It is currently Thu Mar 28, 2024 10:44 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 2 [ 62 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Astrograma.
PostPosted: Fri Oct 06, 2006 11:59 pm 

Joined: Fri Oct 06, 2006 11:47 pm
Posts: 1
Va rog frumos sa-mi realizati si mie astrograma natala: 25 februarie 1978, Bucuresti, intre 7:00 am si 7:05 am.
As dori sa-mi spuneti ce este mai important, despre fiecare casa in parte. si in mod special despre lectia pe care o am de invatat in aceasta viata.
Va multumesc mult pentru ajutor,
Oana


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: harta deocamdata
PostPosted: Sat Oct 07, 2006 11:13 am 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
aceasta este harta ta:

Image


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Oct 07, 2006 2:29 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Ai NN in Balanta in casa VII
Nodul Nord în Balanţă - Nodul Sud în Berbec
Nativul trebuie să înveţe să coopereze şi să-i impulsioneze, în mai mare măsură, pe ceilalţi, chiar dacă ei nu vor dori să i se alăture pentru realizarea planurilor.
Relaţia dintre Nodul Nord din Casa a VII-a şi Nodul Sud din Casa I armonios manifestată - Căsătoria nu impietează cu nimic, ba chiar susţine şi cultivă în mod echilibrat independenţa individuală. Pentru nativ, a accepta este întotdeauna în conformitate cu a cere, iar proiecţia confortabilă a propriei persoane anulează orice fel de duşmănie, fie ea declarată sau subtilă.
Greşeala personală - Nativul are o nevoie exagerată de a se afirma şi tendinţa de a se simţi stânjenit în societate. Datorită educaţiei primite, a ajuns să dea o prea mare importanţă afirmării propriei personalităţi.
Justificarea greşelii - Acest nativ a crescut, probabil, într-un mediu care i-a acordat o importanţă mai mare decât i s-a cuvenit. El a fost „ajutat” să abuzeze de sentimentele celorlalţi şi, atunci când nimeni nu-i acordă nici o atenţie, are sentimentul că este marginalizat. Pentru că a avut tot ce şi-a dorit, nu cunoaşte valoarea nici a lucrurilor, nici a oamenilor, motiv pentru care, până se maturizează, viaţa i se poate părea chiar foarte grea.
Posibile soluţii - Să-şi stabilizeze relaţiile, înţelegând relaţia dintre a da şi a primi. Să înveţe să facă diferenţa dintre a avea grijă de cineva şi a ţine pe cineva sub control, lăsându-le celorlalţi libertatea de a-şi decide relaţia cu el. Nu în ultimul rând, să-şi controleze nevoia de ceilalţi şi să aibă mai multă grijă de el însuşi.
Nativul cu Nodul Sud supradezvoltat în Berbec manifestă următoarele tendinţe: impulsivitate, hiperactivitate, atitudine rece şi critică faţă de realizările altora, lipsă de cooperare şi de bunăvoinţă, hipertensiune arterială, tendinţa de a contrazice, tendinţa de a se lăuda cu realizările proprii şi de a nu şti să piardă, dificultate în a termina ceea ce a început, plictiseală sau incapacitatea de a fi atent pe un interval de lungă durată.
Când Nodul Nord nu este împlinit - Nativul manifestă grijă excesivă pentru a nu fi învins sau întrecut, incapacitatea de a inter-acţiona cu alţi oameni, sentimentul de martir, egoism excesiv, însingurare, tendinţă de a se opune liberei voinţe a celorlalţi. Adesea, minimalizează valoarea celorlalţi.
Cum poate fi realizat Nodul Nord - Nativul trebuie să dăruiască din toată inima, să-şi mărească consideraţia faţă de ceilalţi, să observe cu obiectivitate modul în care răspund ceilalţi la proiecţia propriei persoane şi să facă tot ce poate pentru a o îmbunătăţi, detaşându-se de preocupare excesivă faţă de propria imagine. Să-şi canalizeze energiile către o căsătorie în care să investească sentimente şi proiecte de viitor sau către relaţii de la om la om.
Nativul cu Nodul Nord în Balanţă visează la fericire şi armonie. El vrea să fie cunoscut ca o persoană foarte sociabilă. Ceilalţi joacă un rol foarte important în planurile sale de viitor. Prin contrast, el este o persoană entuziastă, activă emoţional, al cărei egoism poate dăuna interacţiunilor sociale şi armoniei, în general.
Nativul cu Nodul Nord în Casa a VII-a visează să aibă mult de câştigat prin căsătorie şi/sau prin alte relaţii. El crede sincer că, făcând echipă cu alţii, va avea mult mai mult noroc în viaţă şi speră să dobândească respect „prin delegaţie” - prin căsătorie sau prin alt tip de afiliere - simţind că succesul şi fericirea îi vor fi garantate de îndată ce îşi va găsi „cealaltă jumătate” - adică fiinţa care întruchipează calităţile-lipsă din propria sa structură. Are multă sensibilitate şi mari înzestrări pentru percepţia intuitivă; din nefericire, ambele sunt susceptibile de a fi reprimate. Comportamentul agresiv al unui alter ego tinde să îndepărteze tot mai mult realizările deosebite, până când nativul este forţat să-şi caute în interior şi să activeze calităţile reprimate sau latente (pe care el le consideră absente).


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: harta corectata
PostPosted: Sun Oct 08, 2006 8:08 am 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
Scuza-ma Oana, aceasta este harta corecta:

Image


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 08, 2006 8:19 am 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
Nodurile lunare sunt in aceeasi pozitie, doar ca au mers normal acum - adica, direct.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 08, 2006 9:50 am 
User avatar

Joined: Tue Oct 03, 2006 8:01 pm
Posts: 25
Asa se intampla cand toti agaricii pun mana pe tastatura :twisted: :twisted: :twisted:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 08, 2006 10:18 am 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Draga Skorpia, Nodurile Lunare in a 2-a harta au mers normal, adica retrograd. Dupa cum stii, la noduri normalitatea este inversa, cand au mers direct de-abea atunci sunt "anormale".
In ZET tocmai de aia nu mai apare un R in dreptul lor, ca ar trebui sa apara mai mereu. Cand au insa mers direct, apare un D (ca la prima harta).



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Oct 10, 2006 9:53 am 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
:( , stiam Mihnea, dar din pacate am prea putin timp sa stau la calculator si gresesc pt ca ma grabesc. Am sa incerc sa ma abtin.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Oct 10, 2006 10:31 am 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Nu-i vorba sa te abtii, daca te referi la comentariul lui Clopotel, io nu stiu ce-i ala un agarici si cum arata... asta nu conteaza, important e sa mergem inainte si in sens ascendent, daca e posibil.



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Oct 10, 2006 7:02 pm 
User avatar

Joined: Tue Oct 03, 2006 8:01 pm
Posts: 25
Mihnea wrote:
important e sa mergem inainte si in sens ascendent, daca e posibil.

Pai Mihnea, fiecare cu ascendentul lui :lol: :lol:.

