aspecte!!!!!!!

Discutii pe teme astrologice, observatii asupra unor teme sau pe marginea unor aspecte, configuratii etc.
Post Reply
ivora
Posts: 8
Joined: Mon Feb 12, 2007 11:32 pm
Location: BUCURESTI
Contact:

aspecte!!!!!!!

Post by ivora »

am niste nelamuriri in legatura cu anumite aspecte . am tot cautat dar nu gasesc semnificatia acestora ;si anume :
Luna sextil Juno-luna este in rac,casa XII,junona este in fecioara,casa III.

Mercur sextil Pholus-mercur este in leu,casa II,pholus in casa XII,in gemeni.

Mercur trigon Pallas-pallas este in casa X,in berbec
Mercur trigon Vesta-vesta este in casa VI,in sagetator,Rx.
Venus cuadratura Ceres-venus este in fecioara,casa III,ceres este in gemeni,casa XI.
Marte sextil Pholus
Marte trigon Vesta . marte este in leu casa II;
Jupiter conjunct Pholus
Jupiter opozitie Vesta;jupiter este in rac,casa XII;
jupiter mai face si careu MC(care este in pesti);
Lilith trigon Pholus
Lilith trigon Ceres-ceres este in gemeni,casa XI;
Lilith opozitie Pallas-lilith este in balanta ,casa IV;

Chiron cuadratura Pallas-chiron este in rac,casa XII;
Pholus cuadratura Juno
Pholus opozitie Vesta
Ceres sextil Pallas
Ceres cuadratura Juno
Juno cuadratura Vesta
[url][/url]http://astrologikon.com/afiseaza.php?a=temp/_ivora_vio_1280839753.gif -aceasta este harta mea.
Iubirea va daruieste intotdeauna libertatea. Iubirea permite celuilalt sa faca tot ceea ce simte ca trebuie sa faca.

ivora
Posts: 8
Joined: Mon Feb 12, 2007 11:32 pm
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: aspecte!!!!!!!

Post by ivora »

pliz?
Iubirea va daruieste intotdeauna libertatea. Iubirea permite celuilalt sa faca tot ceea ce simte ca trebuie sa faca.

Marta
Posts: 521
Joined: Sun Nov 27, 2005 4:19 pm
Contact:

Re: aspecte!!!!!!!

Post by Marta »

Nu stiu unde poti gasi o interpretare a acestor aspecte, si oricum ele nu pot fi luate izolat. Iti dau un exemplu: Jupiter conjunct Pholus. Ce alte aspecte face Jupiter, cum este pozitionat, daca e in domiciliu, exaltare etc. Casa pe care o reprezinta, casa in care se face acest aspect cu Pholus.
Din mici amanunte cum sunt toate aspectele acestea nu vei intelege mare lucru, pentru ca e foarte probabil ca daca le iei motamo, dintr-o carte, informatiile sa fie contradictorii si sa nu mai stii ce sa crezi.
Importante sunt aspectele majore si mai mult decat atat, interpretarea lor ca un tot unitar. In cazul in care aspectele pe care tu le-ai mentionat s-ar face foarte strans, la maxim 1 grad, si ai tine cont in special de conjunctii, care sunt cele mai importante, ai mai putea obtine doar cateva mici informatii in plus, asta cred eu.

ivora
Posts: 8
Joined: Mon Feb 12, 2007 11:32 pm
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: aspecte!!!!!!!

Post by ivora »

multumesc :) am postat si linkul hartii mele..daca vrei si ai timp sa te uiti peste ea,as fi recunoscatoare. (si vb serios knd zic asta,nu vreau sa fiu nepoliticoasa )
Iubirea va daruieste intotdeauna libertatea. Iubirea permite celuilalt sa faca tot ceea ce simte ca trebuie sa faca.

giorgi
Posts: 2
Joined: Sun Sep 08, 2013 10:00 pm
Location: pitesti
Contact:

Re: aspecte!!!!!!!

Post by giorgi »

ma ajuta si pe mine cineva? plss :|
in tema compusa ce inseamna chiron in casa 9, lilith in casa 8, nordul nord in casa 9, fortuna in casa 9, vertex in casa 12

User avatar
Mihaela
Posts: 821
Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Contact:

Re: aspecte!!!!!!!

Post by Mihaela »

giorgi wrote:ma ajuta si pe mine cineva? plss :|
in tema compusa ce inseamna chiron in casa 9, lilith in casa 8, nordul nord in casa 9, fortuna in casa 9, vertex in casa 12
Cred ca incerci sa intelegi o tema eronata (ca si desen). Vertex nu ocupa pe o tema astrologica decat un punct aflat in una din casele V-VIII ( emisfera Vest a temei).
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests