It is currently Tue Apr 16, 2024 5:39 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 16 posts ] 
Author Message
 Post subject: un mic ajutor in legatura cu anul 2007.va multumesc sincer!!
PostPosted: Tue May 09, 2006 2:52 pm 
User avatar

Joined: Thu Dec 01, 2005 1:24 am
Posts: 111
Location: Nexus Polaris
:shock: :shock: :shock: inchipuiti-va ce fata am facut knd am vazut minunatia asta......my solar return chart pt anul viitor(cand o sa dau bacul).........dak ma voi afla tot in galati :? .......VA ROG.....AJUTATI MA !!!!chiar nu pot sa mi dau seama......e peste puterile mele.....imi da fiori harta aia......!!!!imi intuneca orice simt al ratiunii.......it's sooo confusing... :shock: Image
va multumesc la toti kre ma vor ajuta :oops: .....!!!
ma bat tot felul de ganduri .de noaptea tracuta cand am vazut tema pt prima data mi au trecut in minte tot felul de ganduri mai rascolitaore...ditamai stellium-ul din casa a doua dar si cel din casa a XIIa ,precum si AC la gradul 29(cu pluto si luna in conjunctie).opozitiile lui saturn retrograd din casa a VIIIa cu soarele si neptun dar si cateva din cuadraturile lui jupiter nu fac decat sa ma zapaceasca.stiu k fiecare interpretate sta sub un mic semn al relativitatii dar aici e numai ceata.sa inteleg k ma voi confrunta cu pierderi materiale care ma vor afecta la nivel psihic sau voi suferi un joc al destinului in genul lipsei a unei stari de sanatate buna contra imbunatatirii starii materiale?schimabre de domiciliu insotita de regret sau intr-o zona mai rau famata ori unde miturile si superstitia sunt la locul zilei,(lilith din cs IX si am vazut ca cuspida(scuzati de cacofonie) casei I cade in casa a IVa a temei natale).oh,bine macar ca nu este pluto retrograd si nu are din ce am vazut cuadraturi sau opoziti....desi cred ca trigonul cu saturn retrograd schimba conotatia pozitiva a ceea ce poate sa aduca la propriu un trigon.... :?:
tin sa mentionez k la vremea respectiva deja ma voi confrunta cu un saturn retrograd in casa a XIIa a temei natale si un neptun p casa VI,insotit de uranus in a VIIa,toate aceste schimbari petrecandu-se in decursul anului curent..... :idea:
mii de multumiri anticipate celor care se vor oferi sa ma mai ghideze spre o intelegere mai clara :wink:



_________________
Image
"Never argue with an idiot. They will only bring you down to their level and beat you with experience...Kick the sh** out of him instead!!!"
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue May 09, 2006 9:15 pm 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Thora, cu toata sinceritatea iti spun, ca te-as ajuta cu drag. Apreciez stilul tau original, dar eu nu iti pot urmari scrisul, deoarece mi se pare obositor. Tie nu iti e greu sa scrii atat de alambicat? :shock: Daca te prinde Pruteanu, te amendeaza! :lol: Ma rog.... pana ma mai obisnuiesc eu cu tine, poate te ajuta ceilalti.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue May 09, 2006 10:08 pm 
User avatar