Insa pt narrow minded ascendentul e tot timpul descendent. Nu fac referire la astrologie acum :roll: :lol: :lol:.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Oct 10, 2006 8:02 pm 
User avatar

Joined: Tue Oct 03, 2006 8:01 pm
Posts: 25
Sincer si fara nici un interes, postarile lui Coser au o profunzime si o subtilitate cum rar am mai intalnit.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Oct 11, 2006 7:45 am 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
clopotzel_as wrote:
Asa se intampla cand toti agaricii pun mana pe tastatura :twisted: :twisted: :twisted:

Totusi, ai venit pe acest forum doar sa jignesti, sau ai si ceva de spus pe teme astrologice? Imi propusesem sa te ignor, dar vad ca n-ai nici un fel de limita....Eu personal n-am avut absolut nimic cu tine, dar vad ca ai venit sa otravesti atmosfera pe aici, mai intai, cu ironii, iar acum ai trecut la atacuri directe! Nu ai de gand sa te opresti? Nu am ajuns pana acolo incat sa ne scuzam fata de tine ca suntem aici pentru a invata.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Oct 11, 2006 9:00 am 
User avatar

Joined: Tue Oct 03, 2006 8:01 pm
Posts: 25
Crezi ca daca cineva are o opinie diferita fata de a ta, acest lucru iti pune viata in pericol? Pentru ca se vede din postari ca perioada in care se purtau discutii aici e de mult timp apusa. Acum sunteti mult prea ocupati sa-i alungati cu pietre pe cei nou veniti.
Se contureaza spiritul de turma, insa nu toti putem fi o apa si-un pamant. Si incepe sa se sugereze in fata cui trebuie sa ne extaziem. De altfel plecaciunile in fata persoanelor care nu-mi plac nu se vor materializa vreodata, asa incat cred ca s-a vazut clar ca nu se poate conta pe mine. (Aici tin sa precizez ca totusi Coser emite pareri interesante). Insa cum expunerea de catre altii a parerilor, a ideilor si a argumentelor aferente este sanctionata dur (chiar cu BAN), este deja o aventura sa te hazardezi la asa ceva. Aici pe forum ma refer.
Asa incat, va las.

Clopotzel

P.S. ROG INSISTENT SA NU SE MAI DEA REPLY PT CA EU AM PUS PUNCT AICI.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Oct 11, 2006 9:24 am 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
Omul zilei: clopotzel_as.
Pentru ce? Pentru ca a luat cea mai inteleapta hotatare: aceea de a ne lasa sa ne vedem de preocuparile noastre in liniste. Daca alocam ceva timp din viata acestui forum, o facem pentru ca chiar ne intereseaza astrologia, nicidecum pentru a crea animozitati.
Poate era si mai bine daca iesirea de pe forum se facea la fel de silentios, precum s-a facut debutul pe forum :
clopotzel_as wrote:
Bine v-am gasit si eu! :).
Forumul contine multe informatii astrologice si va felicit :wink:
, insa nu pot scapa din vedere faptul ca un clopotzel, oricat de mic este, nu poate fi decat zgomotos!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Oct 14, 2006 6:15 pm 
clopotzel_as wrote:
Insa pt narrow minded ascendentul e tot timpul descendent. Nu fac referire la astrologie acum :roll: :lol: :lol:.


Inteligenta se impleteste cu simtul umorului. Dar ce pacat ca nu este nici o urma de lingusitorie. Asadar merita din plin sa fie alungata.


  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 15, 2006 4:13 am 
User avatar

Joined: Tue Nov 22, 2005 6:00 pm
Posts: 158
Location: Iran
Mihaela ,

Am evitat sa mai postez la topicurile deschise de tine sau unde ai intervenit tu tocmai pt a nu ma mai intersecta cu tine ,dar observ ca tu nu te poti abtine de a nu arunca sageti in toti cei care nu-ti plac sau ii consideri un pericol ca poate intr-o zi te vor detrona de pe piedestalul unde te-ai urcat . Daca esti atit de dezamagita de atitudinea noastra in legatura cu Clopotzel de ce nu ii faci o invitatie speciala de a reveni pe forum pt a putea avea discutii cu o persoana inteligenta ca ea .
Din ultimele postari ale tale nu ai facut decit sa ne dai de inteles asta . Pt tine este atit de importanta inteligenta incit numai conteaza daca acea persoana jigneste gratuit .
Nici nu ma mir ca i-ai luat apararea pt ca si ea la fel ca si tine a afisat acea superioritate si aroganta cu cei pe care i-a considerat mai putin inteligenti (din punctul ei de vedere ), dar fiind pustoaica (eu asa banuiesc ) inca nu s-a maturizat si crede ca daca le arunca cu buzduganul isi atinge mult mai puternic tinta ,pe cind tu esti mai elevata arunci doar sageti .
Uite ce scrii la un alt topic :
Quote:
Nu sunt de acord cu dispretul si arogantele fara suport

Daca nu esti de acord de ce nu ai intervenit cind Clopotzel a afirmat:

Quote:
Asa se intampla cand toti agaricii pun mana pe tastatura

De ce nu ai intervenit sa-i atragi atentia ? Nu cumva avea suport pt tine ?

A jignit a doua oara spunind :
Quote:
Insa pt narrow minded ascendentul e tot timpul descendent. Nu fac referire la astrologie acum


Probabil si aici ai fost de acord si nu ai intervenit (de obicei nu te poti abtine cind cineva este off-topic ) ba mai mult tu nu ai vazut nici o jignire adusa unui alt membru al forumului ci doar o remarca inteligenta afirmind ca ,,Inteligenta se impleteste cu simtul umorului " .Este parerea ta si chiar nu ma mira nimic acum la tine .Te apreciez pt cunostintele astrologice doar atit ,insa atitudinea ta lasa de dorit in ciuda inteligentei si superioritatii pe care o afisezi .
Quote:
Dar ce pacat ca nu este nici o urma de lingusitorie

Nu cred ca cei care au fost jigniti de Clopotzel ar fi acceptat sa fie lingusiti ,eu detest oameni lingusitori sint cei mai periculosi niciodata nu stii la ce sa te astepti de la ei , dar vad ca tu ai ce ai cu lingusitoria probabil ti-ar fi placut sa existe .De fapt o persoana inteligenta poate sa te si linguseasca dar sa ti-o si arunce de nu te vezi ,placerea este mai mare .

Quote:
Asadar merita din plin sa fie alungata.,


Cit de mult crezi in ceea ce ai afirmat ,pt ca eu o vad o alta ironie subtila de-a ta .

Quote:
Nu mi s-a parut ca NU STIE si totusi doreste sa dea sfaturi altora..


