It is currently Fri Mar 29, 2024 11:13 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 37 posts ] 
Author Message
 Post subject: no, uitati-va si mirati-va
PostPosted: Tue Oct 17, 2006 10:47 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Nu e mare lucru, doar ca exista utilizatori cu acelasi IP, asta inseamna ca intra de la acelasi calculator. Pot fi persoane diferite care locuiesc impreuna sau aceiasi persoana cu identitati diferite. Nu le-am verificat pe toate...
Ma intreb insa cu cine-o fi locuind Dido? O, Domane, oare cine s-a sacrificat? Un fel de Dr. Jekyll and Mr. Hyde :D :D

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Oct 17, 2006 11:22 pm 
User avatar

Joined: Thu Dec 01, 2005 1:24 am
Posts: 111
Location: Nexus Polaris
nu dublele identitati sunt 'socante' ,ci faptul ca respectivii nu stiau inca pana la vremea aceasta ca ip-urile se pot afla :lol: :lol: :lol: rofl........



_________________
Image
"Never argue with an idiot. They will only bring you down to their level and beat you with experience...Kick the sh** out of him instead!!!"
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Oct 17, 2006 11:31 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
numai de-ar fi singurul lucru pe care nu-l stiu cei ce vor sa para altceva decat sunt!!!!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Oct 17, 2006 11:37 pm 
User avatar

Joined: Thu Dec 01, 2005 1:24 am
Posts: 111
Location: Nexus Polaris
paote totusi sunt sanse sa fie 2 pers.diferite la acelasi comp....dar..... :?: nu avem de unde sa stim yet......si oricum... :lol: am eu o presimtire ce imi spune ca mr.hyde nu era cineva distinct....desi problema in sine nu e asa grava;)



_________________
Image
"Never argue with an idiot. They will only bring you down to their level and beat you with experience...Kick the sh** out of him instead!!!"
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Oct 17, 2006 11:51 pm 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
Nu stiu cine este anidor 1, dar mai mult decat atat nu inteleg de ce sunt acuzata....
IP-ul meu este : 89.32.113.43
Mi-am intrebat copiii si nici unul nu a mai postat pe acest forum ... sper totusi ca e o greseala , dar daca incomodez pe cineva prefer sa mi se spuna in fata.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Oct 18, 2006 12:01 am 

Joined: Wed Feb 01, 2006 2:19 am
Posts: 32
Pentru ca sunt prima pe lista, am sa dau explicatiile de rigoare. Sper ca iti amintesti ca mi-ai interzis si ID-ul mihaela, si IP-ul real al calculatorului meu. Si pentru ca pentru un varsator nu exista interdictie, mi-am facut un alt user (dido) si am folosit o adresa de proxy (adica o masca pentru IP-ul real). La inceput, pentru postarile sub ID-ul dido am folosit o adresa de proxy care ulterior a fost dezactivata si am inlocuit-o cu cea afisata de tine mai sus. Nu am postat aici decat sub ID dido si nu stiu cine este SharpMind. Aceiasi adresa de proxy poate fi folosita de foarte multi internauti in acelasi timp.

O adresa de proxy se poate alege de aici:
http://www.atomintersoft.com/products/a ... roxy-list/

Cum se foloseste?
Deschizi un explorer, si la Tools, la Internet Options, se alege optiunea Connections. In fereasra care se deschide, se alege Lan settings si iar se va deschide o fereastra unde se bifeaza casuta Use a proxy server for your LAN si la Addresse se scrie adresa pe care ai ales-o din lista, iar la port, portul scris in dreptul ei. Apoi de apasa butonul OK
Adresa pe care o folosesc eu acum are dubla masca, in sensul ca nu se vede nici IP-ul meu, nici adresa pe care am luat-o din lista, ci o alta adresa. Adresa pe care o am scrisa la proxy este 158.43.240.11 port 3128 care de fapt e vazuta ca 62.189.34.9 . Am scris adresa pe care o folosesc pentru a putea verificata in cazul in care sunt dubii.

Dar am fost corecta cu tine, si te-am avertizat ca nu in modul in care ai facut-o, ma poti opri sa intru pe forum. Iata ce iti scriam atunci intr-un mail:
"Ce-ai rezolvat ca mi-ai restrictionat IP-urile de la genex? N-ai sa stii nici-o data de la ce IP-uri pot sa intru. Si uite ca am intrat, m-am logat ca sa-ti fac pe plac, m-am si semnat, si iti voi reda mai jos ultimul mesaj pe care l-ai scris. Ce vei face? Vei restrictiona toate IP-urile din Severin? Nu era mai simplu sa-mi scrii un mesaj si sa-mi spui sa nu mai intru pe forumul tau ca te deranjeaza? Si n-as mai fi intrat."

Un lucru sa-ti fie clar. Nu am intrat sa fac rau forumului (reciteste toate mesajele lui dido ca sa te convingi) pentru ca eu apreciez si respect informatia de valoare si nu ma razbun niciodata. Il las pe Dumnezeu sa hotarasca cine si cat a gresit, si sa pedepseasca El. Si nici nu am avut personalitate dubla. Am fost eu mihaela cea de toate zilele, cu defectele si caliatile pe care le am.

Mie imi pare rau acum sa vad aici atatea orgolii, vanitati, rautati, frustrari si defulari, care nu-si au locul pe un forum de astrologie. Eu stiu ca spiritele care aspira la elevare trebuie sa invete toleranta, iertarea si cooperarea. Cand aceste deziderate sunt uitate, studiul astrologiei se face doar din curiozitatea de a sti ce ni se intampla, fara a avea nici-un efect in plan spiritual. Dar poate nu stiu eu bine....

mihaela alias dido


Offline
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Oct 18, 2006 7:15 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
SKORPIA wrote:
Nu stiu cine este anidor 1, dar mai mult decat atat nu inteleg de ce sunt acuzata....
IP-ul meu este : 89.32.113.43
Mi-am intrebat copiii si nici unul nu a mai postat pe acest forum ... sper totusi ca e o greseala , dar daca incomodez pe cineva prefer sa mi se spuna in fata.


Da exista posibilitatea ca IP-ul sa fie furat...
Dido multumesc pt specificatii, dar cunostem detaliile astea... Internetul este plin de soft-uri cu care iti schimbi IP-ul si MAC-ul si intri unde vrei... Problema se pune altfel. Am spus aceste lucruri nu ca acuz, in niciun caz pe skorpia, ci am ridicat un semn de intrebare la alte identitati... Ar fi spus vreodata dido ca este si sharpmind? Nici nu s-a gandit ca la cea mai simpla verificare am depista. Nu, iar eu nu am verificat pana acum lucrurile acestea.
Un lucru este clar, ca unii oameni sunt atat de disperati si ca viata lor este atat de amara incat raul pe care il fac celorlalt ei il percep ca un zambet de atentie si intelegere.
Mihaela nu este interzisa pe forum, nu a fost interzisa niciodata, ci IP-urile de le Genex (sala ei de internet din Severin)... nici nu a postat sub numele acesta nimic...Asa ca toate aceste dubluri le-ai facut din placere. Sunt sigur ca in viata ta in afara de aceste intrigi nu se intampla nimic... a, ba da procesul cu Microsoft ca ai sala de internet fara licenta... Lasa ca ne apucam si noi de afaceri si ne inveti tu, ca doar nu ne vrei raul si-ai sa ne inveti sa facem ca tine, nu? :D :D

dido wrote:
Cand aceste deziderate sunt uitate, studiul astrologiei se face doar din curiozitatea de a sti ce ni se intampla, fara a avea nici-un efect in plan spiritual. Dar poate nu stiu eu bine....


Nu, cand un om este evoluat spiritual face asta http://astrologie.uv.ro/noi.html si isi ascunde identitatea pentru a agita spiritele apoi ii acuza pe ceilalti ca nu se descura... Dictionarul limbii romana este generos cand caracterizeaza astfel de oameni.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Oct 18, 2006 9:44 am 

Joined: Wed Feb 01, 2006 2:19 am
Posts: 32
coser wrote:
Da exista posibilitatea ca IP-ul sa fie furat...

Nu, nu exista posibilitatea ca un IP sa fie furat. Dar la conexiunile dial up, IP-ul este dinamic, adica la fiecare conectare se aloca un IP liber in acel moment. 86.105.200.149 si 89.32.113.43 apartin aceluiasi provider: SC-SMANET-SYSTEMS-SRL. Deci in cazul lor e ceva normal Orice IP poate verificat la www.ripe.net.

coser wrote:
Ar fi spus vreodata dido ca este si sharpmind?

Eu tocmai am spus ca nu am nici-o legatura cu sharpmind si am explicat ca la conectare folosesc un proxy care poate fi folosit de n persoane in acelasi timp. Dar cum tu cauti sa ma acuzi cu orice pret, nu-ti convine acest adevar.

coser wrote:
Mihaela nu este interzisa pe forum, nu a fost interzisa niciodata, ci IP-urile de le Genex

E posibil ca mihaela sa nu fi fost interzisa. Dar atunci cand am incercat sa-mi sterg acest user am schimbat parola de zeci de ori si nu mai stiu care este. Tu fiind insa amabil si generos, imi vei spune cu ce parola pot sa folosesc userul mihaela.

coser wrote:
...a, ba da procesul cu Microsoft ca ai sala de internet fara licenta...

Nu am sala sub licenta. Ma judec cu Microsoft pentru 2 licente aferente a 2 calculatoare pe care le asamblasem cu o zi inainte sa faca tata infarct. La o saptamana dupa inmormantare am avut control si era firesc ca intr-o asemenea situatie sa fi uitat sa intru in legalitatate atat de repede. Ulterior mi-am cumparat licentele. Acum ma judec pentru ca Microsoft mai vrea banii inca odata.
Dar legea dreptului de autor e aceiasi pentru toata lumea. Si ma indoiesc ca toti cei ce posteaza aici au licente pentru orice program folosit pe calculator. Asa ca nu da cu piatra....

Cat despre linkul acela, il stii doar tu. E forte multa vreme de cand el a devenit ascuns pentru restul lumii. Adresa corecta este www.astrologie.uv.ro . Dar daca tu vrei sa faci publica cearta noastra anterioara, eu nu am nimic impotriva. Eu nu am nimic de ascuns si imi asum responsabilitatea pentru orice fapta si orice vorba.

coser wrote:
Ma intreb insa cu cine-o fi locuind Dido? O, Domane, oare cine s-a sacrificat? Un fel de Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Pe mine ma bucura ca din atatea persoane care folosesc acelasi IP, pe tine te intereseaza doar cu cine locuieste dido. Asta demonstreaza ca dido a fost, este si va fi pentru tine o persoana speciala, chiar daca din orgoliu nu vrei sa recunosti si ii cauti tot felul de defecte existente sau inexistente. Eu te-am iertat si te iert pentru tot ce mi-ai facut si imi vei mai face. Tu ai puterea sa faci acelasi lucru?

mihaela alias dido


Offline
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Oct 18, 2006 10:03 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Toata lumea te crede o nebuna... si asta este o concluzia la care am ajuns acultand parerile tuturor despre tine.
Adresa aceea mi-a fost trimisa pe mail... deci este foarte secreta :D :D de reme ce era pusa acolo de tina si lasata acolo, singura persoana care a facut publica aceasta informatie sunt eu, nu?
Cand te leaga pt ca as vrea sa fiu de fata... n-as rata aceasta ocazie pt nimic in lume...

Asa ca te rog nu ne mai explica toate acestea ca tot ce vine din partea ta nu este in niciun caz produsul unei intamplari.



iar acum Mihaela Hoara alias Dido imi va da un raspuns plin de compasiune.. si abia astept sa-l primesc pentru ca in ultima vreme nu prea am ras, ca m-am avut de cine. Poate se ofera ea voluntar, ca pe vremuri! :D :D
Vezi-ti de treaba ta femeie... este cel mai intelept lucru pe care ai putea sa-l faci!