Joined: Thu Dec 01, 2005 1:24 am
Posts: 111
Location: Nexus Polaris
:roll: rezultatul conteaza,mai putin modalitatea.intocmai,prin repingerea anumitor conventii clasice s-au dezvoltat noi idei in muzica,literatura,pictura,etc; au aparut astfel noi curente kre au reprezentat un fel de incurajare a spiritului,un nou 'raison d'etre ' pt anumiti oameni prin o alta abordare a problemelor vremii de atunci.si regula s-a mai aplicat si nimeni nu a negat k nu a avut efecte benefice(vb in special de curentele :clasicism,romantism,simbolism).sunt mai mult ca sigura ca tu nu ai auzit de asa ceva ,altfel nu ai mai fi postat ......... :x .mai witch,tu nu ma stii p mine asa ca te rog sa ma lasi cu misto urile de geniu k de acestea sunt satula.sincer,eu iti apreciam de fiekre data knd postai modul unic si inteligent de a realiza interpretarile dar se pare ca m-ai dezamagit.asta e. :P ce silogism:
Quote:
te-as ajuta cu drag. Apreciez stilul tau original, dar eu nu iti pot urmari scrisul, deoarece mi se pare obositor. Tie nu iti e greu sa scrii atat de alambicat?
( ai inteles mesajul-acela de a ma ajuta,dar te ai zis k nu intelegi :lol: )..........te crezi perfecta sau ce??!!
oh si daca as sta eu la o discutie cu pruteanu,te asigur ca imi va aprecia anumite idei pt care astazi ,de exemplu,in tara poti sa fii arestat.el este o persoana foarte inteligenta dar totusi recunoaste,ideea lui 'stralucita' de a traduce anumiti termeni straini in romana a fost de-a dreptul absurda.oh,sunt de acord cu tot ceea ce priveste nationalismul,mai mult ,slavesc extrema lui.eu chiar as fi in stare de multe daca mi s-ar da sansa,dar sunt obligata sa fac deocamdata p plac sistemului nenorocit tranzitiv!!!!!!!! :evil: dar ceea ce ma eberveaza este reprezentat de acele persoane care de nenumarate ori asociaza inconstient notiunea indirecta,sa i spunem de 'patriotism' cu,de ex,'a tine cu nu stiu ce echipa de fotbal' 'sau scriere in nu stiu ce fel al limbii romane'.aplici totalitarismul exact unde nu trebuie cand astazi in romania s-ar putea aplica mai bine in alte domenii.dar nu,lumea e prea infestata de microbul democratiei perfide :roll: .si probabil tu nu esti o exceptie :roll: :wink: .asa cum ar zice carcotasii:'lasa-neeeeeeeeeeee......lasa-neeeeeeeeee' .exact ca in poveste cu mos ion roata si unire ;) :twisted: .si sa nu mi spui tu mie ca nu ai mai vazut in viata ta p nici un alt forum ,cum sa spun,scrisul acesta de tip 'messenger'sau ceea ce numesti tu 'alambicat';ma apuc sa scriu in romana arhaik.e vreo problema? :lol: :lol:
'Kill me again,or take me as i am,for i shall not change'
Marquis de Sade, 'Last Will and Testament'



_________________
Image
"Never argue with an idiot. They will only bring you down to their level and beat you with experience...Kick the sh** out of him instead!!!"
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue May 09, 2006 10:28 pm 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Nu-mi dau seama unde ai simtit tu malitiozitate in tonul meu. Chiar glumeam. Dar daca tot ai luat-o asa in tragic, citeste-ti povata din josul paginilor tale si incearca sa intelegi ceva din ea. Eu am trecut de mult de varsta cand saream gardul, doar pentru ca a intra pe poarta scolii era ceva prea obisnuit. Cand vei ajunge si tu la varsta mea, poate vei intelege ca originalitatea axata pe un comportament extremist poate nu numai sa deranjeze, ba chiar sa fie periculoasa pentru cei din jur. Si in aceste situatii, chiar nu mai conteaza daca ai cultura generala.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 10, 2006 2:17 am 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Thorra, si eu gasesc originalitatea ta obositoare. De fapt chiar nu am rabdare sa citesc ce scrii, sa fac traduceri de genul k=ca si p=pe samd. Parca e un fel de pasareasca si nu inteleg ce-ti place asa mult... de ce nu scrii romaneste?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 10, 2006 2:36 pm 
User avatar