Asa este ! Sincer ma bucur ca ti-au placut sfaturile postate de Cloptzel si esti de acord cu ea si ma refer la sfaturile pe care mi le-a dat mie . Imi pare rau ca te dezamagesc ,dar pe mine sfaturile care vin din partea unor persoane pe care eu consider ca nici macar nu merita sa le acord nici o atentie , chiar nu ma afecteaza ,din contra ma amuza f tare si niciodata o portie in plus de ris nu strica, e chiar binevenita . Ce sa-i faci ,la mine Luna este in varsator si nu sint asa sensibila .Sint alte zodii mult mai sensibile la atacuri .Din cite am vazut si tie iti place sa dai sfaturi ,nu ai decit sa o faci si te asigur ca nici cele care vin din partea ta nu ma vor afecta . :D

Ca o concluzie draga Mihaela , sincer te-as fi lasat in continuare sa te desfasori in voie pe acest forum fara sa-ti zic nimic , chiar daca ma deranja atitudinea ta dispretuitoare si de superioritate fata de cei care stiu mai putina astrologie, dar vad ca nu pierzi nici o ocazie pt a-i lovi pe cei care stiu mai putin si incearca sa invete .Atunci cind se greseste in interpretari ar trebui sa intervii si sa spui unde s-a gresit ,mai degraba invatindu-i astrologie .Dar , de data asta ai intrecut masura , din trei postari nu ai facut decit sa tot arunci sageti tinind lectii ce inseamna sa fii inteligent . Cit de inteligenta esti ,lasa-i pe altii sa aprecieze, cit despre dispret si aroganta si cum ar trebui sa fie fiecare , nu cred ca tocmai tu esti in masura sa tii lectii .

Annahita


Scuze Onix pt ca ti-am facut topicul varza :(


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 15, 2006 10:48 am 
Si cu asta ce ai realizat? Cine esti tu de crezi ca poti sa-mi dai lectii???
Eu spuneam ca as vrea ARGUMENTE, IDEI, PARERI, si nu mahalagisme ieftine.
Draga Ana, faci prea multe greseli de ortografie pentru cineva care se vrea lupul moralist. De certuri si balarii off topic esti foarte buna. De ce nu raspunzi la topicul cu evenimentul ala din oct? Sau altcineva trebuie sa ofere toate informatiile, nu? Tu esti responsabila aici doar cu jignirile?

Am facut de multe ori corecturi, insa tineam la un anumit nivel calitativ al discutiilor, iar forumul acesta al lui Gheorghita a fost unul valoros. Dar se pare ca prea multi se inghesuie iar prostia invinge mai tot timpul.

Si daca te intereseaza nu tin neaparat sa stau aici pe forum pt a fi mereu atacata si jignita? I-am cerut de multe ori lui Gheorghita sa-mi stearga nick-ul, iar acum cred ca chiar se va intampla.


  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 15, 2006 1:18 pm 
Coser, cred ca intelegi ca nu pot sa vad cum Mihaela01 este batjocorita pe forumul tau, si deci te rog sa faci ceea ce te-a rugat. Mi-am permis sa te rog acest lucru si datorita faptului ca te-am cunoscut personal, iar Mihaela01 te-a admirat.
Merci de intelegere.

Mihai Hurdubae


  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 15, 2006 1:38 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Domnule Mihai Hurdubae, daca discutam numai despre ce s-a intamplat la acest topic, ti se pare normal ca un incepator sa fie caracterizat ca fiind minte ingusta- pt cei care nu au inteles, asta este traducerea caracterizarii lui Clopotzel facuta Skorpiei-, doar pt ca a gresit , dar a revenit asupra greselii facute...Acest lucru din partea unui membru si mai nou, care de cand s-a inscris pe forum nu a discutat absolut deloc despre astrologie, nici nu a intrebat ceva, nici nu a afirmat ceva, nu a facut decat sa carcoteasca (ma refer la Clopotzel) si sa trimita alti membri la psihiatrie, cu o violenta de limbaj pe care n-am intalnit-o pana acum pe vreun forum.
Eu raman la parerea ca cel care a zis ca vor pierde cei care stau pe margine, si nu cei care participa, a avut perfecta dreptate.
Mie personal nu mi se pare ca sotia (sau sora) dumitale a fost batjocorita, fiecare e liber sa gandeasca ce vrea, insa cred ca persoana careia ii ia apararea cu atat aplomb nu a demonstrat prin nimic ca este mai buna decat altcineva, fie acela si incepator..


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 15, 2006 4:03 pm 
Lipsa de bun simt este practic impresionanta!
Nu mai am absolut nimic de comentat.
Astept stergerea nick-ului.


  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Oct 16, 2006 9:16 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Regret ca am fost rupt de aceasta disputa in ultima vreme, dar ceea ce vedem noi poate fi varful unui iceberg, asadar realitatea poate fi alta. Ca exista oameni incompatibili nu este nici un secret. Eu am declarat sus si tare ca eu nu ma inteleg deloc cu varsatorii si nu este un moft, ci chiar asa este. Ani de zile m-am intrebat de ce sunt oameni care spontan nu-mi plac... culmea exista pe acest forum 2 varsatori care posteaza cu regularitate, Mihnea si mag, care imi sunt foarte dragi si asta dovedeste ca intotdeauna poti gasi in cel de langa tine ceva care sa-ti placa atat de tare incat sa treci peste niste piedici personale. Mihaela ma intreba cu ceva timp in urma cand veni vorba despre varsatori "Cum spui asa, dar parca nu-ti plac varsatorii". Corect, dar cunostintele sunt cunostinte si astea sunt mai importante.
Ana, gresesti Mihaela nu este aroganta, nu a fost niciodata, ci doar foarte directa. E greu sa te obisnuiesti cu un om direct, este chiar foarte greu, dar e drum lung de aici si pana la a considera ca s-a urcat pe un piedestal. Niciodata nu am avut impresia asta si nu am primit semnale cum ca ar mai exista cineva care sa creada asta.
Cu toate acestea consider ca intre voi doua conflictul este mai vechi, iar Ana nu ai mai rezistat si ai explodat, iar Mihaela statea sub persiune. Pot spune cu mana pe inima ca celasi lucru s-a intamplat cu AdiM, nu cu mult timp in urma, ca sa nu mai spun de Giulia si despre cine cred eu ca a fost in spatele acestui nick. Deci pot spune si prin exemple ca stiu cum este sa treci prin asta.
Nu vreau ca acest clasament sa fie un clasament al jignirilor si nici o cloaca unde vin tot felul de obsedati care spun ce vor si apoi pleaca si nici o vanatoare de vrajitoare. Pentru ca acest forum a dorit din start sa aiba un alt standard este de la sine inteles ca el poate deranja niste minti aberante, creiere mucegaite de prejudecati si incultura. Mihaela, acest forum nu "a fost" un forum bun, ci va fi in continuare chiar si daca voi ajunge in situatia sa postez singur. Sunt putine lucruri de care ma tem eu pe lumea asta. Aici este locul unde pot fi gasit. Nu ofer consultatii, nu cer bani, nu sunt un comerciant de visesi nici un vantura ploaie care scapa de plictiseala uitandu-se pe astrograme, dar lucrurile acestea (postarile pe forum, adica) le fac.
Eu nu incurajez pe nimeni sa plece si nici nu ma rog de nimeni sa ramana impotriva vointei lui. Pot insa sa spun ca mie nu-mi plac despartirile, nici nu le incurajez, dar iubesc prea mult libertatea, oricat de rau mi-ar parea ca lucrurile se schimba. Mihaela, pot spune insa ca te grabesti sa generezi efecte iremediabile. Doar pentru ca Ana te-a suparat eu nu pot sterge nick-ul, pentru ca atunci cand ai scris, ai scris ca Mihaela01 si meritul este al tau nu al unui anonim.
Mihai, lasa-i pe “oamenii mari” sa-si sustina singuri punctul de vedere pentru ca si cuvantul lor are trecere. Interventia ta transforma conflictul celor doua intr-un fel de vanatoare de vrajitoare si nu este. Cand spune Mihaela este suficient ca spune ea si nu va conta mai mult doar pt ca spui si tu. Da, ne-am cunoscut si esti un tip de treaba.
Eu nu vreau sa vorbesc despre plecarea Mihaelei tocmai pentru nu vreau sa existe o plecare si nu as vrea sa vorbesc nici despre cat de dragi imi sunteti cu toti, dincolo de micile scantei care apar intre noi, pentru ca nu vreau sa par patetic.
Nu sunt nici paranoic atunci cand consider si spun ca acele personaje care intra aici pe forum doar pentru a aduce injurii la adresa membrilor, fara sa vorbeasca despre astrologie, sunt aceleasi personaje care tot incearca sa rupa legatura care s-a creat intre noi
Eu voi reveni pe forum cat de curand, am multe de spus si multe materiale pe care vreau sa vi le impartasesc. Imi cer iertare ca poate si datorita absentei mele discutia a deviat spre acest sector delicat.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Oct 16, 2006 5:38 pm 
Merci Gheorghita pt interventie. Dar fiindca tot mi s-a dus vestea ca sunt directa, am o obiectie.
Nu exista un "conflict vechi" intre mine si Ana. Eu n-am cunostinta de asa ceva. La modul cel mai serios.