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Oct 18, 2006 10:18 am 

Joined: Wed Feb 01, 2006 2:19 am
Posts: 32
Eu ti-am mai spus ca nu se stie niciodata unde este granita intre geniu si nebunie, dar tu nu vrei sa ma crezi.
Si intr-o lume nebuna, nebuna, nebuna, e firesc sa existe atatea neintelegeri.
In concluzie, nu poti inca sa ierti...
Nu-i nimic...eu am puterea sa astept ... chiar daca ar fi sa astept o vesnicie :lol:

mihaela alias dido


Offline
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Oct 18, 2006 10:31 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

este incredibil... esti incurabila ... plus ceea ce ti-am spus anterior :twisted:

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Oct 18, 2006 10:40 am 

Joined: Wed Feb 01, 2006 2:19 am
Posts: 32
Rade ciob de oala sparta :wink:

Gata, eu ma opresc aici, si raman in asteptare... :lol: :lol: :lol:

mihaela


Offline
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Oct 18, 2006 11:17 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
eu ciob? Hm, mai merge... dar tu oala sparta este de-a dreptul hilar...
Uite si poza ta jos, ca sa nu rad numai eu...

Image



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Oct 18, 2006 11:40 am 

Joined: Wed Feb 01, 2006 2:19 am
Posts: 32
parca nu-mi sta bine fara ciob alaturi :lol: :lol: :lol:

Image


Offline
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Oct 18, 2006 12:04 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
pt ceilalti...este o fotografie facuta in vara lui 2004 parca, la intrare in scoala (acolo unde lucrez)...


Te cred ca te-ai mandri cu asta, dar obisnuieste-te ca esti o "oala sparta" si atat... si oricate cioburi ai avea langa tine, tu tot o oala sparta ramai si nimeni nu va putea in veci sa te repare, pt ca din "coada de caine nu poti face niciodata sita de matase"...asta e natura ta!



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Oct 18, 2006 12:13 pm 

Joined: Wed Feb 01, 2006 2:19 am
Posts: 32
Eu imi iau galetusa si plec la mine acasa, ca imi zice cineva pe privat ca nici eu nici tu nu suntem normali..... iti las tie lopatica sa construiesti castelul singur....si nu uita; eu vreau sa fie cu sapte turnuri... :lol: :lol: :lol:

PS Trimite-mi te rog parola de la mihaela.


Offline
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Oct 18, 2006 12:44 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
...iar minti .... Nu ai primit nici un mesaj privat...
iar contul "Mihaela" este inactiv pt ca nu l-ai folosit., asta face forumul singur...si asa va ramane... cand incerci sa te conectezi primesti acest mesaj, trebuie doar sa-l citesti. Iar parola scrie-ti-o undeva daca nu o poti tine minte, ca ea in forum este criptata si nimeni nu ti-o poate da. Dar tu daca ai forum cum de nu stii astea. Ti-a intrat forumul la apa si ti-ai pierdut tinerea de minte.
Nu uita ca eu am hosting platiti si am acces la toata baza ... iar in phpMyAdmin eu vad tot.
Nu ma obliga sa verific tot ce spui tu...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Oct 18, 2006 12:57 pm 

Joined: Wed Feb 01, 2006 2:19 am
Posts: 32
Offf, cum nu ma lasi tu sa plec acasa :lol: :lol: :lol:

Iti trimit pe privat acel log sa vazi ca nu mint.
Si contul mihaela nu este inactiv. Cand incerc sa ma loghez imi zice ca parola este incorecta.
Si bineinteles ca nu-mi poti da parola veche, dar tu ca admin poti schimba parola si sa-mi spui ce parola ai pus. Stiu asta tocmai pentru ca am si eu un forum si am facut asa ceva.

mihaela alias dido


Offline
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Oct 18, 2006 1:01 pm 

Joined: Wed Feb 01, 2006 2:19 am
Posts: 32
Sorry, but the administrator has prevented you from sending private messages.