Joined: Thu Dec 01, 2005 1:24 am
Posts: 111
Location: Nexus Polaris
stiti ceva?!?!io nu am obligat p nimeni ........doar am zis k cine poate......nu are decat si ii multumesc.da?mie nu mi plac chestiile offtopic si ma enerveaza la kulme k acum trb sa stau sa tin teoria chibriturilui....... :roll:
witch...age is just a number.....deci.....viata mea ,fac ce naiba imi trece prin cap!!!viata ta,faci ce vrei!!!!numai k io mai am bunul simt sa nu dau sfaturi necerute persoanelor necunoscute.. :roll: nu are nimeni nici un drept sa se bage unde nu i fierbe oala.......unii din contra......sa vada barna din ochiul lor si dupa aceea sa aiba indrazneala sa comenteze......
oh,witch,.....te ai mirat vreodata de ce viata e asa cum e in tara si nu numai????!!!stii kt conteaza lipsa de cultura generala????!!!!!!stii kt de mult dauneaza faptul k cei kre dispun de puterea de schimbare nu au asa ceva si din contra,adevaratii oameni ce ar putea schimba societatea si cursul istoriei in bine nu pot sa faca nimic?????!!!!!DOAMNE......CULTURA GENERALA CONTEAZA ENORM...SI CREDE-MA ,o anumita baza informativa implica un anumit comportament.....care ......eh....asta e in ziua de azi......unoeri poate crea pareri gresite oamenilor ce se sfiesc sa priveasca mai adanc.....
mai mihnea,vad k iti palce sa te iubesti pasional cu umorul mai adevarat sau mai sec in orice post al tau :lol: :lol: :lol: :lol: .zici k nu e in lb romana,dar vad ca ai priceput mai mult decat pretinzi ;).si da,e frumos sa visezi dar io normal k nu am sa ma schimb deoarece cineva imi cere asta :twisted: :D :D :D
ei.........am un pluto in scorpion din casa a 3a in tema natala precum si un mercur in capricorn ca guvernator al asc + lilith in casa I :P :lol: ...deci....... :P :P
oh.........sper sa revina totul la normal......nu port pica nimanui si imi place sa cred k tot raul spre bine :D :D



_________________
Image
"Never argue with an idiot. They will only bring you down to their level and beat you with experience...Kick the sh** out of him instead!!!"
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 10, 2006 3:09 pm 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Quote:
deci poate starnesc anumite antiaptii,asta e,dar dak cuiva nu i palce ceva,sa mi zica pe fatza ,fara ocolisuri!!


Asta tu ai spus-o.

Dar ma rog, cand ai spus asta, se pare ca intervenise Fecioara de pe AS tau, care isi aratase timida capul de dupa valul protector si care facea plecaciuni umile, cerand critici si corectii. Subconstientul tau, stie el ceva.

Vezi, de aceea mie imi place mult o expresie…SCUZA-MA CA M-AI DERANJAT!

Eu nu am dat nici un sfat neintrebata, ba din contra, as fi vrut sa iti raspund, insa ti-am atras atentia ca daca vei continua sa scrii in stilul tau tip messenger, eu nu te pot urmari, deci nu iti voi da sugestii, iar alegerea este a ta, fireste.

Pot fi directa, dar rautati cu dublu inteles chiar nu am si nu le gust nici la altii. Cred mai de graba ca s-a produs acea reactie chimica intre starea ta gazoasa de Varsatoare si flama mea incandescenta provenind de la o energie de foc si ai facut …poc!!!

In rest filosofia ta are multe gauri si ar fi inutil sa stau sa ti le comentez. Chiar mi-e greu sa discut cu cei care se scalambaie in fel si chip, doar pentru a fi remarcati.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 10, 2006 3:28 pm 
User avatar

Joined: Thu Dec 01, 2005 1:24 am
Posts: 111
Location: Nexus Polaris
mai ok.......dak asa vrei nu ma supar :D trb ta ;)
mare greutate nu era.....doame...mai usor e sa demosntrezi o axioma(asta e un paradox).........adik.......inteleg altii de la kre nu prea aveai nici un fel de pretentii(vorbesc de unii cunoscuti de ai mei)..si ziceam k nu poti tu ,kre din cate am vazut totusi nu pot sa spun k sa te impiedici de scris si mai stiu eu ce........ :? :) :)
Quote:
In rest filosofia ta are multe gauri si ar fi inutil sa stau sa ti le comentez. Chiar mi-e greu sa discut cu cei care se scalambaie in fel si chip, doar pentru a fi remarcati.

8) am si eu o expresie preferata: vulpea cand nu ajunge la struguri spune k sunt acri :wink:
Quote:
Quote:
deci poate starnesc anumite antiaptii,asta e,dar dak cuiva nu i palce ceva,sa mi zica pe fatza ,fara ocolisuri!!


Asta tu ai spus-o.

