si sa realizeze ceva in viata lui.

Quote:
Cu Lilith in Pesti si cu Venus conjunct cu Marte, aflate in trigon, draga mea, tu ai tot felul de fantezii, fantasme si dorinte, pe care sotul tau nu ti le poate implini. Ai pierdut niste ani seriosi ai cresterii tale sexuale si acum te afli in dezechilibru.

Pot spune ca am avut destule fantezii si dorinte, dar datorita ca sotul meu la inceputul casniciei noastre era destul de rezervat, am inceput sa mi le innabus rand pe rand. Din pacate acum am trecut in cealalta parte si de multe ori nu mai am nici cea mai mica dorinta, cu toate ca simt ca sotul meu ma doreste si crede-ma ca de multe ori stie ceea ce face, dar iarasi o parte din problema este la mine.



Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 03, 2006 1:39 pm 

Joined: Wed Apr 26, 2006 9:42 am
Posts: 9
Draga Nicolealex,nu te cunosc dar am citit ce ai scris si sa stii ca sint cu drag alaturi de tine.Pe mine parintii mei nu m-au vrut,defapt au vrut baiat,le-a fost rusine ca sint fata si am crescut in ideea ca sint o povara.Am inceput viata cu ideea ca nu valorez nimic si toti au dat in mine.
La 19 ani ai mei m-au dat afara din casa.A fost foarte greu,cu servici,cu chirie,cu facultate.Si eu am trecut printr-un viol,care mi-a scazut respectul de sine la zero.
Cel mai mult ma doare ca n-am avut o mama,acest gol am crezut ca nu se va umple niciodata.Se pare totusi ca s-a umplut.Nici eu nu sint mama ideala sau sotia ideala,sint la a doua relatie ,dar ma stradui.
In momentul de fata sotul meu imi este cel mai apropiat si mai bun prieten si nu il tratez cum ar merita si eu mai tip la el si ma rastesc si ma enervez.Dar incerc sa ma temperez.
Cu drag


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 03, 2006 2:34 pm 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Quote:
He he ia sa vedem cat suc mai e in el...


Mihnea, hai ca ai fost simpatic... :lol:

Quote:
Pot spune ca am avut destule fantezii si dorinte, dar datorita ca sotul meu la inceputul casniciei noastre era destul de rezervat, am inceput sa mi le innabus rand pe rand. Din pacate acum am trecut in cealalta parte si de multe ori nu mai am nici cea mai mica dorinta, cu toate ca simt ca sotul meu ma doreste si crede-ma ca de multe ori stie ceea ce face, dar iarasi o parte din problema este la mine.


Nicole, sotul tau stie ce face, cum pesemne ca mai stiu inca vreo 250.000 de barbati, care pe tine te lasa rece. Tu insa nu ai nevoie de tehnica amorului, ai fi avut nevoie de cineva cu care sa rezonezi, iar rezonanta nu are neaparat de-a face cu actele fizice. Cum nu poti fi bigama si nu poti avea doi barbati deodata, ideea mea era ca ...tu te chinui si consumi prea multa energie cautand o solutie acolo unde ea nu exista. Nu poti sa te apropii mai mult de sotul tau decat ai facut-o pana acum. Nu poti schimba lucrurile, nu-l poti schimba nici pe el, nici pe tine. Trebuie doar sa intelegi ce gen de sacrificiu ai facut in viata ta si la ce ti-a folosit. Daca tu aveai un sot cu care sa rezonezi, dar nu prea dadea pe acasa si mai avea si doua amante, atunci iar ai fi avut de suferit.

Te-ai gandit ca lisa ta de implinire absoluta si sufleteasca este tocmai pretul pe care l-ai platit pentru a avea acea fetita minunata? Daca nu, atunci e bine ca de acum inainte sa te gandesti, pentru ca segmentul copiilor pe harta ta nu arata prea bine. Scorpionul interceptat, NS si Neptun de pe casa a V-a ti-au cerut ca pret pentru aceasta fetita (doar ai AS in Rac si pentru tine valoarea suprema a vietii sunt copiii)- sa treci prin tentative de viol si viol si prin tot felul de chinuri purificatoare, pentru ca tu sa nu transferi karma ta asupra copilului sau copilul sa nu devina platitorul de karma. Tocmai de aceea trebuie sa stai linistita in privinta fetitei, tu deja te-ai achitat. Ar mai fi nevoie din partea ta de o mai mare implicare sociala, tocmai de aceea America nu mi se pare locul ideal, pt. ca are o alta vibratie.