In orice caz m-am bucurat ca am primit multe mesaje pe privat, de la persoane speciale care m-au incurajat si m-au indemnat la intelepciune si carora le multumesc din tot sufletul meu.
Asa cum am mai spus, timpul va rezolva totul.
Mihaela


  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Oct 16, 2006 6:33 pm 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
Intr-un fel ma simt vinovata de tot scandalul asta care a iesit aici si imi pare rau. Am recunoscut ca am facut niste greseli, din cauza lipsei de timp. Cand am zis ca am sa incerc sa ma abtin, ma refeream la faptul ca nu voi mai posta atunci cand ma grabesc, pe cat posibil sa evit greselile. Nu am nimic de raspuns atunci cand cineva jigneste gratuit, am trecut cativa ani prin viata ca sa stiu ca e inutil.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Oct 16, 2006 7:20 pm 
Buna tuturor! Eu sunt un scorpion care nu suporta nedreptatile, si nu am de gand sa-mi fac prea mult de lucru pe aici. Nu am absolut nici o legatura cu AAR. Dovada este o discutie in contradictoriu cu AdiM pe un forum de-al lor, eastrolog, parca. Sunt o admiratoare a lui Cristi Balan, insa nu l-am mai insotit pe forumurile unde s-a asociat cu annahita, pt ca eu o consider pe ea o persoana grotesca. De asemenea sunt inregistrata si pe astroforum, cu mult timp in urma.

Deci Coser, da esti paranoic, pentru ca pur si simplu intamplator stiu cine este Giulia si jur ca n-are treaba cu AAR-ul asta care te obsedeaza :twisted: :twisted:. Nici mie nu-mi plac acesti oameni, insa nu traiesc cu obsesia ca as fi urmarita de paparazzii din AAR :lol: :lol: :twisted: :twisted:. Lovesti in oameni nevinovati degeaba, doar dintr-o obsesie bolnavicioasa.

Eu nu bantui forumul asta prea des insa postarile Mihaelei01 chiar imi placeau, insa tu Coser nu stii sa-i apreciezi pe cei valorosi. Spui ca Mihaela01 este directa???? Pai sa vezi tu ce directa primeai de la mine daca eram eu in locul ei. Nu ma fa sa cred ca o apreciezi pe nulitatea de anahita pt ca n-as vrea sa-ti spun ca cine se-aseamana se aduna :twisted: :twisted:.

Incearca sa nu-mi dai ban pt ca s-ar putea sa ma inregistrez cu inca 100 de nick-uri si-ti fac forumul varza. Oricum cu anahita pe aici care face ordine tot varza este. Deci daca stai cumintzel s-ar putea sa te las in pace.
Chrystal


  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Oct 16, 2006 10:15 pm 

Joined: Thu Jul 21, 2005 9:39 pm
Posts: 25
Location: Braila
chrystal wrote:
Buna tuturor! Eu sunt un scorpion care nu suporta nedreptatile, si nu am de gand sa-mi fac prea mult de lucru pe aici. Nu am absolut nici o legatura cu AAR. Dovada este o discutie in contradictoriu cu AdiM pe un forum de-al lor, eastrolog, parca. Sunt o admiratoare a lui Cristi Balan, insa nu l-am mai insotit pe forumurile unde s-a asociat cu annahita, pt ca eu o consider pe ea o persoana grotesca. De asemenea sunt inregistrata si pe astroforum, cu mult timp in urma.


Uneori, un scorpion care nu suporta nedreptatile, poate ajunge sa comita el insusi o serie de nedreptati, considerand ca resemnarea e un fel de slabiciune si ca, in final, important este sa fii cel mai tare, indiferent ce trebuie sa faci pentru asta... Iar tu esti pe cale de a comite o serie de nedreptati, jignind-o pe nedrept si in mod nejustificat pe annahita, mergand cu tupeul (atat de caracteristic Scorpionului) pana acolo incat sa-l ataci pana si pe Coser, care te-a gazduit la el pe forum...

Nu vreau sa intru in polemici inutile si sa recurg la atacuri si jigniri dure, pentru ca nu vreau ca pe acest forum sa se ajunga la ghiveciul si la terciul la care se ajunsese pe astroforum, dar nici nu pot ramane indiferent cand observ cum improsti cu noroi persoane care nu merita asta. Nu stiu ce ai cu annahita si de ce nu poti s-o suferi, considerand-o o persoana groteasca si nu inteleg de ce te deranjeaza atat de mult faptul ca activeaza la mine pe forum si, mai mult de-atat, ca detine statutul de moderator. Annahita a obtinut acest statut prin activitatea ei pe acel forum si datorita pasiunii ei pentru astrologie; sa recunoastem faptul ca pe forumul meu sunt active putine persoane indragostite de aceasta stiinta si cu adevarat capabile de a realiza o analiza astrologica, iar acelea putine care sunt merita drept recompensa un statut pe masura. Si daca tu te-ai fi remarcat la fel ca ea, poate ca si tu ai fi fost moderator... Eu nu cred ca annahita te-a lezat sau te-a atacat in vreun mod sau in altul, astfel incat sa fi indreptatita sa adopti o asemenea atitudine... "groteasca", de ce nu? Pentru ca reactia ta cam asa este...

chrystal wrote:
Deci Coser, da esti paranoic, pentru ca pur si simplu intamplator stiu cine este Giulia si jur ca n-are treaba cu AAR-ul asta care te obsedeaza :twisted: :twisted:. Nici mie nu-mi plac acesti oameni, insa nu traiesc cu obsesia ca as fi urmarita de paparazzii din AAR :lol: :lol: :twisted: :twisted:. Lovesti in oameni nevinovati degeaba, doar dintr-o obsesie bolnavicioasa.


