It is currently Fri Mar 29, 2024 6:25 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 16 posts ] 
Author Message
 Post subject: Interesting stuff
PostPosted: Tue May 16, 2006 10:04 pm 
User avatar

Joined: Mon Oct 17, 2005 10:16 pm
Posts: 24
In ultima perioada (aprox 2 saptamani), Victor si-a schimbat comportamentul. Imi vorbeste frecvent despre viitorul nostru comun, sugerandu-mi ca trebuie sa ramanem impreuna. Incearca prin toate mijloacele sa-mi dovedeasca faptul ca el este cel mai potrivit barbat pentru mine si eu, cea mai potrivita femeie pentru el. In fine. Totul a culminat cu un pact pe care ar fi vrut sa-l facem noi doi. Conform pactului, el solicita mai multa toleranta din partea mea si "sa incerc sa nu ma mai razbun de cate ori am ocazia". Nu am comentat nicicum atitudinea lui, l-am lasat sa creada ca m-a convins, fara sa-i spun prea multe cuvinte, insa in sinea mea am refuzat aceasta "schimbare de comportament", iar presimtirile mele erau din cele mai sumbre.

Dupa toata aceasta serie de evenimente, pe data de 11 mai 2006, in jurul orei 1:38 am, in urma unei intamplari stranii, descopar absolut intamplator si fara sa-mi propun asta, infidelitatea lui din chiar acel moment. Practic, o forta exterioara mie si lui a vrut ca noi sa ne conectam in acea clipa pentru a fi confruntati cu adevarul. Eu eram la Bucuresti, Victor, la Brasov.

Ce spun astrele despre toate aceste lucruri? Ce se petrece cu Victor? Dar cu mine?

Victor: 25 mai 1971, ora 0:20, Bucuresti
Luana: 30 decembrie 1978, ora 7:45, Galati


Last edited by Luana on Wed May 17, 2006 10:22 pm, edited 1 time in total.


_________________
Do you feel in what we believe?
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 17, 2006 4:48 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:35 pm
Posts: 154
Location: Timisoara
M-am uitat putin peste tranzite si am vazut ca tu esti incercata de Marte in Rac si Saturn in Leu in conjunctie cu Jupiter si Lilith natal ambele pe casa VII.
La el, situatia este mai complicata deoarece are Lilith natal in Pesti pe casa I (tranzitat acum de Uranus) in opozitie cu Lilith in tranzit pe casa VII in Fecioara pe o axa interceptata care dupa cum probabil stii si tu aduce un blocaj pe casele respective. Victor este confuz si dupa parerea mea, el este cel care greseste.
Ca tu ai reusit sa afli este un fapt care cred ca se datoreaza aspectului pe care Lilith in tranzit pe VIII in conjunctie cu Saturn natal si R il face la Soarele tau. Apoi Luna in tranzit pe IX in conjunctie cu Pluton natal si acesta aflat in cuadratura cu luminariile tale, iar cel in tranzit aflat acum in casa XII.
Eu sunt destul de incepatoare dar am vrut sa incerc sa iti raspund si deoarece interpretarea mea este mult prea sumara sunt convinsa ca se vor gasi alte persoane bine intentionate care sa te lamureasca mai mult decat mine si sa ma corecteze daca m-am inselat cumva.
Nu stiu sa-ti zic cum ar trebui sa reactionezi dar iti doresc toate cele bune.

Ina


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 17, 2006 7:37 pm 

Joined: Sat Jan 21, 2006 10:21 pm
Posts: 296
Am citit si pe astroforum intamplarile ciudate prin care ai trecut cu prietenul tau [parca era pe la inceputul anului] si de atunci am vrut sa spun ceva dar...daca asa mi-a venit, spun acum.
Se tot vorbeste de "saltul cuantic" care va avea loc in 18.09.2007.Unii l-au inceput de pe acum. Ma gandeam ca poate si tu l-ai inceput deja...intamplari ciudate,confuzie,perceptii multiple...


