It is currently Thu Mar 28, 2024 9:05 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 8 posts ] 
Author Message
 Post subject: Va rog fffff mult!!!!
PostPosted: Sat Aug 19, 2006 10:05 pm 

Joined: Tue Aug 15, 2006 8:33 pm
Posts: 6
Location: bucharest
Imi cer scuze ca indraznesc sa cer si eu realizarea unei astrograme dar cunostintele mele sunt deocamdata elementare in acest domeniu ca sa pot sa o fac singura.Chiar daca as reusi sa o fac nu stiu daca as interpretao corect .Sper ca peste ceva timp sa pot face si eu astrograme dar pina atunci mai am de invatat.Astrograma este a fiului meu care are o personalitate mai dificila.M-am gindit ca printr-o astrograma voi gasi unele raspunsuri la intrebarile mele.Datele sunt;17 09 1996 in Bucuresti ora este putin incerta intre 11.30 si 11.50.Va rog frumos sa nu ma uitati.Am mare nevoie de aceasta astrograma.Multumesc!!!



_________________
dolores
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Aug 20, 2006 9:52 am 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
Image


Aceasta este harta in cazul in care este vb de ora de nastere (aprox) 11.40 am , daca e pm, spune-mi sa corectez astrograma.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Mai indraznesc pt un comentariu...
PostPosted: Sun Aug 20, 2006 3:59 pm 

Joined: Tue Aug 15, 2006 8:33 pm
Posts: 6
Location: bucharest
Multumesc f mult dar ma poti ajuta si cu un comentariu.Nu prea pot inca sa decodific astrograma.Pe viitor as vrea sa apelez la un psihopedagog pt fiul meu dar as vrea intai sa -i descifrez astrograma poate imi releva unele solutii.Mii de multumiri!



_________________
dolores
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Aug 20, 2006 8:38 pm 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
Voi incepe eu prin analiza planetelor retrograde:

Mercur retrograd in fecioara:
Sufera de nervozitate deoarece nu reuseste sa faca ceea ce isi programeaza. Isi face planuri dar nu reuseste sa le puna in practica . Pt. ca el nu reuseste sa-si concretizeze actiunile, nu-i lasa nici pe ceilalti sa faca nimic si ii critica cu mare agresivitate. Are o fire rece si distanta. In vietile anterioare a trecut prin experiente dure care i-au modelat un anumit mod de a gandi. A reusit sa perceapa diferenta dintre imaginea ideala si cea reala a vietii, formandu-si un mod de apreciere f tehnic, bazat pe o statistica si pe analiza detaliilor. Va avea putini prieteni dar alesi f. atent.

Mercur retrograd in casa a 10-a :
Simte nevoia sa-i impresioneze pe ceilalti, dar modul sau de a comunica este inhibat din cauza prudentei excesive. Nu vrea sa riste nimic si deseori actioneaza lasand impresia unei persoane varstnice, chiar daca se afla la o varsta tanara. Poate parea mai matur decat varsta sa reala, mai ales in prima parte a vietii sale. Mai tarziu isi va trece in revista anii tineretii, pt. a-si construi actiunile viitoare. Actiunile din aceasta viata au drept scop dezvoltarea competentei sale mentale, pt. a putea fi sigur pe sine. Va putea face cariera in domeniul comunicarii, bazandu-se pe abilitatea sa mentala, dar se simte atras de latura negativa a acesteia.

Saturn retrograd in berbec:
In vietile anterioare a gresit la nivelul afirmarii propriei personalitati. Nu a stiut sa-si sustina punctul de vedere si a acceptat compromisuri nestiind sa-si manifeste corect vointa. Acum va trebui sa invete cum sa-si sustina cu argumente si curaj propriile afirmatii, precum si prin propriile fapte. Va trebui sa invete sa ia decizii corecte , fara eschivari sau tergiversari.

Saturn retrograd in casa a 5-a:
In aceasta viata va avea de infaptuit o uriasa munca de creatie. Va avea dificultati in a avea copii, sau ii va pierde prematur.


Uranus retrograd in varsator:
Original , independent si original. Doreste sa schimbe lumea si sa o ajute sa traiasca mai bine. Pt. a-si atinge scopul se foloseste de orice mijloace , oricat de violente. Aceasta pozitie duce la manifestari de anarhie, revolta, rascoala, toate fiind motivate de dorinta de a-i ajuta pe oameni sa traiasca mai bine. Va incerca sa schimbe lumea in care traieste , folosind metode ingenioase, dar va distruge orice forta care ii va sta impotriva. Trebuie sa-l inveti ca fiecare om are dreptul sa-si organizeze viata asa cum vrea, sau va invata singur asta la maturitate. Chiar motivata de dorinta de a face bine, interventia fortata asupra vietii altuia, este interzisa. Trebuie sa inteleaga faptul ca va putea sa ajute, daca i se va cere ajutorul.

Uranus retrograd in casa a 3-a :
Este abil in comunicare, are idei originale si crede ca a gasit solutiile pt a rezolva orice criza. Din pacate incearca sa-si impuna ideile chiar prin folosirea subtila a fortei. Stie sa-si foloseasca cu abilitate forta cuvantului, manipularea si tehnica adevarurilor partiale. Va trebui sa invete sa respecte drepturile celorlalti la propriile opinii si sa-i lase pe ceilalti sa decida singuri cum vor sa traiasca. Explica-i ca nu are voie sa gandeasca in locul altora si nici sa le manipuleze constiintele.