Iar calificativul pe care l-ai atribuit lui Coser denota o totala lipsa de bun simt si o indrazneala dusa la inconstienta, avand in vedere faptul ca tu esti musafir la el pe forum.. Te implici in subiectul legat de AAR, desi sunt convins ca nu intelegi prea multe si nu stii despre ce este vorba, dar te amesteci aiurea ca sa iesi probabil in evidenta si sa atragi atentia asupra ta... In locul tau, eu mi-as cere scuze cat mai repede fata de coser, pentru ca gestul tau nu a fost deloc frumos si echitabil, iar jignirea pe care i-ai adus-o te arunca intr-o lumina nefavorabila, reusind sa te coboare in ochii celorlalti; in ai mei, in mod sigur...

chrystal wrote:
Eu nu bantui forumul asta prea des insa postarile Mihaelei01 chiar imi placeau, insa tu Coser nu stii sa-i apreciezi pe cei valorosi. Spui ca Mihaela01 este directa???? Pai sa vezi tu ce directa primeai de la mine daca eram eu in locul ei. Nu ma fa sa cred ca o apreciezi pe nulitatea de anahita pt ca n-as vrea sa-ti spun ca cine se-aseamana se aduna :twisted: :twisted:. .


Postarile lui Mihaela01 plac la multa lume, inclusiv lui Gheorghita Coser, iar daca ai fi "bantuit" mai des pe acest forum, ai fi observat in mod sigur acest lucru... Nu mi s-a parut a fi vreun conflict intre ei doi vreodata; Gheorghita a avut si are o stima deosebita pentru Mihaela01, iar respectul pe care i l-a purtat ei, reprezinta o dovada de apreciere si de pretuire.. Asta inseamna ca Mihaela01 se situeaza in categoria celor pe care el ii considera valorosi. Nu stiai asta? Te iertam, probabil se datoreaza faptului ca vizitezi atat de rar acest forum... La faza cu directa pe care ai fi aplicat-o tu lui Gheorgita, daca ai fi fost in fata lui, raman mut si fara cuvinte.. si ma intreb daca mai ai totusi o farama catusi de mica de bun simt, pentru ca postarea ta este de-a dreptul mizerabila...

Spuneai ca ai un respect deosebita fata de mine, dar ulterior te contrazici singura spunand ca "cine se aseamana se aduna"... Uite ca eu sunt unul din cei care o apreeciaza pe Ana foarte mult, atat ca persoana, cat si pentru activitatea ei de pe forum.. Deci, daca ea este "groteasca", atunci presupun ca intru si eu in categoria asta, conform rationamentului de mai sus si deci, parerea ta initial buna despre mine, nu este asa de buna totusi, nu?...

chrystal wrote:
Incearca sa nu-mi dai ban pt ca s-ar putea sa ma inregistrez cu inca 100 de nick-uri si-ti fac forumul varza. Oricum cu anahita pe aici care face ordine tot varza este. Deci daca stai cumintzel s-ar putea sa te las in pace.
Chrystal


Chrystal, sunt o gramada de metode de a scapa de o persoana iritabila si aroganta de pe forum, asa ca stai tu linistita ca poti disparea rapid de aici, daca administratorul vrea cu orice pret acest lucru. Oricum, ai probleme serioase, daca intr-adevar ai de gand sa-ti faci 100 de nick-uri; probabil ai prea multa energie si nu stii cum sa o consumi; pune mana pe o carte, invata ceva astrologie, fa ceva constructiv, nu recurge la tot felul de mizerii specifice unui Scorpion disonant...

In incheiere, iti recomand inca odata sa-ti prezinti scuzele tale tuturor persoanelor pe care le-ai jignit si le-ai atacat pe acest forum si apoi sa-ti revizuiesti atitudinea negativista pe care o afisezi aici... in felul asta, voi crede ca a fost doar o scapare a ta spusa la nervi si ca de fapt, tu nu crezi ceea ce ai spus... si sa speri ca vei fi iertata si tolerata in continuare pe forum. In caz contrar, ai macar bunul simt sa nu mai intri pe forumul asta, unde intr-adevar sunt multi oameni valorosi, care stiu si vor sa invete astrologie si nu vor se citeasca topicuri ce contin dispute infecte si atacuri abjecte la persoana, care nu vor duce la nimic bun...



_________________
http://astrologus.ro/
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Oct 16, 2006 10:36 pm 
Pot spune ca sunt uimita si consternata de aparitia ta, astroloverman pe forumul asta. Se vede ca anahita a dat fuga sa-si racoleze aparatorii.

Te voi dezamagi insa, pentru simplul motiv ca nu vreau sa ma cert cu tine. Efectiv n-am nimic cu tine. Asa incat stai in banca ta, ca nu era vorba despre tine. Altele erau motivele interventiei mele.
Obsesia lui Coser ca ar fi urmarit zi si noapte de niste indivizi mascati cu cagule si care fac jocul malefic al AAR-ului. Lucru care e fals, cel putin de data aceasta.

Iar despre admiratia ta fata de ahanita, da-mi voie sa ma abtin, da? Pliiiiiz!!!

Asta a fost tot!!! Deci asa cum am spus, nu intentionez sa postez pe forumul acesta.

Cu mult drag pentru astroloverman :). Te-am pupat!
Chrystal

P.S. Nu doresc sa fiu moderator, asa incat nu mai insistati va rog :lol: :lol:


  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Oct 16, 2006 10:54 pm 

Joined: Thu Jul 21, 2005 9:39 pm
Posts: 25
Location: Braila
chrystal wrote:
Pot spune ca sunt uimita si consternata de aparitia ta, astroloverman pe forumul asta. Se vede ca anahita a dat fuga sa-si racoleze aparatorii.


Intru frecvent pe acest forum, e adevarat doar pentru a citi, caci nu am prea mult timp pentru a posta, nici macar la mine pe forum... Si am postat totusi la acest topic, pentru ca efectiv m-a oripilat postarea ta, in care ataci doua persoane dragi mie si pe care le respect mult...

chrystal wrote:
Te voi dezamagi insa, pentru simplul motiv ca nu vreau sa ma cert cu tine. Efectiv n-am nimic cu tine. Asa incat stai in banca ta, ca nu era vorba despre tine. Altele erau motivele interventiei mele.
Obsesia lui Coser ca ar fi urmarit zi si noapte de niste indivizi mascati cu cagule si care fac jocul malefic al AAR-ului. Lucru care e fals, cel putin de data aceasta.


Mai mult de atat, nu ma poti dezamagi; consider ca deja ai depasit orice fel de limita... Nici eu nu vreau sa ma cert cu nimeni; am considerat de cuviinta ca am si eu ceva de spus si ca atare, am postat parerea mea in cadrul acestui topic.

chrystal wrote:
Asta a fost tot!!! Deci asa cum am spus, nu intentionez sa postez pe forumul acesta.


