It is currently Thu Mar 28, 2024 9:00 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 25 posts ] 
Author Message
 Post subject: procreare...
PostPosted: Tue May 09, 2006 6:25 pm 

Joined: Tue May 09, 2006 6:01 pm
Posts: 38
avem vreo sansa???

eu- nascuta pe 7 nov 1975
el - nascut pe 24 dec 1969

amandoi suntem nascuti la sighisoara....probabil e imprtant de precizat acum locuim in maple ridge, bc, canada...
daca ma puteti ajuta cu ceva...va multumesc din suflet!!!! :roll:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue May 09, 2006 6:30 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Si mai importanta e ora nasterii. Fara ea, boh boh ... :cry:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 10, 2006 7:26 pm 

Joined: Tue May 09, 2006 6:01 pm
Posts: 38
:oops: da stiam ca e esential...cum am putut sa uit !!! :oops:

eu -dimineata la 7.25
el -dimineata intre 5 si 6...(imi pare rau nu stim exact (ora), min)

indraznesc sa spun cate ceva despre mine :oops: am pierdut doua sarcini pana acum una la 10 saptamani (pe 25 dec,2004) si cea de-a doua f. devreme la 5 saptamani pe (oct 29,05)...simt ca platesc ceva...prin ceea ce mi s-a intamplat...dar probabil dintr-o viata anterioara...sau din cea curenta??? toti avem datorii karmice?? cum pot sa o platesc pe a mea? ce trebuie sa fac? faptul ca ne-am mutat din ro sa fie benefic oare?? ma macina gandul daca voi fii si eu mamica intro zi :( ...dar cer putere Celui de Sus..si daca acestu lucru nu se va concretiza atunci consider ca asa imi este dat , asa vrea El...am o oarecare indoiala daca e bine sau nu sa ajutam natura, ma refer la fertilizarea in vitro...sau alte proceduri?
Multumesc din suflet pt. timpul acordat!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 10, 2006 10:27 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Tema ta este foarte delicatat....
In primul rand un semn al mamei acid pe tema, cu Luna in Capricorn, interiorizata si tematoare ca nu poate corecta reactiile celorlati, dar, poate unul dintre cele mai dure aspecte pe care le gasesc pe temele natala de ani de zile de cand mai uite pe asa ceva este - este agresivitate feminina a familieie tale. Un Uranus guv IV pe casa XII in conjunctie cu Mercur pe scorpion, in situatia in care Pluton se afla in casa XI retrictionand un posibil ajutor pe care tu l-ai putea avea din partea unor protectori (chiar subtili) - casele XI sunt chiar legate, iar casa IV intercepteaza semnul pestilor pe care il vedem in I... cu alte cuvinte tu poti cu tine o informate negativa, care iti slabeste puterea si dorinta de viata.
Prierderea sarcinii nu este lucrurul implicit pe care tema ti-l poate indica, ci unul dintre emajele pe care Lilith in Iv il poate face real - halucinant de real.
Luna lui face opozitie cu luna lui, asta inseamna ca opozitia Luna-Marte (teama de ceea ce nu poti controla) devine activa prin implicarea lui. Cu Luna in Rac el vrea copiii, dar nu ti-i poate oferi pentru ca rolul lui ar putea fi acela te a te ajuta sa intelegi care este mesajul negativ pe care l-ai preluat de la familia ta.
Va trebuie sa apelezi la metode de terapii alternative, pentru a descoperi care este informatia care iti aduce atata tristete si suferinta si sa te eliberezi de ea...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 10, 2006 11:49 pm 

Joined: Tue May 09, 2006 6:01 pm
Posts: 38
iti multumesc mult coser pt timpul acordat!!!
daca totusi ma poti lamurii cu ceva...referitor la infomatia negativa pe care o port si car imi slabeste dorinta si puterea de viata....aceasta informatie am dovandito pe parcursul vietii sau m-am nascut cu ea?
"agresivitatea femenina a familiei "...pot fii parintii mei (tata pesti -mama gemeni), sau chiar si bunicii??