Poate ca pe alocuri ti se va parea ca ma contrazic, insa asta doar pentru ca in destinul tau exista niste limitari si e greu sa gasesti o cale libera prin vreun segment al zodiacului, fara sa se ridica in acelasi timp multe necunoscute. Un lucru e cert...in acest moment te irosesti si asta creeaza angoasa, depresie si nemultumire. Tu nu poti trai decat ajutandu-i pe altii.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 03, 2006 3:02 pm 

Joined: Mon May 01, 2006 4:05 am
Posts: 35
Sofia, draga mea. Imi pare tare rau ca a trebuit sa treci prin ceea ce ai trecut. Ma doare sufletul ca noi oamenii trebuie sa induram atatea pe pamantul acesta. Si eu sunt cu sufletul alaturi de tine. Si stiu ca cel mai tare doare atunci cand nu-i ai pe parintii tai cu tot sufletul alaturi de tine, ca sa te sprijine atunci cand ai nevoie. Fii tare si fii tu o buna mama si o buna sotie.

Draga witch, multumesc din suflet pentru ceea ce mi-ai spus :oops: . Adevarul este ca daca stiu ca fetita mea va fi fericita si nu va trece niciodata prin ceea ce am trecut eu, as mai putea face multe sacrificii numai s-o stiu pe ea sanatoasa si fericita. Este ceea ce-mi doresc cel mai mult si in permanenta stau cu sufletul la gura sa nu i se intample ceva rau. De cand am nascut-o, am avut destule "peripetii" cu ea si am suferit prea mult datorita faptului ca am avut nesansa sa dau peste un medic nepriceput.

Quote:
Te-ai gandit ca lipsa ta de implinire absoluta si sufleteasca este tocmai pretul pe care l-ai platit pentru a avea acea fetita minunata?


As fi platit oricat, numai s-o am pe ea...



[/quote]
Quote:
Daca nu, atunci e bine ca de acum inainte sa te gandesti, pentru ca segmentul copiilor pe harta ta nu arata prea bine. Scorpionul interceptat, NS si Neptun de pe casa a V-a ti-au cerut ca pret pentru aceasta fetita (doar ai AS in Rac si pentru tine valoarea suprema a vietii sunt copiii)- sa treci prin tentative de viol si viol si prin tot felul de chinuri purificatoare, pentru ca tu sa nu transferi karma ta asupra copilului sau copilul sa nu devina platitorul de karma. Tocmai de aceea trebuie sa stai linistita in privinta fetitei, tu deja te-ai achitat.


Nu stiu ce ai vrut sa zici prin faptul ca segmentul copiilor pe harta mea nu arata prea bine :cry: (si poate o sa vrei sa fii putin mai explicita :wink: ) dar ma bucur din tot sufletul daca am reusit macar in parte sa o ajut sa nu mai fie si ea ca mine. Este dorinta mea cea mai arzatoare ca ea sa fie fericita. Imi doresc nespus de mult lucrul acesta. As face orice pentru ea, pentru binele ei. Orice sacrificiu, facut in numele ei nu mi se pare deloc mare acuma.

Quote:
Tu nu poti trai decat ajutandu-i pe altii.

Asa este, ma simt fericita si implinita cand reusesc sa-i ajut pe altii. Poate de aceea sunt asa de suparata pe sotul meu cateodata, pentru ca nu vrea sa fie alaturi de mine cand vreau sa ajut pe cineva, indiferent cum. Cred ca mi-ar fi mult mai drag si viata mea langa el ar fi mult mai fericita. Daca as putea ajuta pe toata lumea, ar fi nemaipomenit...


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 03, 2006 7:22 pm 

Joined: Sun Jul 31, 2005 1:01 pm
Posts: 193
Location: München
am constatat ca in anul de nastere 1966 a fost un an dificil pentru fete. chinezi erau foarte suparati daca au primit in anul ala o fica.
se spune ca fetele nascute in anul calului de foc sint emancipate, independete ..chiar revolutionare. si nu de putine ori putin agresive. puncte foarte slabe dupa mentalitatea asiatica.
vietile acestor femei sint zbuciumate de multe lovituri a sorti dar in general au succes social .
nicolealex si eu sint nascuta in acelas an ca tine..numai cu soarele in berbec dar ascendentul tot in rac...si simt exact ce simti si tu..o neliniste permanenta..un razboi interior..parca m-am nascut cu un sentiment de vina.
tot asa simt doar satisfactie cind pot face un bine..