Neptun retrograd in capricorn:
Este dotat cu perceptii subtile, dar de cele mai multe ori le interpreteaza eronat. Poate practica manipularea prin metode subtile si stie sa-i manevreze pe ceilalti cu mare finete. Va trebui sa-i invete sa-i ajute pe oameni si fara a avea functii inalte.

Neptun retrograd in casa a 3-a :
Este foarte dotat la nivelul perceptiilor subtile. Poate comunica cu entitatile spirituale neincarnate si poate fi constient in lumea visului. Are extraordinare capacitati telepatice si poate citi cu usurinta gandurile oamenilor. Este tentat sa se joace cu mintile oamenilor si sa le inoculeze diverse ganduri prin inductie telepatica. Are o forta psihica prin care poate controla si manipula multi oameni. Va trebui sa-si perfectioneze conduita morala si va trebui sa inteleaga ca aceste calitati nu i-au fost oferite pt. a-i controla pe oameni ci pt. a-i ajuta. Va trebui sa dovedeasca faptul ca va sti sa-i respecte, sa-i iubeasca si sa-i ajute in mod altruist.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Aug 20, 2006 9:11 pm 

Joined: Wed May 03, 2006 7:51 pm
Posts: 32
Location: Resita
Silvia,
Ai un baiat inteligent ,care cred ca va pune rabdarea la incercare.
(Soare Fecioara ,Ascendent Scorpion ,Mercur Fecioara Retograd)
Cred ca desi are doar 10 ani pare mai matur si prefera compania persoanelor mai in varsta.
Nu stiu daca e bine sa apelezi la un psihopedagog .
Cred ca ar trebui sa discuti tu cu un psiholog ca sa stii cum sa-l abordezi.
S-ar putea sa-l indepartezi si mai mult de voi .
Toate persoanele pe care le cunosc eu si au Mercur R par mai dificile . El avand si
Soarele in Fecioară are tendintea de a critica dar nu-i place sa fie certat,sa fie
lezat in amorul propriu iar punctul sensibil sunt nervii.Incearca sa-l intelegi.
Daca vrea sa studieze ceva anume lasa-l, daca vrea sa stea in natura incearca sa iesiti
cu el cit mai des .Nu-ti fa probleme ca nu se va descurca in viata (are si Jupiter în casa a II a banilor).
Are multe calitati .
Succes , rabdare si multa iubire in cresterea baiatului !!!
Maria


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Aug 20, 2006 10:13 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Cu NN in Balanta este convins ca cei din jur trebuie sa-i satisfaca permanent dorintele ca el sa se simta in siguranta .
Are ca insusire innascuta independenta si capacitatea de a conduce .In vietile anterioare a trait sub semnul realizarilor
personale, al autosuficientei si al actiunii independente fiindu-i strain efortul in echipa si asocierea.Acum, in aceasta viata
tanjeste dupa comuniunea cu ceilalti, vrea sa-si iubeasca apropiatii si sa sa simta iubit dar nu stie cum sa procedeze.
Datorita vietilor anterioare in care el a fost razboinic , militar el este instrainat de sentimentul de iubire, de capacitatea de a lucra impreuna cu oamenii. Viata actuala este una a asocierilor , vor aparea cu usurinta in calea lui ocazii pentru casatorie ,asociere.
Una din lectiile importante este ca aceasta viata este sub semnul relatiilor cu oamenii, iar prin asociere isi va gasi echilibrul in raport cu ceilalti, putand avea acces la anumite parti ale personalitatii lui, care, altfel, ar ramane inaccesibile.
Alaturi de cineva , viata nu ar mai fi o truda, ci un schimb pozitiv de energie.
Are de invatat ca aceasta viata nu este sub semnul ideii "fa lucrurile singur".


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Aug 23, 2006 7:56 pm 

Joined: Wed May 03, 2006 7:51 pm
Posts: 32
Location: Resita
Silvia ,
Te rog sa nu te superi pentru ce ti-am scris si sa nici nu interpretezi altfel
decat am vrut sa-ti transmit.
S-ar putea sa fi fost socant ce ai aflat si-mi pare rau .
Nu uita ca astrele doar predispun ,omul dispune si cu iubire ,
rabdare si nu in ultimul rand credinta poti bate orice previziune
astrologica.
Astrologia ne ajuta sa ne cunoastem mai bine si cu bune si rele si
mai ales cum sa corectam defectele.
Eu va doresc sa aveti rabdare cu baiatul si sa va aduca numai
bucurii !!!
Maria


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: multumesc
PostPosted: Wed Aug 23, 2006 9:08 pm 

Joined: Tue Aug 15, 2006 8:33 pm
Posts: 6
Location: bucharest
Maria nu stiu de ce spui ca m-as fi suparat pe tine pt cele scrise?Cum sa ma supar pe cineva care-mi face un serviciu dezinteresat.Nu numai ca nu m-am suparat chiar iti multumesc f mult pt cele scrise.Orice inf pt mine este importanta pt a gasi calea de mijloc. :mrgreen:



_________________
dolores
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 8 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group