Dar ma rog, cand ai spus asta, se pare ca intervenise Fecioara de pe AS tau, care isi aratase timida capul de dupa valul protector si care facea plecaciuni umile, cerand critici si corectii. Subconstientul tau, stie el ceva.

offffffffff...........imi pare rau ca,deh,in viata exista fenomenul de '2 taisuri' dar in fine,eu nu m-am referit la faptul k daca cuiva nu ii place ceva la mine sa-mi spuna CA SA STIU CE ANUME SA SCHIMB(eu niciodata nu fac asa ceva :shock: ,mai degraba ma omor :P ) ,ci sa aflu daca intr-adevar se mai merita sa am aceeasi parere despre respectivul si sa-mi lamuresc orice indoiala referitoare la ce dubii mai am.ceva in genul 'am impresia k x nu stiu ce face.e adevarat sau nu?!sa stiu daca il voi mai privi sau nu cu aceiasi ochi :wink: .am fost de preeeeaaaaaa multe ori tradata de catre pseudoprietenii mei 'homo sapiens' si injunghiata in spate intr-un mod josnic si de aceea doresc cartile pe fata ;)



_________________
Image
"Never argue with an idiot. They will only bring you down to their level and beat you with experience...Kick the sh** out of him instead!!!"
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 10, 2006 4:06 pm 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Pentru ca suntem pe un site de astrologie am sa incerc sa pun problema in felul acesta.

Esti Varsatoare si esti nonconformista. Insa Fecioara, cu care Varsatorul nu are tangente decat daca iti canalizezi scopurile catre sociologie sau alte cateva meserii adecvate, iti poate aduce de multe ori limite din partea celor care te percep. Varsatorul nu vrea sa se conformeze si Fecioara ii creeaza sentimentul de umilinta, pentru ca cei din jur nu o accepta asa, mai ales daca nu are un mesaj clar. In acel moment, tot Fecioara incepe sa critice tot ce o inconjoara, tara, oamenii, politica, familia, toti sunt de vina mai putin ea ca nu e inteleasa. Si din acest moment devine frustrata ca s-a nascut in timpul si spatiul in care s-a nascut si ar vrea sa schimbe lumea, doar ca ea sa se simta bine. Totusi... toti din jurul acestui tip de nativ isi au rostul lor. O tara idioata pentru ca ii permite sa se remarce (si aici imi amintesc de sotul meu care ajuns in Manhattan s-a intins pe asfalt de bucurie si nu l-a bagat nimeni in seama, deoarece pe acolo sunt prea multi ciudati), taranii inculti din piata pentru ca ii furnizeaza hrana, colegii confuzi si limitati pentru ca iti dau sansa sa simti ca tu ai ceva special si cu siguranta dupa cativa ani vei gasi ca in fiecare interrelationare cu toti acesti idioti exista un talc.
Omul s-a nascut aici si trebuie sa incerce sa se adapteze el, ci nu lumea trebuie sa se adapteze la el, altfel totul devine un chin izvorat dintr-un act egocentrist si de-a dreptul inutil. O copila ca tine de 17 ani poate fi un geniu, poate avea cultura, poate fi olimpica, dar crede-ma ii lipseste cu desavarsire intelepciunea. Pentru ca daca ai fi si inteleapta, atunci pesemne ca viata ta ar fi extrem de scurta. Eu in aceasta zodie am regasit atei, satanisti, dar si doua femei care au fost diagnosticate cu cancer, chiar metastaza si pentru ca erau nonconformiste au spus "Eu nu sunt bolnava!", una dintre ele, iar cealalta, "N-o sa fac eu chimioterapie ca sa raman fara par in cap!" si ambele acum sunt bine sanatoase. Si le dau exemplu la toata lumea.

Trag speranta ca vei vedea in ce ti-am scris mai sus un sfat prietenesc, pe care nu-l vei mai lua si-l vei mai rasuci pe toate partile. Altminteri Fecioara iti va fi incomoda pe tot percursul existentei si te vei trezi umilita si neinteleasa.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 10, 2006 5:32 pm 

Joined: Sat Feb 11, 2006 3:07 am
Posts: 67
Thorra, subscriu la cele spuse deja de catre Witch si Mihnea . Adaug ca tu ai postat pe acest forum pentru ca voiai sa comunici - ceva, cu cineva si banuiesc ca vrei o comunicare cat mai clara, cat mai relaxata , poate chiar amicala... Deci , poti fi originala in continuare dar daca doresti sa comunici si sa te faci inteleasa simplitatea este cea mai buna cale si asta nu va insemna o stirbire a originalitatii sau o lipsa de cultura....