Acesta a fost mesajul cand am vrut sa-ti trimit dovada pe privat. Daca ma crezi pe cuvant, lasa-l asa, daca nu, deblocheaza-mi mesageria privata sa-ti pot trimite... Era vorba de o discutie privata pe messenger....


Offline
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Oct 18, 2006 1:03 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Image



deci pentru favoruri apeleaza la cei doi ...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Oct 18, 2006 1:05 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
dido wrote:
Sorry, but the administrator has prevented you from sending private messages.

Acesta a fost mesajul cand am vrut sa-ti trimit dovada pe privat. Daca ma crezi pe cuvant, lasa-l asa, daca nu, deblocheaza-mi mesageria privata sa-ti pot trimite... Era vorba de o discutie privata pe messenger....


corect, dido are dezactivata mesageria privata de ieri. Deci lasa minciuna...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Oct 18, 2006 1:08 pm 

Joined: Wed Feb 01, 2006 2:19 am
Posts: 32
Da, si cei cu asta?...Sunt antipatiile mele. N-am voie sa am antipatii? Sau crezi ca nu as recunoaste public? Ba recunosc. Au fost si mai sunt inca.
Dar nu inteleg de ce ma trimiti sa cer favoruri la ei...sunt admini pe forumul tau?
Si glumeam cu contul mihaela ... ce? dido nu este tot cont? :lol:

La care minciuna te referi?...eu am specificat ca pe messenger vorbeam cu cinava care urmareste ce facem noi aici.
Si pentru ca nu vreau sa-i fac ID-ul public am sa-l sterg si las doar ce s-a spus:

[11:47] .............: aha
[11:52] .............: oricum amandoi aveti probleme
[11:52] ............ :lol:
[11:52] mih3la: :lol:
[11:53] mih3la: da...urmeaza ca eu sa-mi iau galetusa si sa plec acasa..


Offline
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Oct 18, 2006 1:20 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
dido wrote:
La care minciuna te referi?...eu am specificat ca pe messenger vorbeam cu cinava care urmareste ce facem noi aici.
Si pentru ca nu vreau sa-i fac ID-ul public am sa-l sterg si las doar ce s-a spus:


oricum cineva ca tine

uite ce spuneai tu mai sus
"ca imi zice cineva pe privat ca nici eu nici tu nu suntem...."

eu nu fac nimic pt tine....



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Oct 18, 2006 1:37 pm 

Joined: Wed Feb 01, 2006 2:19 am
Posts: 32
Eu ma refeream la o discutie privata pe messenger, tu ai inteles ca e vorba de mesageria privata pe forum. Astfel de erori de intelegere se intampla des pe internet si uneori datorita lor se ajunge la adevate razboaie.

Si ce daca nu faci nimic pentru mine? Crezi ca am sa plang? Niciodata... (Am furat un pic de orgoliu de la tine) :lol: :lol: :lol:


Offline
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Oct 18, 2006 1:42 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Pe messenger toate discutiile sunt private... adica "oala sparta", ceea ce ti-as scrie eu pe mesenger nu vede jumatate de Romanie decat daca faci tu un site unde sa postezi aceasta discutie privata...

Tu ai lua de la mine multe, dar nu poti... nici macar orgoliu...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Oct 18, 2006 1:45 pm 

Joined: Wed Feb 01, 2006 2:19 am
Posts: 32
http://serv.onesti.ro:7778/portal/page? ... lledfrom=1


Offline
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Oct 18, 2006 1:52 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
wow ce final apoteotic.... :D :D :D "Maica Mihaela!" :D :D :D :D



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Oct 18, 2006 2:44 pm 

Joined: Thu Jul 21, 2005 9:39 pm
Posts: 25
Location: Braila
dido wrote:
Offf, cum nu ma lasi tu sa plec acasa :lol: :lol: :lol:

Iti trimit pe privat acel log sa vazi ca nu mint.
Si contul mihaela nu este inactiv. Cand incerc sa ma loghez imi zice ca parola este incorecta.
Si bineinteles ca nu-mi poti da parola veche, dar tu ca admin poti schimba parola si sa-mi spui ce parola ai pus. Stiu asta tocmai pentru ca am si eu un forum si am facut asa ceva.

mihaela alias dido


Spune si cui ai facut asta sau ti-e jena?...



_________________
http://astrologus.ro/
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Baiatul meu Matei,
PostPosted: Wed Oct 18, 2006 2:49 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
As vrea sa verifici postarile de la sectiunea muzica care le-a pus baiatul meu (Iceboy), sunt trei in total.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: re
PostPosted: Wed Oct 18, 2006 7:26 pm 

Joined: Fri Jul 14, 2006 11:37 pm
Posts: 2
Location: Cernavoda
eu de ce nu apar pe ip`ul Adriei ? ... suntem la acelasi calculator ... deci avem acelasi IP. De ce apare Ilona si nu apare IceBoy ? La asta nu ai ce sa zici ... ma intreb daca pozele alea nu sunt trucate cumva ... exista o groaza de softuri prin care poti face asta ... oricum. Asta depinde de tine ! Si in plus ala nu e ip`ul nostru ... ip`ul meu e de forma 85.120.34.X ( nu dau ultima cifra decat pe privat daca vrei sa verifici ! ). Oricum pe post mi se pare ca arata proxy`u providerului. Cam atat :) astept raspuns !



_________________
Suntem cu totii "O Mare Familie" ! ! !
Offline
 Profile E-mail  
 
 Post subject: re
PostPosted: Wed Oct 18, 2006 7:37 pm 

Joined: Fri Jul 14, 2006 11:37 pm
Posts: 2
Location: Cernavoda
Uite poza ! ... e ip`ul firmei GMB ! Nu al meu si al mamei mele ADRIA...
Image

Si totusi ... de ce nu apar si eu acolo langa ADRIA... sunt inregistrat din Iulie.



_________________
Suntem cu totii "O Mare Familie" ! ! !
Offline
 Profile E-mail  
 
 Post subject: Re: re
PostPosted: Wed Oct 18, 2006 10:20 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Baietzica tu vezi-ti de muzica ta si lasa forumul in grija mea. Cand ai sa te faci mare vom vorbi, daca voi mai apuca vremurile acelea.
Nu am dorit sa stiu IP-ul tau... si am si precizat ca nu este lista intreaga.
Uite ce apare cand vreau sa vad IP-ul tau

Image

Image



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Oct 19, 2006 12:12 am 

Joined: Mon Aug 08, 2005 7:18 pm
Posts: 162
Location: liege
oops, gheorghita cred ca ceva nu-ti merge cum ar trebui, caci zau ca nu-s in gasca cu adria si iceboy. din cate stiu am ip fix, deci se intampla ceva ciudat la tine.

veronica


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Oct 19, 2006 10:57 am 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Gheorghita, chiar nu intelegi ca IP-UL este al firmei care asigura servicii pentru pentru mai multe persoane?
Tot stau si ma intreb ce urmaresti de fapt?
Veronica, eu cu baiatul meu nu formez o gasca, nu inteleg de ce te-ai exprimat asa ? Te-am deranjat cu ceva?

Nu-mi vine sa cred Gheorghita unde s-a ajuns; nu inteleg de ce ai sters user-ul baiatului meu. Oare din cauza ca are cunostinte in calculatoare si ti-a spus un adevar ? Dar postul de aseara unde e ? A disparut ?!? In primul rand n-a facut rau la nimeni, este doar un copi de 14 ani. Mi se pare inuman ceea ce ai facut :!:


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Oct 19, 2006 1:11 pm 

Joined: Mon Aug 08, 2005 7:18 pm
Posts: 162
Location: liege
Adria, scuze, n-am vrut sa sune peiorativ. "gasca" mi se pare un cuvant simpatic si in nici un caz nu l-am folosit in sens negativ. oricum, nu m-a deranjat nimic.

acum am vazut ca sunteti din c-ta. cele 2 mesaje le-am scris probabil in jur de 1 sept, cand am fost la parintii mei, la c-ta. probabil ca ei au acelasi provider ca si firma ta, n-am idee. oricum, in mod sigur nu am folosit acelasi calculator cu voi, deci ma tem ca pozele pe care le afiseaza gheorghita nu dovedesc mai nimic.

veronica


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Oct 19, 2006 2:20 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Adria,
deci eu nu acuz pe nimeni, asa am spus si in primul post al acestui topic... daca ai avut rabdare sa citesti. Dar Adria, consider ca baiatul tau se adreseaza unui forum nepotrivit.

Nu urmaresc nimic... aseara am verificat si nu este nici o incurcatura decat ca la anumite posturi IP-urile sunt grupate asa...
daca voi sunteti in regula si eu cred ca sunteti in regula, nu aveti de ce sa ve temeti, tocmai pt ca eu am si spus ca nu acuz pe nimeni.
Ce s-a intamplat cu dido, alias Mihaela Hoara, este treaba mea si nu are nici o legatura cu voi.

Ati avut voi impersia ca v-am suspectat vreodata de ceva?

Veronica a spus frumos si clar ca poate fi o eroare de program... ca a folosit cuvantul "gasca", este alegerea ei, eu nu am insinuat ca exista pe aici "gasti"... Dar tu Adria intai ai avut ceva cu Mihaela (acum sper ca nu consider ca-i tin partea, ca ar fi ridicol), iar acum vezi in mine un acuzator... si cred ca gresesti.
Baiatul tau a confundat forumul acesta cu ceva potrivit varstei lui. Aseara a postat si i-am sters postul pentru ca nu am ajuns zilele astea, Doamne fereste, sa ma cert cu copii oamenilor pentru ca ei se plictisesc sa se uite la desene animate.
Are un ton nepotrivit si cred ca asta vine de la muzica pe care o cultiva. Acest ton se va intoarce impotriva mainii care-l mangaie acum, pt ca acest curent muzical este unul antisocial.
Iarta-ma, dar nu vreau sa tin secret atat timp cat el a deschis un subiect. Deci acum este clar, da?
In ceea ce spun, eu am un filtru, eu aleg ce si cum raspund si caut ii orice moment sa inteleg inainte de a raspunde, iar daca nu am starea potrivita pentru o conversatie las sa treaca un timp pentru a putea oferi cel mai bun raspuns pe care l-as putea eu da. Nu raspund doar pt a ma afla in treaba. Nu am facut asta niciodata.
Nu exista nici o conspiratie impotriva mea, nu sunt paranoic, ci exista unele persoane pe care le-am deranjat din motive pe care nu vreau sa le cunosc mai mult decat le stiu.
Tu nu faci parte din aceasta categorie, deci nu ai de ce sa-ti faci griji.

Deci nu am nici o intentie ascunsa, dar as vrea ca totul aici as fie transparent, pentru a evita pe viitor conflictul pe care l-am depasit acum.

Poate ca ar trebuie sa vorbim mai mutl pe acest forum despre agresivitate, pentru ca pe mine agresivitatea nu ma serie, dar nici nu o cultiv sau incurajez. Consider insa ca noi oamenii prin natura noastra suntem agresivi, ca rasa si că fermitatea, curajul si indrazneala sunt amestecate intr-un aliaj complex unde gasim si agresivitatea. Autodepasirea, autodescoperirea nu implica altceva decat separarea agresivitatii de ceea ce atinge. Sa-ti inhibi agresivitatea in loc sa o rezolvi este la feL de grav ca atunci cand ai cultiva-o. Traim intr-o lume agresiva, ne-am construi asa si ne place asta, dar daca nu separam agresIvitatea de fermitate si curaj, nu facem nimic. Dar ca sa scapi de ceva trebuie sa cunosti, iar ca sa cunosti trebuie sa explorezi.
As vrea sa citesti cu obiectivitate ce am scris si sa ma crezi si tu si toti cei care vor citi ca tot ce va spus eu vine dintr-un simt interior. Pentru mine ceea ce nu este practic nu are relevanta.
Nu as vrea sa pui in cumpana ca poate reactionez brusc si agresiv in multe din situatii in afara de mine eu am mai multe de protejat... si evident si orgoliu, ca daca nu as fi avut orgoliu nu as fi existat in aceasta lume.
Nu ma scuz si nici nu cer intelegere, ca nu este cazul. Eu doar iti explic in mare situatia, pentru a-mi argumenta cat mai bine raspunsul pe care ti-l dau.
Cand am pornit acest forum am fost constient ca eu voi fi cel mai tare acuzat si am stiut ce mecanism pornesc. Am fost constient de toate acestea, dar nu vreau sa se intample - nu vreau sa fiu considerat nebun sau vreun disperat care face asta din lipsa de ocupatie. Stiu ca pt cei mai multi de aici nu sunt asa, dar sa nu credeti ca mie nu-mi este greu cand in loc sa folosesc timpul pt a posta trebuie sa stau in calea lupilor. Unele mesaje tendentioase chiar nu pot fi evitate, chiar nu trebuie evitate, pentru ca ele vin dintr-o buruiana rea care trebuie taiata din radacina. Cand se poate evit o fac cu draga inima, pt ca si eu iubesc linistea si pacea.
Am spus toate acestea pentru a-mi explica atitudinea si pt a spune intr-un mesaj ceea ce altfel ar fi trebuie sa scriu in mai multe. Daca voi mai descoperi persoane cu acelasi IP il voi face public nu pt a acuza, ci pt ca aici trebuie sa existe transparenta. Repet nu acuz pe nimeni, ci pur si simplu va spun sa nu creada cineva ca imi face placere sa ma uit la tot ce s-a intamplat in ultima vreme.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Oct 19, 2006 9:16 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
ADRIA wrote:
Nu-mi vine sa cred Gheorghita unde s-a ajuns; nu inteleg de ce ai sters user-ul baiatului meu. Oare din cauza ca are cunostinte in calculatoare si ti-a spus un adevar ? Dar postul de aseara unde e ? A disparut ?!? In primul rand n-a facut rau la nimeni, este doar un copi de 14 ani. Mi se pare inuman ceea ce ai facut :!:


Iceboy este acum un cont inactiv, nu am sters userul.... tocmai pt ca este un copil de 14 ani nu trebuie sa se bage in discutiile oamenilor mari. Treabuia sa stie asta de la tine? Ceea ce am vorbit noi aici e treaba noastra... iar el spune adevaruri pentru varsta lui si tocmai de aceea sa-i spuna asta colegei de banca. Am avut elevi care la varsta lui se pricepeau la calculatoare. Nu vreau sa fiu rau, dar au ramas corigenti. Impresiile unui adolescent sunt dificil de integrat in aceasta lume construita dupa alte standarde. Cu totii am trecut prin asta. Parintii mei, de exemplu, au avut grija ca eu sa imi amintesc in permanenta ca la 14 ani, aveam doar 14 ani si nu 80. Sunt rare cazurile in care un copil isi educa parintii, in niciun caz prin hip-hop. Stiu ca este dur pt o mama, sa afle o astfel de parere despre copilului ei, dar asta este societatea Adria, pregateste-l pentru viata nu pentru a face pe plac mamei lui.

Daca imaginile postate dovedeau ceva, ati fi citit undeva asta, pt ca as fi spus... repet este un alt mod de a oferi transparenta pe forum. Este mai mult decat evident ca Veronica si Adria sunt firi diferite, care nu pot fi confundate. Deci voi chiar nu ar trebuie sa credeti ca post-ul vi se adresa voua. Daca va exista vreodata o persoana care sa fie atat de duplicitara incat de la acelasi IP sa foloseasca doua usere cu temperamente opuse, atunci metoda asta nu indica nimic, dar daca nu, il vom gasi imediat.
Si asa va fi un pic de liniste.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 37 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group