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 17, 2006 8:39 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
saltul cuantic este o alta descriere a schimbarii nivelului de constiinta. Omenirea a comportata de nenumarate ori schimbari ale nivelului de constiinta, problema este ca nici unul nu a fost atat de amplu cum pare a fi cel din era varsatorului, despre care vorbeste Tobias in scrierile sale, adica acela din perioada noastra.
Despre Saltul Cuantic uitati aici informatii direct de la sursa: http://groups.yahoo.com/group/editura_f ... scount=100
Multumim grupului de studiu deschis pe langa Editura For You, fac o treaba minunata acolo si pe forumul lor... oameni care cauta cu putere adevarul ascuns in necunoscut.

cat despre tema acestui topic - Luana eu cred ca tu iti cauti de lucru - te stiu de ceva vreme si nu pot sa cred ca acum "te-a prins flama" :D :D
... lasa-te si tu o data in viata ta in voia neprevazutului... macar ca experienta... (asta ca sa implicam si "saltul cuantic" in limitele impuse de tema)



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 17, 2006 10:24 pm 
User avatar

Joined: Mon Oct 17, 2005 10:16 pm
Posts: 24
coser wrote:
cat despre tema acestui topic - Luana eu cred ca tu iti cauti de lucru - te stiu de ceva vreme si nu pot sa cred ca acum "te-a prins flama" :D :D
... lasa-te si tu o data in viata ta in voia neprevazutului... macar ca experienta... (asta ca sa implicam si "saltul cuantic" in limitele impuse de tema)


nu am inteles nimic. sincer :D



_________________
Do you feel in what we believe?
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 17, 2006 11:45 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Luana, eu am citit mai demult ce ai scris pe alt forum. Nu mai tin minte despre ce era vorba, dar mi-a atras atentia claritatea in care ai facut analiza acolo. Sunt sigur ca tu ai gasit deja un raspuns la ce te framanta, si ca avem (eu cel putin) multe de invatat de la tine.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 17, 2006 11:53 pm 
User avatar

Joined: Mon Oct 17, 2005 10:16 pm
Posts: 24
Ina, multumesc pentru raspuns si mii de scuze pentru faptul ca ai cercetat (din vina mea) o harta care nu era a lui Victor. Initial am gresit anul nasterii. Am rectificat acum.