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 10, 2006 5:34 pm 
User avatar

Joined: Thu Dec 01, 2005 1:24 am
Posts: 111
Location: Nexus Polaris
hmmmmm.....interesting indeed.. eu zic ca nu doar pozitia soarelui si asc ma influenteaza :D :P :P la modul general ai dreptate referitor la cum influenteaza p un nativ din varsator ascendentul in fecioara dar tu ai inserat si unele concluzii perosnale ce au cam denaturat :wink: :wink: :) :!:
DAR
Quote:
In acel moment, tot Fecioara incepe sa critice tot ce o inconjoara, tara, oamenii, politica, familia, toti sunt de vina mai putin ea ca nu e inteleasa

din contra....ceea ce regret eu este autocenzura.....deci o vina o port si eu,ce-i drept in procentaj mic,care de altfel a fost influentata de mediu si e incederea mea oarba si un optimism exacerbat :?
Quote:
O copila ca tine de 17 ani poate fi un geniu, poate avea cultura, poate fi olimpica, dar crede-ma ii lipseste cu desavarsire intelepciunea. Pentru ca daca ai fi si inteleapta, atunci pesemne ca viata ta ar fi extrem de scurta. Eu in aceasta zodie am regasit atei, satanisti, dar si doua femei care au fost diagnosticate cu cancer, chiar metastaza si pentru ca erau nonconformiste au spus "Eu nu sunt bolnava!", una dintre ele, iar cealalta, "N-o sa fac eu chimioterapie ca sa raman fara par in cap!" si ambele acum sunt bine sanatoase. Si le dau exemplu la toata lumea.

:lol: :lol: :lol: :lol: deci intr-adevar SUNT neinteleapta daca e adevarata afirmatia asta :
Quote:
O copila ca tine de 17 ani poate fi un geniu, poate avea cultura, poate fi olimpica, dar crede-ma ii lipseste cu desavarsire intelepciunea.

e o contradictie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: tu crezi k totusi ,cineva care a reusit aceste performante s,i in fine,sunt mai multe chestii care tu nu ai cum sa le cunosti deoarece nu ma stii persona, :wink: duce lipsa de intelepciune??????????!!!!!!!pai din contra,daca ceinva dispune de anumite calitati,este exclus faptul sa nu fie aplicate in situatiile in care trebuie sa demonstreze utilitatea lor prin inelepciune 8) 8) :D :!: :wink:
Quote:
Pentru ca daca ai fi si inteleapta, atunci pesemne ca viata ta ar fi extrem de scurta

inca nu am murit ca sa concluzionezi k viata mea a fost sau nu scurta :wink: :lol:
si daca vorbim de viata .........
Quote:
telul meu principal in viata= vreau ceva neobisnuit,in care sa influentez intr-un anumit fel societatea si dupa ce dau coltul un nr.nu prea mic de oameni sa-si aduca aminte de mine!!si as vrea ceva nespecific persoanelor de sex feminin daca va fi posibil...daca ar veni cineva din viitor si m-ar anunta ca voi avea o viata banala pe care nu o merit la- cunostintele pe kre le am- nu as ezita sa-mi fac harakiri imediat!!prefer sa mor din picoare de mana mea,decat ingenuncheata de societatea mizerabila and i'm not kidding at all.
stiu p cineva:26.04.1988 21:00 (stiu...pluto retrograd din cs I ....)..2 tentative-taiere a venelor /si as mai da exemple...sg tentative ale mele s au rezumat la taking some pills....nu as putea ever sa apelez la metode taioase...
siucidu asta nu ar trb atata blamat....evident dak oamenii ar fi in stare sa inteleaga k cei kre platesc pretul de a avea o vedere mai profunda dekt restul sunt condamnati p vecie la o lupta continua,ce-i drept,kre de fapt ar trebui sa fie in gandul tuturor,si intr-un razboi niciodata nu trb sa te predai(doar nu esti gen.paulus )!!!

Quote:
Exista multe lucruri ciudate in comportamentul tinerilor din ziua de azi, tineri care privesc in permanenta spre o alta lume. Ceea ce vedem noi la ei este ca sfideaza regulile la care noi cu totii am muncit sa le stabilizam, dar probabil ca mesajul lor este altul...
MAAAAAAAARE DREPTATE AVEA COSER ;)
http://astro.coser.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=415
si apropo de satanism.......contrar credintei populare religia in sine are niste porunci,sa zicem ,kre de exemplu,daca s ar face un sondaj ,mai toti ar raspunde afirmativ si se vor descoperi noi 'satanisti'
Quote:
1. Do not give opinions or advice unless you are asked.