Deci se pare ca varianta in care ar trebui sa-ti ceri scuze, a picat din start... Pacat! M-ai dezamagit inca odata... o fiinta superioara e capabila sa recunoasca ca a gresit si sa-si indrepte greseala... tu mi-ai demonstrat ca nu te ridici la nivelul asta...

chrystal wrote:
P.S. Nu doresc sa fiu moderator, asa incat nu mai insistati va rog :lol: :lol:


Eu cred ca nici macar nu ai ce cauta pe un forum de astrologie... dar ma rog, asta este parerea mea...



_________________
http://astrologus.ro/
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Oct 16, 2006 11:06 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Multumesc Mihaela...

as avea totusi o intrebare pentru ca mie chiar nu-mi vine sa cred ca te pretezi la asa ceva. Ca tu si Mihai (shumi) aveti acelasi IP nu este nici un secret, de ce, mai nou si Crystal, are acelasi IP. De dragul celor care te-au incurajat pe privat as vrea sa ne spui o poveste credibila.
Iata dovada
Image

... chiar daca eu am o banuiala cine este scoprionul nazdravan (care nu este deloc scorpion) te-as ruga pe tine sa incerci intai sa rezolvi aceasta problema... de ce te rog pe tine? Cele 12 postari pe care le-ai facut de la acest IP incep din 5 octombrie (si nu intamplator spun asta... verifica-ti emailul)... iar Mihai a intrat de pe acest IP cand ma ruga sa-ti sterg nick-ul...
Este pur si simplu incredibil... si totusi chiar nu inteleg de ce?



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Oct 16, 2006 11:35 pm 
coser wrote:
as vrea sa ne spui o poveste credibila.


Desi imaginile postate nu ma incrimineaza cu nimic, chiar nu stiu ce infractiune am savarsit. Mihai nu are doar o singura postare.
Iar ieri Mihai era efectiv speriat pentru ca eu chiar nu ma mai puteam opri din plans. Stiu ca poate tu Gheorghita nu ma crezi, insa asta e!

Nu voi spune nici un fel de poveste.
As vrea ca in final sa ramana totul in acest stadiu.
Asa incat nu cred ca foloseste cuiva amplificarea unor lucruri fara importanta.

Pentru mine numai timpul va rezolva tot, asa incat aceasta chiar este ultima postare.

Mihaela


  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Oct 16, 2006 11:51 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Mihaela, io inteleg asa: de pe acelasi calculator de unde ai mai postat tu de 12 ori, a mai postat si Chrystal... deci poate tu stii cine este... de fapt am impresia ca stii. In fine, n-are importanta. Oricum imi pare tare rau ca "bagi divort"... :cry:



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Oct 17, 2006 12:00 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Sunt pur si simplu siderat... bravo tie... putina lume m-a lasat efectiv cu gura cascata...

bravo tie!



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Oct 17, 2006 12:14 am 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Pai si io-s cu gura cascata, si mai stiu o persoana care a ramas in aceeasi pozitie... suntem deci cel putin 3 cascati... Mihaela, chiar nu-ti e putin mila de noi???



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Oct 17, 2006 12:45 am 
User avatar

Joined: Thu Aug 04, 2005 1:20 pm
Posts: 59
Initial, am crezut ca nu vad bine ce citesc, nu mi-a venit sa cred, dar tot citind si recitind gandindu-ma mai bine, disputa asta dintre Annahita si Mihaela 01 a inceput de mult de pe e_astrolog. Am sa caut sa va dau adresa.Acolo Ana a fost dura si a facut-o ko pe Mihaela01. Se pare ca Mihaela01 nu a putut sa uite asta, a dat dovada de multa ranchiuna, iar atacurile ei subtile si-au facut simtite prezenta si pe forumul lui Cristi nu numai aici .Unde posta Ana hop si ea . In cele din urma rezultatul il vedeti si voi acum. Nu ma mai mira decat faptul cum a reusit sa castige atata incredere si simpatie in fata lui Gheorghita. La respectul si increderea de care ai beneficiat in fata lui Gheorghita, crede-ma nu merita asa ceva din partea ta, Mihaela. M-ai dezamagit profund si irevocabil.

Un lucru ma bucura in schimb si anume ca, adevarul va triumfa intotdeauna si ca intuitia Anei nu a dat gres.
Bravo Ana, felicitari!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Oct 17, 2006 12:49 am 
User avatar

Joined: Thu Nov 17, 2005 12:59 pm
Posts: 357
Location: bucuresti
:( :( :( Imposibil... Dr. Jekyll and Mr. Hyde nu alta... Tocmai pentru ca-i deosebire prea mare de stil si optica si abordare intre posturi... tot sper ca undeva sa se fi strecurat o greseala... o colega de birou ceva... zic si eu...



_________________
Ignis Natura Renovatur Integra
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Oct 17, 2006 1:00 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Ma tot gandesc de un ceas si ceva si ma intreb unde gresesc... as vrea sa-mi cer scuze, dar nu stiu pentru ce... nu inteleg de unde atata manie ... ce-am facut?
Pe mine toate situatiile astea m-au scos efectiv din logica...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Oct 17, 2006 1:22 am 
User avatar

Joined: Tue Nov 22, 2005 6:00 pm
Posts: 158
Location: Iran
Quote:
Un lucru ma bucura in schimb si anume ca, adevarul va triumfa intotdeauna si ca intuitia Anei nu a dat gres.
Bravo Ana, felicitari!



Claudia ,

Chiar nu-mi place cind intuiesc ceva si mi se confirma . Si nu cred ca merit sa fiu felicitata ,nu am de ce !.Mie sincer imi pare rau ca nu m-am putut abtine ,ar fi trebuit sa-mi vad de treaba mea si sa evit in continuare sa-i zic ceva .Intentia mea a fost sa o taxez pt atitudinea pe care a avut-o fata de un membru al forumului care a fost jignit , nu m-am asteptat ca tocmai Mihaela sa-i ia apararea lui Clopotzel . Cind am vazut decizia pe care a luat-o si cit de mult a afectat-o chiar mi-a parut rau si mi-am promis mie ca indiferent ce se va posta despre mine nu voi mai raspunde .Asta am si facut ,ba chiar mai mult azi dupa amiaza i-am trimis Mihaelei un mesaj privat in care mi-am cerut scuze ca am jignit-o si i-am spus sa se mai gindeasca asupra deciziei pe care a luat-o, deoarece oamenii au nevoie de ea ,de cunostintele ei .Eu intodeauna am apreciat-o pt cunostintele astrologice si chiar am afirmat asta .
Imi cer scuze tuturor pt situatia creata ,nu m-am asteptat sa se ajunga atit de departe .
Totusi ,eu nu cred ca trebuie sa fie judecata prea aspru , toti sintem oameni gresim ...Mai degraba ar trebui apreciata pt ca a ajutat multi oameni .O greseala se poate trece cu vederea .

Annahita


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Oct 17, 2006 1:30 am 
User avatar

Joined: Thu Aug 04, 2005 1:20 pm
Posts: 59
Am gasit site-ul de care va povesteam iata-l http://www.e-astrologie.ro/forum/viewto ... 18&start=0, la un moment dat apare ca din senin o postare a lui cine credeti? Nici mai mult nici mai putin decat :chrystal.Cititi si minunati-va!
Atunci Ana a fost dura cu tine:


Quote:
mihaela01 a scris:
Draga Cristian, Detaliile negative din astrograma sunt mult accentuate.Sunt sigura ca multe persoane aveau lacrimi in ochi la sfarsit, dupa ce au citit comentariul pe care l-au solicitat iar tu l-ai oferit.




Quote:

Fiecare om gindeste prin prisma lui , dar atunci cind faci referire la alte persoane ce gindesc sau ce simt cred ca ar fi mai bine sa-i intrebi decit sa faci remarci gratuite .
Da-mi voie sa te contrazic si sa nu mai fii atit de sigura ca toti cei care doresc o interpretare de la Cristian dupa ce citesc au lacrimi in ochi . Uite ca eu nu am avut lacrimi in ochi , pt ca pot accepta ca am si defecte , si am constientizat ca defectele exista si asta dupa ce am stat si m-am analizat mai bine . Si eu am cerut o interpretare si chiar am cerut sa accentueze trasaturile negative pt a-mi da mult mai bine seama ce am de schimbat la mine . Decit sa stam si sa criticam ceea ce nu ne place sa auzim despre noi ,cred ca ar trebui sa privim undeva in interiorul nostru si sa ne punem intrebarea ....daca vom fi fata in fata cu o anumita situatie cum am reactiona ? Vom scoate in exterior acele trasaturi negative care ne caracterizeaza ? Eu cred ca da , dar cred ca este mult mai bine daca am sti care ne sint defectele si ce putem schimba la noi pt a nu -i mai rani pe cei cu care interactionam .

Deci ,draga Mihaela 01 , incearca sa inveti de acum incolo sa vorbesti in numele tau si nu in numele celorlati .Este un sfat prietenesc si incearca sa tii cont de el in viitor




Ai dovedit multa ranchiuna fata de Ana care nu merita asta, mai ales ca este o persoana extrem de sincera si spune exact ce gandeste. Tu nu ai putut uita cuvintele si sfatul ei si nici accepta cum de Ana care in decembrie 2005 intreba pe un forum de propria-i tema natala a ajuns intr-un timp atat de scurt o persoana activa si apreciata pe forumul lui Gheorghita, ca sa nu mai spun ca este si moderatoare la Cristi?

Sa spunem ca asa esti tu ranchiunoasa, de te-ai comportat astfel cu ea, dar ai vazut ti-a cerut scuze si a spus ca te apreciaza profesional si crede-ma nu minte, o cunosc bine!

In schimb sunt costernata, ce ai avut cu Gheorghita? De unde atata ura si inversunare fata de el?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Oct 17, 2006 3:21 am 

Joined: Wed Feb 01, 2006 2:19 am
Posts: 32
Schimbarea lumii prin schimbarea de sine

Sufitul Bayazid povesteste urmatoarea istorioara despre el insusi:
Cand eram tânar, eram un revolutionar, si singura rugaciune pe care i-o adresam lui Dumnezeu era aceasta: „Doamne, da-mi energia de a schimba lumea”.
Dupa ce m-am maturizat si mi-am dat seama ca mi-a trecut jumatate din viata fara sa fi schimbat un singur suflet, mi-am schimbat rugaciunea: „Doamne, daruieste-mi gratia de a-i schimba pe cei cu care intru in contact – familia si prietenii mei, si voi fi multumit”.
Acum, la batranete, cand stiu ca zilele imi sunt numarate, rugaciunea mea este alta: „Doamne, daruieste-mi gratia de a ma schimba pe mine insumi”. Daca m-as fi rugat de la inceput pentru transformarea de sine, nu mi-as fi irosit inutil viata.

Autor: Anthony de Mello - Cântecul păsării


Offline
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Oct 17, 2006 5:41 am 
coser wrote:
Sunt pur si simplu siderat... bravo tie... putina lume m-a lasat efectiv cu gura cascata...

bravo tie!

Observ ca sunteti foarte mirati. Dar sunt sigura ca fiecare dintre voi mai are cel putin inca un nick-name pe care il foloseste pe diverse forumuri. Sunt extrem de putini cei care isi folosesc numele real peste tot.
Eu mai intru pe forumul carcotasilor sub alt nume, pe elady de asemenea cu alt nume si pe inca alte doua forumuri pe care nu le mai spun pt ca acolo am postat mai mult si nu vreau sa fiu iar depistata.

Chiar in topicul indicat aici de Claudia de pe e-astrologie, apare la un moment dat un personaj numit Filip, care este de fapt un foarte cunoscut astrolog, insa nu se poate dovedi nimic in cazul lui.

Eu sufleteste am fost extrem de afectata pe acest forum al lui Gheorghita, unde cu ceva timp in urma am fost iarasi jignita ingrozitor, insa nimanui nu i-a pasat. Absolut nimanui.
Si s-a vazut cum am fost intampinata de catre anahita in linck-ul postat de Claudia pe e-astrologie.
Sa inteleg ca eu trebuie sa fiu doar cea care e jignita si sa accept fara comentarii toate loviturile de pumni si picioare, nu?
OK, asa sa fie daca asta va multumeste.
Imi cer scuze celor care sunt dezamagiti ca n-am mai suportat loviturile.
Sper din tot sufletul sa ma executati cat mai repede pt ca sunt pusa la zid de prea mult timp si s-ar putea sa mor de moarte naturala intre timp.

Oricum ma straduiesc din rasputeri sa nu mai postez.

Va urez mult succes.
Mihaela

P.S. Inca o precizare. Nick-ul 'mihaela01' mai este folosit pe net pe diverse forumuri si sigur nu sunt eu acolo.
Cred ca totusi e de preferat viata reala si nu cea virtuala care poate fi iluzorie.


  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Oct 17, 2006 6:28 am 

Joined: Thu Jul 21, 2005 9:39 pm
Posts: 25
Location: Braila
dido wrote:
Schimbarea lumii prin schimbarea de sine

Sufitul Bayazid povesteste urmatoarea istorioara despre el insusi:
Cand eram tânar, eram un revolutionar, si singura rugaciune pe care i-o adresam lui Dumnezeu era aceasta: „Doamne, da-mi energia de a schimba lumea”.
Dupa ce m-am maturizat si mi-am dat seama ca mi-a trecut jumatate din viata fara sa fi schimbat un singur suflet, mi-am schimbat rugaciunea: „Doamne, daruieste-mi gratia de a-i schimba pe cei cu care intru in contact – familia si prietenii mei, si voi fi multumit”.
Acum, la batranete, cand stiu ca zilele imi sunt numarate, rugaciunea mea este alta: „Doamne, daruieste-mi gratia de a ma schimba pe mine insumi”. Daca m-as fi rugat de la inceput pentru transformarea de sine, nu mi-as fi irosit inutil viata.