Aries, ceea ce spui tu pare foarte interesant. Din pacate, azi am avut cea mai incarcata zi din ultima vreme si nu ma pot concentra acum asupra articolului pe care ni l-a recomandat coser, insa in perioada imediat urmatoare sper ca-mi voi face timp si vom avea o discutie despre asa ceva in particular. Poate acest salt cuantic este raspunsul la toate intrebarile mele si la toate ciudateniile prin care trec de ceva timp. Trebuie sa cercetez si sa cuget la asta.
Faza dubioasa este ca eu am si conjunctie Neptun/Mercur pe cuspida 12 si felul in care am aflat ca Victor este infidel in acel moment are legatura cu somnul. Am visat ca eram la volanul unei masini pe care n-o mai puteam controla (desi, in realitate, eu sunt un sofer pasionat si am reflexe excelente), am fost implicata intr-un accident mortal (inclusiv eu muream in vis) si, instantaneu, m-am trezit tremurand usor si cu imaginea lui Victor in fata ochilor. In acel moment am avut senzatia ca sunt conectata la creierul unei persoane care tocmai are un orgasm (eu nu am simtit nimic dpdv fizic). L-am sunat pe Victor (nu stiu si nu-mi pot explica de ce am avut reactia asta la ora 1:38 am), iar el mi-a raspuns inainte sa se termine primul apel. Adica tot instantaneu. Straniu este faptul ca nu ne-am adresat nici un cuvant vreme de cateva clipe. Doar ne ascultam respiratiile. Inainte, Victor n-ar fi facut niciodata asemenea greseala. :!:
Tot ce ti-am povestit pana la momentul in care el a raspuns la telefon s-a petrecut in cateva fractiuni de secunda, poate o secunda.
Dupa ce ne-am conectat la nivelul asta, am avut alta senzatie bizara si anume faptul ca intru in pielea lui si simt ce simte el, dar nu stiu sa explic toate astea.
Tin sa precizez faptul ca eu nu cred in vise, interpretarile viselor sau alte bazaconii de genul asta. Dar acum chiar nu stiu ce sa mai spun. :?
Noaptea aceea a fost cu totul speciala pentru ca nu eu am vrut sa simt ce am simtit si nu eu am controlat evenimentele. Eu dormeam, iti dai seama. Chiar sa fi vrut, si nu aveam cum sa ma gandesc la ce ar putea face Victor in acel moment.
A doua zi, evenimentele, faptele si gandurile celorlalti mi-au fost dezvaluite inca inainte de a se petrece. Era ca si cum vedeam in viitor, cu 2-5 secunde inainte ca lucrurile sa se petreaca in realitatea palpabila. Mi s-a parut totul foarte interesant si puternic si n-am spus asta nimanui pana acum pentru ca ma satisfacea acea stare fara sa simt nevoia s-o impartasesc cuiva.
In urmatoarea perioada mi-au fost spuse lucruri de genul: "ma simt in siguranta cu tine" , "imi dai fortza" sau "ai ceva ce ma atrage si ma calmeaza". Simteam si eu ca oamenii sunt mai relaxati decat de obicei, desi volumul de munca pe care l-am depus eu si cei care au intrat in contact cu mine in perioada asta a fost exagerat de mare. Undeva este o contradictie. Doar Victor parea ca la sfarsitul zilelor sale, un narcoman in sevraj, iar eu, contrar asteptarilor oricui (si mai ales asteptarilor mele),...simt echilibru interior.

Am spus-o si cu alta ocazie, dar repet acum: nu pot exclude curiozitatea din felul in care privesc viata si acesta este si motivul pentru care nu ma plictisesc si pentru care multe lucruri imi par noi si interesante. Poate conjunctia Venus/Uranus din harta mea sa fie atat de puternica incat sa ma faca sa traiesc preponderent situatii neprevazute, sau poate ca e vorba despre acel salt cuantic despre care pomeneai tu mai sus. Cert este ca in ultima vreme nu mai gandesc si nu mi se mai intampla lucruri pe care inainte le consideram firesti si nu ma tem si nici nu-mi displace. Doar ca nu ma pot opri din cercetari. Simt ca ma indepartez de tot ce cunosteam pana acum despre mine si despre viata de parca as intra in alta dimensiune. O fi normal, Aries?



_________________
Do you feel in what we believe?
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 18, 2006 12:16 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Pe tine te obsedeaza ideea de a controla un om care nu poate fi controlat, iar in framantarile tale minte isi rezerva dreptul de a-ti oferi raspunsurile pe care nu le poti obtine altfel.
Cum ai sa intelegi tu Saltul Cuantic daca pentru tine visele sunt niste bazaconii... faptul ca te-ai conectat la o persoana care tocmai traia un orgasm nu poate fi o bazaconie identica visurilor considerate de tine in felul aceasta? Visul iti poate aduce o traire magica, contactul cu valorile timpului si chiar deschideri spirituale speciale pentru ca nu este o pierdere de vreme, ci o stare a constiintei.
Ma intriga putin seriozitatea cu care iti argumentezi mania. Daca Victor ti-a spus ceea ce spui tu ca ti-a spus, e baiat destept ...