iti doresc lumina pace si caldura in suflet.
..si nu uita ..cind viata ne este mai grea..si credem ca sintem parasiti de toata lumea
dumnezeu ne duce in brate ...
ne ajuta sa ne ardem karma . ne trimite oameni in drum sa ne sustina si sa ne intareasca.


iti doresc lumina pace si caldura in suflet.

laura


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 03, 2006 8:09 pm 
User avatar

Joined: Thu Nov 17, 2005 12:59 pm
Posts: 357
Location: bucuresti
Eu cred ca este si AC in Rac... Si eu am aceeasi neliniste dar pe langa asta...si o imaginatie...morbida. Cand eram mica si-mi intarzia un parinte, toate uriciunile imi treceau prin cap... explozii, tramvaie, accidente, guri de canal, lifturi defecte... aveam angoase puternice...si ma rugam pana-i revedeam. E-adevarat ca am fost lasata in casa de mica, singura... si inchideam cu cheia in dulap toate cartzile cu lupi... Ideea este ca inca mai am problemele astea... nu asa puternic dar...cand merg cu masina imi apar flashuri cu... oameni care-mi sar inaintea masinii... Ma rog... Ideea este ca acest cuvant ma caracterizeaza... NELINISTEA.
Foarte frumos gandesti Laura... as vrea sa pot si eu...



_________________
Ignis Natura Renovatur Integra
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 03, 2006 8:56 pm 

Joined: Mon May 01, 2006 4:05 am
Posts: 35
Multumesc mult Laura pentru cuvintele tale. Foarte frumos spus:

Quote:
iti doresc lumina pace si caldura in suflet.
..si nu uita ..cind viata ne este mai grea..si credem ca sintem parasiti de toata lumea
dumnezeu ne duce in brate ...
ne ajuta sa ne ardem karma . ne trimite oameni in drum sa ne sustina si sa ne intareasca.


Am "gasit" in drumul meu suficienti oameni care mi-au "aratat" si m-au sustinit in ceea ce am vrut sa fac. Din pacate am intalnit si oameni rai, dar nu-i pot eu judeca pe cai din urma.

Si eu ca si tine, parca m-am nascut cu un sentiment de vina si am intotdeauna tendinta sa iau "greul " de pe umerii celorlalti si sa-l duc eu. Sau daca se intampla ceva rau in jurul meu (dar eu nu sunt cea vinovata) imediat apare sentimentul de vinovatie. Nu stiu de ce???


mermaid a scris:
Quote:
Cand eram mica si-mi intarzia un parinte, toate uriciunile imi treceau prin cap... explozii, tramvaie, accidente, guri de canal, lifturi defecte... aveam angoase puternice...si ma rugam pana-i revedeam.


Parca ma vad pe mine mica... tot asa eram si eu. In plus noptile in care nu puteam dormi aveam tot felul de cosmaruri in care parintii mei mureau si atunci inceapeam sa plang asa cu "foc", de nu ma mai puteam opri. Incercam sa ma stapanesc pentru a nu-i trezi si pe ceilalti ai casei.

De mic copil am incercat sa nu necajesc pe nimeni, sa iau asupra mea toate incercarile mai grele care erau si sa nu ma plang la nimeni ca sa nu-i supar. Si totusi dupa toate astea, eram invinuita de cine stie ce... care ma durea si nu puteam sa le explic ce incercasem eu sa fac de fapt, pentru ca mi se parea prea "meschin" sa-mi "vantur" dorinta si incercarile mele de a-i ajuta de fapt pe ceilalti. Dupa un timp, am ajuns sa ma doara asa de tare aceste lucruri incat am inceput sa ma "revolt". Nu stiu daca intelegeti ceea ce am vrut sa spun aici.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 03, 2006 9:09 pm 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Interesant este ca in cazul Racilor sau al persoanelor cu AS in Rac...de ce le este frica, de aceea... scapa. Asa ca in cazul lor nu se verifica zicala clasica, care spune ca "de ce iti este frica, de aceea nu scapi". Ei au o creativitate morbida, pentru ca Scoprionul se aseaza pe casa a V-a a creativitatii si productiei imaginare. Insa in acelasi timp, Racii sunt fricosi. Aduc pe ecranul mintii o serie de imagini morbide blocuri cazute, cutremure, accidente, morti, crime, copii maltratati etc, si apoi dau ERASE acestor imagini, anulandu-le. Asa ca exercitiul lor este acela de a crea protectie lor si altora. Toate aceste actiuni nu vor avea loc in realitate, ci in imaginatia lor. Cum insa Racul este o zodie a sufletului, nu e putin lucru ca sufletul lor sa fie chinuit.
Sigur ca au existat si exista si situatii tragice...cine stie, poate exact acelor persoane "tough" care nu prea isi fac probleme si se trezesc cu cate una. Insa in general Racilor le este mai frica decat ar trebui sa le fie, pentru ca au o imaginatie maladiva si primesc datorita extrasenzorialitatii lor mesaje subliminale chinuitoare, chiar de genul celro venite de la un TV pornit pe "Stirile de la ora 5", fara ca neaparat ei sa se uite la televizor.
In situatia lor, rar se poate aplica acel "gandeste pozitiv" si cel mai tare se tem pentru parinti, copii si alte persoane din familie, chiar as putea spune ca mai putin se tem pentru ei insisi.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 03, 2006 9:49 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Subscriu la ceea ce a spus Witch despre raci, dar as vrea sa subliniez ca viata lor nu este chiar asa de incurcatat cum pare. In general racii au o agresivitate ascunsa si muncesc toata viata pentru a li se recunoaste meritele. Daca ii spui unui rac sau unui nativ cu ascendentul in rac "nu esti bun de nimie" este lovitura cea mai puternica pe care i-o poti da.
Sunt plini de energie si tenace daca simt ca ca sunt apreciati si uneori ii pot ingrozi pe cei din jur pentru ca se arata mai mercantili decat gemenii si mai egoisti decat leii.
Blandetea lor poate fi inselatoare pentru ca se simt nedreptatiti si de acea sunt harnici pentru mesajul subconstientului lor contine informatia esecului.
In vietile lor trecute racii a trait esecul - l-au savurat si stiu, poate cel mai bine dintre toate zodiile, cum este sa te uiti la viata ta care o ia la vale.
O femei Rac aplecatata asupra vietii de familie, desprinsa total de bucuriile unei societati mondene vrea sa se achite fata de membrii familiei pe care anterior i-a neglijat.
Un barbat Rac rupt total de stabilitatea unei relatii, in permanenta atent la ce se intampla in jur si expunandu-se in totalitate pentru a gusta din placerile vietii sunt cei carora anterior li s-a interzis libertatea de exprimare sau expunerea in public.
In ambele cazuri avem de-a face cu oameni care cad prada dorintelor lor. Este greu sa faci un rac sa inteleaga ca destinul sau poate fi mai bland daca nu s-ar lega atat de mult de ceea ce i s-a intamplat lui si nu si-ar dramatiza in permanenta conditia (oricare ar fi ea). Eu nu am intalnit pana acum un rac linistit, care sa nu-si dramatizeze conditia. Am intalnit iasa raci capabili de eforturi colosale, oameni care au admiratia si respectul meu total, si indiferent ca au functii si demnitati sociale sau ca sunt oameni necunoscuti, modul in care privesc viata, iti sugereaza in premanenta ca au inteles ceva, dar nu au cum sa iasa din lumea lor - pentru ca ei nu pot trai pe uscat.
Racul este zodia sufletului - ea arata din punct de vedere ezoteric intrarea spiritelor in Creatie si, poate mai mult decat atata, racul aduce contactul cu elemntele pure ale transcedentalului. Aspectul la care s-a referit Witch si mermaid, cu morbiditatea racilor, consider ca este foarte reala, dar ca apare atunci cand racii nu au o viata spirituala intensa. In acest caz astrologia sustine ca ei cad primii prada tentatiei, tenatia de a deveni una cu elemntul de care iti este frica. Este, daca vreti, o alta fata a lui Lilith despre care stim ca apare ca un efect al excentricitatii orbitei lunare - Luna fiinf guvernator al zodiei Rac. Ea este practic "golul" din viata noastra... impropriu numit "gol" pentru ca acel "gol" este sinistru, vulgar si agresiv.
Putem asocia aceasta altura insconstienta a racilor cu temperamentul impulsiv al berbecilor, cu indiferenta balantelor sau superioritatea sfidatoare a capricornilor - toate semne cardinale.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 03, 2006 10:54 pm 

Joined: Sat Feb 11, 2006 3:07 am
Posts: 67
daca exista un semn care sa ma fi impresionat pana acum, acela este racul ! Cunosc o femeie , un Rac tipic - sensibila, firava, emotiva, in calea careia , de-a lungul vietii au existat incercari greu de imaginat . Puterea Racilor de a lupta este colosala . Mai ales daca lupta pentru cei apropiati! Aceasta femeie a lucrat , la propriu , zi si noapte timp de luni intregi : vara , la camp in arsita si praf ziua , noaptea- sezonier la o fabrica de conserve , si asta pentru ca unul dintre copiii sai avea nevoie de bani pentru a merge la scoala in alt oras ! A indurat un tratament greu de imaginat din partea unui sot alcoolic si violent .Provenind dintr-o familie numeroasa dar instarita , zestrea i s-a dus odata cu colectivizarea. A muncit pana ce coloana sa i s-a tasat . A trecut printr-o complicata operatie si-a supravietuit . Mai tarziu, a asistat neputincioasa cum casa ei de o viata arde ... A avut puterea de a divorta cand nu a mai fost nimic de facut si doar atunci cand copiii sai erau amenintati de comportamentul sotului . A stat pe ici, pe colo pe la rude . S-a recasatorit iar sotul sau a murit dupa doi ani... Primul sot a decedat intre timp dar i-a facut , cu ajutorul copiilor, o inmormantare crestineasca , cu toate cele cuvenite, desi divortasera de 7 ani iar el traia cu alta femeie care a dat bir cu fugitii .Intre timp a pus leu peste leu si si-a cumparat o casuta in care traieste si-si poarta de grija singura pentru ca dintre cei trei copii unul este departe , unul este si departe si destul de stramtorat el insusi, iar al treilea , ciudat , indiferent sau prea egoist, Dumnezeu stie.... Cert este ca ea merge mereu la biserica , tine toate posturile si se roaga pentru toti cei trei copii in continuare....ii iubeste in continuare si spune ca este impacata si linistita . Plange si se mai necajeste daca vede stirile de la ora 5 cu inundatii si oameni chinuiti .... Acum are 74 de ani .
Iata forta si capacitatea de a rezista a unui Rac .
Draga nicolealex cauta in tine aceasta forta extarordinara , pentru ca eu, sincer , nu stiu atat de mult sa interpretez o harta- abia o descifrez pe a mea- dar stiu sigur ca o detii si ai sa o descoperi . Si mai stiu ca vei reusi !


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 03, 2006 11:31 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Mama mea este rac... stiu cum sunt racii si altfel, nu doar din punct de vedere astrologic... si am regasit-o putin in descrierea ta de mai sus...
Ea este unul dintre racii remarcabili de care suneam :oops:



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 04, 2006 8:43 am 
Si mie imi sunt dragi Racii. De altfel eu care am Luna in Rac am o compatibilitate cu ei, care vin cu Soarele lor in Rac si parca imi incalzesc sufletul. Si sunt intr-adevar paradoxali. Pe cat de sensibili si introvertiti, pe atat de puternici si aproape de neinvins in fata greutatilor. Ii admir foarte mult, si cred ca sunt un model pt celelalte zodii, pt modul in care isi accepta soarta.


  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 04, 2006 1:14 pm 

Joined: Fri Apr 14, 2006 12:33 pm
Posts: 8
Citesc cu drag ceea ce postati...dar nu stiu,fiecare om are caraterul lui...tatal meu este rac...insa un om mai slab,mai laudaros ca el nu mi-a fost data sa intalnesc...a baut mereu,a fost violent,nu a muncit,vindea de prin casa...mama care este scorpion a tinut casa,si-a crescut copiii...si a ramas totusi cu el..nu o voi intelege niciodata cum l-a suportat si cum inca il suporta... betiv,violent...si pe salariul ei..


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 04, 2006 3:08 pm 

Joined: Sun Jul 31, 2005 1:01 pm
Posts: 193
Location: München
Quote:
nicolealex
De mic copil am incercat sa nu necajesc pe nimeni, sa iau asupra mea toate incercarile mai grele care erau si sa nu ma plang la nimeni ca sa nu-i supar. Si totusi dupa toate astea, eram invinuita de cine stie ce... care ma durea si nu puteam sa le explic ce incercasem eu sa fac de fapt, pentru ca mi se parea prea "meschin" sa-mi "vantur" dorinta si incercarile mele de a-i ajuta de fapt pe ceilalti. Dupa un timp, am ajuns sa ma doara asa de tare aceste lucruri incat am inceput sa ma "revolt". Nu stiu daca intelegeti ceea ce am vrut sa spun aici.


da..inteleg foarte bine ce vrei sa spui, si cunosc acest sentiment. din pacate asta este punctul nostru slab.sintem prea dependente de rezonanta celorlalti. fara feedback nu avem benzina la motor.

dar trebuie sa fim constiente:
sufletul nostru a s-a decis pentru drumul asta.
el si-a ales sexul, parinti, tara pentru a putea face experientele de care avea nevoie.

Quote:
citat maica teresa

Daca esti bun, oamenii te pot acuza de egoism si intentii ascunse...
Cu toate acestea fii bun.

Daca esti cinstit si sincer, oamenii te pot insela...
Cu toate acestea fii cinstit si sincer.

Binele pe care il faci azi, oamenii il vor uita maine...
Cu toate acestea fa bine.

Da-i lumii tot ce ai mai bun si poate nu va fi niciodata de ajuns...
Cu toate acestea da-i lumii tot ce ai mai bun.

La urma urmei este intre tine si Dumnezeu...
N-a fost niciodata intre tine si ei, oricum


"frica" ti-o poti ameliora daca iti pui toata increderea in dumnezeu.
noi ne-am ales soarta, iar el ne ajuta sa o putem duce..iubirea lui ne da putere ..
nu el ne pedepseste..o facem noi...el sufla numai peste rana sa nu ne doara prea tare :)



cele mai bune ginduri

laura


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 04, 2006 3:22 pm 

Joined: Mon May 01, 2006 4:05 am
Posts: 35
Dragii mei,
Va multumesc din suflet :lol: pentru cuvintele si gandurile galde pe care mi le-ati transmis :oops: .
Stiti, ceva foarte paradoxal, dupa o viata intreaga in care am crezul ca sunt "leu" :P si ma si mandream cu asta :wink: , imi vine foarte greu sa ma " acomodez cu ideea ca de fapt datorita ascendentului, sunt "rac". Cu toate ca vad multe "similitudini" cu racii in ultima perioada, tot imi vine greu. Dar trebuie sa invat sa ma accept asa cum sunt eu de fapt :wink: .

Drag witch si draga Mihnea astept un raspuns de la voi la intrebarile pe care vi le-am pus cred ca in pagina a doua a acetui subiect. Ati putea (cu toata caldura mea sufleteasca va rog) sa-mi raspundeti sau ar trebui sa deschid un nou topic cu un alt subiect? Pentru ca de fapt ma "macina" Intrebarile respective si nu gasesc raspuns la ele. In ultimul timp sunt mult mai "artagoasa" cu sotul meu si nu-mi place aspectul asta. De fapt totul porneste de la "niste nimicuri" dar pe care eu le "amplific". Ieri seara de ex. el incerca sa se uite la un film, iar cea mica cauta sa-i atraga atentia. La care el mi-a "reprosat" ca a uitat cand a vazut ultima oara un film de la "cap la coada". La care eu m-am simtit "ofensata" pentru ca in ultimele 3 luni am "tras" ca un cal ca sa invat pentru un examen care imi va aduce o promovare frumoasa aici dac-l voi trece (si la care voi primi rezultatul peste 2 luni) si am stat sa invat si cu cea mica pe langa mine. Veneam de le serviciu invatam, week-end-urile mi le-am petrecut mai mult prin biblioteci in loc sa ma bucur de prezenta celor dragi mie, Iar promovarea asta va fi pentru toata familia. Plus ca a fost si in engleza si din vreo 7 materii, din care unele nici macar nu le-am facut in facultate. Acum ma rog la bunul Dumnezeu sa ma ajute sa-l fi "trecut". Oricum, a fost foarte dificil.

In alta ordine de idei, am inteles ca lectia mea de viata acuma este sa fac cat de mult bine posibil in jurul meu. O intrebare pentru voi toti: "Cum as putea proceda in cazul asta in momentul in care ajut pe cineva sau incerc sa-mi arat "recunostinta" fata de ajutorul primit de la cate o persoana, sa nu mai am acele "razboaie" cu sotul meu? Si sa-l pot convinge si pe el sa coopereze cu mine facandu-l totodata constient de faptul ca nu se va "termina pamantul" pentru asta si ca este un lucru necesar si util totodata :?: ?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 04, 2006 3:27 pm 

Joined: Mon May 01, 2006 4:05 am
Posts: 35
Draga Laura,
Cred ca am postat amandoua in acelasi timp. MULTUMESC DIN SUFLET pentru randurile deosebite pe care le-ai scris. M-au emotionat pana la lacrimi. Sunteti niste persoane nemaipomenite si ma bucur din suflet ca am avut ocazia sa va cunosc si sa am acest "dialog" virtual cu voi.


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 39 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group