Autor: Anthony de Mello - Cântecul păsării


Deh, dido... Parca si tu aveai mai multe nick-uri...

Eu in locul tau nu as mai fi postat nimic. Macar de rusine...



_________________
http://astrologus.ro/
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Oct 17, 2006 7:16 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Mihaela nu vreau sa crezi ca m-ai darmat cu ce mi-ai spus... nu vreau sa fii copil si sa crezi asta, ca nu este cazul. Eu nu sunt siderat ca ai mai multe nickuri, chiar tu mi-ai spus intr-o zi la telefon asta. Eu sunt siderat de perfidia cu care fata de mine pozai in victima si sub alta identitate improscai cu noroi tot ceea ce ma straduisc sa construiesc aici de un an si jumatate.
Asta este problema nu nick-urile... e grav ce spui cu ele, nu ca le ai. Te lauzi ca intri pe alte forumuri? :D :D Bravo ai vrea sa incepem vanatoarea de vrajitoare... nu fac decat sa trimit un email administratorilor de forumuri, in calitate de administrator cu IP-ul tau si sa vedem cat de "varza" faci tu forumurile... asta asa in joaca, dar se pot face mult mai multe.
Inca un detaliu, ai de la mine niste materiale pe care nu le mai are nimeni in afara de tine, daca le vad in alta parte - as vrea sa ma fac inteles cat se poate de clar - nu exista loc in lumea asta unde sa te poti ascunde de mine... Acum inteleg ca vrei sa te razbuni cat de mult poti... eu oricum am copyright pe ce ti-am, materialul este intr-un depozit la notariat deci nu e cazul sa crezi altceva, dar crede-ma daca nu tii cont de asta e rau tare, pt ca trec imediat in extrema cealalta si te mananc cu tot cu pene... iar parghiile si mijloacele sunt cel mai usor de gasit si stii foarte bine la ce ma refer pt ca ai aflat despe mine mai multe decat oricare alt membru de pe acest forum. Sper sa-si si foloseasca.
Deci ia ca atare ce ti-am spus, nu te criza, gandeste practic si in favoarea ta. Nu am vrut sa-ti scriu email, ci aici pe forum in vazul tuturor pt ca aici ai facut-o pe grozava. Sper ca m-am facut inteles.

Dido, tine-ti mizeriile in casa ta... ia uite cine s-a trezit sa vorbeasca!



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Oct 17, 2006 7:43 am 
Gheorghita, eu nu doresc sa daram absolut nimic. Si de razbunat nici atat. Tot ce am facut aici a fost din tot sufletul. Am fost cat se poate de loiala ca si colaborator. Insa te-am rugat sa-mi stergi nick-ul. Pur si simplu am fost dezamagita si ti-am explicat si de ce la telefon. Ca nu m-ai inteles, e alta problema Era o rugaminte pe care mi-o mentin in continuare.

Si poti fi sigur ca eu nu voi incerca sa fac de ras pe nimeni cu dezvaluiri socante.

Iti multumesc mult pt tot, a fost o perioada senzationala pe care nu o regret pt ca am invatat multe. Oricum nu pot sterge cu buretele asa cum poate as vrea. Si nici nu pretind ca as fi perfectiunea intruchipata. Am defecte ca orice om, asa incat 'cel care e fara de pacat sa arunce primul piatra'.

Mult succes. Sper pt ultima data.
Mihaela


  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Oct 17, 2006 9:13 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
mihaela01 wrote:
Si poti fi sigur ca eu nu voi incerca sa fac de ras pe nimeni cu dezvaluiri socante.


Nu exista nimic socant in viata mea... inedit da, dar socant nu



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Oct 17, 2006 10:14 am 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Mey, uite ca de fapt pisica era un raton... cine ar fi banuit... Mihaela, io-s tare dezamagit...

Image



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: re
PostPosted: Tue Oct 17, 2006 10:35 am 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Mihnea ... chiar imi placi. Super tare ! ! ! Dar eu mi-am dat seama mai de mult......


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: re
PostPosted: Tue Oct 17, 2006 11:35 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Ok, toata lumea cred ca gandeste la fel... dar haideti sa nu mai rascolim.
As vrra sa ne intoarcem la astrologie... eu i-am ramas dator Danielei cu un raspuns la "mediator" dar nu mai resusesc sa-mi termin ce am de facut pe azi...

Image



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Oct 17, 2006 2:25 pm 
User avatar

Joined: Thu Dec 01, 2005 1:24 am
Posts: 111
Location: Nexus Polaris
Mihnea wrote:
Mey, uite ca de fapt pisica era un raton... cine ar fi banuit... Mihaela, io-s tare dezamagit...

Image

:cry: :cry: cam sadica poza......desi ......... :cry: :P mai bine era ratonul in locu pisoiului........



_________________
Image
"Never argue with an idiot. They will only bring you down to their level and beat you with experience...Kick the sh** out of him instead!!!"
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Oct 17, 2006 4:31 pm 
Ok, Mihnea, si ma rog de ce esti tu dezamagit? Pentru ca eu am doua nick-uri, sau pt ca refuz sa ma las jignita? Vreau sa se stie ca desi stilul lui Chrystal e putin mai agresiv, nu m-am negat pe mine prin postari. In genere conduita si parerile sunt cam aceleasi. Iar Chrystal era foarte apreciata de catre annahita, spre deosebire de mihaela01, care spunea cam acelasi lucru dar mai diplomatic.

Redau mai jos un mesaj privat pe care annahita i l-a trimis lui Chrystal:
Quote:
buna crystal

felicitari pt raspunsul tau de la topicul cu ISUS
eU AM RENUNTAT SA MAI POSTEZ .AS DORI SA DISCUT CEVA CU TINE

dar nupe privat .iti las adresa mea de email [content (email adress) delete by admin ]

Daca doresti sa discutam astept sa ma contactezi

mersi mult


Evident ca n-am contactat nimic.

Este incredibil cum se trece de la o nedreptate la alta. Si ma rog de ce? Din moment ce Chrystal era atat de indragita?????????

Chiar si aici pe forum Chrystal s-a adresat agresiv, este adevarat, insa am spus niste lucruri pe care eu i le-am mai spus lui Gheorghita cu foarte mult calm.

Mihaela01


  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Oct 17, 2006 4:36 pm 

Joined: Thu Jul 21, 2005 9:39 pm
Posts: 25
Location: Braila
Si pe e-astrologie aveai 2 nick-uri: chrystal si mihaela01...

Nu inteleg de ce ai procedat asa si acolo? Ai putea sa ma lamuresti?... :wink:



_________________
http://astrologus.ro/
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Oct 17, 2006 4:36 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
DECI CHIAR NU VREAU SA RELUAM DISCUTIA ASTA... chiar daca exista neadevaruri in ce spui si nuante care fac in asa fel incat putinele adevaruri sa se ofileasca, eu te rog sa opresti sharada asta cu cine pe cine a acuzat.
Eu cred ca nu mai este nevoie sa dai nici un fel de replica... faptele sunt mult prea evidente.
Mihaela, fa circ in alta parte nu aici.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 2 [ 62 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group