Luana wrote:
nu am inteles nimic. sincer


Pentru ca stiu de la tine ca nu prea cedezi la presiuni din parte altora mai ales atunci cand ti se impune sa te schimbi si pentru ca acum ai sugerat ca te-ai putea gandi la asta, m-a batut gandul, vreme de o secunda, ca "te-a prins flama" adica te-a luat valul... dar bag de seama ca nu...
Luana tu esti din capul locului o femei inteligenta, dar nu mai fi asa de rea. A trai sau nu cu un om care te iubeste sau nu te iubeste este o chestiune foarte simpla. Tu o complici atat de tare incat ma ia durerea de cap...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 18, 2006 12:47 am 

Joined: Sat Jan 21, 2006 10:21 pm
Posts: 296
Luana ref.la intrebare ta,mie mi se pare totul f. normal,fiind la curent cat de cat cu ce se intampla-in leg. cu acest salt.Citesc cu interes scrierile lui Tobias,pt.ca stiu ca sunt reale,pt.ca cunosc cat de cat ac.domeniu.
Dar ca tu sau eu facem ac.salt,nu stiu,mai mult poate tu,eu mai putin,pt.ca ma pun tare greu la treaba.Dar simt aceleasi lucruri ,in ultimul timp.Toata viata am avut semnale ,in mom.principale,importante,dar acum sunt tot mai frecvente,in lucruri de fiecare zi.Ex.cand trebuie sa plec undeva,timpul meu fiind f. limitat [am doua servicii destul de obositoare,dar unul imi si place] simt un impuls puternic sa dau un telefon, si de fiecare data ,daca-l dadeam,m-ar fi scutit de timp pierdut si oboseala.
Deci deocamdata ,se manif.doar in exterior,poate din cauza oboselii si a lipsei acute de somn.
Eu ma gandeam ca deocamdata captez mai multe semnale din subconstientul colectiv, care este tot mai "bogat si elevat" dat.acelor minunati OAMENI care "lucreaza" si pt.noi, caci aportul meu este aproape nul. In putinele mom.de respiro mai trimit si eu cate un gand frumos...cate o unda de bucurie...iar cand am o emotie puternica ,de bucurie ,le-o inchin lor.

Dar Coser are dreptate,cel putin in ce ma priveste sunt departe de ac.salt ,l-am pomenit cu intentia de a te face sa te gandesti si la altceva...dar totusi m-a impresionat ce ai scris lunile trecute...si ma gandeam ca poate se-ntampla la tine.


Last edited by aries on Thu May 18, 2006 12:51 am, edited 1 time in total.

Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 18, 2006 12:47 am 
User avatar

Joined: Mon Oct 17, 2005 10:16 pm
Posts: 24
Mihnea wrote:
Luana, eu am citit mai demult ce ai scris pe alt forum. Nu mai tin minte despre ce era vorba, dar mi-a atras atentia claritatea in care ai facut analiza acolo. Sunt sigur ca tu ai gasit deja un raspuns la ce te framanta, si ca avem (eu cel putin) multe de invatat de la tine.