2. Do not tell your troubles to others unless you are sure they want to hear them.

3. When in another’s lair, show him respect or else do not go there.

4. If a guest in your lair annoys you, treat him cruelly and without mercy.

5. Do not make sexual advances unless you are given the mating signal.

6. Do not take that which does not belong to you unless it is a burden to the other person and he cries out to be relieved.

7. Acknowledge the power of magic if you have employed it successfully to obtain your desires. If you deny the power of magic after having called upon it with success, you will lose all you have obtained.

8. Do not complain about anything to which you need not subject yourself.

9. Do not harm little children.

10. Do not kill non-human animals unless you are attacked or for your food.

11. When walking in open territory, bother no one. If someone bothers you, ask him to stop. If he does not stop, destroy him..

satanismul poae fi luat ori ca religie in sine ori ca un indemn spre propria spiritualitate,adica sa fii tu zeu pt tine insuti,sa crezi in regulile tale .de exemplu,dpdv msitic eu iau cate putin din fiekre religie si sintetizez in ceva nou.credinta in opinia mea e formata de ansamblul opiniilor,ideologiilor si idealurilor individuale.that's it.si cum toti suntem diferiti asa si modul de manifestare si organizare ;)
witch,aia de care imi spuneai a fost chiar prea dumb la faza aia...sa nu faca chimioterapie ca va cheli :lol: :lol: .adica sa prefere sa moara din cauza ca va fi nevoita sa poarte peruca sau va aveaparul scurt pana ii va creste,..... :lol: spune multe.din contra,sa mori din alte cauze nu din acestea..... :roll: :lol: :D
Quote:
Trag speranta ca vei vedea in ce ti-am scris mai sus un sfat prietenesc, pe care nu-l vei mai lua si-l vei mai rasuci pe toate partile. Altminteri Fecioara iti va fi incomoda pe tot percursul existentei si te vei trezi umilita si neinteleasa.

lasa ma pe mine,.....k oricum prea putin te va afecta pe tine.si nu o lua k p o ofensiva!!!!fiecare face ce crede el de cuviinta ;) si oricum problemele mele nu vor fi/au fost doar de la un amarat de ascendent :lol: :D :!:



_________________
Image
"Never argue with an idiot. They will only bring you down to their level and beat you with experience...Kick the sh** out of him instead!!!"
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 10, 2006 8:50 pm 
witch wrote:
Pentru ca suntem pe un site de astrologie am sa incerc sa pun problema in felul acesta.
Varsatorul nu vrea sa se conformeze si Fecioara ii creeaza sentimentul de umilinta, pentru ca cei din jur nu o accepta asa, mai ales daca nu are un mesaj clar. In acel moment, tot Fecioara incepe sa critice tot ce o inconjoara, tara, oamenii, politica, familia, toti sunt de vina mai putin ea ca nu e inteleasa. Si din acest moment devine frustrata ca s-a nascut in timpul si spatiul in care s-a nascut si ar vrea sa schimbe lumea, doar ca ea sa se simta bine. Totusi... toti din jurul acestui tip de nativ isi au rostul lor. O tara idioata pentru ca ii permite sa se remarce


Comentariul astrologic facut de witch este ca de obicei extrem de pertinent si evident ca mi-a placut.

Dar vreau sa te rog Thorra sa nu te superi pe noi; as vrea sa te rog sa continui sa postezi pt ca eu personal apreciez mult faptul ca la varsta ta ai un bagaj de cunostinte atat de mare, si te asigur ca este foarte importanta cultura generala de care spui. De altfel sunt convinsa ca avem ce invata unii de la altii, si chiar imi place ca avem printre noi un reprezentant al tinerei generatii care vine tare din urma cu atata originalitate.
Eu dintotdeauna am fost fascinata de persoanele speciale.
De asemenea faptul ca la 17 ani stii deja astrologie este ceva remarcabil.

Dar totusi, din ceea ce tot tu spui pe aici, reiese ca mai ai conflicte sau incidente de felul acesta si prin alte locuri, deci poate lucrul acesta ar trebui sa te puna un pic pe ganduri.
Pentru ca ar fi pacat sa nu incerci un pic sa te faci inteleasa in conditiile in care chiar ai ce spune.

