It is currently Tue Apr 16, 2024 1:49 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 6 posts ] 
Author Message
 Post subject: bebe
PostPosted: Sun Aug 14, 2005 11:07 pm 
User avatar

Joined: Thu Jul 21, 2005 7:12 pm
Posts: 26
Am nepotel. S-a nascut pe 08.08.2005, ora 9.50, Bucuresti. Ce parere aveti?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Aug 15, 2005 12:00 am 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
sa-ti traiasca si sa fie sanatos!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: bebe
PostPosted: Mon Aug 15, 2005 1:14 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Image

Leu cu ascendent in Fecioara ceea ce-i va mai tempera din ardoarea cu care va dori sa fie in centrul atentiei. Chiar daca va avea o dorinta puternica de asociere, va fi extrem de critic la adresa anturajului, selectandu-si prietenii cu o duritatea greu de inteles. Este un om ambitios cu o viata interioara puternica, tumultoasa, dar cu o aparenta sociala buna, placuta. Avem o casa a X-a mare si goala cu mercur retrograd guv ei si o casa IV de asemeena mare cu un jupiter pe I guv. marte pe casa VIII (in domiciliu de casa) aduce o usoara intelege aspectului. Se pare ca va avea probleme in a alege o profesie, ar putea sa-i aleaga ceea ce contravine anturatului, eventual o profesie prin care isi va pierde prieteni importanti si stabili. Cand va alege pentru cariera sa ori va alege prost ori va lasa pe altcineva sa o faca... In general alegerile sale il poate face sa parcurga frecvent crize in relatiile sale. Seamana cu mama si are cu ea o legatura speciala. In situatia in care mercur este in cadere de casa si zodie, dar si retrograd in postura lui de guv al ascendentului, mai ales cu o conjunctie extrem de rationala Luna-Venus pe XII indraznesc sa spun ca acest spirit duce cu el un blocaj pe care l-a mai avut si in trecutul sau. Acest bloca il face sa refuse cu o usurinta fantastica aspecte ale vietii care ar incanta pe oricine. Aspectul vorbirii pare a fi lezat, de aceea depasirea acestei etape pare sa activeze acest jupiter pe I care indica un om inzestrat care a ratat in trecut o manifestare a talentului sau. El exista oarecum active, dar folosirea lui depinde, in cazul acesta de cat de repede va vorbi, comunica, impartasi celorlalti impresii, parerei, emotii, perceptii.
Cu toate acestea va avea tot timpul o lume a lui in care va analiza, in care va judeca si va aplica sanctiuni. Va fi insa organizat, metodic si calculat. Are nevoie de acesta lume asadara nu trebuie bruscat sa o nege ci va trebui ghidat cu mult tact. Grea sarcina pt parinti!
Iar despre cat de astru va fi la vorba si cat de critic poate fi... hm, este inutil sa mai spun...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Aug 15, 2005 3:12 pm 
User avatar

Joined: Thu Jul 21, 2005 7:12 pm
Posts: 26
Multumesc pentru urari, multumesc pentru analiza. Sper sa creasca sanatos si sa invete sa treaca peste greutati.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 16, 2005 8:28 pm 

Joined: Tue Aug 02, 2005 4:33 pm
Posts: 14
Location: Bucuresti
Am intalnit un astrolog care afirma ca nu interpreteaza astrograma pentru copii de pana la 7 ani. Aveti idee daca este bine sau nu sa se faca o astfel de intepretare?
Intreb asta, pentru ca nu stiu daca imi voi risipi curiozitatea sa nu ma uit si sa nu intepretez macar mental principalele aspecte pe care le-as putea descifra din astrograma unui copil de pana la 7 ani ... dar parca nu m-as simti comfortabil in aceasta postura. As dori sa stiu ce motive ar putea fi pentru a nu face o intepretare macar sumara (fara predictii astrologice).


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 16, 2005 8:46 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Adrian, astea sunt prostii...
Astrologul care este astrolog atunci cand se uita pe tema vede ceea ce trebuie sa vada indiferent ce varsa are copilul... Este chiar o mare greseala atunci cand i se cere sprijinul unui astrolog sa nu se uite macar in treacat pe tema pt a vedea, in special, care este rolul parintilor pt cresterea si dezvoltarea copilului.
Eu personal consider aceasta regula o ciudatenie... si nu ar trebuie sa o iei in seama...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 6 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group