Multumesc frumos pentru aprecieri, Mihnea. Imi place feedback-ul tau cu atat mai mult cu cat experienta mea astrologica se bazeaza in principal pe studii de caz si observatii personale pe care le-am facut vreme de cateva luni, timp in care nu am iesit din casa decat de 2 ori (cineva spunea ca vinovata ar fi fost Luna progresata care tocmai isi pregatea iesirea din casa a 12-a)
De o vreme, atentia imi este acaparata de latura profesionala si nici timpul fizic nu mi-a mai permis sa studiez astro, din pacate. Pur si simplu nu-mi mai ajung 24 de ore pentru cate am de facut, ori interpretarea unei harti presupune concentrare, atentie si timp. Iar eu nu am timp nici sa fumez relaxata o tigara. :evil:
Cred ca foarte mult in domeniul astrologic m-a ajutat pozitia Lunii natale din casa 1 si a lui Uranus exaltat din casa a 10-a. Pentru ca eu, cu Luna asta, asa exilata cum o am in capricorn, percep foarte usor vibratiile mediului inconjurator si starile psihice ale celorlalti oameni. Sunt empatica de cand ma stiu, dar in ultima vreme am devenit...nici eu nu mai stiu ce (am scris mai sus ce mi s-a intamplat cu doar cateva zile in urma, pret de o zi intreaga). Iar pozitia lui Uranus in casa a 10-a este pozitie de top pentru astrologie. Poate ca daca n-ar fi existat Mercur in 12 natal, mi-ar fi fost mai usor sa explic si celorlalti ceea ce gandesc si ce simt, pentru ca au fost mult mai multe detalii importante pe care le-am sesizat si inteles in domeniul astrologic decat am reusit sa exprim.
Anyway, referitor la ultimele evenimente, chiar nu am gasit un raspuns inca. Poate doar faptul ca Victor are casa a 7-a tranzitata de Lilith in aceasta perioada si el oricum are cuadratura natala Venus/Marte, ceea ce nu-l face tocmai usa de biserica. In acea noapte, Luna neaspectata din balanta ii tranzita casa a 8-a. Mi-ar fi placut sa cercetez tranzite, progresii, sinastrii, revolutii solare, tranzitele peste compusa si compusa progresata, dar cum eu abia am timp sa dorm, iti dai seama ce studiu intens de 10 minute am reusit sa fac :wink:

PS: da, Gheorghitza, tocmai ptr ca sunt "o femeie inteligenta" stiu ca avand Lilith peste Soarele si peste Mercurul tau in sinastria noastra, tu ma vezi exagerat de...rea :P . Si imi pare rau ca nu te poti detasa pentru ca mie imi esti tare drag. Gandeste-te la asta fara sa te lasi prada orgoliului si fara sa imi rastalmacesti sinceritatea.
Hai, te pup si iti urez o noapte plina de vise interesante.

PPS: "bazaconii" numesc eu anumite interpretari ale viselor, nu visele in sine. Visele ma fascineaza si, cu Neptun in 12 cred ca stiu mai bine ce relatie am eu cu ceilalti cand ei ma cred adormita :twisted: :roll: :P (just kidding, dar gandeste-te si la chestia asta).

PPPS: si nu, nu vreau sa-l controlez pe Victor. Suna atat de rau si atat de tare m-ai intristat cu aceasta afirmatie, incat am senzatia de gol interior. Cum sa vreau sa ucid o fiinta care face parte din fiinta mea? Crezi ca Micul Printz si-ar strivi vreodata floarea? Iti dau voie sa spui ca sunt impulsiva, dar meschina, niciodata. Pentru ca nu sunt. Si despre care manie vorbesti :?:



_________________
Do you feel in what we believe?
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 18, 2006 1:33 am 
User avatar

Joined: Mon Oct 17, 2005 10:16 pm
Posts: 24
coser wrote:
A trai sau nu cu un om care te iubeste sau nu te iubeste este o chestiune foarte simpla. Tu o complici atat de tare incat ma ia durerea de cap...


Acum m-ai facut sa inteleg de ce relatia noastra este atat de vie. Tocmai pentru ca atat eu cat si Victor suntem foarte atenti la detaliile dintre noi si experimentam in permanenta, chiar daca impingem si depasim limitele. Daca ar fi simplu, l-am gasi plictisitor si deprimant, iar ceea ce pentru altii pare complicat, pentru noi e un mod de viata.

coser wrote:
Victor e baiat destept...


Da, Victor e baiat foarte destept, ca doar nu degeaba are piramidele de aer pe o harta de geaman cu ascendent in varsator. Zic si eu... :roll:

Off topic: va recomand filmul "What the bleep do we know". Probabil unii dintre voi l-ati vazut deja, iar celorlalti le recomand din toata inima vizionarea lui. Este un film in parte documentar despre fizica si mecanica cuantica. Revolutionar si cat se poate de uranian si de clar. Mie, una, mi-a intarit convingerile.



_________________
Do you feel in what we believe?
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 18, 2006 8:47 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Luana wrote:
Tin sa precizez faptul ca eu nu cred in vise, interpretarile viselor sau alte bazaconii de genul asta


am redat mai sus ceea ce ai spus pentru a nu crea confuzie... dar probabil gura a luat-o inainte... desi ma indoiesc! (tu esti o foarte calculata nu prea iti scapa ceva fara sa gandesti)
Eu nu te cred "exagerat" de rea... tu ai dorit in nenumarate randuri sa ma convingi ca eu sa cred asta despre tine... Nu, nu cred ca este "exagerat" de rea, ci doar rea si hai te rog n-o fa pe lupul moralist... nu te suparata, dar nu este potrivit ca tu sa tii prelegeri despre orgoliu... poate altcineva, dar nu tu... si cel putin nu mie... cu atat mai mult cu cat nu este cazul SI NICI LOCUL
Nu conjunctura astrologica indicata de tine m-a facut pe mine sa te vad rea, pentru ca nu am crezut asta de la bun inceput despre tine, ci in timp... capisci? :wink:



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri May 19, 2006 12:59 am 
User avatar

Joined: Mon Oct 17, 2005 10:16 pm
Posts: 24
Si cu asta m-ai pus la punct, nu? :lol: :lol:

Gheorghitza, consideri o rautate faptul ca ma urasti si nu ma inghiti? Sau faptul ca te-am primit in lista mea de prieteni si te-am tratat civilizat in ciuda ostilitatii tale nejustificate?

Mergi prea departe cand afirmi ca eu am dorit sa-ti manipulez convingerile. Cat despre faptul ca te legi de aspecte si cuvinte neesentiale ale discutiei, nu comentez. Oricum, neconcordanta apare atunci cand eu vorbesc despre fotbal iar tu, tragand linie, aduni si imi atribui punctele la basket.
Sper ca in noaptea asta sa visezi mai interesant decat noaptea trecuta. :wink:



_________________
Do you feel in what we believe?
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri May 19, 2006 6:57 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Nu te-am pus la punct pt ca nu asta am urmarit... am vrut doar sa-mi spun parerea. De ce? Pentru ca diferentele de ton si orientare intre ceea ce mi-ai spus tu pe messsenger si ceea ce spui aici sunt foarte mari ...
In discutiile acelea tu mi-ai povestit lucruri foarte urate, iar parerea mea despre tine este schimbata de atunci si ca atare mi-o exprim...

iar cu meesengerul... nu cred ca am inteles!!!!!! ca sa adaugi pe cineva in lista ta trebui sa primesti acceptul, deci a fost un privilegiu pentru tine ca l-ai primit ceea ce nu s-a intamplat cu altii.... dar am rezolvat si asta... ia uite-te in "lista ta de prieteni" ... am disparut, nu?... vezi deci nu-ti mai sunt prieten! si asta de cand mi-ai arata de fel esti... Nu as vrea sa te simti jignita ca nu este cazul, te-ai straduit ore intregi sa ma faci sa cred asta despre tine povestindu-mi indelung tot felul... Eu prieteni ca tine nu am....
Imi pare rau ca ai inteles asta, chiar nu am vrut sa te pun la punct, ci doar sa-mi exprim parerea...doar atat a fost, asa ca nu ma intereseaza o conversatie cu tine, tu esti o otrava care miroase frumos.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri May 19, 2006 10:25 am 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:35 pm
Posts: 154
Location: Timisoara
Luana,

Nu trebuie sa iti ceri scuze....se mai intampla iar eu nu m-am suparat. Iti doresc toate cele bune.

Ina


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon May 22, 2006 11:42 am 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Luana, am vazut filmul. In unele momente am simtit ca mi se zbarleste parul pe mine... Foarte interesant, si a lasat multe intrebari in urma lui.


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 16 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group