Asadar cred ca voi incerca sa ma uit chiar eu un pic pe astrograma pe care ai postat-o, insa maine, pt ca acum imi este imposibil. Am mers o zi si o noapte cu masina si sunt franta de oboseala. Ce sa facem, noi astia mai in varsta mai trebuie sa mai si muncim si poate de aceea uneori nu prea mai avem rabdare.

P.S. Sa stii ca si mie imi plac carcotasii :)


  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 10, 2006 9:48 pm 
User avatar

Joined: Thu Dec 01, 2005 1:24 am
Posts: 111
Location: Nexus Polaris
wow......in sfarsit cineva care sa aduca de la sine ingroparea securii razboiului!!mihaela,multumesc pt cuvintele frumoase,si te rog sa nu te grabesti cu interpretarea.mersi mult dar nu vreau acuma k dak nu,......te cred foarte mult cand imi vb de stres si de greutatile de zi cu zi........desi altii la varsta mea..... :roll: prefer sa nu mai spun k imi fac nervi si deja.....in fine......
nu,nu ma supar pe voi.oh,nu am de ce... :) :wink: desi si aici se aplica unul din blestemele mele....sa lupt all by myself.......si totusi ma mir sau nu chiar.....nu mai stiu ce sa cred de cum am reusit sa supravietuiesc pana acum la foarte multe 'gauntlet-uri'
ufffffff.....intotdeauna forta cu care mi-am exprimat convingerile a fost devastatoare in sensul de cum au priceput altzii ce i had really wanted 2 say.....dar sa fiu eu e tot ceea ce conteaza....daca nu ma imbolnavesc(AH,si iar vreau sa evit subiectul asta dar...dupa un an de chin de abia la inc primaverii am reusit sa vb si mi e greu sa vb de ......)...si nu,gata ,nu mai vreau sa pomenesc ...........



_________________
Image
"Never argue with an idiot. They will only bring you down to their level and beat you with experience...Kick the sh** out of him instead!!!"
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 11, 2006 6:44 am 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Thorra, ma bucur ca ti-a trecut supararea. In fond, chiar nu ai de ce sa fii suparata pe noi, nu-i asa? Si in legatura cu desteptaciunea, io la varsta ta nu eram nici pe jumate cat tine (da nici acum nu pot sa ma laud cu asta) :) M-ai prins iar, am reusit sa citesc ce-ai scris :lol:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 11, 2006 8:00 pm 

Joined: Sat Jan 21, 2006 10:21 pm
Posts: 296
Thorra wrote:
...daca nu ma imbolnavesc(AH,si iar vreau sa evit subiectul asta dar...dupa un an de chin de abia la inc primaverii am reusit sa vb si mi e greu sa vb de ......)...si nu,gata ,nu mai vreau sa pomenesc ...........


Thorra ,mi se pare mie sau asta-i "cuiul lui Pepelea?"
Ba eu zic sa vorbesti ,pt. ca ne esti simpatica si poate se descalceste "nodul".


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat May 13, 2006 12:16 pm 
User avatar

Joined: Thu Dec 01, 2005 1:24 am
Posts: 111
Location: Nexus Polaris
Quote:
Thorra, ma bucur ca ti-a trecut supararea. In fond, chiar nu ai de ce sa fii suparata pe noi, nu-i asa? Si in legatura cu desteptaciunea, io la varsta ta nu eram nici pe jumate cat tine (da nici acum nu pot sa ma laud cu asta) M-ai prins iar, am reusit sa citesc ce-ai scris
''right said, fred'' 8) .si repet:not mad.....yet.... :lol: :lol: :P
Quote:
..daca nu ma imbolnavesc(AH,si iar vreau sa evit subiectul asta dar...dupa un an de chin de abia la inc primaverii am reusit sa vb si mi e greu sa vb de ......)...si nu,gata ,nu mai vreau sa pomenesc ...........


Thorra ,mi se pare mie sau asta-i "cuiul lui Pepelea?"
Ba eu zic sa vorbesti ,pt. ca ne esti simpatica si poate se descalceste "nodul".
ummmmm......desi ar fi recomandat.....totusi....nu vreau sa redeschid subiectul si dak voi avea nevoie am sa stiu cum sa apelez.....si cum topicu a km deraiat....nu vreau sa schimb iar macazul ;) :D



_________________
Image
"Never argue with an idiot. They will only bring you down to their level and beat you with experience...Kick the sh** out of him instead!!!"
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 16 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group