Cum pot ...sa aflu acest mesaj negativ??? ce as putea sa fac in acest sens? sau ma voi bate cu morile de vant??? iar odata descoperit poate fi inlaturat? Sorry ca am atatea intrebari, sunt putin in ceata!

la un control mai atent un doctor mi-a spus ca motivul pierderilor ar fi ca am anticorpi care coaguleasa sangele (lupus antigoagulant)
sa fie asta "informatia care imi aduce atata tristete " de care mentionai mai sus?
scuza-ma daca am interpretat cele spuse de tine anapoda... :oops:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 10, 2006 11:51 pm 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Cu aceasta cruce formata din Luna, Venus, Marte si Lilith (planetele personale prinse in hora cu un malefic aflat tocmai pe casa maternitatii), cu un guvernator al casei copiilor, Marte in Rac, zodia maternitatii, pe casa a VIII-a (printre altele si a pedepsei sexuale in viata si a anumitor tipuri de sfarsit, ca sa nu folosesc alte cuvinte mai rele), cu cuadratura de la Pluton(distrugatorul, regeneratorul) la Luna(planeta fertilitatii), cu un Saturn revenit in punctul de la nastere in Leu (ce implica ca tema de viata relatiile sentimentale si cele in raport cu copiii), care reface cuadratura la Uranus de care a pomenit Coser mai sus, nu prea e de mirare ca ai pierdut acele sarcini.
Pe aceasta harta tenebroasa, eu zaresc o luminita si o unda de speranta, palida ce-i drept, dar demna de luat in seama. Marele benefic se afla pe casa copiilor pe tema natala. Acolo este si Kiron si ambele sunt retrograde. Cum acestea doua sunt in Berbec, as vrea sa te intreb, inainte de a-ti indica perioadele fertile din viitorul apropiat, cand ar trebui sa aveti incredere ca se poate produce o minune, un lucru destul de delicat. Incearca sa imi raspunzi sincer de ce iti doresti acest copil? Poate parea o intrebare idioata, insa daca nu vei trece in interiorul tau peste anumite dorinte rational-egoiste, o harta ca aceasta, in care cu greu putem zari o unda de speranta de a concepe acest copil, nu poate fi indulcita decat de Bunul Dumnezeu care sa doreasca sa faca o minune cu tine.

Cand am spus ca Pluton face cuadratura la Luna, eu vad ca si cum Pluton ar fi verificatorul de la CTC (control tehnic de calitate) care refuza ceva ce nu-i convine, ca fiind de proasta caliatate. Incearca sa corelezi ce ti-a zis Coser mai sus, cu faptul ca copiii tai ar fi continuatorii genealogici ai familiei tale unde se intampla ceva ciudat si pana ce tu nu gasesti cheia (NN, AS, Soare in Scorpion) iesirii din karma alor tai, printr-un anumit tip de sacrificiu, cararile sunt cam incurcate. Aspectele din Scorpion presupun o schimbare, o renuntare, o detasare, o rupere de situatia in care te afli momentan, dpdv personal sau social sau profesional.

Imi raspunzi la intrebare?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 10, 2006 11:57 pm 

Joined: Tue May 09, 2006 6:01 pm
Posts: 38
tot eu...
Coser..."cand spui "nu mi poate oferii pentru ca rolul lui ar putea fi altul" sa interpretez ca nu va fi posibil deloc, nici in viitor??? probabil ca intreb prea multe deja... :oops:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 11, 2006 12:21 am 

Joined: Tue May 09, 2006 6:01 pm
Posts: 38
Witch iti multumesc pt timpul acordat...
ma ia cu calduri sa fiu sincera...in special in legatura cu familia mea...provin dintr-o familie cat se poate de normala si modesta...chiar imi doresc sa pot oferii armonia in care am crescut eu la randul meu copiiilor mei...dar daca planetele spun asta nu stiu ce sa mai zic!!!
:cry:
Imi doresc mult un copil care sa semene sotului :cry: imi doresc din suflet...mi-e frica cateodata ca poate nu as fi o mama perfecta in sensul ca poate nu sunt destul de puternica...cred ca mi-e frica de necunoscut...as da totul sa am un copil cu sotul meu
simt ca un copil de fapt imi doresc doi (si eu la randul meu am avut o sora, am avut o copilarie frumoasa impreuna) acesti copii :cry: ar completa familia noastra :cry: va fi rodul dragostei noastre...
Imi iubesc mult sotul, foarte mult si imi doresc din suflet sa-i ofer un copil...doamne ca am un nod in gat! :cry:

witch...harta mea arata ....in rest ok? cred ca nu prea... :(
de-a lungul vietii ...ptr. faptul ca am avut o viata linistita ca sa zic asa...comparandu-ma cu ceilalti care poate aveau necazuri.sau au trecut prin incercari mai grele..pot spune ca am avut impresia ca si cum am o portectie...dar mai de curand de cand s-au intamplat cele doua pierderi am inceput sa gandesc diferit... :cry:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 11, 2006 12:24 am 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Quote:
la un control mai atent un doctor mi-a spus ca motivul pierderilor ar fi ca am anticorpi care coaguleasa sangele (lupus antigoagulant)


Pana la un anumit punct, buletinul nostru astral se poate corela aproape perfect cu informatiile genetice descrise de structura ADN-ului nostru. Dincolo de stiinta intervine cauzalitatea, credinta, minunile, platile karmice etc.

Boala la tine pare a fi ereditara, deci nu cumva exista un risc de a fi transmisa urmasilor tai? Poate avea si alte implicatii sau genereaza doar pierdere de sarcina?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 11, 2006 12:39 am 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Hai nu mai fi asa trista, ca ma ia si pe mine tristetea. Acum e cam tarziu, dar ne mai uitam si maine pe harta. Ceva nu e in regula sub aceasta aparenta de calm si normalitate pe care tu ai descris-o. Nu e treaba mea sa ma bag in psihanaliza, dar ceva chiar nu e in regula si tocmai asta ai descoperit-o intr-un prag al maturitatii tale.

Pana maine poate o intrebi pe mama ta in ce stare psihica era cand te-a nascut si ce se intampla la vremea aceea in familia voastra. Sapam si poate gasim ceva.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 11, 2006 12:51 am 

Joined: Tue May 09, 2006 6:01 pm
Posts: 38
witch..
nu am boala propriuzisa "lupus anticoagulant" cel putin asa mi-a confirmat doctorul...dar am prezenti acesti anticorpi in mine...doctorul mi-a confirmat ca multi dintre noi avem acesti anticorpi si suntem purtatori sanatosi...doctorul a cautat un motiv pentru pierderea celor doua sarcini...si s-a gandit ca poate fii acesta...also mi-a spus ca sunt sarcini duse la capat normal ca se ofera un anumit tratament..dar poate vedea mai multe si spune mai multe in momentul cand voi fi insarcinata ..precizez ca acest doctor l-am contactat dupa consumarea faptului...deci ma gandesc ca nu a fost usor sa confirme 100% motivul...

acum ca mentionezi ...de transmiterea acestei boli...nu e o boala ereditara din cate stiu eu...
ai mei parinti ...nu au aceasta bola mai sus mentionata
si mama mea a pierdut la randul ei cateva sarcini 2 poate 3 dar acestea fiind tot asa devreme la 5-6saptamani si apoi a reusit sa conceapa...
hm.. :(


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 11, 2006 1:01 am 

Joined: Tue May 09, 2006 6:01 pm
Posts: 38
harta mea arata tot timpul asa...rau ca sa zic asa? sau trec printr-o peioada momntan?nu situ daca ma intelege careva...partile malefice care apar.. :( sau cele rele...planetele nu raman in acelasi loc nu?
witch o sa intreb, am sa sap...trebuie sa aflu!!!!!!!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 11, 2006 2:00 am 

Joined: Tue May 09, 2006 6:01 pm
Posts: 38
minutele sunt imprtante ora mea de nastere ? 7.25 mama imi spunea ceva de 7.25 sau 7.30...ma mir si eu de contradictia de care mentionai tu...cea din harta mea si viata mea...de pana acum

dar in rest? cum arata astrograma mea... :(


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 11, 2006 6:33 am 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Dove, minutele sunt tare importante in harta ta, dar din pacate nu-i o veste minunata asta. Daca in loc de 7.25 ar fi 7.20 sau mai devreme, atunci Lilith se gaseste in casa V, nu in IV, si evident are alta interpretare. Nu atat legata de familia ta, ci de predispozitia catre avort (natural, nu declansat) si greutati in a concepe copii. Acest fapt este datorat tot karmei, batu-ar vina...


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 11, 2006 7:44 am 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Da dar daca ora este dupa 7.30 atunci guv. casei familiei si a maternitatii nu mai este Uranus care in casa a XII-a da boli rare si ereditare. Si eu ma gandesc ca undeva e o eroare. Insa planetele in zodii raman la fel, si in case, ca nu e o dif. prea mare. Eu, Coser si Mihnea ti-am dat deocamdata detalii numai pe baza hartii natale, care nu se modifica niciodata. Ti-am pomenit si de examenul de majorat astral (Saturn in tranzit conjunct cu Saturn natal), din cauza lui ai si inceput acum sa te informezi mai amanuntit.

Acum urmeaza cateva schimbari in sensul ca Jupiter aflat pe AS in septembrie ar putea veni cu o sansa minunata (bine era sa nu fi fost in Scorpion, caci asta cere mereu un pret si acest pret este cerut de la unul din membri acestei familii, adica daca mai ai bunici in viata, este posibil ca unul din ei sa se imbolnaveasca...am sa revin asupra acestui aspect).
In acelasi timp insa, daca ai ramane insarcinata in jur de septembrie, putin dupa asta, Lilith in tranzit face opozitie cu Lilith natal si iar e posibil sa apara probleme, mai ales ca Saturn (tot in Leu zodia procreerii) nu va mai face careu cu Uranus, dar va face la Soarele si AS tau, adica implicit si la Jupiter, slabindu-i intensitatea.

Vestile medicale pe care le aduci in discutie, deci nu sunt chiar atat de grave, medical existand sanse.

Ne dai si datele mamei tale?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 11, 2006 8:05 am 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Quote:
Imi doresc mult un copil care sa semene sotului

Quote:
as da totul sa am un copil cu sotul meu

Quote:
Imi iubesc mult sotul, foarte mult si imi doresc din suflet sa-i ofer un copil


Ce-ar fi sa-ti doresti un copil si atat? Reflecteaza asupra iubirii neconditionate fata de copilul tau. Tu mai sus in afirmatiile pe care le faci il conditionezi, al naibii sa fie! Dar daca nu seamana cu sotul tau, n-o sa-l iubesti? Dar daca va semana cu tine sau cu tatal tau? Undeva simt o lipsa de iubire fata de tine si chiar ceva ostilitate fata de familia ta. Incearca sa te iubesti pe tine, mai intai. Sau nu...incearca sa iti simti Dumnezeul mai intai, apoi sa te iubesti pe tine si apoi pe ceilalti. Vad ca la tine ordinea este intai sotul. Ma cam bantuie Lazarev zilele astea, desi n-am citit decat primele doua volume... Zicea el ceva de idealizarea sotului si de faptul ca-l pui mai presus de Dumnezeu si asta nu numai ca nu e bine, dar e foarte rau.

Tu in esenta ta te simti nevinovata, de aceea ti-ai ales acest username...DOVE(porumbel). Suna a marca a aceea de sapun, adica desi undeva exista murdarii, tu te straduiesti sa le speli si sa cosmetizezi totul, ca lucrurile sa arate curate si parfumate. Din pacate nu-i asa.
Recunosc ca situatia ta ma cam incuie. Coser, help!!!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 11, 2006 10:07 am 

Joined: Thu Jul 28, 2005 10:25 am
Posts: 133
Location: Bucuresti
si eu am lupus eritematos dar nu ma deranjeaza mai de loc. Imi apar vara ceva pete ca ciupiturile de tantar de la soare si ceva junghiuri la rinichi, sau atriculare dar nu ma deranjeaza . Totusi soarele ma oboseste f rau dar nu stau prea mult expusa. Si cam sg lucru care chiar ma deranjeaza e oboseala fizica tot cauzata de lupus. Mama mea are de cand aveam eu 12 ani lupus si sora ei toata viata a avut tot lupus eritematos. Pe mine nu ma deranjeaza fiind o forma insesizabila dar intr-adevar imunitatea e extrem de puternica, de ex o gripa nu o fac, iau microbul si mi se umfla amigdalele , sinusurile dar nu fac boala in schimb o transmit , boli infectioase nu am facut chiar daca sunt expusa.
Alta probl e respingerea din partea organismului a corpilor straini de ex o plomba simpla la masea a fost respinsa de 3 ori fiind corp strain. Maica-mea de ex nu suporta lantic la gat ,inel ,ceas , cercei ca se inroseste zona si face alergie dar tot le poarta cand tine neaparat chiar daca se irita pielea pt ca nu e chiar asa de grav, si la sapun face alergie lupica daca nu e de anumita categorie, la creme am si eu alergii lupice si la unele sampoane, eventual la unele paste de dinti si la crema de ecran total (protectie de soare) cu care imi dau cand imi amintesc. Cu copilul e problematic in bolile autoimune ca e corp strain si evident ca il respinge organismul. Desi sora mamei mele cu tot lupusul a avut 3 copii, fata are si ea lupus dar in nici un caz nu a fost o probl pt noi ac boala adica nu a fost deranjanta. Cum apare asa si dispare singura, or fi si cazuri rele (respingerea totala a unor organe vazute ca corpi straini ) dar astea sunt alte forme de lupus-mortale, la care trebuie medicamentatie (antiinflamatoare cu steroizi extrem de nocive sau imunosupresoare si mai nocive). La noi in fam am luat antiinflamatoare nesteroidiene fiind forma usoara de lupus. In unele cazuri se poate tine sub control prin stilul de viata si nu se ajunge la medicamente.
Eu am neptun in casa 12 retrograd si in conj cu asc si NN in casa 12 , toate ac in sagetator, asta o fi motivul bolii. Alta stare data de lupus ar mai fi frisoane cand stau la soare si febra mare din senin (am ajuns la 42 grade o sg data cand eram mica din cz unor medicamente netolerate de sist imunitar) dar care coboara tot din senin (in fct de starea psihica, sau naturiste de ex ceaiurile sunt f eficiente primite f bine de sist imunitar). Si e ereditara desigur ca altfel nu se poate transmite. Stresul si soarele declanseaza puseele de lupus. Oricum pe mine nu ma deranjeaza prea tare.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 11, 2006 2:21 pm 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Am avut la un moment dat o colega de servciu cu lupus, avea niste pete rosii in coate, avea si maica-sa lupus si a nascut un baiat sanatos. Probleme a avut ea in timpul sarcinii-placenta previa- si era sa piarda sarcina, asa incat a trebuit sa stea la pat. Cand a ramas gravida ea nu isi dorea copilul si a avut numai probleme, inclusiv ca a trebuit sa dea statului inapoi 140.000.000 lei (indemnizatia concediu de crestere copil), pt ca i-au gasit nu stiu ce zile lucrate lipsa si nu intrunea totalul zilelor necesare. Ea vroia sa plece in Canada si vroia sa nasca copilul acolo. Deci il conditiona.

Acum revenind la oile tale.

Quote:
mi-e frica cateodata ca poate nu as fi o mama perfecta in sensul ca poate nu sunt destul de puternica...cred ca mi-e frica de necunoscut...


Draga mea, esti sigura ca tu iti doresti acest copil acum? Poate chiar nu esti pregatita. Mai mult, poate intai de toate trebuie sa te gandesti si la viata ta socio-profesionala. Nu cumva copilul este o legatura pe care doresti sa o creezi intre tine si sotul tau? Mi se pare ca nu esti foarte sigura pe legatura voastra.

Sunt multe femei care poate gandesc asa, numai ca energia prea abundenta a Scorpionului de pe harta ta vrea sa distruga vechile tale (karmice) conceptii si te loveste pana te transforma. Nu degeaba se spune ca omul obtine ce cauta toata viata abia in momentul in care nu-si mai doreste. Scorpionul are de-a face cu patimile noastre, cu atasamentul nostru fata de dorinte, dar si cu transformarea fiintei noastre chiar si sub impactul unor rasturnari ale sortii. Daca peste drum de Scorpion se afla Taurul, cel cu atasamentele, Scorpionul vine sa le dezlege in virtutea evolutie. "Banii sau viata?"


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 11, 2006 5:55 pm 

Joined: Tue May 09, 2006 6:01 pm
Posts: 38
waw waw
cu ce sa incep...nu am datele mamei mele de nastere adica mai exact ora...din pacate! si nici nu as vrea sa insist prea mult..nu vreau sa o chinui..(in special ca parintii mei isi doresc ca si mine ca si noi sa avem un bebe).ma framanta acum tot felul de chestii...citind tot ce e mai sus...ma framanta dar nu am nici o baza...concreta ca sa zic asa...doar planetele , astrograma mea...nu stiu ce sa mai cred...sunt confused...
In primul rand mi se pare ciudat...sa aud ca nu ma iubesc.. :lol: si sunt chiar mandra de partintii mei....
Quote:
..
Undeva simt o lipsa de iubire fata de tine si chiar ceva ostilitate fata de familia ta. Incearca sa te iubesti pe tine, mai intai.

tot timpul am simtit ca eu sunt pe primul loc...poate chiar sunt egoista uneori...totusi ceva se contrazice aici...nu mai inteleg...imi iubesc familia tare mult..si cred ca as fi distrusa sa aud daca ceva rau s-ar fi intamplat...nu neg faptul ca in adolescenta mama ma cam cicalea si acest lucru era tare enervant...si raspuneam inapoi... :( dar din nou nu vad asta ca ceva iesti din comun...
...imi iubesc sotul...nu vad nimic gresit ca imi doresc un baietel sa semene cu sotul meu...nu as avea nimic impotriva Doamne fereste! o fetita care sa-mi semene mie... o mama isi iubeste copilul indiferent cu cine va semana....

Sabina...iti multumesc pt postare si pt. informatii...eu nu am nimic...am aflat abia acum de curnad de acesti anticorpi...

Quote:
Draga mea, esti sigura ca tu iti doresti acest copil acum? Poate chiar nu esti pregatita. Mai mult, poate intai de toate trebuie sa te gandesti si la viata ta socio-profesionala. Nu cumva copilul este o legatura pe care doresti sa o creezi intre tine si sotul tau? Mi se pare ca nu esti foarte sigura pe legatura voastra.


"poate nu sunt pregatita" hm am sa reflectez ...si mai mult...imi place sa despic fiurl in patru dar de data asta ...chiar nu situ cum sa o mai gandesc :?
nici aici nu se potriveste...nu simt asa...ca si scropion simt ca sunt posesiva dar asta nu inseamna ca nu as fi sigura pe relatia noastra...
sunt sigura de relatia mea si chiar nu as folosi copilul ca sa creez o legatura intre mine si sotul meu...In nici un Caz!!!

da mai am o bunica in viata! Cea din partea mamei..


ok am sa mai revin...atat deocamdata..va multumesc...


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 11, 2006 7:18 pm 

Joined: Thu May 11, 2006 4:03 pm
Posts: 65
Location: Bucuresti
Buna am fost foarte atenta la tot ce s-a scris aici si ce as putea sa-ti spun eu Dove este ca acesti anticorpi (anticoag lupic IgG sau IgM) ar putea sa fie cauza declansarii acelor avorturi spontane. Ca ti s-au pus in evidenta acestia probabil la o valoare intre 44 -55 cred, o valoare care nu pune probleme si asta poate insemna nici sa nu faci niciodata lupus eritematos sau alte complicatii vasculare. Chiar daca ii ai in organism, atunci cand vei fi insarcinata vei face tratament cu un medicament -Clexane- pe toata perioada sarcinii si o vei putea duce la capat fara probleme si vei avea si un copilas sanatos.
Capul sus si iti doresc mult, mult bine!
:)



_________________
numai daca sti sa ierti si sa iubesti poti trece mai departe!
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 11, 2006 7:32 pm 

Joined: Tue May 09, 2006 6:01 pm
Posts: 38
adry_23
iti multumesc din suflet pt gandul tau bun...pt. incurajari!!! :cry: da stiam despre clexane am auzit despre el!
Si eu iti doresc din suflet ca tot ceea ce ti-i se va intampla sa fie spre binele tau, asa sa te ajute Bunul Dumnezeu! Mult noroc iti doresc!! :)
Cu mult drag :)


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 11, 2006 8:37 pm 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
adry_23 are dreptate. Ar trebui sa te tii de tratament.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 11, 2006 8:55 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Dove,
dupa lupte seculare hop si eu cu tema... no, era utila sa vada omul despre ce se vorbeste

Image

deci avem mai sus cele doua teme cu cele doua presupuse ore... diferenta de 5 minute este aici foarte importanta.
Dove ceea ce ai tu nu este boala, dar daca tu vei ar putea deveni.
Tu ai preluat de la parintii tai impreuna cu informatia genetia acea informatie rea care a atras in corp exact genul de reactie care sa o sustina. Deci cat timp tu vei avea acel "ceva" vei suferi de acea forma de lupus pe care o indici si despre care medicii spun ca este in faza incipienta sau, nu este, dar ceva seama cu asta...
Eu inclin totusi spre ora 7,25 fix nu mai devreme nu mai tarziu pentru ca axa interceptata Fecioara-Pesti care accentueaza frustrarea lui Venus in X si a lui Junon de asemenea, este singurul element care putea face real un asa chin.
Informatia pe care o ai tu este una de autodistrugere al unui arbore genealogic, este un fel de sfarsit, o lupta pe care spiritele care au hotarat sa se incarneze in familia voastra o vor pierde daca tu nu aduci pe lume un copil.
Witch iti spune direct si foate frumos "Ce-ar fi sa-ti doresti un copil si atat? ".
Casa V este legata de VI in Berbec cu Marte retrograd in VIII este chiar sinistru ceea ce indica faptul ca tu ai venit pe lume prin vointa proprie si ca riscul major al faptului ca ai tinut cu orice pret sa vii in lumea asta este sa duci pe umerii tai o karma negativ - un blestem (ce sa mai ocolim atata) care te ofileste pe zi ce trec.
Tot ce este feminin este afectat si tot ceea ce sta sa fie feminin este afectata. Solutia vine, culmea printr-un copil - o fetita, care sa nu poarte aceasta informatie. Medicii spun ca acel medicament iti va aduce pe lume un copil sanatos, eu iti spun ca doar medicamentul nu te va ajuta.
Deci pentru ca situatia este mai grava decat ai crezut, va trebui sa te arunci intr-o lupta cu necunoscutul. Lasa teama intr-o parte si infige un ac in coasta lui Lilith chiar din clipa asta - vorbeste cu viitorul tau copil si roaga-l sa te ierte ca vrei sa-l aduce in aceata lume pt motivele pe care tu in mintea ta le ai acum.
Oricat de ciudat ti se pare aceasta metoda ea reprezinta un inceput. Pentru a rupe aceasta informatie negativa pe care tu o tii pe tine va trebuie sa inveti sa comunici cu viitorul tau copil... si spiritului lui te va ajuta lucrand asupra ta. Primul semn ca totul este Ok este cand il vei visa, si te va lua putin frica pt ca nu degeaba ai Luna in opozitie cu Marte retrograd pe 2 case rigide (II si VIII), dar nu ai de ales.
Am citit cu interes ceea ce ti s-a spus aici si am observat din partea ta o mare receptivitate ceea ce, trebuie sa-ti spun, ma bucurat foarte tare. Am o prietena care are Lupus si, pe deasupra, are o fetita foarte frumoasa de cativa anisori. Si la ea si la multi altii pe care am avut ocazia sa-i intalnesc si care au fost diagnosticati cu aceasta boala (la tine nu este cazul) aveau o pasivitate fata de viata de te lua groaza. Luptau doar pentru a intretine acele procese care nu le creau durere, in rest nu mai avea putere sa traiasca. Tu ai putere sa traiesti pentru ca ai o modalitate foarte specila de a te autoregla: te interiorizezi, eventual de ascunzi in locul tau preferat si acolo retraiesti ceva. Hm, e greu de spus in cuvinte cum de asta chiar functioneaza, dar merge si un Mercur in XII cu Uranus conjunct iti da o mare putere de regenerare, doar daca nu uiti ca la tine aceasta putere vine din interior, din ceea ce simti si nu poti explica. Viata plina de retrictii, intensa ca efort, dar limitata la capitolul emotie impartasita, este buna pentru tine pentru ca iti poat duce la momentul potrivit curaj cand simti ca iti este cel mai frica si aceasta vine din autocontrolul pe care Venus in Fecioara il aduce oamenilor prin desensibilizare – asta ca o ultima solutie.. Junon in aceiasi casa cu Venus se simte chiar dominata de aceasta si iti aduce ca motivatie pentru un camin fericit - Statutul. Tocmai pentru ca tema ta este delicata nu trebuie sa te lasi bantuita deloc de gandurile ca acest copil este solutia la problemele tale sociala de acum, la consolidarea vietii sociale, pentru ca el nu va veni pentru atat lucru.
Spiritele cand isi aleg parintii stiu exact in ce se implica asa ca nu trebuie sa te indoiesti de faptul ca viitorul tau copil este exact ce-ti trebuie, DAR nu pt viata social, CI pentru cealalta, ori daca devii exclusivista si emiti ganduri puternice doar pe aceast latura legatura aceasta firava intre tine si copil se va rupe imediat. Cu Jupiter pe V, cu Marte retrograd in VIII ca guvernator al casei copiilor, tema ta spune ca ori vei avea copii deosebiti, ori nu...
As putea sa-ti spun sute de pagini despre asta, dar ce rost... esentialul este deja spus... si vreau sa cred ca tot ceea ce ti-am explicat noi aici a fost clar ca informatie. Parte cea mai grea acum incepe... pentru ca trebuie sa te dezbraci de haina asta veche si rea si sa iei alta. Probabil ca te va durea putin pentru ca haina asta veche s-a cam lipit de corp. La cata experienta de viata am eu (nu prea multa e adevarat) am ajuns sa cred cu tarie ca "mai bine o rana dureroasa decat un sfarsit tragic". Eu ma bucur ca exista solutie... si asta inseamna ca ma bucur pentru tine, dar trebuie sa intaresti de pe acum legatura cu el... este un truc... se pare ca dragostea cu Jupiter pe V este mai mare decat negatia adusa de Lilith in IV de aceia eu cred ca ai putea reusi



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 11, 2006 10:46 pm 

Joined: Tue May 09, 2006 6:01 pm
Posts: 38
Coser, iti multumesc!
With iti multumesc!
pare foarte interesant tot ceea ce s-a scris aici...ma face sa merg si mai deep :) cu intrebarile...fiind foarte curioasa...din fire
cred ca pe langa faptul ca interpretati astrogramele trebuie ca sunteti inzestrati cu un talent zic eu...cu intuitie !!! intr-un mod oarecare ma simt atrasa de astrologie sau aceste stinte care sunt profunde, ascunse....asta probabil o spune si astrograma mea...astrogramele pot fii complexe si confuze catodata, intortochiate chiar, DAR zic eu si mai presus de ele suntem noi, SI MAI PRESUS DE NOI E DUMNEZEU as zice eu
Da intradevar pot sa spun ca simt o putere in interiorul meu..O forta de a lupta, si Iubire!.vis a vis de ce mentionai tu Coser...da am si temeri ca si orice om...cred in Dumnezeu !

Daca intradevar exista acea porblema mica sau mare cu care eu am venit...sper sa o rezolv, probabil de asta am si ales ca sa vin pe aceasta lume!
Quote:
". Eu ma bucur ca exista solutie... si asta inseamna ca ma bucur pentru tine, dar trebuie sa intaresti de pe acum legatura cu el... este un truc... se pare ca dragostea cu Jupiter pe V este mai mare decat negatia adusa de Lilith in IV de aceia eu cred ca ai putea reusi"

AFIRMATIA TA ma bucura....imi da chiar aripi...


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 11, 2006 10:47 pm 

Joined: Tue May 09, 2006 6:01 pm
Posts: 38
witch sorry ca te-am botezat!!!


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 25 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group